Şimdi Ara

GTX 1070TI Ekran Kartinin Ideal Fiyati Nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Su anda piyasada sadece uc bes adet bulundugu icin fiyatlar 3500-4000 arasinda degisiyor.

Stoklarda bulunmadigi icin mi boyle? Eger nedeni buysa tahminen ne zaman yeni stoklar gelir? Ozellikle Asus'a bakiyorum. MSI da olur.

Yani bu fiyatlardan almak enayilik mi olur yoksa daha da artar mi? Televizyon parasina ekran karti satiyorlar. Hele 1080ti'da 6000-7000 liralar havada ucusuyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kultablasi -- 27 Ocak 2018; 23:23:49 >

• Yazdığım fiyatlar çıkış fiyatının 2 katı. İlk çıktığında 2 tane alırdın bu fiyatlara. Fiyatı bitcoin kazanlar yüzünden bu fiyata çıktı kart kıtlığı var bu fiyatlar gerçek fiyatları değil. Adamlar kamyon dolusu ekran kartı aldıkları için oyuncuya 1 tane kart bike kalmıyor
  • Şu an ki piyasayı bilmem 1070 Ti'nin ederi normalde 450 dolardır.
  • Yılbaşından önce 2350tl ye almıştık arkadaşın kardeşine.
  • 'Normal' şartlarda 2300-2500TL. O da en fazla.Aslında normal şartlarda bile bence 2000-2100TL olmalıydı. Ama çıkış fiyatı da biraz yüksek oldu.
  • 26 Aralıkta Amazondan KDV dahil 555$ a Titanium modelini almıştım.
  • Asus 1070 ti 3300 tl ye gördüm qp bilişimde
  • 6 ay önce amazon.de den 1600 liraya GTX1070 almıştım piyasaya bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: uygunsuzadam

6 ay önce amazon.de den 1600 liraya GTX1070 almıştım piyasaya bak

şimdi 3500 'e dayanmış gtx 1070 'ler.bende 970 exoc var 6 ay önce 900 tl 'ye satamıyordum şimdi artık satamayacağız beni 10 sene götürür 10 sene sonra ya ekran kartı üretilmez minning yüzünden yada başka bir teknoloji gelir herhalde ozaman artık bakacaz
  • 2000-2300
  • Max 2400'dür o de en iyi soğutma olan extreme modellere.

Lakin gel gelelim 3000-3500'e satılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayberk1456

Vatan Bilgisayar'da 3630 tl'ye GTX 1080 satılıyor.

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gtx1080-gaming-x-8gb-gddr5x-256bit-dx12-nvidia-geforce-ekran-karti.html

stokta yok ki hocam
  • 1070 bilmem ama 1080'nin bu. newegg.com dan alıntı.

Stok falanda gelmez. Yani gelse de, bizim alacağımız yerlere gelmeden tükenir zaten. 10xx serisinin devri kapandı. Yeni seri kart gelirse alırız o kadar.

Ayrıca şunu belirtim; Örneğin şuan 1080ti 1400$ amazonda..

Şu hazır şekilde satılan pc ler var mesala; İşte belirli x markaların hazır oyun pcleri.. Bunların içerisinde 1080ti li pc ler var (amazonda). Satış fiyatı 2000$ civarı.. Sadece içindeki ekran kartı 1500$ ettiği için adamlar gidip bu hazır pclerin içerisindeki ekran kartını kullanabilmek için bu pcleri alıp diğer parçalarını satıyorlar. Hani madencilik ne seviyede düşünün artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 30 Ocak 2018; 10:5:32 >

• Piyasanın geldiği noktada ideal fiyat diye bir kavram kalmadı. Şu an PC oyuncusu için ekran kartı alınacak bir dönem değil zaten. Forumda GTX 980 kartlara 1500TL üzeri fiyatlar isteniyor. Ellerindeki kartlara aşırı yüksek fiyat koyanlarda da biliyor kartların o para etmeyeceğini ama bu dönemi avantaja çevirmeye uğraşıyorlar sadece. GTX 1060 parasına PS4 Pro ve oyun alınıyor. Sıfır olarak. Bence güzel bir alternatif. Ps4 platformunda oyun da birikti. Yeni oyunlar da gelmek üzere.

