Şimdi Ara

Gtx 1080 Ti OC Fe Oyun Testleri [1080p - 1440p - 2160p]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
2.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dipnot : Yeni oyun testleri oldukça ilk mesajın en alt kısmından devam edecektir.

Testlerin çoğunda kullanılan işlemci i7 6700K 'dır. 4.7Ghz'e Oc edilip kullanılmış. Bazılarında i7 6700K - Ryzen 7 1700 - i5 3570K karşılaştırmaları mevcuttur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 22 Haziran 2017; 7:37:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkürler.İzleyeyim hemen merak ettim.

Edit:Bu Bf1 ne dengesiz bir oyun böyle hala düzeltemediler oyunu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 5 Nisan 2017; 16:57:0 >
  • 3570K yürü koçum benim !
  • 3570K gercekten çok guzel bır cpu demekki testte abisi 3770k olsaydı aradaki fark dahada kapanacaktı
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
  • Testler güzelde keşke şöyle incelemeleri bizlerden birisi yapsada yabancı kaynaklara mecbur kalmadan izlesek hem bilgi sahibi olsak hemde kanal sahibine destek fakat ülkemizde bu tür içerikler yapan bireysel kanallar ne izlenme alır nede ilgi görürler.Şöyle trendlere ve en çok izlenme alan videolara bakınca durumun ne olduğu gayet iyi anlaşılıyor.Kanalı daha önceden biliyorum bu tür comparison video dediğimiz karşılaştırmalı testleri yapan bir kanal, eski ve yeni işlemcilerle aynı şekilde kartları farklı sistemlerde kombine ederek yararlı videolar ortaya çıkarmaya çalışıyor.
  • Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    Direk sayısal rakamdan ziyade bu tarz karşılaştırmalı ve oyun içi gösterimli testler hem daha çok iligi çekici oluyor hem de bilgi verici oluyor. Ayriyetten inanmama gibi bir durum da söz konusu olmuyor. Aynı kanalda aynı işlemciler ile Gtx 1070 oyun testleri de var.

• ridvan1903 kullanıcısına yanıt
    i7 3770K da olsaydı iyi olurdu evet.

• Metro Last Light Redux GTX 1080 Ti OC | 1080p - 1440p & 4K (2160p) eklendi.

• BF1 de 144 hz monitorde sabit 144 fps icin 1080Ti de alsan i7 6700K 4.7 ghzda olmasina ragmen zorlanmis. Demek 5 ghz anca kurtarir 1080Ti yi

• AMD Ryzen oyun işlemcisi değil deyince fanatikler kuduruyordu. Gamers Nexus 2600K testi yapmış, bütün i5'lerden önde Oc'lu 2600K. Oyunlarda da OC'lu Ryzen 7 performansı veya fazlasını veriyor şu anda. İlle de 4K 60fps+ Ultra ayarlarda oynayacağım diyene 1080Ti+OC'lu 7700K en iyi tercih şu anda. Hoş, 4K'da 1080Ti'ın bile nefesi kesilebiliyor. 4K için optimizasyon gelmeden, 4K standart olmadan 4K'ya geçmek bana mantıklı gelmiyor.
  • Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Onlar alışkın 3-4 sene performans artacak diye beklemeye. Neyse o konuyu fazla uzatmayacağım. Bu kart 4K için yeterli değil zaten. Tabi bu benim görüşüm. Bu kart 2K 144Hz kartı anca olabilir. Kaldı ki Ghost Recon 'da 1080p 'de bile 144Hz değerlerini veremiyor 70-85 arası en fazla. Başka bir konuda da Pentium G4560 + Gtx 1070 Aero (Fe) 4K oyun testlerini paylaşmıştım;

https://forum.donanimhaber.com/g4560-msi-gtx-1070-aero-4k-oyun-performanslari--124992428#124992428

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 7 Nisan 2017; 11:57:46 >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Hocam 4K akıcı ve Ultra ayarlarda oynanacak oyunlar belli. CSGO vs. oluyor en fazla. GTX 1070 için ben ilk haftalardan beridir 1080p kartı dediğimde millet yine tepki göstermişti, 2K HFR için 1070, 4K Ultra 60fps için 1080 diyorlardı, bugün aynı kişiler GTX 1070 1080p HFR, GTX 1080 için de 1080p HFR+ Ultra veya 2K 60fps kartı diyorlar. GTX 1080Ti için 4K UItra 60fps dediler, bugün onu da göremiyoruz. 1080p ve DX11 yeni iken 2010-2011 döneminde yine aynı şeyler oldu. AMD çekirdek performansında çok geride kalmış, çekirdeklere abanmış işlemciler sürdü piyasaya, DX11 artık çekirdek sınırı olmadan işlemciyi kullanacak performansı açığa çıkacak dediler, HD5870 gibi güzel bir kart gelmiş, 5970 gibi bir canavar gelmiş, Nvidia GTX 480 ile yumurta pişirme esprileri arasında o zamana dek görülmemiş bir performans veriyordu. Sonra 4GB ram ve 1.5GB VRam yetersiz diyenlere tepki gösterildi. Sonuç? 1080p'de 7GB VRam tüketimi görüyoruz. 5970 gibi kartlar GPU olarak mı zayıf? Hayır, tamamen bellek yetersizliğinin kurbanı kartlar. 6950 CF'yi ben boşuna değiştirmedim, GPU gücü GTX 970'i geçiyordu ama bellek yüzünden kıvranıyordu sistem. 6990, 590 ona keza. HD 6970, GTX 580 çıktığında da tamam bunlar 1080p için yeter de artar denmişti. Ben yine yetersiz demiştim. Sonuç? 1 sene sonra o kartların yetersiz kaldığı yerleri gördük. HD5870 için de 1GB mı oo yayla gibi dediler, ertesi seneye kalmadan yetersiz gelmeye başladı.

