Şimdi Ara

GTX 1070 %40'ını kullanıyor. Çözene ÖDÜL: Steam'de 60 TL'lik oyun!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. 2 gün önce gtx 1070 + i7 7700 satın aldım. Counter strike ve pubg gibi oyunlarda ekran kartı kullanımım %40'ı geçmiyor, bu da aynı ekran kartını kullananlardan yarı yarıya daha düşük performans almamı sağlıyor. Bunun sebebi nedir? Denemediğim NVIDIA ayarı kalmadı...

Denediğim diğer oyunlar;

Sorunlu;

Cs go low veya max settings 100-150 FPS 30% gpu usage ( 144hz oldugundan rahatsız ediyor )
    PUBG low veya max settings 40-70 fps 50% gpu usage

Sorunsuz;

Battlefield 1 multiplayer 64 kişilik maç max settings 100 FPS 99% gpu usage
    Sniper Elite 4 max settings 110 FPS 99% gpu usage
    NBA 2k18 max settings 100 FPS 99% gpu usage
    Fifa 18 max settings 180 FPS 99% gpu usage

PUBG ve CS GO'da oluşan bu sorunumu çözecek arkadaşa Steam üzerinden 60 TL'ye kadar istediği oyunu hediye edeceğim.
    Diğer bileşenler;

Zalman 600w PSU
    H110m PRO-VD anakart
    kingston 8gb 2133mhz ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The BlackMamba 24 -- 1 Aralık 2017; 23:23:45 >

• v-sync açıkmı ? onu bi kontrol edin eğer açık ise ondan olabilir. (dikey eşitlemede olarakda geçer oyun ayarlarında)
  • quote:

Orijinalden alıntı: drfree1

v-sync açıkmı ? onu bi kontrol edin eğer açık ise ondan olabilir. (dikey eşitlemede olarakda geçer oyun ayarlarında)

Kapalı. Sorunum bu kadar basit değil ne yazıkki başka birşeyler dönüyor :(
  • game booster diye bi yazılım var onu açıp bi deneyin bence. birde cs go giriyorsanız kaç fps alıyorsunuz en yüksek ayarlarda en yüksek çözünürlükte

birde güç seçeneklerinde ek güç ayarları kısmı var ordan yüksek performans a alın oda fark yaratıyor.
  • Arkadaşlar sorunumu çözene steam'de 60 tl'ye kadar oyun hediye edeceğim. Rahatla CS oynayamıyorum.
  • quote:

game booster diye bi yazılım var onu açıp bi deneyin bence. birde cs go giriyorsanız kaç fps alıyorsunuz en yüksek ayarlarda en yüksek çözünürlükte

birde güç seçeneklerinde ek güç ayarları kısmı var ordan yüksek performans a alın oda fark yaratıyor.

Denediğim şeyler;

Nvidia ayarlarından ve bilgisayar ayarlarından yüksek performans moduna almak.

Driver güncelleştirmek.

CS go başlangıç ayarlarını değiştirmek.
  • Adaptive sync denilen yeni teknoljiden kaynaklanabiliyor olabilir ayarlardan kontrol edebilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nvdia denetim masasında program ayarlarında power management dan yüksek performansı seçmediyseniz deneyebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VS18 -- 1 Aralık 2017; 23:52:42 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The BlackMamba 24

quote:

v-sync açıkmı ? onu bi kontrol edin eğer açık ise ondan olabilir. (dikey eşitlemede olarakda geçer oyun ayarlarında)

