Şimdi Ara

GTX 660 Performans Sorunum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
23
Cevap
1
Favori
510
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> GTX 660 Performans Sorunum
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    614 Mesaj
    Ekran kartı : Zotac GTX 660
    İşlemci : AMD Phenom II 965 x4 3.40 ghz
    Ram : 4 gb 1333 mhz
    Psu : Everest 650 watt
    maksimum çözünürlük 1280x1024

Arkadaşlar sistemim bu ekran kartı ve psu'yu geçen hafta vatan'dan aldım.Çok yüksek performans beklerken smite,lol gibi oyunlarda bile 20-30 fps leri gördüm.Far Cry 3'te 5-15 fps lerle dahil oynadım.Bende çare tükendi 450-500 lira bi karta veriyorum.Kartın verdiği karşılık bu.Sıkıntı nedir? Bi arkadaş fabrika çıkışlı hatası olabilir dedi kartın.Siz ne diyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armadas -- 29 Aralık 2013; 4:19:25 >

|
    |

Orijinalden alıntı: Armadas

Arkadaşlar sistemim bu ekran kartı ve psu'yu geçen hafta vatan'dan aldım.Çok yüksek performans beklerken smite,lol gibi oyunlarda bile 20-30 fps leri gördüm.Far Cry 3'te 5-15 fps lerle dahil oynadım.Bende çare tükendi 450-500 lira bi karta veriyorum.Kartın verdiği karşılık bu.Sıkıntı nedir? Bi arkadaş fabrika çıkışlı hatası olabilir dedi kartın.Siz ne diyorsunuz ?

işlemci dar boğaz yapıyor olabilir ama yine de çok düşük değerler aldığın yerde test ettir
    |
    |

Windows 10 64bit / Asus Z170-A / Intel i5 6600k + Akasa Venom / Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming / Seagate Barracuda 2TB x 2 / Team Xtreem S3 120GB / Kingston HyperX Fury 2x8GB 2400mhz DDR4 X.M.P / Cooler Master HAF 912+ / Cooler Master GX 750 PSU / BenQ XL2420T 24" 2ms 3D Led monitör
  • Binbaşı
    1658 Mesaj
    O işlemci darboğaz yapmaz sen eski driver vs.varsa sil yenileri kur, lol fpsyi en az 50-60 yapar o kartta full detayda
    |
    |
    Eski karttan kalan driverları tamamen kaldırdınız mı? yeni ekran kartını taktiktan sonra format atmayı deneyin isterseniz forumda benzer sıkıntıyı başka bir arkadaş gtx580 ile yaşadı geçtiğimiz günlerde format ile yeterli performansa ulaştığını belirtmişti.
    AMD FX 8320 / ASUS M5A97 EVO R2.0 / 2x4 Kingston HyperX Genesis 1600 Mhz CL9 / XFX Rx470 BE / Seasonic M12II-620 watt evo/ Samsung 840 Pro 128 GB / Seagate ST1000DM003 1 TB / Corsair 400R / Samsung p2250 21.5"
  • Yüzbaşı
    614 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ReSpAwN_22

Eski karttan kalan driverları tamamen kaldırdınız mı? yeni ekran kartını taktiktan sonra format atmayı deneyin isterseniz forumda benzer sıkıntıyı başka bir arkadaş gtx580 ile yaşadı geçtiğimiz günlerde format ile yeterli performansa ulaştığını belirtmişti.

ilk aldığım hafta format atmadan kullandım hiç bir sıkıntı cıkmadı sonrasında yavaş yavaş fps inmeye başladı her oyunda dün format attım far cry 3'te denedim.high'a aldım hepsini 30-40-50 civarında seyretti FPS.Fakat zaman zaman 5-10 fps'ye kadar düşüyor.
    |
    |
    |
    |
    AMD FX 8320 / ASUS M5A97 EVO R2.0 / 2x4 Kingston HyperX Genesis 1600 Mhz CL9 / XFX Rx470 BE / Seasonic M12II-620 watt evo/ Samsung 840 Pro 128 GB / Seagate ST1000DM003 1 TB / Corsair 400R / Samsung p2250 21.5"
  • Yüzbaşı
    691 Mesaj
    ayni sorunu ben de asus 7870'de yasiyorum. Eski kartim 5670 ile daha yuksek fps aliyordum. Mecburen islemci ve uyumlu anakart aldim. Pazartesi gunu gelecek ve o sekilde deneyecegim. Umarim bozuk vs. degildir.
    |
    |

hocam anakart modeli nedir?

