Şimdi Ara

GTX 1070 Lİ MSİ RAİDER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Özellikleri birebir aynı, ben bir fark göremedim.
  • Sanırım birinin ekranı 120Hz 3ms diğeri 120Hz 5ms

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oopsel

Sanırım birinin ekranı 120Hz 3ms diğeri 120Hz 5ms

aynen tek fark buymuş. Ama 3mss olan ekranın srgb karşılama oranı sanırım daha yüksek. Bu yüzden her şekilde 3ms olan ekran çok daha iyi.
  • Üstteki ürünü dün akşam aldım...

• quote:

Orijinalden alıntı: mrkb

Üstteki ürünü dün akşam aldım...

kardeşim imkanın varsa iptal et siparişini. aşağıdaki linkte ge73vr incelemesi var orada incelersen cihaz klavye bölgesi 48 dereceye kadar çıkıyor. asus ge503vs modelinde ise 43 derece oluyor en sıcak yeri klavyede. hemde 144hz panele sahip ve g-sync var. ge73vr de 120hz panel var ama g-sync yok. vatanbilgisayda kdv indirimi ile 8200 tl ye alabilirsin. Bence asus çok daha mantıklı

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gl503vs-core-i7-7700hq-2-8ghz-16gb-ram-1tb-256gbssd-15-6-gtx1070-8gb-w10.html

• 8100tl ye aldım ben.. 9..lu Fiyatlara almazdım.

Ben baya araştırdım yabancı sitelerde msi a karar verdim.
    Amazon dan asus alanların problemleri çok gözüküyor. Kalite kontrolden şikayetci herkes. Ekranda ips glow var ve çerçeveler cok kalın geldi gözüme. Klavye olarak da içe gömülü olmasını hiç sevmiyorum Laptop ta.

https://www.notebookcheck.net/MSI-GE73VR-7RF-Raider-i7-7700HQ-GTX-1070-Full-HD-Laptop-Review.258292.0.html

Max 48 görmüş oyun dışı max load da. W3 de 44 lerde avg oran ise 39derece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrkb -- 23 Şubat 2018; 11:11:13 >

• quote:

8100tl ye aldım ben.. 9..lu Fiyatlara almazdım.

Ben baya araştırdım yabancı sitelerde msi a karar verdim.
    Amazon dan asus alanların problemleri çok gözüküyor. Kalite kontrolden şikayetci herkes. Ekranda ips glow var ve çerçeveler cok kalın geldi gözüme. Klavye olarak da içe gömülü olmasını hiç sevmiyorum Laptop ta.

https://www.notebookcheck.net/MSI-GE73VR-7RF-Raider-i7-7700HQ-GTX-1070-Full-HD-Laptop-Review.258292.0.html

Max 48 görmüş oyun dışı max load da. W3 de 44 lerde avg oran ise 39derece.

vatanbilgisayar neredeyse 2 haftada bir kdv indirimi yapıyor. 8200 tl ye alabilirsin. g-sync oyunlar için önemli bence klavye bölgesi çok daha serin.

• Hocam o çerçevelere bakamam gerçekten 17.3 sığacak yere 15.6 koyulmuş ayrıca asus fanları direk en yükseğe alıyor model ismini yazarsan youtube a direkt good but So loud yazıları vsr. Msi da turboda acaba 48 i görür mü... Sanmıyorum.

• bende 270 XTR modelinden aldım daha ucuz olduğu için. sanırsam yazdığım iki notebook arasındaki fark sadece çıkış serisinden kaynaklı. 270XTR daha önce çıkmış(sonra da çıkmış olabilir :D ama bnce önce çıkmıştır sonuçta daha ucuz :D ) yani ondan ucuz. ama yanılıyor olabilirim de. ürün geldiğinde incelemelerimi sunarım.

ayrıca yabancı forum sitelerinde asusun sıcaklık problemleri oılduğu geçiyordu ve malesef kasasıda çok kaba. msi nin çok estetik ve klavyesi efsane :D
  • mrkb kullanıcısına yanıt
    The cooling unit works well and is able to keep the case temperatures just below the 50 °C mark (122 °F). However, we cannot recommend operation on your lap under constant load, since we measure the hottest spot (49 °C, 120 °F) in the central area in the back at the bottom. In our comparison, the MSI GE73VR 7RF Raider fares well here and only remains a few percentage points behind the top. The HP Omen 17 and the Gigabyte P57X fare considerably worse. Besides the case temperatures, we are of course also interested in the temperatures of the processor and graphics card. We run them under load for at least one hour with the Prime95 and FurMark programs. At the Intel Core i7-7700HQ, we measure a maximum of 96 °C (205 °F), whereas the temperature of the Nvidia GeForce GTX 1070 remains considerably lower at 77 °C (170 °F). During simultaneous load on both components, there is a slight throttling of the CPU and GPU. When only one component is stressed under load, the cooling unit manages to keep it within temperature limits where there is no throttling. The MSI GE73VR 7RF Raider handled the load tests offered by 3DMark 13 with a very good 98%. Even in the follow-up test with 3DMark 11, with 16,678 points, our test unit achieved almost as many as during the cold start before (16,965 points).