Normalde zaten forumun 2.el bölümü oldukça bozulmuştu. Genelde 2. elde fiyatlar sıfır kart fiyatına yakın veya performansına göre pahalı oluyordu. Şu an kart kıtlığından dolayı tamamen kontrol dışına çıktı 2.el fiyatları. Uzun zamandır 2.el bölümünde malzeme baksam da genelde kredi kartı puan kampanyaları ve site indirim çekleri ile donanımları sıfır olarak alıyorum.

İlanlardaki kartların %80'i de satılamayacak. %20'lik kısmı da bir şekilde kart ihtiyacını daha fazla erteleyemeyenler tarafından alınır.

Kart piyasası normale döndüğü zaman da ilana çıkan tüm kartlara miningte kullanıldı muamelesi yapılacak.

Forumun 2.el kısmının, özellikle ekran kartları bölümünün, artık düzelmeyeceğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 30 Ocak 2018; 10:16:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shockwave error

1070 bilmem ama 1080'nin bu. newegg.com dan alıntı.

Stok falanda gelmez. Yani gelse de, bizim alacağımız yerlere gelmeden tükenir zaten. 10xx serisinin devri kapandı. Yeni seri kart gelirse alırız o kadar.

Ayrıca şunu belirtim; Örneğin şuan 1080ti 1400$ amazonda..

Şu hazır şekilde satılan pc ler var mesala; İşte belirli x markaların hazır oyun pcleri.. Bunların içerisinde 1080ti li pc ler var (amazonda). Satış fiyatı 2000$ civarı.. Sadece içindeki ekran kartı 1500$ ettiği için adamlar gidip bu hazır pclerin içerisindeki ekran kartını kullanabilmek için bu pcleri alıp diğer parçalarını satıyorlar. Hani madencilik ne seviyede düşünün artık.

Hazır stoklar da biitmişken yeniden 10xx serisi üretmek yerine keşke yeni nesili yaysalar piyasaya ama biraz zor gibi çünkü daha hiç bi tanıtım felan yapılmadı daha üst sseviye kartlar açıklanıcakta ondan sonra orta seviye kartlar açıklanıcak bunlar türkiye pazarına gelecek bi de uygun fiyatlara düşmessini bekleyecegiz de ohooo 6-7 aya anca gelirler :(

• ideal fiyatı 2000 civarı ama piyasa şuan şaşırmış durumda.
  • Güzel tasarım bir model 2300

En ucuzu 2000 TL civarı olmalı...
  • bende 1780 tl ye amazon.fr den almıştım ağustos ayında asus rog strix oc gtx1070 üstelik 200 tl yakında geçen ay iadesi geldi.5 ay da fiyatlar ne olmuş
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    3000 nerede? Şimdi en alt modeller 3800 civarında. 4500'e kadar gidiyor. Gün geçtikçe de artıyor. N11'de takip ediyorum 3400'e satışa koyulan kart 5 dakika sonra tükeniyor.

Şu bitcoin inşallah bir aya 5000 dolara düşer. Elektrik faturalarını bile ödeyemez hale gelirler inşallah. Aç gözlü adi herifler. Yapın madencilik yine yapıyorsanız da 50-100 kart almak nedir bir seferde ya? Daha hala 3500'den buldukları kartları yağmalıyorlar.

Hatanın büyük bir payı da mağazalarda. Bir ya da iki taneden fazla satmayacaklardı bir kişiye. Bireysel satıcılardan bahsetmiyorum. Doğrudan mağazalar. Amazon, Vatan, HB gibi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.