Bugün de aynı şeyler oluyor. Sayılar değişti, durumlar aynı. AMD Vega için de 4GB HBM2 çok süper olacak diye bekleniyor. Ben söyleyeyim, bir 4GB daha ön bellek vs. yoksa 2 seneye kalmadan sıçacak o kartlar. AMD'nin aptal pazarlama bölümü tutup 4K Ultra HDR HFR Gaming Ready falan diyecek 4GB HBM2 bellekli kartlar için, oyunlarda 4K kaplamalar kullanılmaya başlandığı an hepsi bellek yetmiyor diye kıvranacak. Akıl var mantık var, bugün bir kaplama dosyası ancak 2-3GB tutuyor. Ki bu kaplamaların bir çoğu 256x256 gibi çözünürlüklerde. Yarın bu kaplamaların ufakları 1024x1024 olur, büyükleri de 4096x4096 olursa bir kaplama dosyası 4-5GB'tan aşağı olmaz. Ne yapacak AMD kartlar? Dur bunları rame koyayım, her seferinden ramden çağırayım mı diyecek? Veya ön belleklediği grafikleri tekrar tekrar mı çizecek? 4GB bellek ne kadar hızlı olursa olsun darboğaz yaratacaktır ki kısa zamanda da darboğazın dibine vurur o sistem. Fury X gibi bir örnek var. 1080p'de bellek dolmadığında süper. 4K'ya geçildiğinde veya 1080p'de daha yüksek kalitede kaplamalar kullanıldığında kart havlu atıyor bellek yetersizliğinden dolayı. Nasıl ki 6 sene önce 2GB standart ise bugünkü standart da 8GB. 1-2 seneye de 12GB'a veya fazlasına çıkacaktır. Bugün Fury X'te 4GB VRam yetmediğinde fazlasını Ram'e koyduğunu ve bu sebeple çok fazla performans kaybı yaşadığını biliyoruz. Hal böyleyken aynı şeyi Vega'da da görürsek güzel şeyler olmaz. Zira Fury X'te %30-40 arası bir kayıp oluyor. %20'ye bile düşürülse bu yine de çok fazla. Ha bunlar 4K için yeterli olacak mı 8GB bile olsa? Bugünkü oyunlarda olsa da 2018'de çıkacak oyunlar için yetersiz olacak, ayar kısmak gerekecek ki o kadar para veren birisinin 6-7 ay sonra ayar kısmak gibi bir niyetinin olduğunu sanmıyorum.

• Firaristt F kullanıcısına yanıt
    1080p'de bile 4gb Vram yetmiyor zaten. 1080p ve Ultra ve de ayar kısmadan tabi. Hbm2'nin olmasını zaten ilk etapta çok önemli olmadığını düşünüyorum çünkü en önemli noktalardan birisi de gpu. Yani Hbm2 ile Gddr5x arasında büyük farklar olmayacaktır. Zamanla ve geliştirildikçe farkedebilir diye düşünüyorum. Bakalım bekleyip göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 7 Nisan 2017; 12:43:31 >
  • Yeni oyunlar eklendi.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 10 Nisan 2017; 6:43:56 >

• Valla bizim boktan onceleme sitelerinde suc.1070i 2k karti 1080i de 4k karti diye yutturmaya calistilar. Adamlar AA kapatir ultra oynamaz sonra bak goruyon mu 60 fps veriyuuurrr diye aldiklari reklam paralarini yediler.
  • 3. nesi intel i5 son nesil işlemcilerle kapışıyor 60-75 hz monitörü olanlar full hd çözünürlükte bir kaç yıl daha gider i7 3770k daha fazla gider demek güzel bir ekran kartı ile
  • fero01 kullanıcısına yanıt
    Aynen. Üst düzey bir ekran kartı alınıyor ise zaten grafiklere de önem veriliyor demektir oyunlarda. Oradan kıs buradan kıs pek anlamı kalmıyor sonra.

• techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Bu kart 2k 144hz lik oyuncu monitorlerinde guzel isler yapiyor. Daha yukari cozunurlukte ayar kismak gerekiyor. Ama sli yapilirsa 4k da tatmin edici sonuc verecektir.

Bu arada konuya eklenen oyun incelemeleri herkesi tatmin eder nitelikte olmus tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.