Şimdi Ara

GTX 1070 İLE MONİTÖR KARMAŞASI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
2.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ilyasturksas

quote:

Orijinalden alıntı: Seldom Seen Kid

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

1-1.5metre mi? tv degil bu monitor ayni mefaden etkili sekilde kullanilabiliyor hem 24 hem 27 inch monitore sahip biri olarak bunu soyluyorum.
    60-144hz daglar kadar fark var yine her ikisine sahibim.
    2k ultrada 144fps ve yukarisi oyuna gore degisir, yinede monitorun 60hz tan yukari olmasi akicilik anlaminda cok farkediyor.
    gtx1070 2k kartidir 1080p icin gtx1070 alinmaz, bu kartada sahibim.
    coluk cocuk da degiliz.

2k ultrada 144 hz aldıran oyun gtx1070'için çok azdır.
    ayar kısıp 2k 144 hz monitör almanın alemi yok.
    adamda zaten monitör varken ballandıra ballandıra önermeniz neredeyse müsrifliktir.
    60 hz ile 144 hz arasında akıcılık farkeder ama bu çok fazla farkediyor anlamına gelmez...

50-60 cm den eğer bilgisayar masasından 24 inç üzeri monitörün her bir köşesini rahatça görebiliyor ve kafanı fazla hareket ettiremiyorsan senin 2 den fazla gözün olabilir =) sana monitör göz yorar demiyoruz, o kadar mesafen 80 cmlik bir tabloya bakmak başka sıkıntılara yol açar =)

Maddi durumunu sikintiya sokarak alinacak seyler degil bunlar, eger paran varsa ve maddiyatini etkilemiyosa, kesinlikle 2k 144hz monitor alinmalidir.
    gtx1070 144fps aldirmasina gerek yok, kaldiki gtx1080 de yapamiyor bunu=) 144hz icin 144fps sart degil belirli bi fps nin ustunde olduktan sonra sikinti yok. ayar da kismiyorum ultrada 2k da gayet akici ve guzel bir deneyim sunuyor. ballandira ballandira onerdigimide sanmiyorum bidaha gozden gecir yazdiklarimi. 60-144 arasinda ki fark, acikcasi 144 e gecmeden once 60 iyiydi fakat 144 kullandiktan sonra 60 iskence gibi geliyor. bf1 de 60hz gozumu gercekten cok fazla yormustu, daha 144hz lik monitorumu almadan once farkettim bunu. mesafeye gelince kafami oynatmadan her kosesini gozlerimi oynatarak gorebiliyorum mesafem 60cm -70cm dir max. 2 den fazla gozumde yok. dedigim gibi fark gece ile gunduz gibi bu monitorler arasinda fakat maddi durumu zedeliyorsa hic gerek yok, alirsin bi 480 birde fullhd monitor bulabiliyosan 144hz yoluna bakarsin 1080p icin. fakat parasi olan adamada dusuk seviye monitor onermek yersizdir. her malin bi alicisi vardir

adamın maddiyatı zaten yok. aslında var ama kendini zorlayarak alacağı ortada.
    adamın tek aklında olan şey nedir ? forumdaki çoluk çocuğun konular açık illa 144hz al demesidir.
    tabi konuyu açanda bir cümleye bakarak bunu diyorsa iş değişir. mantığı o zaman sorgulanır.
    ama adamı öyle bir girdabın içine alıyorsunuz ki
    sanki 144 hz 2k monitör alınca cennetin içinde yer alacağı izlenimi uyandırıyorsunuz...

yani bu uçuruma siz kendiniz girmişken bırakında başkaları girmesin.
    ben birşey yazarken herşeyi düşünüp öyle yazıyorum. sizi bilmem ama ben çocuk falan değilim.

