Şimdi Ara

GTX 480 ALICAM YARDIM!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yarın gtx 480 almayı planlıyorum ama kafamda bi soru var güç kaynağım 750 watt her 12v kanalına 18 amper güç verebiliyor gtx 480 kaç amper istiyor?
    8 pin 6 pin bağlantısı var kartın ozaman dönüştürücüyle 2 6 pini 8 pine cevirip 36 apmer ordan elde etsem bide 6 pinliği taksam 18 de ordan toplam 54 amper kartı kullanabilirmiyim?

• abi abartmayın ya 750watt tek 480e yeter.
  • watt olarak yeterli fakat apmer değerleri ile ilgili kafamda soru var sonucta 1000 tl para verip kartı kullanamamak var bide psu ya para gidicek
  • yeter hocam, psunun markası nedir
  • coba nitrox tanınmış bi marka değil ama kaliteli incelemelerini okumustum
  • quote:

Orijinalden alıntı: respire91

yarın gtx 480 almayı planlıyorum ama kafamda bi soru var güç kaynağım 750 watt her 12v kanalına 18 amper güç verebiliyor gtx 480 kaç amper istiyor?
    8 pin 6 pin bağlantısı var kartın ozaman dönüştürücüyle 2 6 pini 8 pine cevirip 36 apmer ordan elde etsem bide 6 pinliği taksam 18 de ordan toplam 54 amper kartı kullanabilirmiyim?

PSU'nun markasını modelini söylersen sana daha iyi yardımcı olabilirim. 8pin PCIE kablosu olmayan bir PSU ise problem çıkarabilir.

Ben 700W FSP Epsilon 80Plus'ta çalıştırdım sorunsuz, ama overclock etmedim. Ve sonrasında PSU bozuldu.
  • quote:

coba nitrox tanınmış bi marka değil ama kaliteli incelemelerini okumustum

şimdi baktım nitrox'a, kombine bir şekilde 12v kanalına 432W => 36 amper verebiliyormuş.

Nvidia'nın dökümanlarında en az 41A filan istiyor. Bana kalırsa problem çıkabilir.
  • burda 12 v kombine 60 a yazıyor siz nerden baktınız?
    http://www.pcargestore.com/main/product_detail.asp?pro_ID=16&sub_cat_ID=11&cat_ID=20
  • quote:

burda 12 v kombine 60 a yazıyor siz nerden baktınız?
    http://www.pcargestore.com/main/product_detail.asp?pro_ID=16&sub_cat_ID=11&cat_ID=20

pardon yanlış bakmışım evet 12v kanalından 720W verebiliyor yani 60A. buna göre sorun çıkmaz.
  • anladım teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

quote:

yarın gtx 480 almayı planlıyorum ama kafamda bi soru var güç kaynağım 750 watt her 12v kanalına 18 amper güç verebiliyor gtx 480 kaç amper istiyor?

PSU'nun markasını modelini söylersen sana daha iyi yardımcı olabilirim. 8pin PCIE kablosu olmayan bir PSU ise problem çıkarabilir.

Ben 700W FSP Epsilon 80Plus'ta çalıştırdım sorunsuz, ama overclock etmedim. Ve sonrasında PSU bozuldu.

Geçmiş olsun. Dakika hesabı ne kadar dayandı sorabilir miyim?

• Kaça alıyorsun gtx480 i?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

quote:

Geçmiş olsun. Dakika hesabı ne kadar dayandı sorabilir miyim?

aslına bakarsan GTX 480 varken problem çıkmadı, kartı kullandım bir kaç gün bir sürü bench aldım burdaki incelemem için, sonrasında çıkartıp 5970'i takınca açılmadı, PSU'yu değiştirdim açıldı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.