Hocam hayırlı olsun. Yukarıdaki yazıyı notebookcheck ten aldım, yük altında cpu 96 dereceyi görüyor. Gpu serin çalişiyor. 77 derece gtx 1070 için iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F5DFA3868 -- 23 Şubat 2018; 12:0:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zanistor

bende 270 XTR modelinden aldım daha ucuz olduğu için. sanırsam yazdığım iki notebook arasındaki fark sadece çıkış serisinden kaynaklı. 270XTR daha önce çıkmış(sonra da çıkmış olabilir :D ama bnce önce çıkmıştır sonuçta daha ucuz :D ) yani ondan ucuz. ama yanılıyor olabilirim de. ürün geldiğinde incelemelerimi sunarım.

ayrıca yabancı forum sitelerinde asusun sıcaklık problemleri oılduğu geçiyordu ve malesef kasasıda çok kaba. msi nin çok estetik ve klavyesi efsane :D

asus gl502 modelinde sıcaklık sorunu vardı ama gl503vs de güncelleme yaptılar sıcaklık sorunu yok artık. ki zaten yukarıda inceleme linkini gönderdim sana msi ge73vr dan kasanın hem üstü hemde altı çok daha serin çalişiyor.
  • ayrıca sıcaklık kullanılan programlara yazılım hatalarına göre de değişir bence. bu, iş işte biraz şansa giriyor artık. arkadaşımla 4 yıl önce aynı bilgisayarı aldığımızda onunki ısınıyordu benimki buz kesiyordu(abarttım :D sory). yani orası şans bence. sonuçta her ürünün beğeneni var beğenmeyeni var ve beğenenler genelde bir şeyler yazmaz forumlara bilgisayarının tadını çıkarır beğenmeyenler ise veya memnun olmayanlar sürekli bok atarlar. ama tabi bu demek değildir herşeyi unutup kıçımıza göre hareket edelim. yani ben kendim adıma söyliyim araştırmalarıma göre msi nin daha iyi olduguna karar verdim. tek kafama takılan şey fanının çok ses çıkarmasıyla ilgili yabancı sitelerde yapılan incelemeler ama onu da artık sindirecez yapacak bir şey yok malesef.
  • hocam bilgilendirmelerin için teşekkürler ama 15 inç ekranı zaten ben en başta elemiştim. dolayısıyla o laptop beni marsa da götürse onu almam yani :D ayrıca dediğim gibi o iş biraz şans işte belki benimki ısınır ama alan diğer arkadaşın ısınmaz veya tam tersi olur bilinmez bu :D ayrıca siparişimle ilgili bir diğer sıkıntı ettiğim konu msi böyle paketlere hep mouse ve çanta koyuyor :D eğer koymazlarsa cidden üzülürüm ama msi adına :D
  • 7700 zaten sorunlu sıcaklık konusunda. Ama under load dediği stres testleri oluyor brnim bildiğim. Turbo boostla sıkıntı olcağını düşünmüyorum. Omen falan daha iyi demiş de omen 4.5 kilo mübarek ve kalın. Kasaya göre beğeniyorum ben. Hayırlısı diyelim.

• quote:

7700 zaten sorunlu sıcaklık konusunda. Ama under load dediği stres testleri oluyor brnim bildiğim. Turbo boostla sıkıntı olcağını düşünmüyorum. Omen falan daha iyi demiş de omen 4.5 kilo mübarek ve kalın. Kasaya göre beğeniyorum ben. Hayırlısı diyelim.

kesinlikle katılıyorum. kasa kalitesi-ağırlık-estetik- falan filan her şeye baktığımızda msi öne çıkıyor.
  • zanistor kullanıcısına yanıt
    bilgisayar geldi(aynı gün teslimatla cuma akşamı) yeni yeni her şeyi hallettim bios güncellemesi kaldı şuana kadar çok memnunum ekran olsun klavye olsun... turboyu acınca bi anda soğuyan hava olsun şuan pubg inmesini bekliyorum bakalım turbo fanı da aşırı sesli değil internette izlediğim asusun sesine göre az olduğuna eminim diyebilirim kullanmadan bilinmez tabiki fakat .