144hz bulabiliyorsan yoluna bakarsın kelimesi çok saçma sapan değilmi?
    2 tane teknolojik cihaz için türlü türlü kelimeler üretip kişiselleştiriyorsunuz birde.

yukarıda çocuksu adam ne yazmış ?
    benim lolümde aldığım fpsnin csgomda aldıklarımın kim hesabını soracak ya alamasaydım 60 fps ile yola çıksaydım alamazdım csgom lolüm benim...

aşağı yukarı bunu yazmış nedir bu arkadaş ?
    tamam teknoloji merakınız iyi ama kendinize göre iyi.
    2 k 144 hz monitör ile mantıken ultra ayarlarda tüm oyunlar açamayınca kısmen yetersiz oluyor... gtx1070'ede yetersiz deriz.
    (60-70 fps ama 2 k olunca 144 yi boşa çıkarır... 144 hz ama düşük kalite olursa bu seferde 2 k boşa çıkmış olur...)
    nereden baksan tutarsızlık

adamin maddiyati olmadigini nerden cikardin? sacma sapan konusuyosun. girdaba cekmek ucuruma girmek vs.. kimse cenneti vaadetmiyor alt tarafi bir monitor icin nasil laflar uretiyorsun hayret ediyorum. para adamin zevk adamin neden kendini parcaliyosun burda, adam tavsiye istemis bizde yardimci olmaya calisiyoruz. kedi ciger iliskisi olmus seninki biraz. kimsenin 60hz kotu dedigi yok tmm 1080p de candir ee baska? benim param varsa gider bmw ye binerim bana neden fiat oneriyorsun arkadasim? merak etme hicbirsey bosa cikmiyor bizzat aldim kullaniyorum, eski pc ile daglar kadar fark var sen kabul etsende etmesende. sen sadece mantik olarak kiyaslayabiliyorsun alip kullan farki anlarsin. bu arada bu parcalarin hicbirini zorlanmadan aldim, maddi konuda sikintim yok, paramida kendim kazaniyorum. simdi coluk cocuk muhabbetine gerek yok. bu isler hep boyledir ne kadar ekmek okadar kofte. alt tarafi bi monitor buyutmeye gerek yok ilyascim

arkadaş bir mesajında belirtmişti. zorlandığı aşikar.
    ha bende fakir değilim. kendi paramı kazanmasamda 144 hz'nin maddi önemi yok...
    işte mantıktan bahsediyorsak bir malı sonuna kadar kullanamayacaksak gerek yoktur.
    aynen onu diyecektim bu çocuk oyunlarına kesinlikle gerek yok, ayrıca millet para ödediği malla burda hava atmasıda mantıklı değil =)
    gtx1070 1 k için yeterlidir.
    ama rx480 de yeter.

zaten adamında birşey alacağı yok. açmış bir konu seninle billur geçiyor. =)
    ama sen adama kredi çektirip herşeyi aldırabilecek kapasitedesin bunu bil =)
    sen çok değerlisin... asus 2k 144hz 3000 lira. asustan para pul almadan reklamını yapan bir yapın var =)
    bırak adamın cüzdanında ne işin var ? yukardaki çocuksuda seninle aynı kafada git oku lolüm csgom ne alemde olacaktı diyip duruyor :D

Sen nerenin manyagisin lan?

kardeş senden fırsat kalırsa manyaklık yapacam ama olmuyor işte
    küçük lolcü ile birlikte beni bile 144 hz 2 k almaya ikna ettiniz sanırım fikrim değişti :S
    hemen gidip i3 6100 yanına gtx1080 yanına 4 k 144 hz eğer var ise. 2 gb ramde yeter sırf 144 hz olsunda darboğaz önemli değil

haklisin ilyascim.

