Şimdi Ara

GTX 1070'in 1920x1080 60HZ Monitör Performansı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
4.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 75 hz olayına uzağım ama 60 hz ile 120 hz arasında cidden büyük fark var
    geçen overwatchta fps yüksek olmasına rağmen bi yavaslık var gibiydi meğer 60 hza almıs ayarları kurcalarken 120hza aldım acayip akıcı oldu
  • Hocam, bu kart 2k civarı için üretilmiş bir kart. 4-5 bin tl pcye verip 600tlye monitör alırsan karta ayıp edersin. Sen araba alıyorsun benzinli fakat paran yok diye mazot koyuyosun. Veya sen bugatti alıyorsun fakat onu güzel bi sürüşe cıkarmıyorsun hakkettiğini veremıosun arabanın. Örneklerle cok benzer bı olay bu hocam

bütçesi sınırlı olanlara tamam. fakat olupta gidip böyle şey yaparsan ayıp.

Ben Gtx1070 sistem + PG278Q alacağım. g-sync olsun böyle bi ekran kartına. 144hz 1ms 2k monitör ile coşar bu ekran kartı. Hayatımda hiç bir oynu son ayarlarda oynamadım inşallah bundan sonra olacak.
  • xstrayder123 X kullanıcısına yanıt
    1070 bugatti de değil, mercedes de değil hocam.. Eğer aciliyeti yoksa 60hz monitörde çatır çatır çalışıyor. Hatta 60hz V-Syc yapınca daha memnun kalıyorsunuz. G-Syc monitörler ALINABİLİR fiyatlara inerse onunla daha iyi kullanırsın. Kimseleri yanıltmak istemiyorum çünkü burada ekran kartını almak isteyenler var. Ben kullanıyorum, memnunum. 17 senedir de bilgisayar kullanan biriyim.

Dediğim gibi 144hz, 1ms monitör kullandım daha önce (BENQ XL2411Z)

Tamam 144fps'de harika ama 60,70fpslere inince böyle garip bi lag yaşıyorsun. "Ulan diyosun ben bu ekran kartına 2 bin tl verdim. Nasıl olur..."
    144hz monitör CS:Go, Overwatch gibi oyunlar için yapılmış bir monitör. Crysis 3, Farcry 4, Gta V gibi -Single Player AAA oyunları- buyrun oynayın bakalım o garip lag hissiz.

Bi monitöre 3bin tl de verilmez ayrıca hocam. Eğer ayda 10.000 kazanmıyorsanız cidden değmez. Kullandım diyorum :) Kafadan atmıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGatakan -- 4 Temmuz 2016; 22:43:28 >

• peki 100hz ve 2ms monitörde akıcılık problemi yaşanır mı?

not:rx 480 için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLLy88 -- 4 Temmuz 2016; 22:52:20 >
  • supersample edge-detect x24eq tessellation x64 çekip oyun içi ayarları max yapın kart zaten 60fpsden yukarı veremeyecektir nhahahaha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucibel

Eğer monitörünüzü kullanma konusunda ısrarcı iseniz bence almayın GTX1070'i .
    1k 144hz'lik bir mönitör ile coşar o kart :).Bence GTX980 serisini değerlendirmenizi tavsiye ederim yada RX480 özel soğutmalı yeni gelecek kartları işinizi görür (çok pahalıya giriş yapmadığı takdirde)

Bu düşünce çok yanlış belki şimdi ki oyunlar için 1070 fazla gelebilir ama çok değil sadece 1 sene sonraki oyunlarda tam gelmeye başlayacak. Bazı insanlar şunu idrak edemiyorlar, bu kartlar piyasada varolan oyunlar için değil gelecekte çıkması muhtemel olan oyunlar için varlar ve ayrıca oyunlar da donanımlarla paralel bir şekilde ilerliyor, yani 1-2 sene sonra çıkacak olan oyunların sistem gereksinimi bugünkü gibi olmayacak. Kısaca alıp hemen satmayacaksa bir kişi, gtx1070 gayet de alınabilir bir kart 60 hz için. Mesela Rx480, bana göre ömrü en fazla 1 - 1,5 sene, ondan sonra şimdiki gtx970'ten daha beter bir konumda olacak. Daha şimdi bile bazı oyunlarda sabit fps alınamıyorken, 1070 gibi uzun soluklu bir kart değildir rx480.

Ben aldım mı en az 2 sene 3 sene en azından kullanayım diyen kişi Rx480 yerine 1070 veya 1080 tercih etmeli yüksek segmentte.

