Şimdi Ara

GTX 1660 Ti Türkiye Fiyatları (Resmi testler eklendi) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
3
Favori
10.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Newegg te gigabyte modeli kargo vergi dahil 1870 TL. Rtx 2060 ise 2300 TL.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1660 Ti = 1070

2060 = 1070 Ti

ve kimse boş yapmasın iki kart arasında ''biraz daha ver'' gibi ufak bir fark yok net kemiksiz 450-500 TL civarı fark var. Performans olarak da arada ki fark %15 civarı haliyle 1660 Ti bir tık daha F/P durumda.
  • 2450 liraya 1660Ti satmaya çalışıyor keriz avcıları. Gider Newegg'den alırım her şey dahil 1860 liraya geliyor.
  • IntelKILLER I kullanıcısına yanıt
    ne f/p si kart 2400 rtx2060 2600 ve 2060 a oc yapınca 1080 in dibinde geziyor

200 tl için 1660ti çöpü alınmaz
    https://www.sinerji.gen.tr/asus-geforce-gtx1660ti-dual-oc-6gb-gddr6-192-bit-ekran-karti-pmu417484
    https://www.sinerji.gen.tr/gigabyte-geforce-rtx2060-oc-6g-6gb-gddr6-192-bit-ekran-karti-pmu417118

• quote:

Orijinalden alıntı: asko56

ne f/p si kart 2400 rtx2060 2600 ve 2060 a oc yapınca 1080 in dibinde geziyor

200 tl için 1660ti çöpü alınmaz
    https://www.sinerji.gen.tr/asus-geforce-gtx1660ti-dual-oc-6gb-gddr6-192-bit-ekran-karti-pmu417484
    https://www.sinerji.gen.tr/gigabyte-geforce-rtx2060-oc-6g-6gb-gddr6-192-bit-ekran-karti-pmu417118
    Türkiye'de ki kazık fiyatlardan bana ne kardeşim ya şöyle saçma sapan siteleri örnek diye insanın önüne koymayın cidden komik oluyor. 15 yıldır bir öğrenemediniz ne yeniyse yüksek fiyattan insanlara kakalamaya çalıştıklarını..

Global piyasa denen bir şey var. Kartların hepsi yurtdışından geliyor yani kartın birinin ithalatçı firmaya maliyeti 380$, diğeri 280$ yani baz fiyattan bile 100$ oynuyor + ödenen vergi farkını da hesaba katarsak ortalama 20$ civarı total fiyatta bir ithalatçı 1660 Ti ı ortalama 120$ daha ucuza getiriyor. Yani özetle 600 TL daha ucuza satması lazım ama kart yeni çıktı, ortalıkta çok haberi döndü kim yerse hesabı dünya paralara satıyorlar.

Al buyur RTX2060 380$ + 89$ kargo-gümrük ile geliyor 1660 Ti ise 280$ + 68$ kargo + gümrük. Yani fark 120$. Aklı başında, kafası çalışan bir insan kalkıp da saçma sapan Türkiye piyasası üzerinden fiyat kıyaslaması yapmaz.

https://www.amazon.com/EVGA-GeForce-Gaming-Graphics-06G-P4-2167-KR/dp/B07MC63K76/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1550959759&sr=8-1&keywords=2060+xc
    https://www.amazon.com/EVGA-GeForce-Gaming-Graphics-06G-P4-1261-KR/dp/B07N9XNC1B/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1550959780&sr=8-3&keywords=1660+ti

Al bu da zaten söylediklerimi kanıtlar nitelikte bir yazı. 1660 Ti ın Türkiye fiyatı 1900 TL olarak açıklandı;
    https://www.tamindir.com/haber/geforce-gtx-1660-ti-turkiye-fiyati-belli-oldu_42498/

He şu ama OC ile 2080 oluyor saçmalığına girmicem bile biri OC ile 1080 oluyorsa diğeri de OC ile 1070 Ti oluyor bu ne saçma sapan bir yaklaşımdır

• asko56 kullanıcısına yanıt
    Kulandığın ekran kartı ne "1660 ti" çöpü diyosunda neyse
    Hocam 1660ti'ın baz versiyonun fiyatı 280 dolar tek fanlı modeli.

testlerin yapıldığı oc 3 fanlı modeller 330 dolar civarında.

bu kartın teste tabi tutulan versiyonları düşünülen fiyattan gelmeyecek gibi.

kartın performansı çok güzel ancak fiyatı düşünüldüğü gibi olmayacak gibime geliyor.

koyduğunuz linkte açıklama geldi denmiş de kimden gelmiş açıklama ben göremedim onu açıklama demişler kaynak yok.

