Şimdi Ara

GTX 1660 Overclock Değerleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
521
Cevap
8
Favori
24.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GTX 1660 ile alınan değerlerin paylaşıldığı bir konudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-041FF024C -- 29 Haziran 2021; 13:49:38 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• power limit sonuna kadar çekilse güzel olur. Modelden modele değiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-26E6B5369

power limit sonuna kadar çekilse güzel olur. Modelden modele değiyor.
    Benim kartımda zaten sondaydı yukarıdaki resim temsili 980ti resimi.Sanırım bütün 1660 larda power limit sonda.

• Sende hangi model gtx 1660 var? powerlimit %22 ye kadar çaıkç
  • quote:

Sende hangi model gtx 1660 var? powerlimit %22 ye kadar çaıkç
    Yukarıdaki resim temsili 980ti resmi hocam.

• powerlimit armor kitli çünkü 120 watt tdp 130 watt geliyor. MSİ gaming x biosu attım. %7 powerlimit artımaya iznveriyor 140 watt tdpye çıkyor. Evga sc ultra biosuna tmya riske giremedim. CPU da dahili gpu olsa bick riskine girerir Evga sc ultra biosu atardım sanırım o bisodakart 150-160 watt tdp çıakralıbiliyor. Armor soğutucusun 150 watt tdfp kaldıraibleceğini düşünyorum. gtx 1070 lerin orta model kaltesinde bir soğutma var bu kartta
  • quote:

powerlimit armor kitli çünkü 120 watt tdp 130 watt geliyor. MSİ gaming x biosu attım. %7 powerlimit artımaya iznveriyor 140 watt tdpye çıkyor. Evga sc ultra biosuna tmya riske giremedim. CPU da dahili gpu olsa bick riskine girerir Evga sc ultra biosu atardım sanırım o bisodakart 150-160 watt tdp çıakralıbiliyor. Armor soğutucusun 150 watt tdfp kaldıraibleceğini düşünyorum. gtx 1070 lerin orta model kaltesinde bir soğutma var bu kartta
    Vallahi bilemiyorum kart gayet serin yani.Bios atmadan bile gerçekten sıçrayabiliyor kart.

• Öne çıkarırsak sevinirim daha çok arkadaşımız yararlansın.

• %7 powerlimit eklemene imkan veriyor, tdp+10 watt ekeliyor. Çok cuzzi bir şey. Scanline synch artık her oyunu sabitleyorum oyunangöre 80-90-100-120-144 fpslere kitliyorum kart sürekli %99 çalışmıyor %85-95 arası gidiyor. 65 dereceyi geçtiğim senryo olmuyor. Fanda %50 seviyede. CPU ve kasa fanları altında gpu fanını duyamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 3 Ağustos 2019; 18:3:28 >
  • quote:

%7 powerlimit eklemene imkan veriyor, tdp+10 watt ekeliyor. Çok cuzzi bir şey. Scanline synch artık her oyunu sabitleyorum oyunangöre 80-90-100-120-144 fpslere kitliyorum kart sürekli %99 çalışmıyor %85-95 arası gidiyor. 65 dereceyi geçtiğim senryo olmuyor. Fanda %50 seviyede. CPU ve kasa fanları altında gpu fanını duyamıyorum.
    Hocam öne çıkar yaparsan sevinirim daha çok kullanıcıda farkındalık oluşturmuş oluruz Ti almamak konusunda ;)

• Palit gtx 1660 dual modele sahibim kartın soğutmasından yana sıkıntı yok bu vakte kadar maks 71 dereceyi görmüştür. Overclock sonrası time spy dx12 testi yazımın ekinde sunulmuştur.