• kart 2k'da zorlanıyor kardeşim gelecekte hiç işe yaramaz bu yüzden alacaksan ya gtx970 al yeni serileri bekle 1080p takıl veya sli düzeneği kur 2k monitör al
  • ilyasturksas kullanıcısına yanıt
    Bana attığın iftiraların cevaplarını sırasıyla
    ilk mesajımın 11.satırında ve ikinci mesajımın 2. satırının 2.cümlesinde bulabilirsin.
    Türkiye'nin %98i Yabancı dil bilmiyor. Genelleme yaparak bilmediğini farzettim ki bunu bile hakarete dönüştürmeyi başardın, tebrik ediyorum.
    Şu anda 18 yaşındayım, Türkiye geneli derece için çalışıyorum. Ben birşeyi araştırmadan konuşmam, aynısını sana da tavsiye ederim.
    Benim mesajlarımı okumadan konuşman ile artık sana olan bütün saygımı kaybettim ve artık seni cevap vermeye değecek bir kişi olarak görmüyorum.
    Birgün google'a buraya yazdıklarını yazman dileği ile...

Konuyu açan kardeşim, elindeki monitör ciddi ciddi yeter, vereceğin paraya yazık. Daha yüksek kalite lazım diyorsan, elinde de para varsa al ama ekranı safir telefon almak gibi birşey olacak. Fiyat performans oranı çok düşük. Ne yaparsan yap 60hze geri düşme ama oyun oynayacaksan. Her oyun donuyormuş gibi hissettirecektir.

• arkadaşlar son olarak şu şekilde sorayım ve konu kapansın.Sistem şu şekilde:

i5 6402p (i7 6700 olacak)
    2x4gb 2133 ddr4 kingston fury
    msi h170 gaming m3
    256 corsair ssd ve 1tb seagate barracuda
    GTX 1060 3gb (GTX 1070 olacak muhtemelen msi gaming x 8gb veya asus strix de olabilir tam karar vermedim)

parantez içindeki upgradeleri dikkate alarak, aşağı linkteki hangi monitör fps ve kalite olarak en doğru seçim olur. (cs:go, starwars battlefront, the division vs. her türlü oyun oynuyorum)

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-24-vg248qe-1ms-144hz-full-hd-hdmi-dp-3d-gaming-monitor.html

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-27-pg278q-1ms-144hz-2k-dp-g-sync-3d-gaming-monitor.html

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-24-pg248q-1ms-full-hd-180-hz-g-sync-hdmi-gaming-led-monitor.html

herkes tartışmadan nedenini yazarsa sanırım sorun çözülecek ve ben de sizleri dikkate alarak ona göre kararımı vereyim.

• O monitör yeterde artar 2kya sonra geçersin aynısını kullandım 2kya ihtiyaç duymadım geçicekseniz 4 k sisteme geçersiniz 2 k gereksiz bi olay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

kart 2k'da zorlanıyor kardeşim gelecekte hiç işe yaramaz bu yüzden alacaksan ya gtx970 al yeni serileri bekle 1080p takıl veya sli düzeneği kur 2k monitör al

gtx1070 2k kartidir. 2k da zorlanmiyor eger Battlefield 1 de 80-120fps arasi 2k ultrada gorebiliyorsa bu kart zorlanmiyordur. yavas atin. konuyu acan arkadas 1080 icin gtx1070 e okadar para vermene gerek yok gtx1060 veya ati480 gayet yeterli, bu ikisi arasinda ufak performans farki mevcut tabi fiyatta. 2k ya cikmam diyosan 1070 i salla.
  • Seldom Seen Kid kullanıcısına yanıt
    "Battlefield 1 de 80-120fps arasi 2k ultrada gorebiliyorsa bu kart zorlanmiyordur."

İşte aslında kilit cümle bu sanırım ve öğrenmek istediğimde bu. Test videolarını inceledim gtx1070 ile 2k ekranda 30 fps hiç görmedim. Genelde 30 fps üzerinde idi ki tabi ki oyuna göre değişir. O halde şuan ki mevcut gtx 1060 değiştirmeye de gerek kalmıyor anladığım kadarıyla çok ufak bir fark var ise.
  • Ben 1070 i 1ms 1080p 60 hz monitörde kullanıyorum butun ayarları fulleyınce akıcı 60 fps oynatıyor dsr bıle acmadan kullanıyorum memnunum monıtor money ile alakalı bı durumdur 4k monıtor alıpta 4000 lık kasada anca adam kendını avutur 4k oyun oynuyorum dıye yukardakı arkadasın verdıgı lınktekı 1080p 144 hz g-sync monıtor 1070 tam olur bırde su var bu saatten sonra 1080p monıtore okadar para verecek adam gıder 2k monıtor alır