işlemciden değildir sorun tüm sürücüler yüklümü? chipset driver v.s ? ben güç kaynağından olabileceğini düşünmüyorum ama kartta sorun olabilir kutu sıfır mıydı?

• Yüzbaşı
    614 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Stalker83

quote:

hocam anakart modeli nedir?

işlemciden değildir sorun tüm sürücüler yüklümü? chipset driver v.s ? ben güç kaynağından olabileceğini düşünmüyorum ama kartta sorun olabilir kutu sıfır mıydı?

Hocam anakartım ASROCK N68-V53.Sadece ekran kartı ve ana kartın driverı yüklü.Kutu 0'dı.Vatan'dan almıştım.
    |
    |

• Yüzbaşı
    426 Mesaj
    Psu everest ise cakma 650 wattir o baska psu ile denemek lazim
    |
    |

birde başka oyunlarda deneyin bf3 call of duty gibi eğer hepsinde böyle ise

başka bi yakınınızda ark. varsa onun bilgisayarda deneyin kartı. olmadı vatana görütün tekrar muhtemel kart sorunlu olabilir.

bende zotac gtx 660 kullandım 7-8 ay gerçi sistemlerimiz farklı ama o kadar düşük fps vermemesi lazım ki çözünürlük te düşük
    |
    |
    İşlemci şuan gtx770i bile zorlasanız besler kötü değildir aksine fx serilerinden güçlü tek çekirdek performansı vardır... (tabi ilklerinden ^^) Neyse temiz bi format at sen driver sorunun var gibi... diskinde yavaslama olabilir bi format atarak anlarsın ama kesinlikle donanımsal uyusmazsızlık yok...
    |
    |

#!/bin/bash
  • Yarbay
    34494 Mesaj
    o fpsler çok düşük bi sorun var, psu gerçek değilse yetmiyor olabilir
    |
    |
    Bir driver programıyla eksik bütün sürücüleri yükleyip bir dene belki işe yarar. Bende gtx660 kullanıyorum sıkıntı yaşadığım bir oyun olmadı. Gerçi bende TT 775watt bronze psu 16gb ram ssd ve 4,5 ghz de çalışan 2600k var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 29 Aralık 2013; 13:36:46 >
    quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

Bir driver programıyla eksik bütün sürücüleri yükleyip bir dene belki işe yarar. Bende gtx660 kullanıyorum sıkıntı yaşadığım bir oyun olmadı. Gerçi bende TT 775watt bronze psu 16gb ram ssd ve 4,5 ghz de çalışan 2600k var.

driver programından kastın nedir örnek verebilir misin

O çözünürlükte işlemci darboğaz yapıyor.Bütün ekran ayarlarını ultra yapsanız dahi kaplama boyutunun 1280x1024 ü geçememesinden yük olması gerektiğinden fazla işlemciye biniyor.

Peki ne yapacaksınız ne işlemciyi ne de ekran kartını değiştireceksiniz değiştirmeniz gereken Monitörünüz .Monitörünüzü 1920x1080 HD çözünürlğe sahip bir monitörle değiştirdikten sonra alacağınız performans şaşırtacaktır sizi.

-Not:

Genel olarak sorun PSU'dan kaynaklı değil eğer sorununuz sadece ve sadece FPS(akıcı oynayamamak ) ise.Aksini iddia eden yanlış biliyordur.

-Yeni ekran kartını taktıktan sonra ya da herhangi bir dahili donanımı bilgisayara format atmak sistemin stabilitesi açısından olmazsa olmazıdır.Yapmaydıysanız yapmanızı ısrarla tavsiye ederim.

