Şimdi Ara

Gtx 1050ti mı 1060 3 gb mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önceden gtx 1060 6gb sahibiydim. Ve bu kartla aşırı derecede darboğaz yaşadım. Nerdeyse hiçbir oyunda sabit 60 fps alamadım. Hep takılmalar meydana geliyordu. Sistemim aşağıda. Daha sonra kartı satıp telefon aldım. Bunda da güncellemeden sonra kamerasında odaklanma problemi boy gösterdi. Yakında telefonu satıp kart almayı düşünüyorum. Sizce 1060 3gb mı alıyım yoksa 1050ti mı ?

Sistemim
    İntel Core i5 6400
    Msi B150M Bazooka
    Kingston Hyperx Fury 8Gb 2133 mhz (8x1)
    Wd Blue 1Tb 7200 Rpm Hdd
    Sandisk z400s 128Gb Ssd
    Windows 10 pro 64bit Orijinal

Dipnot
    Sistemim ve oyunlarımın hepsi orijinaldi ve komple sistem 2 kez servise gitti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Kart önerisinden ziyade ben hangi oyunlarda darboğaz yaşadığınızı soracaktım. Aşağı yukarı aynı sisteme sahibiz i5 6402p var bende ve 2x8GB bellek var. Ekran kartı olarak da rx 470 kullanıyorum. Tabii ki de o işlemci 1060 6GB'a yetmeyecektir fakat her oyunda değil. AC Origins BF1 gibi oyunlar zorlayabilir sadece. Piyasadaki bütün oyunların darboğaz yaşatması epey zor.
  • https://youtu.be/Bli-tWRJgIs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • simos35 kullanıcısına yanıt
    Gta 5, Need For Speed, Csgo vb.

• SainstFurkanKa S kullanıcısına yanıt
    O saydığın oyunlardan hiçbirinde darboğaz yaşamadım i5 6400 gtx 1060 ikilisiyke fakat bende 16 gb ram vardı belki ramın yetmiyor olabilirdi. Keşke 1060'ı satmadan önce foruma bir danışaydın i5 6400 bir kaç oyun dışında 1060'a darboğaz yapacak bir işlemci değil.

• SakuraiTomoki S kullanıcısına yanıt
    Darboğaz yapmasının sebebini aramıştım ama hiçbir yerde bulamamıştım. Sanırım gtx 1050ti alacağım.

• Senin pcde bi sikinti var heralde nasil darbogaz yapiyor ya 6 gb gtx1060 :) ilginc

• gs09gs09 kullanıcısına yanıt
    Valla üstad bende anlamadım. O kadar garantiye gitti, işletim sistemi değiştirdim sonuç hiç değişmedi.

Hayir skinti surda misal islemcin 80 fps kadar destekliyosa 80 fps vermesi lazim o oyun icin istersen gtx1080 tak gene 80 fps alirsin anliyon mu yani islemcide bir sikinti yada hdd de bir skinti olabilir yada kart arzaliydi

• 1050 ti i7 2700 k var daha hiçbir oyunda darboğaz yasamadım assassıns creed orıgıns dahil oynadığım oyunlar nerdeyse 4gb ram kullanıyor 1080p için 1050 ti gayet yetiyor bütçe sorun değilse daha üstlerine çıkılabilir bana 1050 ti tüm oyunlarda yetti sistemimde 8 gb ddr3 1333 ram var
  • Parçalar eski mi? Acaba eskiyip de bozuldukları için olabilir mi? Gerçi servise yolladığını söylemişsin. Herhalde o zaman bozuk olduklarını falan söylerlerdi

Senin sisteminin o işlemci ile darboğaz yapması çok ama çok zor. hele hele cs:go filan çok komik kalıyor. 1080p'de assassins creed origins'te tüm ayarlar fullde zaten gtx 1060 yetişemiyor.
    1080p için konuşuyorum; oynularda tüm ayarları açıp, fps sabitleme özelliğini açıp, 60 fps'ye sabitle. Baktın 45-35 sürünüyor. sonra gölge kalitesi ve kenar yumuşatma ile oynayarak sürekli olarak 57-58-60 fps verebilecek ayarları bulup, bakacaksın keyfine. gtx 1060 6gb kart ve i5 6600 ile 1.5 yıl kullandım. aaa oyunların hemen hemen tümünde; division, mass effect:andromeda, wildlands, ac:origins, fallout 4, resident evil7, prey .... hepsinde darboğaz ekran kartı tarafında idi.

eğer ben ayarla filan uğraşamam dersen, ps4 kırldı. bence sat pc'ni hem cebine bayağı bir para kalır hem keyfine bakarsın.
  • bakkalamca14 kullanıcısına yanıt
    Pc de aman aman tüm oyunları denedim diyemem ama ben bugüne kadar sadece bf1 de darboğaz yaşamıştım. Diğer tüm oyunlarda sürekli ekran kartı %100 ünü kullanıyordu. Bence farklı bir problem var burda. Belki tek kanal 8 GB bellek sorun yaratıyor olabilir.

• bakkalamca14 kullanıcısına yanıt
    1060 tan önce rx470 kullanıyordum. Onda hertürlü oyunu çatır çatır oynuyordum. Sonra bu mining furyası boy gösterince satıp 1060 aldım. Gta da denemediğim ayar kalmamıştı. Need For Speed de de o kadar uğraştım ama 60 da sabitleyemedim. En sonunda sinir olup sattım, telefon aldım. Şimdi de bunda sıkıntı çıktı. İade alana kadar servise gönderip bekleyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: odesy

1050 ti i7 2700 k var daha hiçbir oyunda darboğaz yasamadım assassıns creed orıgıns dahil oynadığım oyunlar nerdeyse 4gb ram kullanıyor 1080p için 1050 ti gayet yetiyor bütçe sorun değilse daha üstlerine çıkılabilir bana 1050 ti tüm oyunlarda yetti sistemimde 8 gb ddr3 1333 ram var
    Yetiyor mu? Abicim sen 1050 ti kullanıyorsun diye kargaya yavrusu şahin mi geliyor?

Kingston come deliverence 1050 ti ile oynadım daha doğrusu oynayamadım 25-30fps medium yetti mi simdi?

1050 ti de kullandım 1060 6gb da

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    yetmezse 1080 ti bekler hayırlı olsun
  • 1- i5 6400 gtx 1060 a darboğaz yapmaz ideal bir işlemcidir.
    2- 8gb ram 4k da oyun açılmıyorsa darboğaz yapmaz alakası bile yok.
    3- Sistemde başka bir sorun var.
    4- 1060 3gb ve 1050ti karşılaştırılmaz bile. 1060 3gb her oyunda +%40-50 dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veterangamer -- 21 Haziran 2018; 11:2:34 >
  • 1-i5 6400 oynadığım her oyunda 1080p de darboğaz yaptı. 2k ve 4k da ise haliyle fps 30-45 de seyrederek oynattı.
    2-Sistemin her bir parçası ayrı ayrı servise gitti hata çıkmadı.
    3-Gtx 1060 ile 1050ti ın performanslarının farkındayım. Ancak işlemci darboğaz yapınca 60 fps sabit bile alınmıyor. Elimde kart olmadığından dolayı referans olarak dipnotdaki videoyu gösteriyorum. Ben de aynı buradaki değerleri alıyordum.

Dipnot
    https://www.youtube.com/watch?v=tzYHPsVqIJs
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.