1900tl'ye tek fanlı modelleri satarlarsa şaşmayın. gösterilen performanstaki kartlar 2300 tl seviyesinden çıkar.

şu videoyu da incelemenizi öneririm.
    https://www.youtube.com/watch?v=xuDJtELq8QM

• 4 gb Rx 570 F/P 1080P medium high
    1660 ti F/P 1080p Ultra

Rtx 2060, Vega 56 F/P 2k medium-high
    ***Yurt Dışı Fiyatları baz alınırsa

Vega 56 Dışarda pahalı bizde mi ucuz anlamdım. İyi bir alternatif.

Para umrunda olamuan için RTX 2080 aralrdaki kartları almak mantıksız

Rtx 2070 ,RX 590 , gtx 1070/ti, 1080 F/P açısından kötü kartlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 24 Şubat 2019; 2:8:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnr_2010

Hocam 1660ti'ın baz versiyonun fiyatı 280 dolar tek fanlı modeli.

testlerin yapıldığı oc 3 fanlı modeller 330 dolar civarında.

bu kartın teste tabi tutulan versiyonları düşünülen fiyattan gelmeyecek gibi.

kartın performansı çok güzel ancak fiyatı düşünüldüğü gibi olmayacak gibime geliyor.

koyduğunuz linkte açıklama geldi denmiş de kimden gelmiş açıklama ben göremedim onu açıklama demişler kaynak yok.

1900tl'ye tek fanlı modelleri satarlarsa şaşmayın. gösterilen performanstaki kartlar 2300 tl seviyesinden çıkar.

şu videoyu da incelemenizi öneririm.
    https://www.youtube.com/watch?v=xuDJtELq8QM
    Attığım linke bakmadınız sanırım?
    https://www.amazon.com/EVGA-GeForce-Gaming-Graphics-06G-P4-1261-KR/dp/B07N9XNC1B/ref=sr_1_3?tag=donanimhaber-21&ie=UTF8&language=tr_TR

Evga XC Black piyasada ki en iyi kartlardan biri. 3 fan 2 fan olayına takılmaya gerek yok fanlar kartın kalitesini belirlemez, bileşenler belirler.

Mesela gigabyte ın 3 fanlı alt seviye gaming modeli var aynı kartın bir de 3 fanlı aorus modeli var sence bu iki kart aynı mı? ikisi de 3 fanlı ama işte olay fanlarda değil o kartı soğutacak olan pasif blok, gpu ya temas eden bakır borular, fan tasarımı vs.

He illa test yapılan 3 fanlı strix diyorsan zaten buyur 2060 strix 400$ fazla söze gerek yok.
    https://www.amazon.com/ASUS-Strix-GeForce-Overclocked-GDDR6/dp/B07MLTTDXS/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1550963759&sr=1-1&keywords=2060+strix

• Firmalar yoklama çekiyor. Zamanla fiyatlar olması gerektiği gibi 2000 liranın altına düşecektir mevcut döviz kuru devam ederse. 2000 altına alınabilir hâle geldiği zaman da RX 590, 580 8GB modelleri tedavülden kalkar. AMD fiyat kırıp satmaya devam etse külliyen zarar çünkü. Hâlâ Vega 56, 64 diyen var. Eşek gözü kadar zar alanı üstüne HBM bellek ile AMD sırf ben de varım diye zararına satıyor bu kartları. Rekabet edecek pozisyonda değil şu anda. Radeon VII bunun son örneği. Sırf varım demek için çıktı kart. Piyasada satan yok. Satsa zarar çünkü. Navi de büyük GPU ve HBM bellek ile çıkacaksa hiç çıkmasın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam attığınız linke siz baktınız mı? O fotoğraflar yanlış açıklamasına inin bakın ne göreceksiniz. Alın inanmazsanız şu linke bakın. 279 dolar ve 309 dolar versiyonları arasındaki özellik farkına da bakın.

