Şimdi Ara

GTX 1060 GB mı RX 570 GB mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bu iki ekran kartı arasında kaldım, aklımda da birkaç soru var.

Rx alırsam bunu alacağım:http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-radeon-rx-570-armor-4g-oc-4gb-256bit-gddr5-pmu357684

GTX alırsam ise bunu:https://www.bizdehesapli.com/DUAL-GTX1060-O3G?ref=akakce&v=1.19.1

Ryzen 5 1600 ile çalışacaklar.

Aklımdaki soru şu; gtx de tak çalıştır olduğunu söyledi arkadaşım, rx hakkında fikrim ve gram bilgim yok. Ekstradan bir fan vs almalı mıyım?

Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3 3200 Mhz(OC) AM4

Anakartım ise bu. Anakart ile ekran kartının uyum sorunu gibi bir olay mümkün mü onu bile bilmiyorum, RX alırsam sorun çıkar mı bu anakart ile?

Hangisini tavsiye edersiniz?

• Bütün ekran kartları tak çalıştırdır, sadece karta uygun driveri indirip kurmanız gerekir. Gtx 1060 6gb, rx 570 den çok daha iyi, fiyatlara aldanmayın. Anakart ile ekran kartı uyumsuzluğu diye bişeyde yoktur.
  • Tartışmasız 1060

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gtx 1060 derdim ama bu 3 gb . Kesinlikle tercih etme derim . günümüzdeki oyunlar için 3gb asla yeterli değil . rx 570 al derim bana kalırsa 570 dx 12 de falanda daha iyi . rx 570 al bence 4gb gayet yeterli olucaktır.

ama gtx 1060 6 gb mı rx 570 8 gb mı dersen 1060 derim

bence şunu al
    http://www.nanokatalog.com/GALAX-2-GeForce-GTX-1060-OC-Grafikkarten-60NRH7DSL9OK-Ekran-karti-6144-MB,PR-101443.html?gclid=Cj0KCQjw09zOBRCqARIsAH8XF1bCsgSQprVzA4-OmZFssPTPJnFU38UUhn8ZOc78gbI1N82i6CGkay4aAsLcEALw_wcB

nanokatalog güvenilirdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak Yovyov -- 6 Ekim 2017; 22:7:19 >

• Burak Yovyov kullanıcısına yanıt
    Peki Galax firması nasıldır? Bu işlerle fazla ilgilenmediğimden olsa gerek sadece ASUS, MSI gibi markalara aşina kulaklarım, ilk defa duydum Galax firmasını. Soğutmasında veya performansında diğer firmalara göre bir eksik yanı var mıdır? Birde 6 GB 1060'a Ryzen 5 1600 yeterli kalır mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spiansoc2 -- 6 Ekim 2017; 22:19:43 >
  • spiansoc2 S kullanıcısına yanıt
    Gayet güvenebileceğin bir firmadır . Bu galax modeli asusus o dual modelinden iyidir merak etme.dual modeli kadar dandik soğutmalı kart görmedim ben ayrıca biri 6gb diğer 3 gb galax hem sogutma hem bellek hemde performans olarak asus dual modelinden açık bir şekilde iyi.

İşlemci ve ekran kartı arasında hiçbir sorun olmaz.Herşey yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak Yovyov -- 6 Ekim 2017; 22:24:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spiansoc2

Peki Galax firması nasıldır? Bu işlerle fazla ilgilenmediğimden olsa gerek sadece ASUS, MSI gibi markalara aşina kulaklarım, ilk defa duydum Galax firmasını. Soğutmasında veya performansında diğer firmalara göre bir eksik yanı var mıdır? Birde 6 GB 1060'a Ryzen 5 1600 yeterli kalır mı

Takılmayın bu kadar firmalara. Önemli olan içindeki gpudur. Galax gayet kaliteli bir firma bu arada.

http://www.galax.com/en/graphics-card/hof.html şu linkten ne kadar kaliteli ve üst düzey ekran kartları yaptığına bakabilirsiniz galaxın.

Şunu belirteyim gtx 1060 3gb almanızı kesinlikle tavsiye etmem, günümüz oyunları için kesinlikle yeterli değil. Zaten 3gblık gtx1060, 6gb gtx1060ın biraz kırpılmış versiyonu, yani sadece bellek farkı yok performans farkıda mevcut. Freesync monitörlerin fiyatlarının uygun olması sebebiyle rx570 almanızı öneririm,dx12 ve vulkanda daha performanslı çalışacaktır yani daha ileriye dönük bir kart.gtx 1060 alacaksanızda 6gblık versiyonunu almanız daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

quote:

Orijinalden alıntı: spiansoc2

Takılmayın bu kadar firmalara. Önemli olan içindeki gpudur. Galax gayet kaliteli bir firma bu arada.

http://www.galax.com/en/graphics-card/hof.html şu linkten ne kadar kaliteli ve üst düzey ekran kartları yaptığına bakabilirsiniz galaxın.

Şunu belirteyim gtx 1060 3gb almanızı kesinlikle tavsiye etmem, günümüz oyunları için kesinlikle yeterli değil. Zaten 3gblık gtx1060, 6gb gtx1060ın biraz kırpılmış versiyonu, yani sadece bellek farkı yok performans farkıda mevcut. Freesync monitörlerin fiyatlarının uygun olması sebebiyle rx570 almanızı öneririm,dx12 ve vulkanda daha performanslı çalışacaktır yani daha ileriye dönük bir kart.gtx 1060 alacaksanızda 6gblık versiyonunu almanız daha iyi olur.

Bende bunu anlatmaya calıştım ama sizinki temiz bir özet olmış.

• Kararımı GALAX GTX 1060 6 GB üzerine kıldım, yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
  • Bu arada günümüz oyunları için 3gb yeterli değil denmiş bana yetiyor 3gb nasıl oluyorsa şu an. Derseniz 2-3 yıl sonra yetmez diye belki tamam da şu an için ben daha bir oyunda yeteneğini görmedim. Not : 4k da yetmeyebilir bazi oyunlarda fakat zaten 4k ya gücü yetecek bir kart değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vesaire86

Bu arada günümüz oyunları için 3gb yeterli değil denmiş bana yetiyor 3gb nasıl oluyorsa şu an. Derseniz 2-3 yıl sonra yetmez diye belki tamam da şu an için ben daha bir oyunda yeteneğini görmedim. Not : 4k da yetmeyebilir bazi oyunlarda fakat zaten 4k ya gücü yetecek bir kart değil.

Bazı oyunlarda sıkıntı çıkarıyor 3GB ama genel olarak günümüz oyunları için yeterli. 3GB diye çöp muamelesi yapıyor millet hatta git 1050 Ti 4GB al diyen varlıkları bile gördüm ama burası DH yapacak bir şey yok burada herkes donanım gurusu, uzmanı he deyip geçicen.

Not: 1060 6GB kullanıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.