Şimdi Ara

GTX-590 Tavsiye?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
19
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    934 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    DARTS

Bu ekran kartını almayı düşünüyorum.Bu ekran kartı bana oyunları full ayarda kaç yıl oynatır.3 yada 4 yıl sonra CroosFire yapmayı düşünüyorum(bu günün parasıyla 1000 tllik bir ekran kartı).Bu sistemde ne kadar fark eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARTS -- 20 Aralık 2011; 23:09:10 >

|
    |

Orijinalden alıntı: DARTS

Bu ekran kartını almayı düşünüyorum.Bu ekran kartı bana oyunları full ayarda kaç yıl oynatır.3 yada 4 yıl sonra CroosFire yapmayı düşünüyorum(bu günün parasıyla 1000 tllik bir ekran kartı).Bu sistemde ne kadar fark eder.

Crossfireye(Ndivia için SLI yapılır) hiç gerek yok. Seni rahat 5 sene götürür bu kart.
    Birde başlık konu içerisini yansıtırsa daha faydalı olur diye düşünüyorum.
    |
    |
    quote:

Sana bi 3-4 yıl gider Nvidia markada Crossfire olmaz SLI olur

O zamana da SLI yapma mantıksız olur bunu elden çıkarırsın o günün şartlarına göre bir kart alırsın
    DARTS

quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

quote:

O zamana da SLI yapma mantıksız olur bunu elden çıkarırsın o günün şartlarına göre bir kart alırsın

İnternette bazıları 2 yıl sonra kasar oyunları açmaz dedi inanmadım ama ginede soruyum dedim.
    Başlığı değiştiriyorum.

• Yarbay
    11651 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

İnternette bazıları 2 yıl sonra kasar oyunları açmaz dedi inanmadım ama ginede soruyum dedim.
    Başlığı değiştiriyorum.

2-3 yıl sonrada açar ama belki şimdiki gibi ultralarda açmaz ama yinede yüksek ayarlarda açar

• Yüzbaşı
    934 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    DARTS

quote:

quote:

quote:

quote:

Başlığı değiştiriyorum.

2-3 yıl sonrada açar ama belki şimdiki gibi ultralarda açmaz ama yinede yüksek ayarlarda açar

Peki overclock filan yapsam.Birde Asus,Zotac,MSI v.s. hangisini seçiyim marka olarak.
    |
    |

• Yarbay
    4817 Mesaj
    Marka secimi kesinlikle asus veya msi olmali.
    Kullanim suresi maksimum 3 yil(yuksek ayarlarda).
    Sli mantiksiz olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Sistem 1: Asus Rampage V Extreme-Intel Xeon E5-2630v3-Asus GTX 690-G.SKILL Ripjaws4 DDR4 16 Gb 3000 [email protected] Mhz -Corsair F240-WD Caviar Black 1 Tb-Corsair H100i-Corsair Obsidian 900D-Acer GD245HQ 3D-EVGA SuperNova 1600W G2(ölü)/Corsair HX1000i-Creative ZxR-Corsair K95 RGB-Razer Ouroboros/Corsair M65 Pro RGB-Audio-Technica AD2000X-2*Logitech Z5500+Edifier DA5000 Pro-Logitech G27
    Sistem 2: Asus Rampage IV Extreme-Intel 3930K-EVGA GTX 1080 F.E.-Corsair Vengeance 32 Gb 1600 Mhz -Ocz Vertex 4 256 Gb-Corsair HX850-Corsair H100i-Corsair Obsidian 800D-Asus VG278H 3D-Creative Recon3D Fatal1ty Champion-Creative Fatal1ty MKII-Corsair K95 RGB-Razer Ouroboros-Seagate Barracuda 1.5 Tb-Western Digital Green Point 2 Tb*2-Western Diital Green Point 4 Tb
    Sistem 3: Asus G750JH-Logitech MX Master-Asus Xonar U7 Echelon
  • Yarbay
    2918 Mesaj
    Yeni kartlar geliyor şu an gtx590 yada hd6990 alınmaz biraz bekle