https://www.evga.com/products/productlist.aspx?type=0&family=GeForce+16+Series+Family

yahu tamam savunun da bu kadar körü körüne savunmayın.

savunmak istedikten sonra çok bahane bulursunuz.

millet alsın vega 56 64 biosu atsın ortalığın anasını ağlar 1660ti diz çöker tövbe ister de nereye varıyoruz? biraz araştırın.

• bir not daha düşmek istyorum. yapılan testler marka model belirtmedikçe referans yani boz modeller üzerinden kıyaslama yapılır.

netteki tüm testlerde asusun 3 fanlı modeli (330 dolar) ile teste tabi tutulurken rtx 2060 tarafında ise 350-360 dolarlık modeller ile kıyaslama yapıldı.

ama siz ordan ne olduğunu bakmadan bunu burda tam tersi 1660ti 280 dolar rtx 380 dolar deyip aradaki farka 100 dolar derseniz hadi ordan derler.

1660ti referans modeliyle çıkmamış direkt üreticelere çıkarttırılmış.

330 dolarlık kart teste tutulmuş onun verileri alınmış.

280 dolarlık model bahsedilen değerlerden yaklaşık %10 daha az performans verir. yani gösterilen performans değerleri için minumum örnekteki gibi 310 dolar seviyesine çıkmanız gerekir.

bu durumda da türkiyede bu yaklaşık 400 dolara satışa sunulur demek olur.

size reklamda highline polo gösterirler sonra 89bin tl'den başlayan fiyat derler sonra anlarsınız ne olduğunu.

neyse sonuçta kart gayet güzel bir kart. 6gb olması dışında bir problem yok. rx590 alıp oc yapsanız da markaların tek fanlı modelleri (280 dolarlık) ile kafa kafaya sonuç elde edebilirsiniz diye düşünüyorum.

• cnr_2010 C kullanıcısına yanıt
    O yüzden kartlar o.c. ile tst edilemli nvidalar ram lar aynı markaysa 3- aşağı 5 yuları aynı frekanlara kadar çıkyor.
  • quote:

Hocam attığınız linke siz baktınız mı? O fotoğraflar yanlış açıklamasına inin bakın ne göreceksiniz. Alın inanmazsanız şu linke bakın. 279 dolar ve 309 dolar versiyonları arasındaki özellik farkına da bakın.

https://www.evga.com/products/productlist.aspx?type=0&family=GeForce+16+Series+Family

yahu tamam savunun da bu kadar körü körüne savunmayın.

savunmak istedikten sonra çok bahane bulursunuz.

millet alsın vega 56 64 biosu atsın ortalığın anasını ağlar 1660ti diz çöker tövbe ister de nereye varıyoruz? biraz araştırın.
    Dostum hala anlamayamadın. Performans = 3 fan diye bir şey yok bunu nereden çıkardın? yada 3 fanlı OC model = daha fazla performans yok böyle bir dünya. Bu kartların zaten göreceği bir sınır değer var. Tek fanlı da olsa ki bu attığın tek fanlı dediğin modellerin bir incelemesine bak ne kadar kaliteli modeller olduğunu görürsün sen sanırım piyasada ki msi, asus gibi markaların tek fanlı modelleriyle karıştırdın Zaten attığın linke bile baksan benim söylediğimi kanıtlar nitelikte olduğunu görürsün.

EVGA GeForce GTX 1660 Ti XC GAMING: 1845 mhz

EVGA GeForce GTX 1660 Ti XC Ultra GAMING: 1860mhz

Nvidia kart alıp da OC muhabbeti yapmak cidden komik oluyor. Referans değerde ki kartı bile alsan çok basit şekilde OC ile performansı %10-12 artırırsın bunu forumda bilmeyen yok zaten.