GTX 1660 Overclock Değerleri GTX 1660 Overclock Değerleri

+200 mhz gpu clok
    +1000 mhz bellekler

• ThE LoSt kullanıcısına yanıt
    1000 serisinde bellek kaltesi samsung>hynix>microndu . Şanslısn sana hynix gelmiş. İlk parti tüm markalrda micron vardı. Ben de micron var. Bütün gtx 1660 testleridne marka faketmesiz microndu bellker Benim bellklere +980-985 de takıldı. +975 de kulalnıyorum. micron bile olsa gddr5 önceki nesle göre baya olgunlaşmış. 11000 mhz gddr5x 1080 lere koymuşlardır . Core voltajı fulelsen belki daha stabil olur pek de artırmıyor voltajı 1.05 geçmiyor çok nadir 1.068 anlık gördüğüm oluyoe. Benim coreclok +130 da benim kart baya kaz çıkmış :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 4 Ağustos 2019; 22:44:28 >
  • quote:

1000 serisinde bellek kaltesi samsung>hynix>microndu . Şanslısn sana hynix gelmiş. İlk parti tüm markalrda micron vardı. Ben de micron var. Bütün gtx 1660 testleridne marka faketmesiz microndu bellker Benim bellklere +980-985 de takıldı. +975 de kulalnıyorum. micron bile olsa gddr5 önceki nesle göre baya olgunlaşmış. 11000 mhz gddr5x 1080 lere koymuşlardır . Core voltajı fulelsen belki daha stabil olur pek de artırmıyor voltajı 1.05 geçmiyor çok nadir 1.068 anlık gördüğüm oluyoe. Benim coreclok +130 da benim kart baya kaz çıkmış :D
    Bunlar tamamen üstün körü değerler daha üstünü kesinlikle görür time spy testini öksürmeden tamamladı sıcaklık ise 71 derece oldukça kabul edilir bir derecede çakılı kaldı slikon kalitesi ve belleklerden yüzümüz güldü sanırım 6300-6500 arası skorlar almak mümkün.
    Şaşkınlık verici durum ise şu bu kart gerçekten o.c ile iyi yürüyor. Fps değerine katkısı 10-12 arası değişiyor fırsat bulursam bir kaç oyunun benchmark testini paylaşırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThE LoSt -- 5 Ağustos 2019; 18:44:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

Bunlar tamamen üstün körü değerler daha üstünü kesinlikle görür time spy testini öksürmeden tamamladı sıcaklık ise 71 derece oldukça kabul edilir bir derecede çakılı kaldı slikon kalitesi ve belleklerden yüzümüz güldü sanırım 6300-6500 arası skorlar almak mümkün.
    Şaşkınlık verici durum ise şu bu kart gerçekten o.c ile iyi yürüyor. Fps değerine katkısı 10-12 arası değişiyor fırsat bulursam bir kaç oyunun benchmark testini paylaşırım

Alıntıları Göster
    Dual ile pubg ve battlefield 5 te 80 lere yaklaşır diye düşünüyorum keşke tek fan bloğu koymasalarmış bir fan leylek gibi dışarıda kalıyor sıcaklık değerlerin fazla yükte merak ediyorum açıkçası timespy dan yüksek sıcaklıklar elde edersinz diye tahmin ediyorum ama cevabı sizde ;) Bu arada ben asus dualdan bahsediyorum ama sizde palit mi var yoksa ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-041FF024C -- 5 Ağustos 2019; 19:8:24 >

• Normal Nvidia kartın oc performasnı %7-12 arası değişir oyununua göre . Gtx 1660 %10-20 arası değişyor. Bellek bannt genişliği darboğaz yapıyor muhtemelen. Bellek overcloğu çok getirisi oluyor o yüzden. 1070 de 256 bit, benzer core performnansı var, 256 bit olduğundan 1070 in bellek o.c. getrisi çok olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 6 Ağustos 2019; 0:55:12 >
  • Palit model mevcut hiçbir oyunda 71 derecenin üzerini görmedim.
  • quote:

Palit model mevcut hiçbir oyunda 71 derecenin üzerini görmedim.
    Asus dual olsa 80 leri görürdünüz yapılan testlere göre

• Her firmanın soğutma çözümü arasında az buçuk farklar mevcut tabi imkan olsa gigabyte auros modeli alırdım 3 adet fan ile ortadaki ters istikamet dönüyor hatta kart 55 56 gibi çok komik sıcaklıklarda görev yapıyor.
  • quote:

Her firmanın soğutma çözümü arasında az buçuk farklar mevcut tabi imkan olsa gigabyte auros modeli alırdım 3 adet fan ile ortadaki ters istikamet dönüyor hatta kart 55 56 gibi çok komik sıcaklıklarda görev yapıyor.
    Tabiki doğru söylüyorsunuz bu arada öne çıkar yaparsanız sevinirim hocam ;)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.