Şimdi Ara

Gtx 1080 için 9400f mi / 8600k mı / 4790k 4.4 mı?(Ryzen 3700x lü sistem kuruldu) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
2.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

2012 yilinda fx 8150 16 gb 1866 ram ile halen kullaniyorum 50-55 fps pubg csgo 100-120 fps veriyo şükrediyorum bütçem yok işler kirik topliyamadim alicak olursam 3700x alirsim ki en az 5-6 yil kullaniciyim ileriye dönük düşünmek lazim ama 3600-3600x aradaki 300-400tl farka deger mi şahsen degmez ama overlock için araştirmak lazim...hafta sonu arkadaş bana sormadan vatandan 9700k 2200tl 2060 asus strix 2200 tl sistem toplamiş cok kizdim ama ne yapayim aldik diyodu biraz pişman oldu biraz intel şöyle böyle diyip kafasini kurcalamişlar 300-400tl uygun olunca yok diyememiş o yüzden topliyacak isen güzel bi sistem topla 1 hafta geç olsun hadi 1 ay geç olsun en fazla 300-500tl fazla verirsin güzel sistem toplarsin 5-6 yil rahat kullanirsin..
    Hocam yukarda iki tane ana kart paylaştım onlardan hangisini alayım ve işlemci olarak ne alayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Schi20phrene kullanıcısına yanıt
    Hocam anakart fps performans acisindan tercih edilmez ama anakart olayina hatta sistem olayi öneri olayina cok uzagimm bunu bilen cok iyi tanimlayan arkadaşlara sormak daha mantikli..asus daha sicak geliyo ya asus ya msi diyolar iyi araştir iyi sor

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Anladım çok teşekkür ediyorum o zaman konuyu okuyan misafiri olan yorum yapan arkadaşlardan ricam ben yukarıda az buçuk bilgim ne iki tane hoşuma giden ana kartı paylaştım bu fiyatlarda daha iyi bir şey önerirseniz tabii ki de satın alırım eğer bu ikisinden birini önerecek olursanız hangisini önerirsiniz arkadaşlar

https://forum.donanimhaber.com/x570-x470-b450-anakartlar-tavsiye-konusu-ilk-sayfa--137467824
    Şu sayfada anakart önerileri var sor bakalim bilgilendiren olur elbet.

• vamp kullanıcısına yanıt
    Metro haritasında oynamadım yani yanıltıcı olmayayım. Fakat dediğim gibi geleceğe yönelik olarak 6/12 çekirdekli işlemci daha iyi olacağından AMD r5 3600 serisi önerdim. Benim oynadığım süre zarfında işlemci kullanımı genelde %88 95 bazen anlık 100 oluyordu. Fakat oyundaki akıcılığa etki etmiyordu. Yeni harita işlemci yükünü daha fazla artırırsa bir şey diyemem. Çünkü denemediğim için kesin konuşamam. Bu arada ekran kartı olarak GTX 1080 ile denemiştim bunu da belirteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badmobil -- 7 Ekim 2019; 19:34:19 >
  • quote:

https://forum.donanimhaber.com/x570-x470-b450-anakartlar-tavsiye-konusu-ilk-sayfa--137467824
    Şu sayfada anakart önerileri var sor bakalim bilgilendiren olur elbet.
    Çok teşekkür ederim hocam şu anda ufak tefek işlerim var halledeyim geceye doğru yazacağım

• Yanlış yazmış olabilirim. Fakat bunu çok kafanıza takıyorsanız bana insan gibi söylersiniz düzeltiriz. Bunu kaçamaklı şekilde mesaj atmaya gerek yok. Arkadaş ayrıca bana soru sordu size ne oluyor da laf anlatmaya çalışmayın diyorsunuz. Yazıyı yazan benim cidden yazık. Böyle ön yargılı insanlara ben acayip tilt oluyorum.
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi baktım paylaştığınız tavsiye bölümüne 800 tl eden aşağı önerilen ana kart yok işlemci parasına hayallerim suya düşecek galiba

