Şimdi Ara

GTÜ'de Katı Online Sınav Sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
2
Favori
11.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
115 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Koronadan dolayı devletin ve toplumun tüm bireyleri inisiyatif kullanarak psikolojik savaşın etkilerini bir nebze olsun azaltmaya çalışırken GTÜ online sınavlarda almış olduğu KATI ve özel hayatın gizliliğini ihlal eden kurallar ile öğrencilerin yanınında durmamaktadır. Biz öğrenciler iligili mecrilere mail ve dilekçe ile bildirilerde bulunduk. Twitterda #ogrencineguvenGTU hashtag ile gündeme çıkmaya çalışıyoruz. Bu konuda bizlere destek olur musunuz? Ayrıca ekşi ve inci başta olmak üzere sözlük hesaplarından da entry açabilecek üyeler var ise desteklerinden dolayı çok mutlu oluruz.

KVKK resmi açıklamasına göre bu sistem kuralları ihlal etmektedir.
    https://www.kvkk.gov.tr/Icerik/6723/Uzaktan-Egitim-Platformlari-Hakkinda-Kamuoyu-Duyurusu

A++ Olan Gebze Teknik Üniversitesi Pandemi de süreci nasıl yönetmiş hep beraber bakalım:
    https://twitter.com/EzgiSaydamm/status/1268540516519591941

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuruyengemi -- 4 Haziran 2020; 18:9:42 >

• Tweet atabilenler atarsa sevinirim.
    *
    5.06.20 18.00 itibariyle(şu an) yeni tag çalışması başlattık. Rt ve fav yapabilirsiniz. Okul bölüme göre kamerayı kaldırdı. Biz herkese eşit şekilde istiyoruz.
    *
    https://twitter.com/GTUOgrencileri/status/1268920538900115456

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir_150 -- 5 Haziran 2020; 19:11:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bence gene iyi kurallar (!)

çıplak oturmanızı isteyebilirlerdi
  • Şimdi şöyle birşey var
    Herkesin interneti yok
    Herkesin bilgisayarı yok
    Olsa bile dağın başında köydeyse çekmeyebilir
    Sınav masa sessiz ortamı olmayabilir
    Birsürü sıkıntı

Ha amerika gibi süper bir ülke olsak bunlar yapılabilir ama Türkiye de boyle bir sınav yapmak bu yuzden yanlıstır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.kvkk.gov.tr/Icerik/6723/Uzaktan-Egitim-Platformlari-Hakkinda-Kamuoyu-Duyurusu

KVKK resmi açıklamasına göre kamera açmak kural ihlali. Ama GTÜ Hocaları bunu asla dinlemiyor. Arkadaşlar lütfen hem twitterdan hem buradan destek olun.
  • biz mağdur olsak ilgilen de olmuyor malesef
  • A++ Olan Gebze Teknik Üniversitesi Pandemi de süreci nasıl yönetmiş hep beraber bakalım:
    https://twitter.com/EzgiSaydamm/status/1268540516519591941
  • Bir kaç saniyelik kesinti sınavı geçersiz kılabilirmiş..
    Ulan sanki altyapının süper olduğu, hiçbir sıkıntının olmadığı bir ülkede yaşıyoruz.
    Uzaktan eğitim boyunca kaç defa öğretmenleri bekledik. İnterneti kesildiği için!
    Hangi zihniyet şu maddeleri koyarak öğrenciye sınav yaptırmaya çalışıyor aklım ermiyor.
    A++++.. düzeyinde bir üniversiteymiş bir de. İstersen 50 tane 'plus' olsun.. Bu kuralları gördükten sonra benim için hiçbir şey ifade etmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: routemaster

Bu mesaj silindi.
    Bir kaç saniyelik bağlantı kopukluğunda oturum geçersiz sayılıyormuş. Hemen Turkcell'i arayalım fiber altyapılarımızı hazır etsinler. !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuruyengemi -- 4 Haziran 2020; 18:14:7 >
  • GTU-19
  • Pc ye 2. Monitör koyun
    Oda kamera arkasında olsun
    Başka iyi bilen bakıp yapsın size de kağıta yazıp göstersin
    Onlar öyle yapıyorsa sizde böyle yapın

• quote:

Orijinalden alıntı: hazarcep

Pc ye 2. Monitör koyun
    Oda kamera arkasında olsun
    Başka iyi bilen bakıp yapsın size de kağıta yazıp göstersin
    Onlar öyle yapıyorsa sizde böyle yapın
    Hepimiz memleketteyiz evde kaldığımız bu süreçte yapabilecek birisini bulmak imkansız
  • Üniversite öğrencisi arkadaşlar bi twit atabilirse çok iyi olur. Biz ses çıkarmadıkça üniversiteler ve YÖK öğrenci düşmanı sistemler getiriyorlar. Gelecek tepkiler üniversiteleri daha duyarlı kararlar vermeye zorlar. #ogrencineguvenGTUhttps://twitter.com/search?q=%23ogrencineguvenGTU&src=trend_click&f=live
  • acikcasi ben her zaman ezbere dayali yapilan sinavlara karsi olmusumdur. ogrenciye sinav yerine gececek bir odev verirsin, artik 2 gun mu 5 gun mu sonra geri istersin. cocuk arastira arastira yapsin.

ama burada yazilanlara karsi cikamam. kati olarak goremem. yapilmak istenen sadece kopya olaylarinin onune gecerek gercekten vaktini calismaya harcamis insanlarin hakkini korumak istemisler. dersini calisan icin bir sikinti olacagini dusunmuyorum.
  • ben bizim marmara uni'ye laf sokup duruyordum okurken de gozunu seveyim dedim vizeleri sisteme odev olarak girmisler ve 5 gun falan sure vermisler, sinavlarin cogu testmis ve videolardan faydalanabilirsiniz diye not dusmusler.

tabi bizim bolum icin gecerli bu, diger bolumlerde de durum cok farkli degildir herhalde

• Bu uygulama tamamen geri kafalılık ve çağ dışılıktır. Bir de cetvelle el tırnak kontrolü yapsın okul açılınca. Tamamen onur kırıcı ve özel hayata saygısızlık gösteren bi uygulama olmasının yanı sıra KVKK'ya göre de yasa dışıdır. Peki üniversite hala nasıl "Lisans/Yüksek lisans/Doktora online sınavlarında kamera ile gözetim sistemi uygulanacaktır." şeklinde bir duyuru ile cevap verebiliyor?
    Sesimizi duyuralım başka türlü bir şeyler olacağı yok! #ogrencineguvenGTU
  • Madem bu kadar pinpirikliler, ne demeye microsoft servislerini kullanıyorlar

Şunların öğrenci bilgi sistemleri felanda çağ dışı kalmış, bin tane açık bulunan bir sistemdir kesin. Sözde üniversiteler bilgi araştırma kurumları. Kıçı kırık bi tez yazıp öğrencilere slayt okumaktan başka ne yaparlar başka.

• Arkadaşlar çok iyi bir etkileşim yakaladık. Lütfen bunu eritmeyelim. Yorum atıp öne çıkaralım.
    Twitterda #ogrencineguvenGTU
  • Adamlar doğru olanı yapıyorlar.Bende yüksek lisans yapıyorum ve bizimde uzaktan olacak aynı kurallar geçerli.Whapsapp soru paylaşımı yapmak istiyorsanız Aöf sınavlarına girebilirdiniz facebook gruplarında bile cevapları paylaşıyorlar hırsızlığın böylesi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.