o yuzden 1080p 144 hz monıtorlerın fıyatı artık dusmelı 2000 lıra nedır g-sync koydum dıye vatandasada 1000 lıra koymanın anlamı yok almayın aldırtmayın gereksız pahalı bu monıtorler ozellıkle bu ara monıtor ısı baya kızıstı
  • eğer mevcut monitör yeterli ise elimde ki nakit ile gidip en azından ssd kapasitesini artırayım. kasam iyi değil onu değiştireyim. en azından o şekilde kullanayım hakkımı
  • quote:

quote:

kart 2k'da zorlanıyor kardeşim gelecekte hiç işe yaramaz bu yüzden alacaksan ya gtx970 al yeni serileri bekle 1080p takıl veya sli düzeneği kur 2k monitör al

gtx1070 2k kartidir. 2k da zorlanmiyor eger Battlefield 1 de 80-120fps arasi 2k ultrada gorebiliyorsa bu kart zorlanmiyordur. yavas atin. konuyu acan arkadas 1080 icin gtx1070 e okadar para vermene gerek yok gtx1060 veya ati480 gayet yeterli, bu ikisi arasinda ufak performans farki mevcut tabi fiyatta. 2k ya cikmam diyosan 1070 i salla.

insanların hayatı bf1'den ibaret değil, 1070 2k kartı diyen adam ayar kısarak oynuyordur. Ayar kıstıktan sonra gtx1060'da 2k kartı olur merak etme

1080 bile 2k kartı değilken 1070'e ne oluyor kardeşim?

• yine karıştı kafa :)))
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    evet haklisin ama son cikan oyunlardan oldugu icin o ornegi verdim, witcher 3 ve tombraider da ultra ayarlarda 2k da mukemmel akicilikta oynanabiliyor. tek tek oyun ismini yazmama gerek yok bu kart 2k karti arkadasim. ayar felanda kismiyorum bu kadar cahil olmayin gidin youtube a gtx1070 2k ultra yazin cikan oyunlara bakin kac fps ile oynatiyor nasi akiciligi, sidik yarisina dondu iyice, nedir bu kartla alip veremediginiz anlamadim ki. fiyat performans olarak ust seviyede en iyi noktadaki kart suan budur. cahilllige bak 1080 bile 2k karti degildir diyor adam. al bitane 1070 ac oyna 2k da gor 2k kartimi degilmi tobe yarabbim ya.

bak nasil oynuyor adam 2k ultra gtx1070 witcher 3 kasmaktan oyun oynanmiyor hic akici degil berbat:

https://www.youtube.com/watch?v=WKtw4Mmmmr8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seldom Seen Kid -- 8 Eylül 2016; 15:56:16 >

• 1070 2k karti hocam eger butceniz varsa linktekini alin gsyncli ya da Dell S2716DG ya da yoksa hic bulasmayin elinizdeki ile devam edin Gsync 1080pye gecmek sacma olur ayrica.Ben de yeni bir sistem toplattim 1070li ve 1080p monitor alirsam yazik olur bu iksinden birini alacagim yakin zamanda hem ilerisi icin iyi bir yatirim.Ileride sli yaparsiniz ya da yeni ekran karti alir devam edersiniz.

