Şimdi Ara

GTX 1070 Overlock yapınca dx12 oyunlarının çökmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
15
Cevap
0
Favori
181
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> GTX 1070 Overlock yapınca dx12 oyunlarının çökmesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3269 Mesaj
    Misal dying light hata verip kapanıyor default yapıyorum çökme olmuyor , driver sorunumudur bu ?

|
    |
    Soruya gelince; driver değil de daha çok yaptığınız oc'nin stabil olmaması yüzünden oluyor gibi. OC yaptıktan sonra Unigine Valley testi yapar mısınız bi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ASUS Maximus VII Ranger Z97 | Intel Core i7 4790k | MSI GAMING X TRIO RTX2080 SUPER 8GB | Corsair Vengeance Pro 16GB (2x8GB) 2400Mhz Ram | Samsung 970 EVO 250GB SSD | EVGA Supernova 850 T2 850W PSU
    Corsair Graphite Series 780T | ASUS PG279Q 144hz 2K 27" Monitor | PS4 500GB
  • Binbaşı
    1837 Mesaj
    power limit voltage limit yüzünden oluyor olabilir
    |
    |

Unigine Valley testinde hiçbir sıkıntı yok çökme olmuyor aslına bakarsan doğru söylüyorsun bu oyun dx 12 değil, 11 . Bazen Witcher 3'de kapanıyor hata verip ama Unigine Valley'de sorun yok artifact olmuyor garip yani çözemedim.@Wheatherman

power limit voltage limit en sonda yani max seviyede.
    |
    |
    Bahsedilenler: Wheatherman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör Overclockmanyağı
    Dying Light yapımında Dx 12 desteği mevcut değil bu nedenle oyunda crash alınması ekran kartındaki stabil olmayan hız aşırtma yada eğer donanımsal bir sorun yoksa yazılımlardan kaynaklı olabilir.Ayrıca Dx 12 li yapımların hız aşırtma altında crash vermesi gibi bir genelleme doğru olmaz çünkü Dx 12 li de olsa diğer sürümlerde olsa eğer stabil olmayan bir hız aşırtma varsa yada donanımsal/yazılımsal bir sorun mevcutsa çoğu durumda hata alınabilir.

///EVGA GEFORCE GTX 1080 Tİ FTW3 11 GB//MSI Z370 GAMING M5//İNTEL CORE İ7 8700K//KINGSTON HYPERX PREDATOR [email protected] MHZ OC (2X8) GB DDR4//NZXT KRAKEN X62//SAMSUNG 850 EVO 250 GB//SAMSUNG 860 EVO 500 GB//SEAGATE 2 TB 7200 RPM SSHD//ASUS VG248QE 144 HZ//CORSAİR AİR 540 WHİTE EDİTİON//SEASONIC 1000W PLATINUM//LOGİTECH G810 ORION SPECTRUM RGB//LOGİTECH G502 PROTEUS CORE SPECTRUM RGB//LOGİTECH G633 ARTEMİS SPECTRUM RGB 7.1 SURROUND//WİNDOWS 10 X64 PRO///
  • Yarbay
    3269 Mesaj

Aynen yukardada belirttim oyun dx 11. Ama her oyunda olmuyor işin ilginçi.
    |
    |
    Terminator T-800 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bunun temel sebebi kullanılan çözünürlük ve grafik ayarlarında oyunun gpu-bellek kontrolcüsü ve voltaj birimlerine yüklenme oranının farklılık göstermesi buda doğal olarak her oyunda hata alınmamasına neden oluyor.Örneğin The Division ve Witcher 3 gibi oyunlardaki yüklenme oranıyla Unigine Heaven gibi testlerin yüklenme oranları arasında farklar mevcut bunu ulaşılan sıcaklık farklılıkları ile gözlemleyebiliriz.Haliylede bu tür oyunlar overclock hassasiyeti bakımından daha belirleyici oluyorlar çoğu kez sentetik testlerde hata vermeyen gpu bu tür oyunlarda kısa sürede hata verebiliyor.

|
    |
    FİT GYM kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ///EVGA GEFORCE GTX 1080 Tİ FTW3 11 GB//MSI Z370 GAMING M5//İNTEL CORE İ7 8700K//KINGSTON HYPERX PREDATOR [email protected] MHZ OC (2X8) GB DDR4//NZXT KRAKEN X62//SAMSUNG 850 EVO 250 GB//SAMSUNG 860 EVO 500 GB//SEAGATE 2 TB 7200 RPM SSHD//ASUS VG248QE 144 HZ//CORSAİR AİR 540 WHİTE EDİTİON//SEASONIC 1000W PLATINUM//LOGİTECH G810 ORION SPECTRUM RGB//LOGİTECH G502 PROTEUS CORE SPECTRUM RGB//LOGİTECH G633 ARTEMİS SPECTRUM RGB 7.1 SURROUND//WİNDOWS 10 X64 PRO///
  • Yüzbaşı
    327 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: FİT GYM

Unigine Valley testinde hiçbir sıkıntı yok çökme olmuyor aslına bakarsan doğru söylüyorsun bu oyun dx 12 değil, 11 . Bazen Witcher 3'de kapanıyor hata verip ama Unigine Valley'de sorun yok artifact olmuyor garip yani çözemedim.@Wheatherman

quote:

overclock yapmadan fabrika ayarlarıyla oyunu deneyin problem yoksa sorunu buldunuz demektir unigine valley testi yeterli olmayabilir.

3dmark firestrike ->custom-> sadece graphic test 2 seçin loop seçin. enaz 10kere bu testi tekrarlasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi one1r -- 5 Kasım 2016; 17:48:39 >
    |
    |

• Yarbay
    16386 Mesaj
    O karta overclock yapmaya neden ihtiyaç duydunuz merak ettim doğrusu ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

9-11 fps daha fazla almak için
    |
    |
    Night Rain kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Benim şahsi fikrim ne kendinizi yorun ne de kartınızı kullanım talimatları dışında kullanın şu anlık. Daha sonraki zamanlarda illaki overclock yaparsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    FİT GYM kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

DSR ile 4k görüntüde baya fark ediyor fps o yüzden yoksa 1080p için o.c yapmam :) kendime kızıyorum neden 1080 almadım diye .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FİT GYM -- 5 Kasım 2016; 19:5:48 >
    |
    |
    Night Rain kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

4k hocam :)
    |
    |
    Kalasso kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Bende 970m var fhd de bile bazen dusuyor fps bidaha laptop mu asla :+(

|
    |
Reklamlar
kolayoto.com
Bey Azura
SEO
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.