Anakartını bence işlemciden daha iyi tut. 2600 al şimdilik işlemciyi sana yeter diye düşünüyorum. Daha sonra paran olunca satarsın 2600 işlemciyi 3000 serisi alırsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yok yok ben bi kere bu yola girdim Kararımı verdim hayallerimi ertelemiycem hocam
    Ben yıllardır bu oyunun bilgisayara çıkmasını bekliyorum param var kendi kendime cimrilik yapıyorum yapmayacağım canım ne istiyorsa gideceğim alacağım ölümlü dünya üç 5 milyara kimse zengin de olmaz fakir de olmaz
    Şimdi sizden ricam 3600 için Sıkıntı yapmayacak fiyat performans ana kart ve bellek yazar mısınız marka model olarak rica ediyorum ön sipariş verdikten sonra oyunu bu parçaları da sipariş vereceğim

• 4. nesil ryzenleri bekleyin bence, 8600k + 1080 kullanıyorum. 144hz için size altın değerinde önerimdir. 2080 + ryzen 4600/4700 yapın bidaha da ellemeyin

Beklemeyecekseniz 9400f + 2060 alın en f/p yatırım bu olur.
  • quote:

2012 yilinda fx 8150 16 gb 1866 ram ile halen kullaniyorum 50-55 fps pubg csgo 100-120 fps veriyo şükrediyorum bütçem yok işler kirik topliyamadim alicak olursam 3700x alirsim ki en az 5-6 yil kullaniciyim ileriye dönük düşünmek lazim ama 3600-3600x aradaki 300-400tl farka deger mi şahsen degmez ama overlock için araştirmak lazim...hafta sonu arkadaş bana sormadan vatandan 9700k 2200tl 2060 asus strix 2200 tl sistem toplamiş cok kizdim ama ne yapayim aldik diyodu biraz pişman oldu biraz intel şöyle böyle diyip kafasini kurcalamişlar 300-400tl uygun olunca yok diyememiş o yüzden topliyacak isen güzel bi sistem topla 1 hafta geç olsun hadi 1 ay geç olsun en fazla 300-500tl fazla verirsin güzel sistem toplarsin 5-6 yil rahat kullanirsin..
    9700k hangi vatan şubesinde 2200 liraya satılmış merak ettim kaç gündür bakıyorum en son indirim vakti 2600 kusur fiyatında olmuştu

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmettsezis

4. nesil ryzenleri bekleyin bence, 8600k + 1080 kullanıyorum. 144hz için size altın değerinde önerimdir. 2080 + ryzen 4600/4700 yapın bidaha da ellemeyin

Beklemeyecekseniz 9400f + 2060 alın en f/p yatırım bu olur.
    Hocam bütün ömrümüz beklemekle geçti yaş geldi 27 lere,Ne zaman çıkacak bu dediğiniz işlemciler inanki piyasayı hiç bilmiyorum ama oyun beş Kasım’da çıkıyor sizde takip ediyorsunuz dur illa
    2800 çok uçuk kaçar bana açıkçası
    2000tl ayırdım kart için İkinci el kutulu garantili gtx 1080 alcam hocam
    3600 iyi gibi sanırım
    Ama Amd de Bu işlemci için dolu ana kart var piyasada adamakıllı denilebilecek toplasan on tane ana kartı yok o yüzden arkadaşlar sizden ricam bana marka modelini yazıp fiyatını çokta uçuk olmayacağı şekilde ana kart ve bellek önerir misiniz

Kesinlikle doğru. 9400f kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schi20phrene

Hocam bütün ömrümüz beklemekle geçti yaş geldi 27 lere,Ne zaman çıkacak bu dediğiniz işlemciler inanki piyasayı hiç bilmiyorum ama oyun beş Kasım’da çıkıyor sizde takip ediyorsunuz dur illa
    2800 çok uçuk kaçar bana açıkçası
    2000tl ayırdım kart için İkinci el kutulu garantili gtx 1080 alcam hocam
    3600 iyi gibi sanırım
    Ama Amd de Bu işlemci için dolu ana kart var piyasada adamakıllı denilebilecek toplasan on tane ana kartı yok o yüzden arkadaşlar sizden ricam bana marka modelini yazıp fiyatını çokta uçuk olmayacağı şekilde ana kart ve bellek önerir misiniz

Alıntıları Göster
    Adama yardımcı olsanıza gençler? Sabahtan akşama kadar "yok o anakartın VRM si iyi yok şununki kötü" diye tartıştınız. En güzel uygun fiyatlı b450 anakart ve 16gb rami önerin bitsin adamın çilesi