• quote:

bir not daha düşmek istyorum. yapılan testler marka model belirtmedikçe referans yani boz modeller üzerinden kıyaslama yapılır.

netteki tüm testlerde asusun 3 fanlı modeli (330 dolar) ile teste tabi tutulurken rtx 2060 tarafında ise 350-360 dolarlık modeller ile kıyaslama yapıldı.

ama siz ordan ne olduğunu bakmadan bunu burda tam tersi 1660ti 280 dolar rtx 380 dolar deyip aradaki farka 100 dolar derseniz hadi ordan derler.

1660ti referans modeliyle çıkmamış direkt üreticelere çıkarttırılmış.

330 dolarlık kart teste tutulmuş onun verileri alınmış.

280 dolarlık model bahsedilen değerlerden yaklaşık %10 daha az performans verir. yani gösterilen performans değerleri için minumum örnekteki gibi 310 dolar seviyesine çıkmanız gerekir.

bu durumda da türkiyede bu yaklaşık 400 dolara satışa sunulur demek olur.

size reklamda highline polo gösterirler sonra 89bin tl'den başlayan fiyat derler sonra anlarsınız ne olduğunu.

neyse sonuçta kart gayet güzel bir kart. 6gb olması dışında bir problem yok. rx590 alıp oc yapsanız da markaların tek fanlı modelleri (280 dolarlık) ile kafa kafaya sonuç elde edebilirsiniz diye düşünüyorum.
    Belli ki bu konularda fazla bilgin yok.

O çok övdüğün, 330 dolarlık 3 fanlı diye bir halt sandığın asus strix in özellikleri;
    https://www.asus.com/Graphics-Cards/ROG-STRIX-GTX1660TI-A6G-GAMING/specifications/

OC Mode - GPU Boost Clock : 1830 MHz

Anlayabileceğin dilden söyliyim; bu kart test esnasında oyunda maksimum 1830mhz görüyor yani testlerde ki 1660 Ti 1830mhz çalışmış.

Şimdi bir de tek fanlı evga ya bakıyoruz;
    https://www.evga.com/products/product.aspx?pn=06G-P4-1263-KR

1845 MHz Boost Clock

Yani özetle şu tek fanlı evgayı alan adam o testte bir halt sandığınız 3 fanlı asustan daha yüksek saat hızlarında kullanacak.

Kusura bakmayın ama bu konularda belli fazla bilginiz yok o yüzden fazla tartışmaya gerek yok.

hocam sizin bilginizin ne olduğu belli.

3 fanlı model daha yüksek performans verir demedim.

teste tabi tutulan model 3 fanlı ve onun fiyatı yüksek bu yüzden test sonuçlarına göre kıyaslanan kart 330 dolar dedim.

asus rog strix 3 fanlı modeli evga dan daha iyi de demedim. asus rog strixi de övmedim. övdüğüme dair yazımı alıntılayıp altını çizerseniz mutlu olurum.

ben sizin fiyat karşlaştırmanızın yanlış olduğuna parmak bastım.

kart performansını salt boost clocka üzerinden kıyaslamak da baya bilgili insan işi.

texture unit sayısı nedir bilgimiz yok shading unitler nedir bilgimiz yok.

kart tamamiyle bir bir aynıysa aynı gpu aynı bileşenlerle kullanılıyorsa zaten fabrika çıkışlı temel frekanslar arttırılıp soğutma için ekstra fan koyuluyor.

bu yüzden aynı marka kartlarda daha fazla fanlı model daha çok performans verebilir diyebiliriz.

gerçek anlamda oc yapacak insanlara da daha güzel bir alt yapı oluşturur.

bakın anlayacağınız dilden anlatayım çok basitçe;

testi yapılan kart asusun 3 fanlı modeli ve fiyatı 330 dolar

sizin o test sonuçlarına göre gösterdiğini düşündüğünüz kart 280 dolarlık tek fanlı model olan evga.

ben size bakın tek fanlı modeller 280 dolar deyince siz ne olduğuna bakmadan bir link attınız ve 2 fanlı model dediniz.

ben de size evganın kendi sitesinde olan ve attığınız linktede olan kartın iki fanlı model olmadığını tek fanlı olduğunu ve çift fanlı diye savunduğunuz kartın fiyatının 310 dolar olduğunu söyledim.