aşırı oyun oynayan biri değilim şuana kadar en memnun kaldığım cihaz oldu benim için rakiplerine göre ince, hafif ve iyi dizaynlı çanta ve mouse ile geldi ... msi ın utility programları da ayrı bir güzel . tavsiye ediyorum indirimdeyken alınmalı ...
    hoperlörler gayet iyi ses veriyor çok yüksek hatta .altta olmasını eleştirenler olmuş ama önceki laptobumda üstteydi göz göre göre toz giriyordu içine küçük bi noktasal pislikler falan girerdi almaya çalışırdım falan rahatsız olurdum üst tarafın kapalı olması çok güzel aynı şekilde klavyenin göümülü olmaması da .

eksi özellik şuan için görmedim ama elbet olabilir.
    128 gb ssd az geliyor 2 hafta sonra 250 gb 960 pro alacağım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrkb -- 24 Şubat 2018; 22:11:4 >

• quote:

bilgisayar geldi(aynı gün teslimatla cuma akşamı) yeni yeni her şeyi hallettim bios güncellemesi kaldı şuana kadar çok memnunum ekran olsun klavye olsun... turboyu acınca bi anda soğuyan hava olsun şuan pubg inmesini bekliyorum bakalım turbo fanı da aşırı sesli değil internette izlediğim asusun sesine göre az olduğuna eminim diyebilirim kullanmadan bilinmez tabiki fakat .

aşırı oyun oynayan biri değilim şuana kadar en memnun kaldığım cihaz oldu benim için rakiplerine göre ince, hafif ve iyi dizaynlı çanta ve mouse ile geldi ... msi ın utility programları da ayrı bir güzel . tavsiye ediyorum indirimdeyken alınmalı ...
    hoperler gayet iyi ses veriyor çok yüksek hatta .altta olmasını eleştirenler olmuş ama önceki laptobumda üstteydi göz göre göre toz giriyordu içine küçük bi noktasal pislikler falan girerdi almaya çalışırdım falan rahatsız olurdum üst tarafın kapalı olması çok güzel aynı şekilde klavyenin göümülü olmaması da .

eksi özellik şuan için görmedim ama elbet olabilir.
    128 gb ssd az geliyor 2 hafta sonra 250 gb 960 pro alacağım .

içime çanta ve mouse hediyesi ile ilgili su serptiniz desem yeridir :D ben linkini paylaştığım her iki modelden ucuz olanında acaba çanta ve mouse yokmu diye düşünürdüm hep :D BU İYİ OLDU :) ayrıca ssd sadece açılıp kapanma hızını etkiliyor diye biliyorum. bence 128 gb bana yeticek gibi windowsumu ve en sık oynadığım oyunu yükleyecem sadece, diğerlerini HDD ye yüklesem de olur diye düşünüyorum(e malum bir de para kalmadı ondan yani:D) benim kargo daha yolda, malum doğuda olunca :D Hoparlör konusunda da subwoofer olması benim için önemliydi altta üstte no problemasyon :D klavyenin gömülü olup olmamasıda problem değil :D içim acıtacak tek şey başımın ağrımasına sebep olabilecek hasarlı ürün ve iade gibi saçmalıkların olabilme problemleri, o olmasın gerisi hallolur :D
    Benim kargom ya yarın akşama doğru ya da pazartesi gelicek diye tahmin ediyorum acaba çanta ve mouse fotoğrafı atabilirmsiiniz?
    Özellik olarak ta G-sync olmaması içimi acıtıyor biraz ama G-sync olan diğer marka modellerde de response time yüksek yani ekranda tamam g-syncle beraber tearing-stuttering olmayacak ama ghosting olacak bu sefer bu daha kötü bence :D MSİ ise 5ms(3 te olabilir) ile birlikte 120 hertz olması akıcı görüntü için olması gerekeni sağlıyor bence.

• zanistor kullanıcısına yanıt
    Hocam ekran çok kaliteli gerçekten beğendim mouse da öyle. İyiki almışım dışardayım şuan resim atarım. Gsync olayını çok dert etmiyorum nedense önceden 144hz gsync siz kullandım akııcılığı gayet yeterliydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrkb -- 24 Şubat 2018; 22:3:48 >
  • hocam gelen bilgisayarda bios güncelmiydi =? güncellememiz gerekecek mi=?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zanistor -- 26 Şubat 2018; 11:18:41 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.