Şimdi Ara

GTA V ve San Andreas Karşılaştırmaları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  
         Grand Theft Auto V'in ekran görüntüleriyle birlikte avuçlarınızın içinin kaşındığını biliyoruz. Serinin geçmişine baktığımızda favorilerden biri olan GTA: San Andreas'ı da bu heyecanla beklemiştik ve uzunca bir zaman oynamıştık. Peki iki oyun arasında bu denli büyük fark olabileceğini hiç düşündünüz mü? Zamanında San Andreas'ı oynarken grafikler gerçekten de bu kadar basit miydi diye sorabilirsiniz kendinize.

San Andreas benim hatırladığım kadarıyla bu kadar da basit görünmüyordu, en azından atmosferik derinliğe sahipti. Belki de karşılaştırma görüntüleri düşük bir sistemde veya grafik ayarlarında çekilmiştir. Fakat şöyle de bir gerçek var ki, Grand Theft Auto V'in bu kadar iyi görüneceğini düşünmeyin. Aşağıda bulunan, ekran görüntüleri ve gerçek oynanış görüntüleri arasındaki farkı gösteren karşılaştırmaya da bir bakmanızı öneriyorum. Günümüzde artık pek çok firma ekran görüntülerini yayınlamadan önce şöyle bir elden geçirmeyi ihmal etmiyor.

• Ps3 zaten o grafikleri kaldıracak kapasitede değil ki. Bize gameplay videosu lazım. O zaman grafiklerin ne olduğu belli olacak

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • arada nesil farki var bir kere.
    ancak kendi zamanina göre cok iyiler.
    sadece grafik bakimindan degil dinamikler de gelistirilmis
    öyle kayarak degil adim atarak dönüyor karakderlerimiz.
    cevre detaylara bakdigimizda san andreasin dünyasi
    düm düz gibi birsey gta5´e bakdigimizda hersey olmasi gibi düz ,oval, ucgen, ..
    üstelik yeni nesilde olmasi gerekdigi gibi isiklandirmalar gta5´de cok iyi.

( san andreasin resimlerinde mod kullanilmis olabilir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digimon52 -- 15 Mayıs 2013; 12:49:48 >
  • san andreas'ın tırnağı olamaz.
  • watch dogs akar gta bakar...
  • günümüzde pek çok firma bunu yapıyor, geçenlerde çıkan infamous 3 ekran görüntüleri de aynı şekilde render alınarak yapılmış gerçek oyun içini yansıtmıyor dedim :) demez olaydım hemen eksilenmişim. hiçbir zaman birebir oynanış videosunu görmedikçe inanmayın, örnek vermek gerekirse watch dogs'un videoları, adamlar neyse onu gösteriyorlar helal olsun, rockstarı severim ama şu basit kandırmacaları yüzünden gözümden düşüyor.
  • Son resimde üstteki pc alttaki konsol sürümünden olabilir...
  • Ben ps3 de bu grafikleri göreceğimizi sanmıyorum gta 4 den biraz iyi olsun yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

san andreas'ın tırnağı olamaz.

Oyun nasıl dostum bir inceleme atabilir misin? GTA 5'i oynayıp bitirmiş gibisin.

• yav yeter valla yeter 500 tane görsel oldu gına geldi artık gameplay yokmu yaa şu oyunda...

• ahım şahım bir fark yok. ileride bu grafikleri de beğenmeyeceğiz.

• gayet guzel de san andreasla karıslastırmanın mantıgını anlamadım 4 ile kıyaslasaydılar gelişme ne derece görürdük

• Bu görüntüye ne diyeceksiniz beyler ? Üstteki görüntünün trailerdan olduğu alttakinin ise oyuniçi görüntü olduğu söyleniyor.Acaba Rockstar oyunu tanıtımlarda iyi gözüksün diye bu kadar cilalamış olabilir mi ? Şu ana kadar hiçbir gta oyununda trailer ile oyuniçi görüntüleri bu denli farklı olmamıştı.En fazla gta 4 gösterildiğinden bir parça daha düşük grafiklerle çıkmıştı.O da çok kayda değer farklar içermiyordu.

Ben şahsen alttaki görüntünün ps3-xbox360 gibi şu anki nesil konsollardan alındığını , üstteki görüntünün ise pc , ps4 , yeni xbox gibi sistemlerden alındığını düşünüyorum.Durumun böyle olması daha mantıklı .Eğer aksi bir durum olur da tüm sistemlerde alttaki gibi bir grafiğe sahip olursa R" hem büyük hayal kırıklığı yaşatır hem de ağır laflar yer.

GTA V ve San Andreas Karşılaştırmaları

• oynama yapılmış olabilir ama 2. trailer ile o screenshot'ın arasında geçen zaman içinde geliştirmişte olabilirler ama çok düşük bi ihtimal şahsen ben kötü grafiğide olsa oynarım. Oyun eğlenceli olucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DirtyShady -- 15 Mayıs 2013; 14:55:20 >
  • oyunun oynanis videosu cikisina yakin bir dönemde cikacagini düyüsünüyorum.
    Admalar E3´e katilmiyorlar onucda belki ihtiyac duymuyorlar gercekden.
    yukardaki resimlerin tamamen bu nesile agit oldugu söyleniyor.
    hangi haberdi bulamadim ama oyundaki detaylarin cok iyi oldugunu söyleyen oyunu denemis olan bir kac oyundergisi vardi hem.

altaki haberde bu nesilin grafikleri oldugu söyleniyor rockstar böyle onaylamis.
    eger gercekden oyanis videosu da böyle ise sölen var :D

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-GTA_Vin_Son_Gorselleri_Bu_Nesilden-36879.htm

• Sacma karşılaştırmayı gta4 le olsaydı anlaya bilirdik tabiki degisiklikler olucak gta4 kiyaslasinlar
  • Allah aşkına rockstar daha napsın kendini kanıtlamak için? gta iv,red dead redemption,la noire,max payne 3(hikayesi önceki oyunlara göre vasat da kalsa) gibi dört tane harika oyun çıktı bu nesle. o görselin gerçek olduğuna da inanmıyorun ayrıca, yani alttakinin. bu kadar büyük bir fark kesinlikle olmayacaktır. SSlerde çözünürlükle falan belki oynanmıştır ama grafiklerle bu kadar açık oynandığını sanmıyorum.

ayrıca talha abi çok güzel yaznıştı zamanında twittera "yeni nesil yorumlarında görüldüğü üzere insanlar beyinlerinde oyundan zevk alma kısmını grafik kartlarıyla değiştirmişler" diye(bire bir aynı olmayabilir) cüdden bu kadar düşmeyin ya watch dogsu (belki oyun çıkınca muhteşem olabilir) gtaden daha iyi bir açık dünya oyunu falan gibi görmeye başladınız saçmalamayın artık ya. 12 yaşındaki veletler girip yorum yapmasın düşüncelerini kendine saklasın.

• San Andreas daha güzlemiş xd
  • hala oyun içi saf bir resim yada video gelmemişken karşılaştırma yapmak?
  • Çok saçma bir karşılaştırma olmuş. Siz yaptığınız oyunu 2005 yılında çıkan bir oyunla mı karşılaştırıyorsunuz. Son resme gelecek olursak 2. bir Aliens Colonial Marines vakası olmasında trailer farklı gameplay farklı...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.