ve siz birden konuyu alıp 3 fanlı modellerin daha iyi olduğunu söylediğime getirdiniz ama yemezler kardeşim.

attığın linke bakma yardırarak yaz sonra konuyu saptır.

klasik cevap vermeden kaçıp sen bu konuları bilmiyosuna getir.

yaptığın hesaplamadaki fiyatı teste tabi tutulan 330 dolar'lık versiyon üzerinden yap gerisi umrumda değil

sanki ortada tek fanlı model ile kıyaslama var kağıt üstündeki veri ile daha iyi diyorsun.

al tek kartlı modelini takıl öyle ne diyeyim.

ve dediğim gibi bana söylediğimi iddia ettiğiniz övmeleri nerde yaptığımı ss alıp şöyle kırmızı kutuyla gözüme gözüme sokarsanız mutlu olurum.

boş yapmayalım.

• 1660 ti 1700-1900 tl bandında olmalı rog strixler fln mak 1900 tl olmalı.
  • cnr_2010 C kullanıcısına yanıt
    quote:

burda yaşı büyük ne kadar kişi var bilmiyorum ama ati zamanında nvidiayı tokat manyağı yapıyordu. 9800 pro 9800xt serileri ile yardırmışken iceq modelleriyle overclockçulara yönelmişti

olmadığı için ne zaman bunu anlatmaya çalışsam birileri gelip amd deyip duruyor :)
    keşke ati olarak devam etseydi ,o zamanlar tercihim hep ati oluyordu
    amd. nin kimseyi düşündüğü falan yok ,daha ucuza satıp sürümden kazanma derdinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

quote:

burda yaşı büyük ne kadar kişi var bilmiyorum ama ati zamanında nvidiayı tokat manyağı yapıyordu. 9800 pro 9800xt serileri ile yardırmışken iceq modelleriyle overclockçulara yönelmişti

olmadığı için ne zaman bunu anlatmaya çalışsam birileri gelip amd deyip duruyor :)
    keşke ati olarak devam etseydi ,o zamanlar tercihim hep ati oluyordu
    amd. nin kimseyi düşündüğü falan yok ,daha ucuza satıp sürümden kazanma derdinde
    aynen hocam. eskiden işler çok farklıydı. ati cidden fiyat performans ile çektiriyodu nvidia'ya.

ne zmaman amd satın aldı işte o zaman nvidia iyice tekelleşti.

evet şimdi de güzel kartları var ama gerçekten kullanmasını bilene.

after burner'cılar anlamaz yani ama kime ne anlatıyoruz.

şimdi millet açıp after burnerı iki çekirdek hızı yükseltip %10 performans artışına oc der olmuş.

sonra bir de bu işlerden anlamıyo oluruz.

bios modlama ince voltaj ayarları falan hikaye. tek tuşl oc vay arkadaş vay.

işte her şey böyle armut piş ağzıma düş olunca insanlar bir kart alınca o kartın detay özelliklerinden bir haber de oluyorlar çünkü önemi yok.

şirketler son kullanıcıyı değil kendi gelirini düşünüyor. burda da o ona koyar bu buna basar adamlar ne yapmış be. sanırsın hissesi var şirket ortağı.

altı üstü yapılması gereken kullanım amacı beklenti ve bütçeye göre insanlara bir kart önermek. bişey yarışına dönüştürmek değil işi.

amd ucuza satarsa onu alırım nvidia satarsa onu alırım bu kadar basit.

ha birde ısınıyorcular tayfası var. en sevdiğim kafa bu, kartı 70 yerine 80 derece olunca napıyorsa sahibine? stabil çalışıyosa sal gitsin.

sağdan soldan gördükleri her şey en ince detaya kadar yarıştırma peşinde koşan tipler.

ulan eskiden kuzey köprüsüne bile fan takardık soğusun diye athlon xp'leri overclocklardık hey gidi.

neyse en azından geçmişi gören yaşayan birileri var.

sene 98/99 tam hatırlamıyorum savage s3 ile girdim bu ekran kartı işine aha günümüze geldik. ne markalar harcandı bu yolda tey tey

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.