Kapalı. Sorunum bu kadar basit değil ne yazıkki başka birşeyler dönüyor :(

144 hz monitör zaten vsync ile 144 fps alması lazım bunun için de ekran kartını iyice kullanması gerekir diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sync teknolojileri kapalı boş maplerde 500-600 fps aldıgımda oluyor ancak competitive oyunda fps'm 144ün altına düşüyor bu da yırtılmalara sebep oluyor. GPU kullanımı düşük seviyede. Aynı kart başka kullanıcılarda GPU kullanımı 70%lerde oluyor bu da 300+ stabil fps veriyor zaten.
  • cpu cores ve game booster i denedinizmi ? cpu cores hatta steamdede satılan bi uygulama işe yaradığını belirtenler var
  • Öncelikle düşük GPU kullanımın bir sorun değil içini rahat tut. Lol oynasan da aynı şey olacak. Büyük ihtimalle 1920x1068 çözünürlükte oynuyorsun. Bu çözünürlükte ekran kartının zorlanma ihtimali yok. Eğer yine de GPU kullanımını arttırmak istiyorsan "Dsr" kullanarak çözünürlüğünü arttırıp ekran kartını biraz zorlayabilirsin.

Ayrıca PUBG için söylemek istiyorum oyunun görüntü senkronizasyonu sıkıntılı.

FPS droplarının sebebi arka planda çalışan bir şey ya da HDD kullanıyorsan o olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gre3n

Öncelikle düşük GPU kullanımın bir sorun değil içini rahat tut. Lol oynasan da aynı şey olacak. Büyük ihtimalle 1920x1068 çözünürlükte oynuyorsun. Bu çözünürlükte ekran kartının zorlanma ihtimali yok. Eğer yine de GPU kullanımını arttırmak istiyorsan "Dsr" kullanarak çözünürlüğünü arttırıp ekran kartını biraz zorlayabilirsin.

Ayrıca PUBG için söylemek istiyorum oyunun görüntü senkronizasyonu sıkıntılı.

FPS droplarının sebebi arka planda çalışan bir şey ya da HDD kullanıyorsan o olabilir.

FPS dropları yok aslında. Sadece aldıgım fps yüksek değil. GTX 1060'a sahip arkadaşım %70 küsür kullanım ile 300 fpsnin altına düşmezken, benim 150-250 fps arasında gezinmem bence saçmalık. DSR ile çözünürlük arttırsam bu sefer gpu kullanımı yükseliyor fakat aldıgım fps yine aşağı yukarı aynı. 144 hz oldugundan o seviyelere düşmesi cs gibi bi oyunda can sıkıntısı yaratıyor.

• Kardeşim aynı sorun bizdede var olay şu ki büyük ihtimal windows 10 kullanıyorsun.. Aynı sorun için bizde çok uğraşmıştık zamanında windows 7 ultimate ye geçip bu sorun kalktı diyebilirim.. Win 10 şuan açıkcası pek oturmadı kingston 8gb 2133mhz ram varsa win10 da kullanım 8 gb dı geçiyor. 16 Yaparsan daha iyi ama şimdilik bu sorunun önüne geçmen için win 7 ultimate öneririm..
  • The BlackMamba 24 kullanıcısına yanıt
    İstersen fps sabitle oyunun görüntü ayarlarından ya da dikey senk. Aç?

Belki by bir çözüm olabilir 144sabit alırsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GTX 1070 %40'ını kullanıyor. Çözene ÖDÜL:  Steam'de 60 TL'lik oyun!

ilk olarak bunu kontrol et sonrasında biosunu kontrol et düşük enerji tüketiminde kalmış olabilir, denetim masasında güç seçeneklerini kontrol et dengeli de durmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volkan1x -- 14 Aralık 2017; 11:31:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gre3n

İstersen fps sabitle oyunun görüntü ayarlarından ya da dikey senk. Aç?

Belki by bir çözüm olabilir 144sabit alırsın

Ozamanda 144ün altına düşüyor bazen.

@Volkanx herşey yüksek performans modunda
  • geforce experience ile driver ı yeniden kurun temiz kurun ben bayağı rahatladım temiz kurulumla
  • Herkez gpu üzerine gitmiş peki ya cpu ? Yükteyken cpunun frekans hızına bakabilirmisin, w10 güç seçeneklerinden de yüksek performans seçili olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soporo

Herkez gpu üzerine gitmiş peki ya cpu ? Yükteyken cpunun frekans hızına bakabilirmisin, w10 güç seçeneklerinden de yüksek performans seçili olsun.

4100 mhz'de çalışıyor oyunlarda. Yüksek performans seçili.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.