• quote:

Orijinalden alıntı: Frozzy45

quote:

Orijinalden alıntı: Lucibel

Eğer monitörünüzü kullanma konusunda ısrarcı iseniz bence almayın GTX1070'i .
    1k 144hz'lik bir mönitör ile coşar o kart :).Bence GTX980 serisini değerlendirmenizi tavsiye ederim yada RX480 özel soğutmalı yeni gelecek kartları işinizi görür (çok pahalıya giriş yapmadığı takdirde)

Bu düşünce çok yanlış belki şimdi ki oyunlar için 1070 fazla gelebilir ama çok değil sadece 1 sene sonraki oyunlarda tam gelmeye başlayacak. Bazı insanlar şunu idrak edemiyorlar, bu kartlar piyasada varolan oyunlar için değil gelecekte çıkması muhtemel olan oyunlar için varlar ve ayrıca oyunlar da donanımlarla paralel bir şekilde ilerliyor, yani 1-2 sene sonra çıkacak olan oyunların sistem gereksinimi bugünkü gibi olmayacak. Kısaca alıp hemen satmayacaksa bir kişi, gtx1070 gayet de alınabilir bir kart 60 hz için. Mesela Rx480, bana göre ömrü en fazla 1 - 1,5 sene, ondan sonra şimdiki gtx970'ten daha beter bir konumda olacak. Daha şimdi bile bazı oyunlarda sabit fps alınamıyorken, 1070 gibi uzun soluklu bir kart değildir rx480.

Ben aldım mı en az 2 sene 3 sene en azından kullanayım diyen kişi Rx480 yerine 1070 veya 1080 tercih etmeli yüksek segmentte.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alynty: Fulton

quote:

Orijinalden alynty: Lucibel

E?er monitörünüzü kullanma konusunda ysrarcy iseniz bence almayyn GTX1070'i .
    1k 144hz'lik bir mönitör ile co?ar o kart :).Bence GTX980 serisini de?erlendirmenizi tavsiye ederim yada RX480 özel so?utmaly yeni gelecek kartlary i?inizi görür (çok pahalyya giri? yapmady?y takdirde)

Bu dü?ünce çok yanly? belki ?imdi ki oyunlar için 1070 fazla gelebilir ama çok de?il sadece 1 sene sonraki oyunlarda tam gelmeye ba?layacak. Bazy insanlar ?unu idrak edemiyorlar, bu kartlar piyasada varolan oyunlar için de?il gelecekte çykmasy muhtemel olan oyunlar için varlar ve ayryca oyunlar da donanymlarla paralel bir ?ekilde ilerliyor, yani 1-2 sene sonra çykacak olan oyunlaryn sistem gereksinimi bugünkü gibi olmayacak. Kysaca alyp hemen satmayacaksa bir ki?i, gtx1070 gayet de alynabilir bir kart 60 hz için. Mesela Rx480, bana göre ömrü en fazla 1 - 1,5 sene, ondan sonra ?imdiki gtx970'ten daha beter bir konumda olacak. Daha ?imdi bile bazy oyunlarda sabit fps alynamyyorken, 1070 gibi uzun soluklu bir kart de?ildir rx480.

Ben aldym my en az 2 sene 3 sene en azyndan kullanayym diyen ki?i Rx480 yerine 1070 veya 1080 tercih etmeli yüksek segmentte.

Hocam bana görede senin dü?üncen yanly?.Burasy forum ve herkes dü?üncesini payla?yyor olasy bir alternatif yaratmak için.

Arkada?yn, bütçe synyry ve mevcut monitörü (1k 60hz) kullanma durumu var bunu atlamy?yn. GTX 1070 yeni çykan fiyaty ve piyasasy oturmayan bir kart. ?imdi 1070 alyp synyrly bütçesini zorlamasyn diye alternatifleri belirttim.

Her ne kadar yeni oyunlar çyksada 1K üzerinde ne kadar yük getirisi olabilir ki? 1070 üzerine? Gelecek yeni oyunlar 2k,4k ve VR üzerine yo?unla?mayacak my?

Ayryca GTX 1070 almasyn demedim ki, o karta 1k 144hz'lik monitör ile daha uygun e?lece?ini belirttim. ?uan kartlaryn geçi? dönemi , GTX980 ile RX480'de alternatif olarak de?erlendirebilece?ini belirttim..

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucibel -- 4 Temmuz 2016; 23:43:16 >

• Ayrıca bi monitöre 3000 tl para verebilecek adam gider sli 1080 yapar. o zaman 144hz monitörün hakkını verir.
  • Dar boğaz geniş boğaz farketmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ha sanki Vsync açınca lag takılma donma olmayacak :D hocam adamlar g-sync ile ne fps olursa olsun takılmayı yırtılmayı önlemişler. Vsync 60 ın uzerıne cıkmasını engellıyor fakat lagı arttırıyor. mouse imlecı gec tepkı verıyor gıbı oluyor işte. tkaılmalar baslıyor. cunku ekran bı sonrakı kareyı veremeyınce oncekı kareyı oynatıyo buda takılma gibi oluyor. halbukı gsync actınmı vsynce bulasmıyosun ellemıosun bıseler.
    buarada 2.472 tl ekran indirimde hocam. yoksa 2.8 verılmez tabiki. giderim 1.-1.5 hoş bi yeterlı monıtor alınır.
  • Merhaba
    Monitörüm 1080p hz(bx2350 samsung) max çöz:1920x1080 75 hz
    Bun monitöre en uygun ekran kartı.
    1)GTX 970 vardı satmak zorundaydım sattım.
    2)GTX 1070 mi almalıyım
    3)RX 480mi
    970 sattığımdan daha iyisini istiyorum.
    misal 1070 alsam 75 hzde oynasam akıcılık ve kalite 480 le ne kadar fark eder.bu monitörde.
    oyun hastası değilim.çok fazla.
    öneriniz nedir? 970 480 yoksa 1070 bana açıkça nedeni anlatır mısınız?
  • Konuyu açan arkadaş 60hz monitore 100 fps e verebilecek kart taktı mı, kart en fazla monitorun hz si kadar fps verip gpu kullanımı %75 filan olacak sanıyor herhalde tamamen yanlış. İster 30hz momitote ister 200hz monitore aynı kartı tak kart aynı gpu kullanımı ile çalışır, monitorun hz si ile gpu kullanımının bir alakkası yok.

