Şimdi Ara

gtx 295 oyunlarda tek gpu çalışıyor. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: eagle66

gta ve crysis de denedim. bench alanlar nasıl bench alıyor oyunlardan. oyunlarda çift gpu çalışmıyacaksa neden çıkarttılar bu kartı.

Amca Gelir Hemen..... EEEEEEEEEEEEEE Hani Paralar

Şaka biyana Çift gpu devredeyken performansı güzel
  • nhanceri denedim işe yaramadı. gta da aa bile açmadı.
    gta işlemciye bakıyor dogru. q9550 de 52 fpsye kadar çıkıyor. full. 1920 de yani. işlemci 3.96 ghz. zotac amp2 675-450-1150 değerlerde.
    vista kullanıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Source

quote:

crysiste dun çalıştırdım 4aa maximum ayar (gamerden sonraki) 1920x1200de 42fps ye kadar çıktı. bende saint row2 yüklü onda bariz hisstmem lazımdı. yani 22fps 1920x1200 herşey ful açık 4aa max 25-30 fps oynuyor. değişen bişey yok 260 amp2 deki gibi. her neyse ben sandım bütün oyunlarda hissettirir. yoksa benim için gereksiz bir kart.
    görüşleriniz için tşkkrler.

Bende GTX 295 kullanıyorum şuan için çok memnunum hiçbir oyunda problem yaşamadım eğer bu kart sana yetmiyorsa bir tane daha GTX 295 almanı öneririm

Acaba 1920*1200 de crysiste "en ileri" ayarlarda kaç fps alıyor?

Bende gtx295 ile 1920*1200 de 40-45 fps yi geçmiyor,25 altına inmiyor.Winsta 64 bit kullanıyorum.
    Acaba işlemciyemi takılıyor?
    q6700 -3,2 de kullanıyorum.

• quote:

gta ve crysis de denedim. bench alanlar nasıl bench alıyor oyunlardan. oyunlarda çift gpu çalışmıyacaksa neden çıkarttılar bu kartı.

Oynunda slı modunun açık veya kapalı olduğunu nasıl anladın acaba?
    programlalı yoksa başka bir karttaki performasn değerlendirmesiylemi?(kıyas yaparak)
    Eğer programsa ismini alabilirmiyim?
    Aynı dertten muzdaribirim de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terran48 -- 29 Ocak 2009; 14:15:30 >
  • SLI desteğine gerek yok.
    O kartın tek kart gibi çalışması lazım, ilk defa sizden duyuyorum bunu
  • quote:

Orjinalden alıntı: .Kubilay

SLI desteğine gerek yok.

Tamamen yanlış biliyorsunuz
    Çift GPU veya PCB'li kartlar SLI desteksiz oyunlarda tek GPU kadar çalışır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hserdark

quote:

Orjinalden alıntı: .Kubilay

SLI desteğine gerek yok.

Tamamen yanlış biliyorsunuz
    Çift GPU veya PCB'li kartlar SLI desteksiz oyunlarda tek GPU kadar çalışır.

Acaba ana kartım DFI x48 olduğundanmı istediğim performansı alamıyorum.
    Anakartın crossfire desteği var ancak slı desteği yok
  • @terran48 SLı YADA CrossFire desteğinin olmasına gerek yok Mesut Beyin video incelemesinde bu konuya değinmişti2x kartları incelerken ""ANAKARTINIZDA SLI desteği olmasa bile kulanabilirsiniz"" diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BroK€NSaf€ty -- 29 Ocak 2009; 17:19:56 >
  • Anakartın değil oyunun SLI destekli olması gerekiyor. Zaten bu kartların amacı o, SLI deskli olmayan anakartlarda kendinden SLIlı tek kart şeklinde çalışabilmeleri.
  • call of duty 5'de dual vga cards" var açıyorum kapatıyorum birşey değişmiyor."Dual vga card" enable iken x2 kartta performans artışı olmadı.
  • ne acayip bir durumya x2 KART Alıyorsun ama tek gpu çalışıyor ne anladım ozaman çileden çıkar adam yahu
  • arkadaşlar nhancer kullanan varmı?
    Gerçekten performasa etkisi varmı?
    özellikle gtx295 için
  • oyunlardada 2 gpu çalışıyor ben kullanıyorum..
  • 2 GPU çalışıyor oyunlarda, ben kullanıyorum ve sürekli olarak izliyorum ayrı ayrı GPU sıcaklıklarını
  • Açıkçası ben böyle bir sorun yaşamadım.
  • Arkadaştan kartı ben aldım bu ilandan birkaç gün sonra, böyle bir problem bugüne kadar hiç olmadı. Özellikle denedim, SLIı kapatıp sıcaklıkları izledim, ardından SLI desteğini açıp sıcaklıkları izledim, bariz fark oluyor. Belki sürücü problemiydi bilemiyorum ama Nvidia taş gibi bir kart yapmış, helal olsun.
  • nhanceri mi kullanıyorsun.
    Yani onu programlamı iki cpu çalışıyor.
    nhancer programı ayarlarını paylaşabilirmisiniz?
    teşekkür ederim.

ben gta4 te grafic ayarlarına girdiğimde ekran kartı belleğini 896 MB olarak gösteriyor.Normada eğer iki kartı görüyorsa 1792 mb olması gerekmezmiydi?

@King_Arthur
    @EcZaNeT
    quote:

Orjinalden alıntı: EcZaNeT

oyunlardada 2 gpu çalışıyor ben kullanıyorum..
  • 896 mb görmesi lazım. nhancer kullanmıyorum.. 2 gpu kullanımını ise FPS artışından anlıyorum multi gpu yu kapatınce fps düşüyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: EcZaNeT

896 mb görmesi lazım. nhancer kullanmıyorum.. 2 gpu kullanımını ise FPS artışından anlıyorum multi gpu yu kapatınce fps düşüyor..

Ben gta4 te 1920*1200 de ve full ayarlarda oyunun bencmarkında avarajda 35 fps alıyorum.
    Sen kaç fps alıyorsun?
  • 1680x1050 full detail + 4xAA ile 40-50 arası..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.