Şimdi Ara

Gtx 1080 Ti OC Fe Oyun Testleri [1080p - 1440p - 2160p] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
2.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

Bu kart 2k 144hz lik oyuncu monitorlerinde guzel isler yapiyor. Daha yukari cozunurlukte ayar kismak gerekiyor. Ama sli yapilirsa 4k da tatmin edici sonuc verecektir.

Bu arada konuya eklenen oyun incelemeleri herkesi tatmin eder nitelikte olmus tesekkurler.

Ghost Recon Wildlands 'ta 1080p ve Ultra ayarlarda 75-85 arası değer veriyor. Yeni yeni çıkacak oyunlara bağlı olarak 2K 144Hz kartı diyemeyebiliriz belki. 144fps ve üzeri değer vermesi zor olabilir.. Fallout 4'te de görüldüğü üzere onda da biraz geri kalmış 1080p'de, 100fps lerde falan. 1-2 oyunda daha öyle. Tabi birçok oyuna göre 2K 144Hz kartı olarak alınabilir. Grafik açısından kartları zorlayan oyunlarda 2K 144Hz kartı olmuyorsadece. Yani her oyun için değil. Tabi yanına yakışacak monitör dediğiniz gibi 2K 144Hz bir monitör.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Dogrudur. Bu konudaki msi fe 1080ti modelinin aynisini kullaniyorum ve division oynuyorum. Dediginiz gibi 1080p de bile 80fps ile oynanabiliyor. Hatta test aninda 65 fps lere dustugu de oluyor. Fakat ekran karti degerlendirirken tek oyun baz alinmayacagi icin genel konusmak daha mantikli. Oyunlarin geneli icin 2k da 100+fps diyebiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Dogrudur. Bu konudaki msi fe 1080ti modelinin aynisini kullaniyorum ve division oynuyorum. Dediginiz gibi 1080p de bile 80fps ile oynanabiliyor. Hatta test aninda 65 fps lere dustugu de oluyor. Fakat ekran karti degerlendirirken tek oyun baz alinmayacagi icin genel konusmak daha mantikli. Oyunlarin geneli icin 2k da 100+fps diyebiliriz.

Aynen tam oalrak dediğiniz gibi 2K 100Hz+ diyebiliriz. Çünkü 144+ tüm oyunlarda biraz zor ama geneli için tabii ki veriyor bu değerleri.

• quote:

Hocam sizde darboğaz olabilir. Çünkü 1080 ti strix ile, 2k, ultra ayarlar ve gameworks ayarları açık şekilde 90 fps altına düşmedim.

• berkbozkus kullanıcısına yanıt
    O zaman pandoranin kutusunu acayim. Ekran kartim 8x te calisiyor 16x te calismasina maalesef pci exp ssd engel oluyor. Bugune kadar 8x ile 16x arasinda 1 fps bile fark olmaz diye konusuyor idik. Ekran kartlarinin 500gb/s barajini gecmeleri ile artik 8x in pci exp darbogazina neden olacagini ongorebilirmiyiz?

Islemcim 7700k bu arada.

• Güzel testler eline emeğine sağlık
    Hocam arkadastaki founders editionmis. Belki arada o kadar far ediyor olabilir belli olmaz. Özel modeller iyice çıksın piyasaya ikisini bir karşılaştırmak lazım aslında. Ama 60 a falan düşmesi biraz garip gibi evet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 10 Nisan 2017; 17:58:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Hocam arkadastaki founders editionmis. Belki arada o kadar far ediyor olabilir belli olmaz. Özel modeller iyice çıksın piyasaya ikisini bir karşılaştırmak lazım aslında. Ama 60 a falan düşmesi biraz garip gibi evet.

O kadar fark etmiyor hocam. Taş çatlasın 7-8 FPS fark oluyor PE ve FE kartlar arasında.
    O arkadaş 80 demiş siz de 90 demissiniz zaten. 10fps fark etmiştir belki. Duruma ve ayarlara göre değişebilir. Ya da islemcilerinize göre. Oc farkları olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 10 Nisan 2017; 19:6:50 >
  • quote:

O arkadaş 80 demiş siz de 90 demissiniz zaten. 10fps fark etmiştir belki. Duruma ve ayarlara göre değişebilir. Ya da islemcilerinize göre. Oc farkları olabilir.

Arkadaş 1080p, ben 1440p kullanıyorum hocam.
    O zaman bir ilginçlik var onda. Çünkü Gtx 1080 Ti fe + i7 6700K 4.5Ghz Oc The Division 'da 1080p her şey Ultra sadece Post Fx 'i kapatmış adam 120-130 civarlarında fps alıyor.

• 2 test daha eklendi.

• 4 sene önce aldığım 3570k 1080p de beni bir 2 3 sene daha götürür diyebilir miyiz
  • sanmıyorum 1080 Tİ ' nin benim 4K'ma yetebileceğini...

bana göre 4K için 1080ti'de yetersiz arkadaşlar... ne zaman 4k da 90-120 fps veren bir kart çıkar, ozaman hah şimdi olmuş derim.

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında konudaki tartışmalara bakarsak bırak 4k'yı, 2k bile kesin olarak standart olmadı hala. Şu an standart olan en yüksek çözünürlük 1080p gibi duruyor, ki bunda bile bazı ayarlar tam açılamıyor (MSAA gibi). Üst segment veya orta-üst arası segmentte hangi kart çıkarsa çıksın gözümüz kapalı 1080p cepte zaten diyip direk "bu 2k kartıdır" demeye başlıyoruz veya başlıyorlar.
  • Frozzy45 kullanıcısına yanıt
    Aynen ole 1070 ve 1080 ler ciktiginda millet uctu.Tazeleme orani onemli olan.60 fps mi istiyosun 120 mi 144 mu? 1080p icin bile tum bu hz lerde min 144 ve ustu ultra ayarda MSAA acacak kart yok. Bence su an baz alinan 60 fps olmali.Ki zaten ciddi inceleme siteleri de 60 fps yi baz aliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fero01

Aynen ole 1070 ve 1080 ler ciktiginda millet uctu.Tazeleme orani onemli olan.60 fps mi istiyosun 120 mi 144 mu? 1080p icin bile tum bu hz lerde min 144 ve ustu ultra ayarda MSAA acacak kart yok. Bence su an baz alinan 60 fps olmali.Ki zaten ciddi inceleme siteleri de 60 fps yi baz aliyor.

Belli başlı oyunlar için öyle tabi. En belirgini de Gta V zaten. 8xmsaa ve tüm ayarlar ultrada + 1080p çözünürlükte 88-100fps arsı veriyor. Herşey açık ama.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fero01

Belli başlı oyunlar için öyle tabi. En belirgini de Gta V zaten. 8xmsaa ve tüm ayarlar ultrada + 1080p çözünürlükte 88-100fps arsı veriyor. Herşey açık ama.

60 Altina dusuyor cimlerde

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.