Orijinalden alıntı: bugra34

Yeni kartlar geliyor şu an gtx590 yada hd6990 alınmaz biraz bekle

Cok yerinde bir tavsiye dikkate alinmali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Sistem 1: Asus Rampage V Extreme-Intel Xeon E5-2630v3-Asus GTX 690-G.SKILL Ripjaws4 DDR4 16 Gb 3000 [email protected] Mhz -Corsair F240-WD Caviar Black 1 Tb-Corsair H100i-Corsair Obsidian 900D-Acer GD245HQ 3D-EVGA SuperNova 1600W G2(ölü)/Corsair HX1000i-Creative ZxR-Corsair K95 RGB-Razer Ouroboros/Corsair M65 Pro RGB-Audio-Technica AD2000X-2*Logitech Z5500+Edifier DA5000 Pro-Logitech G27
    Sistem 2: Asus Rampage IV Extreme-Intel 3930K-EVGA GTX 1080 F.E.-Corsair Vengeance 32 Gb 1600 Mhz -Ocz Vertex 4 256 Gb-Corsair HX850-Corsair H100i-Corsair Obsidian 800D-Asus VG278H 3D-Creative Recon3D Fatal1ty Champion-Creative Fatal1ty MKII-Corsair K95 RGB-Razer Ouroboros-Seagate Barracuda 1.5 Tb-Western Digital Green Point 2 Tb*2-Western Diital Green Point 4 Tb
    Sistem 3: Asus G750JH-Logitech MX Master-Asus Xonar U7 Echelon
  • Yarbay
    3794 Mesaj
    Çok pahalı bir kartı bir kere alıp (mesela 1500 TL) 3 - 5 yıl kart almam demek yerine

1- Her yıl 500 TL'lik bir sıfır ürün alıp yıl sonunda 250 TL'ye satıp her yıl - yılın FP kartını kullanmak
    2- Bu şekilde her yıl yüksek ayarlarda oyun keyfini sıfır kartın yarısı fiyatına elde etmek
    3- Yok satmayayım denirse 2. yıl aynı karttan bir tane daha 250 - 350 (2. el - "0") TL'ye alıp CF SLI yaparak 1500'lük karta yaklaşmak varken,
    4- 3 - 5 yılın sonunda alındığı fiyatın 1/3 - 1/4 fiyatına elden çıkarılabilecek ısınan ve güç tüketen bir kart almak:

Kötü bir yatırım olabilir veya insanın aklına bir kere en iyisini almak gelince daha alt modeller kolay kolay ikna etmeyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 21 Aralık 2011; 1:01:26 >
    Eğer bütçe müsaitse bir tane GTX570 uzun bir süre idare eder. İlla GTX590 ise yine geçici olarak yeni seri gelene kadar GTX570. Yeni gelecek kartlarda konuşulan fiyatlar ile (1300-1500-1700 TL arası) gelecekse yine GTX570......
    |
    |

• Binbaşı
    1190 Mesaj
    Yahu ne 5 senesi..akıl var mantık var, hangi ekran kartı 5 sene sorunsuz oyun deneyimi yaşatır? oynadığınız oyuna göre değişir..BF3 tarzı yeni nesil oyunları 1080p Ultra ayarlarda 60 fps altına düşmesin istiyorsan, 590, 580SLI veya 570 SLI 'dan başka çaren yok demektir.
    |
    |
    INTEL Core i7 6700k - ASUS Z170 M-PLUS - NOCTUA NH-L9x65 CPU Cooler - KINGSTON HyperX 24GB 2133Mhz DDR4 Ram - MSI RTX 2080 VENTUS OC - SAMSUNG 850 EVO 1TB SSD - CORSAIR RM850 850W PSU - CORSAIR Spec03 RedLed Carbide - Win10 64 Bit - ASUS ROG Swift PG278Q 144Hz GSYNC Monitor
  • Yüzbaşı
    985 Mesaj
    5 yıl içinde minimum iki tane DX versiyonu gelir. Yani sen DX11 le oynamaya devam ederken millet DX13 destekli kartlarla oynayacak. Piyasayı öyle domine ediyorlar ki ekran kartın eskimese CPU eskiyecek, o olmasa DX versiyonları çıkacak. Bi ara milleti gaza getirip fizik kartı bile satmaya çalıştılar.

Bence 5 yıl değil de en fazla 2 yıla göre plan yap.
  • Kurmay Yarbay
    5740 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ParacelciuS

5 yıl içinde minimum iki tane DX versiyonu gelir. Yani sen DX11 le oynamaya devam ederken millet DX13 destekli kartlarla oynayacak. Piyasayı öyle domine ediyorlar ki ekran kartın eskimese CPU eskiyecek, o olmasa DX versiyonları çıkacak. Bi ara milleti gaza getirip fizik kartı bile satmaya çalıştılar.

