Şimdi Ara

GTA V (Beklentileriniz) [2010]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
554
Cevap
0
Favori
34.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Grand Theft Auto'nun 2008 Kasım'da piyasaya sürdüğü gta4'ten sonra yeni oyun için çalışmalara daha başlanmamış olsa gerek , çünkü rockstar games büyük ihtimalle hala gtaIV için modlar , geliştirmeler ve patchler yapmaya devam ediyordur.Ama 2010-2011 sezonunda inşallah GTA 5 ile karşılaşırız.Yeni oyun için resmi açıklama yapılmasa da kendi tahminlerimden yola çıkarak gta V'in gtaIV'e göre çok daha gerçekçi yapılacağını tahmin ediyorum.Herhalde 6 ay sonra filan gta V duyurulur.
    Yeni oyundan beklentileriniz nelerdir?
    Bu arada yabancı kaynaklardan aldığım bilgiye göre 2010 tahminim doğruymuş

Fake bir gta5 resmi de buldum.

GTA V (Beklentileriniz) [2010]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.dRe` -- 9 Nisan 2009; 18:04:21 >

• - Polis , Taksi ve Ambulans görevleri olsun
    - Ülkeler olmalı bir ülkeden diğer bir ülkeye geçmeliyiz
    - Araçlar lisanslı olmalı

Aklıma gelince yazarım
  • Gta IV'de ayrıntılar müthiş zaten.Gta V'de IV'den alınan özellikler (denize dalma vs.) gelse iyi olur.Birde IV'de bagaj açma olucaktı ama sonradan çıkarıldı.Bu seride bagaj açıp içine silah vs. koymada olucak gibime geliyor.
    Multiplayeri Rockstar ilk defa yaptı ve ve güzelde yapmışlar.Ama multiplayerdede bize biraz özgürlük tanınsa daha iyi olur.Kendi multiplayer modumuzu yapmak gibi

Ve tabiki en önemlisi Konsollarla birlikte PC'yede çıksın!

quote:

Orjinalden alıntı: GöKHaN 35

Aklıma gelince yazarım

Bence lisanslı olmasına gerek yok.Çünkü hiçbirşey gerçek adıyla değil.Şehirler,markalar,araçlar...Gerçeğine benziyor o ayrı

• quote:

Orjinalden alıntı: Joker64

Gta IV'de ayrıntılar müthiş zaten.Gta V'de IV'den alınan özellikler (denize dalma vs.) gelse iyi olur.Birde IV'de bagaj açma olucaktı ama sonradan çıkarıldı.Bu seride bagaj açıp içine silah vs. koymada olucak gibime geliyor.
    Multiplayeri Rockstar ilk defa yaptı ve ve güzelde yapmışlar.Ama multiplayerdede bize biraz özgürlük tanınsa daha iyi olur.Kendi multiplayer modumuzu yapmak gibi

Ve tabiki en önemlisi Konsollarla birlikte PC'yede çıksın!

quote:

Aklıma gelince yazarım

Bence lisanslı olmasına gerek yok.Çünkü hiçbirşey gerçek adıyla değil.Şehirler,markalar,araçlar...Gerçeğine benziyor o ayrı

İlk konsol'a çıksın

• Hiçbir şeyin Lisanslı olmasına gerek yok bence, zaten Rockstar'ın tamamen kendi yarattğı bir dünyanın içerisindeyiz şehirler, markalar ne kadar gerçektekilerinden alıntılar yapılarakta, esinlenerekte olsa bir orjinalliği oluyor böyle GTA'ya böylesi yakışıyor. GTA 4 zaten gerçekçiliğin gelebileceği son aşamaydı bugün için, bundan sonra neler olur zaten bunun hesabını yapmak bile zor. Önümüzdeki 4-5 yıl bence GTA 5 adı altında bir GTA oyunu çıkarılmaz muhtemelen farklı şehirlerde geçecek ama 4. oyunun motorunu kullanacak(tabi ki geliştirilerek) bir GTA oyunu görücez. Benim beklentim ise hikaye yönünde olacak bundan şüphem yok zaten herzaman kaliteli bir hikaye yazılıyor ama bu kalite kollansın hatta dahada ileriye götürülsün işler, diğer yandan karakter geliştirme gibi özellikler geri getirilsin ve dahada genişletilsin bu olaylar. Zaten gerisi oyunun geliştirilmesiyle birlikte mükemmel bir şekilde karşımıza konulacaktır gene. Sarsıcı bir yapım olsun her zamanki gibi bizimde içimizde bir sevinç huzur oluşuyor düşündükçe