He şimdilik 1080 60hz monitor için 1070 fazla orası ayrı konu.

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Konuyu açan arkadaş 60hz monitore 100 fps e verebilecek kart taktı mı, kart en fazla monitorun hz si kadar fps verip gpu kullanımı %75 filan olacak sanıyor herhalde tamamen yanlış. İster 30hz momitote ister 200hz monitore aynı kartı tak kart aynı gpu kullanımı ile çalışır, monitorun hz si ile gpu kullanımının bir alakkası yok.

He şimdilik 1080 60hz monitor için 1070 fazla orası ayrı konu.

DSR ile 2k kullansak nasıl olur?
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    sizin dediğiniz vsync kapalı ise geçerli. vsync açarsanız gpu kullanımı düşer. kart mesela 200fps kapasiteyle çalışabilecekken 60fps yi geviş getire getire verir.

ayrıca adamın biri 144 hz gereksiz 70 fps ye düşünce lag hissi oluyor demiş çünkü gsync veya freesync ten haberi yok o dediğin hissi bitirmek için bu teknolojiler gelişmiştir işte.

ben bu akıcılığı görmemiş olsam inanıcam yani.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    1 k 144 hz g-sync monitör için hangi kartı önerirsiniz ?
  • Gtx1070, 1080p ekran icin cok gereksiz bir secim olur.

Nvidia bile bu kart icin 2k cozunurluklu monitor tavsiye ediyor.

1080p monitor icin; beklemek istemiyorum dersen ikici el r9 380x , gtx970 alinabilir. Ya da temizini bulup 1000 lira civarina 980 olabilir. Bu kartlarla gayet iyi performans alirsin.

Ya da piyasa otursun diye beklemek istersen; rx480 ya da gtx1060 alabilirsin :)

2k monitor almayacaksan 1070 gereksiz. Ayrica Hz olayina onem veriyorsan freesync ya da gysnc destekli monitor alman lazim. Gsync monitorlerin fiyatlari çok çok yuksek 2500 den asagi yok diye biliyorum.

Freesync monitorler ise monitorun ozelliklerine gore 600 liradan baslayarak bulunabilir.

Lakin dikkat et; nvidia alirsan freesync ozelliginden yararlanamazsin. Gsync monitor alman lazim

Freesync ise amd ile destekleniyor.

• 1080p için 1070 gereksiz falan değil. Ultra ayarlara alınır ve Dsr açılır veya 4X, 8X AA açılabilir. Bu durumda 60 veya 75hz'in üzerini pek de görmeyecek zaten.

Her yıl ekran kartlarına binen yük artıyor. 1070 2K çözünürlükte Witcher'da 50fps veriyor. Bazı sahnelerde 35-40'a kadar düşebiliyor. Yakında Witcher'dan daha zorlu oyunlar da çıkacak.

Yani 1070 için ideal çözünürlük 1080p'dir demiyorum ama 1080p için aşırı güçlü de değil. Hele ki oyunun grafik ayarlarını fullemek isteyen biri için (AA dahil olarak) 1080p tek çözüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 23 Temmuz 2016; 19:21:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Arkadaşa katılıyorum. Kime göre neye göre gereksiz. Belki fantezi yapıcak msaa gibi ayarları 8x açıcak, belki bir sayko tüm ayarları sona getirecek. Emin olun dostlarım o zaman 1070 gibi bir kart bile bazı oyunlarda 60 fpsi zor görücektir.
  • GTX 1070 en uygun 2k değil mi ben mi yanlış biliyorum

1 k için gtx1060 veya amd rx480 alınması gerekmiyor mu
  • Oyununa göre değişir .

Ben 75hz 1080p ultra ayarlar için 1070 alacağım .

Multi oyun oynadığım için (Battlefield ultra ayar) 480 ve 1060 malesef yeterli gelmiyor .

Testlerin çoğunda i7 6700!!! kullanılmasına rağmen 480 yada 1060 ultra ayarlar için 1080p de bence yeterli değiller .

Kaçımızda i7 6700 var ? Demekki kartların performasnı testlerden biraz daha düşük olacak .

Yinede Battlefield 1 çıkana kadar bekleyip ona göre kararımı vericem.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.