• Seldom Seen Kid kullanıcısına yanıt
    Yemin ederim forum bitmis min fps 24 avg 50 cikmis adam hala karta 2k karti diyor deliricem

50fps de oynamak akici degildir hele hele bazi bazi 25 e dusuyorsa hic degildir Adam full diye link veriyor ama nvidia hairworks kapalı . Orda hairworks açılsa bir savaş anında fps 25-30 larda sürünecek haberi yok

2k diyor bu karta 2k diyor

Bakın tekrar diyorum 1080 bile 2k kartı değildir, şu an dünya üzerinde 2k kartı yok. Ancak ayar kısarak 2kda oynayabilirsiniz çoğu oyunu, madem ayar kısacaksanız direk 2el gtx970 alın ucuz yollu 1080p oynayın bir sonraki seriyi bekleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 9 Eylül 2016; 4:26:11 >

• quote:

Yemin ederim forum bitmis min fps 24 avg 50 cikmis adam hala karta 2k karti diyor deliricem

50fps de oynamak akici degildir hele hele bazi bazi 25 e dusuyorsa hic degildir Adam full diye link veriyor ama nvidia hairworks kapalı . Orda hairworks açılsa bir savaş anında fps 25-30 larda sürünecek haberi yok

Bakın tekrar diyorum 1080 bile 2k kartı değildir, şu an dünya üzerinde 2k kartı yok. Ancak ayar kısarak 2kda oynayabilirsiniz çoğu oyunu, madem ayar kısacaksanız direk 2el gtx970 alın ucuz yollu 1080p oynayın bir sonraki seriyi bekleyin

senin demenle bisey olsaydi evet 2k karti, sindiremediysen ac bidaha izle bide videoda fps yi takip kacta oynuyor illa rakamlara bu kadar takiliyosan, belliki gozun algilamiyor oyunun akici olup olmadigini. hala hairworks diyor adam ya, ahaha sen git ben hairworks aciyorum de seni topa tutarlar. oncelikle ne konustugunu biliceksin, kalkmis gtx970 oneriyosun millete

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seldom Seen Kid -- 9 Eylül 2016; 10:19:28 >

• quote:

gtx 1070 ve 2k 144 hz monitör sahibiyim tüm oyunlarda full detaylarda aldığım fps ortalama 80-100 arası. mesela bf1 de 90-95 fps almaktayım ultrada 2k da. daha da konuşma lütfen. kartı ve 2k monitörü kullanan benim. gtx 1070 tam 2k içindir. hatta ilerde bi tane daha alınırsa 4k için şahane de olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEKNIGHT -- 9 Eylül 2016; 11:39:06 >

• PG278Q kullanıyorum ve 970 SLI şeklinde kullandığım halde GTA V ultra ayarlarda +130 FPS alıyorum. G-SYNC + 1 MS + 144 Hz arayan birisi için ROG PG278Q çok ideal bir monitör. tabii ki 3 bin lira fiyatı olduğunu unutmayalım
  • Bütün mesajları okumadım fakat benim fikrim GTX 1070'in 2K kartı olmadığı yönünde. Burada bahsettiğimiz Tüm ayarları ultra'ya alıp 60 FPS üstü oyun deneyimi ise bu pek mümkün değil. Youtube kanalımda kartı alınca diğer insanlara fikir vermesi açısından güncel popüler oyunların videolarını çektim. İnceleyip fikir sahibi olabilirsiniz.

https://www.youtube.com/user/buraq08
  • quote:

Orijinalden alıntı: confuest

2K fazla 1070 için. 1080p 144hz yeterlidir.

Aynen öyle 2k da ultra zor 1070 için Full hd ultra da akarsınız

• quote:

quote:

quote:

insanların hayatı bf1'den ibaret değil, 1070 2k kartı diyen adam ayar kısarak oynuyordur. Ayar kıstıktan sonra gtx1060'da 2k kartı olur merak etme

1080 bile 2k kartı değilken 1070'e ne oluyor kardeşim?

1080 2k kartı değil mi ? 1080p kartı yani öylemi ? Ozaman benim ekran kartında bir sorun var nedense 2k ultrada oynatıyor bütün oyunları 90-120 fps

😂😂😂😂😂😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canlee89 -- 9 Eylül 2016; 13:11:46 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.