• BENCE GTA V çıkmaz daha gta san adreasvice city gibi gta 4 motoru üstüne oyun yaparlar diye tahmin ediyorum gta V için daha çok erken henüz GTA IV bile sistemleri bu kadar zorlarken...
  • *duş alalım ara sıra ya.nedir bu kokar abi adam.
    *oyunda sokaktaki insanlarla da etkileşim kurabilelim.güzel bi hatun görüp gidiyorum yanıma küfür edip kaçıyo çok koyuyo.çakıyorum kafasına...
    *eşya satın alabilelim.
    *ağır makinalıları roketatarları üstümüzde taşıyamıyalım bagaja koyalım.oyunda ana silah tabanca olsun.gerçek hayattaki gibi.
  • vallahi ya o kadar silahı neresine alıyor bu niko
  • Çıkmayacaı için bi beklentim yok ama hayallerimi söyleyeyim.San Andreasın bütün özellikleri GTA IV'e port olsun.
    San Andreas olupta 4'te olmayan çok şey vardı...
  • Konsol'dan port etmesinler pc için yapsınlarda başka bir şey istemez.Oyunda anti alising yok.Kenarlardaki tırıkları görmeyeyim diye 17 inch monitorde 1600x1200 çöz. oynuyorum.Monitorle ekran kartına acıyorum.Bu oyun konsol portu olmasa potansiyeli çok yüksekti.Bagaj a.mada olurdu her şey olurdu ama yazık ettiler.İnaşllah bu port olmasından dolayı oyun motoru modlara v.s.'ye teknik anlamda engel olmaz.
  • Extensive damage olayına girilsin artık,mesela tırla tankla duvarları yıkabilelim ,helikopterle füzeyi gönderince çatılar uçsun ,bazukayı sallayınca
    duvarlar dağılsın sonradan sehirde yıktığımız yerlere gidince yeniden inşa için işçilerin çalıştığını görelim
  • 4 çekirdekli bir işlemci ile rahat oynanabilir yapsınlar, 20fps de oynadım nedir bu optimizasyon sorunu ya her ekran kartıyla düzgün çalışsın, neden sadece nvidia da iyi çalışıyor haksızlık degil mi bu bizim ne suçumuz var o kadar para veriyoruz kartlara yazık degil mi.

he bide arkadaşın dedigi gibi sokaktaki insanlarla konuşabilelim ya hepsinin yapay zekası olsun ve her eve girebilelim aileleri görebilelim içerde, evleri basabilelim, yatak odasında yakalayalım insanları
  • quote:

Orjinalden alıntı: POLATAGA

Extensive damage olayına girilsin artık,mesela tırla tankla duvarları yıkabilelim ,helikopterle füzeyi gönderince çatılar uçsun ,bazukayı sallayınca
    duvarlar dağılsın sonradan sehirde yıktığımız yerlere gidince yeniden inşa için işçilerin çalıştığını görelim

cok manyakca bir dusunce

@msw
    seninki artik asmis bir dusunce ama bencede bu ozellikler olursa 1000 yilin oyunu olmaya aday olabilir

• quote:

Orjinalden alıntı: POLATAGA

Extensive damage olayına girilsin artık,mesela tırla tankla duvarları yıkabilelim ,helikopterle füzeyi gönderince çatılar uçsun ,bazukayı sallayınca

İşte bu.Benim istediğimde bu.Ben istiyorum ki etrafa bozukalar falan atayım binalar yıkılsın insanların üzerine çöksün.Şehir kan gölüne dönsün.Bağırışlar, çığırışlar.

• GTA V'da olması gerekenler;
    *Bir şehirde kedi köpek olmaz mı?Onları eklesinler
    *Arabanın bagajını açıp içine istediğimizi yerleştirelim.Öldürdüğümüz herifleri bagaza koyabiliriz mesela.
    *Araba almak/çalmak bence biraz daha zor olmalı.Ne o öyle önümüze çıkan herifin arabasını kaptıkaçtı yapıyoruz.Kendi arabamız olsun onunla hareket edelim.Gerçekçilik artar bu sayede.
    *Trafikte kırmızı ışıkta geçmek,ters şeritte ilerlerken polis melül melül bakıyor ona hemen çare bulmaları lazım yoksa tabii ki de Liberty City'de suç artar be adam.
    *GTA serilerinde galiba insanlar 20 yaşlarında olarak doğuyorlar.Hiç çocuk mocuk yok biraz da çocuk doğrayalım
    *Eşya alabileceğimiz yerler artırılmalı evimize PC sistemi toplayalım yeni TV alalım ne bilim cep telefonuydu osuydu busuydu
    *Evlenelim
    *Marketlerden alışveriş yapalım.Mesela evin balkonunda bir rakı sofrası kuralım.Hep dışardan yemek masraflı oluyor insanın peynir ekmek yemesi geliyor.
    *Arabaların yakıt göstergelerini ve diğer göstergelerini görelim hatta direksiyonu görüp de oynayalım Crysis'te olduğu gibi.Akaryakıt şubelerinden benzin,mazot alalım.
    *Başka ülkelere seyahat edilebilmeli.
    *Havalimanlarında soygun yapıp uçak kaçırmak manyak olur.
    *En sonuncusu ve en önemlisi;Optimizasyonu özürlü değil adam gibi yapsınlar yoksa RS çok kan kaybeder.

