Şimdi Ara

GTX 1070 Kararsızlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba fikirlere ihtiyacım var.

1 ay kadar önce hepsiburadadan asus gtx 1070 turbo aldım, blower fan referans dizayn. Genel olarak karttan memnunum cw yok bellekler samsung +600 stabil, üstünü denemedim. Eksi yönleri ise sıcaklık ve ses. Sıcaklıklar hız aşırtmalı halde oyunlarda 72-73 testlerde 76yyı gördüğü oldu. Seste ise, kulaklık kullanıyorum ama blower fan haliylen biraz sesli çalışıyor.

Şimdi sorum şu;
    Akrabam Black Firday zamanı amerikada olacak ekran kartı getirtme şansım var. Sizce ne yapmalıyım? Alırsam hangisini satmalıyım?

Elimdeki kartın artısı 3yıl garantili, cw yok, bellek samsung oc güzel ama ses ve sıcaklık değerleri kötü
    Amerikadan gelecek kart özel soğutuculu olacak,sıcaklık ve ses az olacak ama cw çıkmama garantisi yok, yurtiçi garantisi yok, bellekler kötü çıkabilir.

Başta elimdeki karta sıvı soğutma takmayı düşündüm ama ses için 300-350 masraf değmez diye düşünüyorum , hadi değdi diyelim, bunu yaparsam kart garanti dışı kalabilir.

• Tabi fan sesinin seviyesini bilmiyorum en nihayetinde göreceli bir kavram fakat en kötü fan sesi bile CW sesinin verdiği rahatsızlığı vermez. Ben şahsen yerinizde olsam kartı değiştirmezdim. Aldğınız fiyat çok iyiydi sipariş sürecinizi hatırlıyorum. Yok abi ben bu sesle yapamıyorum dersenizde bence 250 liraya sıvı soğutma alınabilir, çoğu insanın hava soğutmalı kart fiyatına sizin sıvı soğutmalı kartınız olabilir. Dediğim gibi şahsen fan sesini , CW çıkma ihtimaline tercih ederim ki ben cidden fan sesinden rahatsız olan biriyim.

Şunuda fikir vermesi amacıyla ekliyeyim sıvı değil ama kötü bir soğutma olcagını sanmıyorum
    https://www.amazon.com/ARCTIC-Accelero-Xtreme-III-CrossFire/dp/B007YLUCKQ/ref=sr_1_24?ie=UTF8&qid=1477647952&sr=8-24&keywords=vga+cooler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donda -- 28 Ekim 2016; 12:47:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ParaBende

Tabi fan sesinin seviyesini bilmiyorum en nihayetinde göreceli bir kavram fakat en kötü fan sesi bile CW sesinin verdiği rahatsızlığı vermez. Ben şahsen yerinizde olsam kartı değiştirmezdim. Aldğınız fiyat çok iyiydi sipariş sürecinizi hatırlıyorum. Yok abi ben bu sesle yapamıyorum dersenizde bence 250 liraya sıvı soğutma alınabilir, çoğu insanın hava soğutmalı kart fiyatına sizin sıvı soğutmalı kartınız olabilir. Dediğim gibi şahsen fan sesini , CW çıkma ihtimaline tercih ederim ki ben cidden fan sesinden rahatsız olan biriyim.

Şunuda fikir vermesi amacıyla ekliyeyim sıvı değil ama kötü bir soğutma olcagını sanmıyorum
    https://www.amazon.com/ARCTIC-Accelero-Xtreme-III-CrossFire/dp/B007YLUCKQ/ref=sr_1_24?ie=UTF8&qid=1477647952&sr=8-24&keywords=vga+cooler

Yorumun için sağol dostum fan sesi rahatsız etmiyor rahatsız edici bir ses değil zaten.Kuvvetli üflüyor diyelim. Ben de seninle benzer fikirdeyim karttan aslında çok memnunum ekstra iş yapıp pişman olmaya gerek yok.
    Gelen kartı foruma satarım ozaman:)

Yolladığın linkteki soğutmayı araştırdım dostum idare eder ama çok iri bişey, 3lot kapatıyor.

Ben bunu alsammı diye düşünüyordum parasından değil ama garanti dışına çıkarma olasılığı yüzünden almadım.
    http://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/arctic-accelero-hybrid-iii-120-gtx-980ti-1070-1080-vrm-bundle-P125129022

• quote:

Orijinalden alıntı: one1r

quote:

Orijinalden alıntı: ParaBende

Tabi fan sesinin seviyesini bilmiyorum en nihayetinde göreceli bir kavram fakat en kötü fan sesi bile CW sesinin verdiği rahatsızlığı vermez. Ben şahsen yerinizde olsam kartı değiştirmezdim. Aldğınız fiyat çok iyiydi sipariş sürecinizi hatırlıyorum. Yok abi ben bu sesle yapamıyorum dersenizde bence 250 liraya sıvı soğutma alınabilir, çoğu insanın hava soğutmalı kart fiyatına sizin sıvı soğutmalı kartınız olabilir. Dediğim gibi şahsen fan sesini , CW çıkma ihtimaline tercih ederim ki ben cidden fan sesinden rahatsız olan biriyim.

Yorumun için sağol dostum fan sesi rahatsız etmiyor rahatsız edici bir ses değil zaten.Kuvvetli üflüyor diyelim. Ben de seninle benzer fikirdeyim karttan aslında çok memnunum ekstra iş yapıp pişman olmaya gerek yok.
    Gelen kartı foruma satarım ozaman:)

Yolladığın linkteki soğutmayı araştırdım dostum idare eder ama çok iri bişey, 3lot kapatıyor.

Ben bunu alsammı diye düşünüyordum parasından değil ama garanti dışına çıkarma olasılığı yüzünden almadım.
    http://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/arctic-accelero-hybrid-iii-120-gtx-980ti-1070-1080-vrm-bundle-P125129022

Blower fan sesini az çok tahmin edebiliyorum bir dönem bende kullanmıştım. Gösterdiğiniz soğutucu iyi soğutma sağlayabilir fakat tipi gerçekten çok çirkin :) bence biraz daha bekleyin daha güzel sogutucu bloklarda bulabilirsiniz.

• ben ses ve sıcaklık açısından takıntı yapmışsınız, bunu kullanmaya devam edin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.