Şimdi Ara

Gtx 1060 6gb düşük performans, sürekli drop

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar asus fx504gm laptobu kullanıyorum içersinde
    İntel i7 8750H işlemci
    Gtx 1060 6 gb ekran kartı
    16 gb corsair ram
    128 gb ssd
    Ve 1tb hdd
    Sistemim var (LAPTOP)
    Fakat istediğim performansı alamıyorum. Dün mesela stranded deep ücretsiz iken aldım indirdim ultra ayarda max 40 fps aldım ve sürekli fps dropları yedim aynı şekilde 5 liralık Tomb Raider oyununda bile ultra ayarda 40 50 fps arasında kaldım ve sürekli drop yedim. Benim sisteminin hakkı bu değil diye düşünüyorum. Bilgisayarın sıcaklık değerlerini ölçtüm oyun oynarken 90 derece oluyor. Boşta ise 75 70 derece arasında kalıyor. Acaba bu performans sorunum ekran kartı ve işlemcinin termal macun yenilesem istediğim performansı alabilirmiyim lütfen yardımcı olun

• boşta 70 çok fazla. muhtemelen macunlarda sorun var kaliteli bir macun kullanarak büyük ihtimal sorunu çözersin. Isıdan dolayı ekran kartı ve cpu muhtemelen hız düşürüyor anlık olarak buda drop lara neden oluyor

• Ben termal macundanda ümitli değildim. Şimdi termal macun süreceğim inşallah düzelir. Teşekkür ederim :)
  • macun yenileme işlemini siz yaparsanız devam eden bır garantisi var ise sona erer. Serviste yaptırın bu işlemi.

sizin yapabılecegınız işlemcinin voltajını yada frekansını dusurmek olacaktır.

ThrottleStop'ı indirin ve CPU çekirdeğini ve CPU önbelleğini -200mV ayarlayın.

• Oyunlari ssdye kur, fanlari temizle, termal macun yenile, gtx 1060 iyi ekran karti, ben maxq lu versiyonu laptopla hicbir sikinti yasamadan gunclel oyunlarin hepsini oynuyordum...

• termal macun yenilenmesi lazım ve msi afterburnrla gpu frenkansina bak 1700mhz civari normal(yükte) eğer ısıdan kaynaklı sorun varsa bu değer 1200lere düşüyor yükte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yardımlarınız işin teşekkür ederim. Dediklerini termal macun sürdürdükten sonra uygulayacağım :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.