Dediğim herşeyde ciddiyim ''Evlenelim'' maddesi dahil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krak3n -- 2 Nisan 2009; 1:09:33 >

• gta V çıkarsa ve pc versiyonuda çıkarsa direk pc versiyonu çıksın konsoldan pc ye aktarım yapmasınlar IV deki gibi hiç bişeyi düzgün ayarlıyamıyoruz mesela joistikle oynamak istesek IV olmuyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mr.kiLLerMan

GTA V'da olması gerekenler;
    *Arabanın bagajını açıp içine istediğimizi yerleştirelim.Öldürdüğümüz herifleri bagaza koyabiliriz mesela.
    *Araba almak/çalmak bence biraz daha zor olmalı.Ne o öyle önümüze çıkan herifin arabasını kaptıkaçtı yapıyoruz.Kendi arabamız olsun onunla hareket edelim.Gerçekçilik artar bu sayede.
    *Trafikte kırmızı ışıkta geçmek,ters şeritte ilerlerken polis melül melül bakıyor ona hemen çare bulmaları lazım yoksa tabii ki de Liberty City'de suç artar be adam.
    *GTA serilerinde galiba insanlar 20 yaşlarında olarak doğuyorlar.Hiç çocuk mocuk yok biraz da çocuk doğrayalım
    *Eşya alabileceğimiz yerler artırılmalı evimize PC sistemi toplayalım yeni TV alalım ne bilim cep telefonuydu osuydu busuydu
    *Evlenelim
    *Marketlerden alışveriş yapalım.Mesela evin balkonunda bir rakı sofrası kuralım.Hep dışardan yemek masraflı oluyor insanın peynir ekmek yemesi geliyor.
    *Arabaların yakıt göstergelerini ve diğer göstergelerini görelim hatta direksiyonu görüp de oynayalım Crysis'te olduğu gibi.Akaryakıt şubelerinden benzin,mazot alalım.
    *En sonuncusu ve en önemlisi;Optimizasyonu özürlü değil adam gibi yapsınlar yoksa RS çok kan kaybeder.

ahaha okurken baya eğlendim yalnız oyunun adı zaten büyük oto hırsızı, o yüzden kendimize ait araba olamaz ki çaldığı kullanmak zorundasın kural bu değişmez. Kırmızı ışıklar, ters şeritler devreye girerse oyun Driverdan farksız olur sinir bozmaya başlar. Eşya konusuna katılıyorum o kadar para kazanıyoruz cephaneden başka şeye para harcayamıyoruz. işin en komik tarafı da bir gömlek mesela 10$ diyelim sudan ucuz, bir de üstüne Alexi arayıp iskonto yapmalarını istiyoruz ulan 10$ lık şeyin neresine iskonto yapıcan hiç yapma daha iyi Her aracın kendine has Yakıt, hız göstergeleri ve direksiyon kısmı yani konsolu olmalı katılıyorum. uçak kullanamamak çok berbat bişey uçak olmalı, başka şehirler de olmalı katılıyorum. Haritalar ayrı ayrı olmalı, kaç ülke varsa o kadar harita olmalı. uçakla diğerine gittiğinde oranın haritası gelmeli vs. Optimizasyon olayına hiç girmeyelim zaten illlallah ettim.

• quote:

- Polis , Taksi ve Ambulans görevleri olsun
    - Ülkeler olmalı bir ülkeden diğer bir ülkeye geçmeliyiz

Aklıma gelince yazarım

ayrıca daha az sistem istemeli

• quote:

Orjinalden alıntı: msw

quote:

Orjinalden alıntı: Mr.kiLLerMan

GTA V'da olması gerekenler;
    *Evlenelim

ahaha okurken baya eğlendim yalnız oyunun adı zaten büyük oto hırsızı, o yüzden kendimize ait araba olamaz ki çaldığı kullanmak zorundasın kural bu değişmez. Kırmızı ışıklar, ters şeritler devreye girerse oyun Driverdan farksız olur sinir bozmaya başlar. Eşya konusuna katılıyorum o kadar para kazanıyoruz cephaneden başka şeye para harcayamıyoruz. işin en komik tarafı da bir gömlek mesela 10$ diyelim sudan ucuz, bir de üstüne Alexi arayıp iskonto yapmalarını istiyoruz ulan 10$ lık şeyin neresine iskonto yapıcan hiç yapma daha iyi Her aracın kendine has Yakıt, hız göstergeleri ve direksiyon kısmı yani konsolu olmalı katılıyorum. uçak kullanamamak çok berbat bişey uçak olmalı, başka şehirler de olmalı katılıyorum. Haritalar ayrı ayrı olmalı, kaç ülke varsa o kadar harita olmalı. uçakla diğerine gittiğinde oranın haritası gelmeli vs. Optimizasyon olayına hiç girmeyelim zaten illlallah ettim.

sonra ona sistem yettir

• Hadise'nin şarksını koymalılar. Onu dinleyince insan coşuyor
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.