Bence 5 yıl değil de en fazla 2 yıla göre plan yap.

+1
    |
    |
    Intel i7 3930K 6C/12T || Asus P9X79 PRO || Corsair 32 GB DDR3 RAM || Msi R7 370 || Samsung 850 Pro 512GB SSD || Seagate 2 TB HDD || Thermaltake 750W XT PSU || AOC G2460PG 144Hz Gsync || Samsung A70
  • Yüzbaşı
    934 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    DARTS

Buradan bir gtx590 alıp yazında yurt dışından bir gtx590 alır SLI yaparım diyordum.Ama bu divx olayı var.

Buradan bir gtx590 alıp yazında yurt dışından bir gtx590 alır SLI yaparım diyordum.Ama bu divx olayı var.

ne olayı var divx ne alaka ayrıca biraz bekle kepler çıksın alır 2 adet 680 slı yaparsın
    intel i7 2600k 5.5 ghx,phenom 965 4.69,i7 4770k 4.5ghz/asus maximus VI formula,asus maximus ıv extreme,gıgabyte 870a-ud3,gigabyte z97x gaming g1/msı gaming 780 ti,TİTAN X,zotac 1080gtx amp ext sli /gskill 8gb 1600mhz cl7/corsair h90 sivi sogutma/cm haf942/cooler master silent pro gold 1200w
  • Yüzbaşı
    934 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    DARTS

quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

quote:

ne olayı var divx ne alaka ayrıca biraz bekle kepler çıksın alır 2 adet 680 slı yaparsın

Zaten şimdi baktım gtx580 la karıştırmışım fiyatları.Ben bunu yılbaşı,yılbaşından 1 2 ay sonra almayı düşünüyorum. DX demeye çalıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARTS -- 21 Aralık 2011; 22:31:11 >
    |
    |
    Hd 4850 alalı nerdeyse 4 sene olcak geçen seneye kadar oyunları full açıyordum. Ama artık sorun çıkmaya başladı. Bence o gtx590 sana 3 sene rahat yetmesi lazım. 2-3 sene sonra oynayacağın oyunlarda dx sıkıntısı olabilir belki. Kasıntı olacağını sanmıyorum olursada shadow u kapatıp aa yı ortalara getirirsin sorun falan kalmaz. Gtx 590 dan bahsediyoruz :D.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Majestyca -- 22 Aralık 2011; 1:22:13 >
    |
    |

Malfurion...
    The teachings of Cenarius were always your path.
    I felt... another calling. It was power I sought... but not the conquer or rule.
    It was a means to an end... to save Azeroth from an unstoppable foe.
  • Binbaşı
    1400 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

Çok pahalı bir kartı bir kere alıp (mesela 1500 TL) 3 - 5 yıl kart almam demek yerine

1- Her yıl 500 TL'lik bir sıfır ürün alıp yıl sonunda 250 TL'ye satıp her yıl - yılın FP kartını kullanmak
    2- Bu şekilde her yıl yüksek ayarlarda oyun keyfini sıfır kartın yarısı fiyatına elde etmek
    3- Yok satmayayım denirse 2. yıl aynı karttan bir tane daha 250 - 350 (2. el - "0") TL'ye alıp CF SLI yaparak 1500'lük karta yaklaşmak varken,
    4- 3 - 5 yılın sonunda alındığı fiyatın 1/3 - 1/4 fiyatına elden çıkarılabilecek ısınan ve güç tüketen bir kart almak:

Kötü bir yatırım olabilir veya insanın aklına bir kere en iyisini almak gelince daha alt modeller kolay kolay ikna etmeyebilir.

Aynen teknolojiyide takip etmek şimdi sen bu kartı alacan 3-4 sene sonra en aşağı oyunlar dx 11 desteklicek o zaman oyunları oynayamama durumuna gelecen ve bu kart 2-3 sene sonra oyunları ultra grafikte oynatmaz ;)

Sana tavsiyem arkadaşın tavsiyesidir! Ben öyle yapıyorum 500 liralık hd 6870 aldım ilk çıktığında 1 yıl kullandım 300 liraya sattım aslında 330 lirayada satardım ama biran önce satayım diye 300 den verdim şimdi ise hd 7850 veya hd 7870 alıcam
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
Bey Azura
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,797
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.