Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tavsiyeleriniz için teşekkürler. LTSB hakkında forumda güzel bilgilere eriştim. LTSB den devam edicem gibi gözüküyor. Olmadı @massacrer 'nın dediği gibi dolara çevirip saklayacağım en azından kafamda soru işareti olmaz.
  • Jensen neden yeni kartların çıkışını "çok uzak bir zaman" olarak açıklamasının sebebi ortaya çıkıyor gibi.

https://seekingalpha.com/article/4182662-nvidia-appears-gpu-inventory-problem

https://wccftech.com/nvidia-oem-partner-300k-gpu-inventory-issues-next-gen-geforce-delay/

Anlaşılan, Nvidia maden pazarın ne zaman söneceğini doğru tahmin edememiş. Büyük bir OEM ortaklarının geri gönderdiği gpu sayısı için 300 bin deniyor. Büyük olması bir yana, bu sadece bir kaynak.

Özetle adamların elinde satılmamış fazla kart var, çok fazla. Yani madencilerin varlığı bir dert idi, şimdi ise yoklukları.

• Arkadaşlar çok fazla anlamayaraktan bir şey sormak istiyorum. Yaklaşık 5 veya 5.5k civarına sıfırdan sistem toplayacağım 11 serisini beklemelimiyim sizce ? Şu anki seriden almak istediğim kart 1060 6gb ve fiyatı 2k. Yeni seri yakın bir tarihte çıksa fiyatlar düşer mi ? %40 performans farkı falan diyorsunuz, şimdi bir daha ki ay almayı düşünüyorum hemen üzülmeyelim
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    Öyle olsa fiyatları aşağı çekerlerdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • -dehşet- kullanıcısına yanıt
    Su an duyum zaten, ne kadar dogru yakinda ortaya cikar. Ama fiyat duser demek kadar basit degil bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti

jensen konuşmasından hemen sonra yayınlanan şu resim aslında dedikoduyu doğruluyor bence.
  • Valla hocam iki ihtimal var zaten, bu duyum ya dogrudur ya yanlis. Bos beles bir kaynak da degil.

Bu duyum yalan cikarsa, bu bekleme icin aklima gelen tek sey var. 7nm uretim bu kadar yakinken bunu beklemek istiyorlar. Rakibi Amd nm avantajini birakmak istemiyordur. Daha once de (2009-2010) Amd daha kucuk bir node'da uretim yapiyordu. Pazar paylari neredeyse esitti.

Isin ilginc tarafi o donem Nvidia'nin hem pro hem de masaustune sattigi tek bir mimarisi vardi. General purpose gpu ( o yuzden de hem daha buyuk ve daha fazla guc tuketiyordu). Amd ise VLIW5-4 terascale ile grafik odakli mimarisi kullaniyordu. Simdi ise Amd'nin general purpose gpu'su varken Nvidia (VLIW saymazsak) oyun odakli bir mimari kullaniyor (pro pazari icin ayri bir mimari).

Duyum yalan cikarsa, asil buyuk sikintilar burada baslar. Fiyat indirerek premium algisini bozmak var, hele rekabet yokken indirim yapmak istemeyecektir belki. Hem de piyasada dolgunluk yaratarak sonraki mimarinin satislarini etkilemis olurlar. Simdi cozum yolu ariyorlardir veya bekle gor politikasi uyguluyorlardir.

Bu maden piyasasi iste sagi solu belli olmadigindan bizi oldugu kadar bu iki firmayi da olumsuz etkiliyor. Tabi satislar varken guzel ama dedigim gibi sagi solu belli olmuyor. Sirketler icin de piyasayi ongorememek cok buyuk sikinti. Ne kadar ureteceksin bilemedikten sonra, bunun uretim yol haritasini yapamiyorsan. Amd'nin de basina bu geldi. Ellerinde patladi kartlar. Tabi bu duyumun dogru oldugunu varsayarak bu cikarimlari yapiyorum, ama piasanin ongorulebilirligi konusu evrensel ekonomik prensipler zaten.

Bekleyip gorecegiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 21 Haziran 2018; 13:12:7 >

• Yurt dışında ekran kartı fiyatları eski haline dönmüş vaziyette genel olarak , ZOTAC GTX 1080 TI AMP EXTREME 800 USD civarı , EVGA GTX 1080 FTW 580 USD civarı mesela , bellek ve mining gibi olaylar olmadan önce bu civardaydı , kur patlaması ve firmalar yüzünden TR de hissedilmiyor tabiki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxwell1 -- 21 Haziran 2018; 13:19:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maxwell1 kullanıcısına yanıt
    Yeni seri kartlar 6 ,7 bin civarı olur diye düşünüyorum

• Merhaba arkadaşlar ben de GeForce GTX 1080 var.
    2 hafta öncesine kadar Pubg'de 144 FPS ( bazı şehirlerde ve çatışmalarda düşüş oluyordu ) kasmadan rahat rahat oynuyordum ve sıcaklık 80 üstüne çıkmadığı için Ekran kartı fanları da çoğu zaman çalışmıyordu..
    2 haftadır Fps'te inip çıkmalar çok oluyor ve oyunda drop çok yiyorum aynı zaman da Fanlarda daha 50 60 dereceyken çalışmaya başlıyor.

Bunun sebebi ne olabilir ? ve çözümü nedir yardımcı olur musunuz ? 1080'lerde böyle sorunlar oluyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Yeni seri kartlar 6 ,7 bin civarı olur diye düşünüyorum
    Dolar 6 lira olursa dediğiniz olur.Yoksa olmaz,yurt dışında kimse gidip 1180(2080) karta 1000 dolar vermez.
  • darkdevil35 kullanıcısına yanıt
    Biz de işin içine gümrük kargo kdv toptancı komisyonu dükkan karı derken fiyatlar şişiyor tarladan çıkan ürünün haldeki fiyatı gibi adam 50kr a satamıyor istanbulda 6tl

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Biz de işin içine gümrük kargo kdv toptancı komisyonu dükkan karı derken fiyatlar şişiyor tarladan çıkan ürünün haldeki fiyatı gibi adam 50kr a satamıyor istanbulda 6tl
    Doğruda 800 dolar satılsa burada 1000 dolar olur.Dolar 6 lira olmadıkça 6-7 bin kartların olması imkansız.
  • darkdevil35 kullanıcısına yanıt
    İçimden bir ses dolar hiç durmaya ca k diyor

• snakefatih kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam banada öyle geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Acer X27 incelemesi geldi. local dimming oldukça başarılı olmuş yalnız kenarlardan ışık sızması bu denli pahalı bir panelde bile hala devam ediyor. IPS olmasından kaynaklı 4 ms gecikme azda olsa hareketli sahnelerde kendi belli etmiş.

Artık bu monitörle şunu çok iyi anladık ki ışık sızması sittin sene düzelmeyecek ips lerde.Bu arada 27'' çok ufak 4k için.Minimum 32'' olması lazım.

• Beyler 1150 ti ocakda çıkarmı tahmince ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Patren

Beyler 1150 ti ocakda çıkarmı tahmince ?
    Ti modeller daha sonradan çıkıyor

• biz ölelimmi ya şu paralara bak oyun oynamak için adam akıllı bi ekran kartı alalım desek 2000 2500 TL den başlıyor vay halimize vayyyy ne olacak böyle memleketin hali anlamış değilim
  • Hayır bir şeyler için heyecanlanmayı anlarım da GDDR6 için kendinden geçmekte nedir

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.