-Driver güncellemelerini yapın.

en başta yazmış olduğum gibi monitörü değiştirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 29 Aralık 2013; 16:23:17 >
    |
    |
    Armadas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bilgisayar donanım konusunda yazılım bazlı geniş kapsamlı tavsiye için mesaj atınız (internet,oyun,autocad ,solidworks,3dmax,maya,zbrush,video render,ses işleme,video çekim)Mesaj kutum kapalı değil. Mesaj atamıyorsanız engellenmişsinizdir.

• Onbaşı
    27 Mesaj

Kare ekran çozunurlugu, işlemci darboğazı, ram yetersizliği, psu kalitesizliği. Bunlardan birini yaşıyorsunuz hocam yada belki hepsini. Kullandığınız işlemci bir o kadar eski(2009). Sadece bir ekran kartı değiştirerek performans artışı beklemeyiniz hatta düşüş yaşamanız gayet normal çünkü ekran kartı işlemci vb parçalarınıza yüksek gelmekte. Küçük bir bütce toplayıp yeni bir anakart ve işlemci en yakın zamanda oneririm. Şu anda en ucuz i3 işlemci bile sizinkini havada suda geçer yada fx serisi overclockları... PSU da değiştirmeniz lazım onerim 750watt lık ama yetmiyor olarak düşünmeyin herkesin değiştir demesinin nedeni markasıdır. Onun yerine tt yada corsair gibi birşey çok daha kaliteli sonra 12v veriyor diye inanmayın psu ya yakarsınız bişeyleri. İkinci olarak monitoru ve en sonda ram arttırmanızı oneririm. 1080p çozunurluge geçtiginizde çok şaşırmayın bu kadar grafik varmış ben gormuyormusum falan diye şimdiden soyleyeyim
    |
    |
    Armadas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    | ASUS Maximus-V | Intel i7 3770k @4.6ghz | Corsair H100 | GIGABYTE GTX 770 4GB WindForce 3X OC | GSkill RipjawZ 16gb(4x4) 1866mhz CL9 | CoolerMaster HAFX(942) | Corsair HX850 80 | Corsair ForceGT3 120 GB(Raid 0) Seagate 1TB Corsair ForceLS 240gb | Steelseries H Wireless | Logitech G710 | Razer Mamba 2012 | Logitech Z623 | PHILIPS 23" Gioco IPS LED | ASUS VS228H | SAMSUNG 28" U28D590D 4K | DXRACER KING |

• Yarbay
    7683 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

driver programından kastın nedir örnek verebilir misin

Mesela ben ilk windows kurduğumda slim driver kurup bütün sürücüleri yüklüyorum ve kaldıyorum. Sistemdeki eski veya eksik sürücüleri bu tür programlarla bulabilirsin.
    |
    |
    Kare monitör en baba yiğide bile darboğaz yasatır 1280*1024 çok lanet bir çözünürlüktür 1024*768 de deneyiniz oyunları oynamayı ve widescreen monitör alınız ekran kartları widescreen çözünürlüklere göre optimize edilmiştir özellikle 1280*720 ve 1920*1080 e bu iki çözünürlükte fps derdi ortadan kalkmış olur tabi 128bit kartlar 1080de sıkıntı yaratabiliyor ve gddr3 kartlar onlar max 1440*900 yada 1600*900 çözünürlüklerde rahat ediyorlar... 1080p fazla eğer takıntınız yoksa 1600*900 çözünürlüğünde bir monitör tercih edin hem görüntüsü memnun edecek hemde sıkıntılarınız daha cok giderilecektir... Monitör ne kadar büyürse ihtiyaç olan ekran kartıda o kadar büyür...

#!/bin/bash
  • Yüzbaşı
    885 Mesaj
    en kral kartı takın isterseniz fark olmaz yinede istediğinizi alamazsınız, o çözünürlükte yük işlemciye biner ve işlemcide kötü değil ama iyide diyemem, sorun tamamen monitör, isterseniz 1920x1080p'lik bir monitöre takıp deneyin.
Reklamlar
üniversite
Mobilya Takımları
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,922
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.