Ana kart tavsiyesi konusunu açan arkadaşa soruyorum diyorum ki hocam ben bu konulardan pek anlamıyorum bu ana kart kullanılmaz mı bana diyor ki listede ne yazıyorsa onu al
    Koskoca Türkiye’nin en büyük teknoloji forumunda bu ana kartın iyi olup olmadığını söyleyen bir arkadaş çıkmadı Allah sizden razı olsun
    http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/b450_aorus_eliterev_10#kf
    Afedersiniz biraz ağır kaçacak eğer bu ana kartlar beş para etmiyorsa neden üretip piyasaya sürüyorlar

Şimdi ben bu anakartı Alırsam pişman mı olacağım eğer bu işlemci üreticisinin ana kartları bu kadar sıkıntılı ise Intel mi satın alayım iki türlü de pişman mı olayım anlamadım ki

• quote:

Ana kart tavsiyesi konusunu açan arkadaşa soruyorum diyorum ki hocam ben bu konulardan pek anlamıyorum bu ana kart kullanılmaz mı bana diyor ki listede ne yazıyorsa onu al
    Koskoca Türkiye’nin en büyük teknoloji forumunda bu ana kartın iyi olup olmadığını söyleyen bir arkadaş çıkmadı Allah sizden razı olsun
    http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/b450_aorus_eliterev_10#kf
    Afedersiniz biraz ağır kaçacak eğer bu ana kartlar beş para etmiyorsa neden üretip piyasaya sürüyorlar

Şimdi ben bu anakartı Alırsam pişman mı olacağım eğer bu işlemci üreticisinin ana kartları bu kadar sıkıntılı ise Intel mi satın alayım iki türlü de pişman mı olayım anlamadım ki
    Anakart kötü durmuyor. Zaten kötü olsa piyasadan toplatılır. Overclock ile işiniz olmayacağına göre istediğiniz anakartı alın. Msi anakartlarda işlemcilerin biraz ısındığı gibi bir düşünce hakim forumda. Hep işlemci ısı kaynaklı şikayetlerin ana odağında msi anakartlar çıkıyor. Bu sebeple msi hariç diğerlerine bakın dedim. Ben sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Takacağınız işlemci 100 watt bile çekmeyecek yani düşün. Neyi dert ediyoruz ki? Seç beğen al. Bu forumdan bi hayır gelmeyecek anlaşıldı. RAmlerden de 3200mhz gskill, corsair kingston markalarından seç birini. Baksana kimseden sesi çıktığı yok

Ben de dediğiniz gibi yapacağım hocam ana kart benim hoşuma gitti Allahın izniyle de bir sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum
    Ram olarak da yarın öğleden sonra internetten bakacağım, Bilgisayar parçalarını sattığım için telefon ekranından bakıyorum gözlerim ve beynim iyice bulandı başta siz olmak üzere bütün arkadaşlara çok teşekkür ediyorum yarın sohbete ve fikir alışverişinde devam ederiz umarım sonunda yaptığım alışverişten memnun kalırım
    Ben de müsaadenizle artık yatayım tekrardan çok teşekkür ediyorum sizlerede iyi geceler diliyorum

• quote:

Ben de dediğiniz gibi yapacağım hocam ana kart benim hoşuma gitti Allahın izniyle de bir sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum
    Ram olarak da yarın öğleden sonra internetten bakacağım, Bilgisayar parçalarını sattığım için telefon ekranından bakıyorum gözlerim ve beynim iyice bulandı başta siz olmak üzere bütün arkadaşlara çok teşekkür ediyorum yarın sohbete ve fikir alışverişinde devam ederiz umarım sonunda yaptığım alışverişten memnun kalırım
    Ben de müsaadenizle artık yatayım tekrardan çok teşekkür ediyorum sizlerede iyi geceler diliyorum
    Elimizden geldiği kadar bilgilendirmeye çalışıyoruz. İllahaki kusurumuz olur herşeyi bilmek zorunda değiliz. Bildiğimiz kadarını söyleyelim o da yeter. Susmaktan iyidir. Yarın işallah başka önerilerde gelir. Kullanıcılıar yorumlarını da yazar. İyi geceler ;)

Çok teşekkür ederim tekrardan çok haklısınız yarın görüşmek üzere saygılarımla

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.