Şimdi Ara

Gta IV Performans Arttırma Yolları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
3
Favori
28.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet Arkadaşlar,Kusursuz Bir Gta Iv İstiyorsanız Burada Yapılanları Yapmanızı Tavsiye Ederim.Şayet Taş Çatlasa 20 FPS Alırken Bu Taktiklerle 40 FPS 'Ye Kadar Geliyor Ve 30 FPS Altına İnmiyor.

1-Gta Iv'a Uygun 1.0.7.0 Patch Ve Oyun Korsansa Crack Yükleyin.Bide Bazı Arkadaşlar 1 den 7 'ye tüm patchları yükleyin Diyorlar.Hiç Gerek Yok.1.0.7.0 En İyisi Ve Hepsini İçeriyor.

2[En İddealı Madde]- Oyunu yüklediğiniz klasörü açın.Oradan common dosyasını açın ve shaders dosyasını
    kopyalıyıp yedekleyin.Sonra shaders klasörünü açıp, win32_30_atidx10 dosyasının
    içindeki herşeyi win32_30_nv8 dosyasının içine yapıştırın.Eğer " bu dosyaların
    üzerine yapıştırıyorsunuz eminmisiniz? " gibi bir soru gelirse hepsine evet diyin.
    Bu işlem bittikden sonra oyununuz 10-20 FPS artış olabilir.Ayrıca çoğu doku
    kaybınıda giderir.Eğer bir sorun olduysa yedeklediğiniz shaders dosyasını oyunun
    yüklü olduğu klasöre geri koyun, herşey eski halini alır.Oyuna Girince Biraz Bulanıklaşıcak.Çözünürlük Ayarını Düşürün Sonra Yine Eski Oynadığınz Çözünürlüğe Alın.Hem Fps Artışı Sağlayacaksınız.Hemde Oyununuz Normal Olcak.

3-Bu Dosyayı İndirip Oyunun Kurulu Olduğu Dizine Atın;
    https://hotfile.com/dl/177551905/28bb454/commandline.txt.html

4-Ekran Kartı Güncellemekte Fayda Var.Ekran Kartınızı Güncellemek İçin;
    a-Denetim Masasına Girin.
    b-Denetim Masasında Donanım Ve Ses'e Girin.
    c-Aygıtlar Ve Yazıcılar 'ın Altındaki Aygıt Yöneticisine Tıklayın.
    d-Görüntü Bağdaştırıcıları Yazısına Çift Tıklatın.
    e-Ekran Kartınızın Modeli Çıktı.Benimki Nvida Geforce420m
    f-Modele Çift Tıklatın.
    g-Sürücüyü Açın.Hemen Yukarıdaki Kutucuklarda.
    ğ-Sürücüyü Güncelleştir Deyip,Karşımıza Çıkan Yerdende Güncel Sürücü Yazılımını Otomatik Olarak Ara Deyip Devam Edin.
    h-Sizin İçin En Güncel Sürücüyü Arıyacak.Windows Aygıtınızın En İyi Sürücüsü Yüklü Derse Sürücü Günceldir.Ama Güncel Değilse Güncelleştirin.Benimki Sürekli Güncelleniyor.Sanırım Siz Güncelle Deyip Güncelleyeceksiniz.

4-Oyunun normal seçenekler kısmındaki ayarları genelde pek yüksek
    tutmayın.Viewdistance Major ve minör artışlardan sonra 30-40 arası tutmak fazla
    yormayacaktır.Fazla zorlamamak için detay uzaklığını 1 de tutabilirsiniz.Yine bu
    artışları yaptıkdan sonra araç sayısı minumum 30 tutmak fazla zorlamaz.Ekstra gölgeleri
    ise tamamen kapayabilirsiniz.Çözünürlüğün yenileme hızını yüksek tutmakta fayda var.

5-Contigi Denemenizde Fayda Var. Link;

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897428.aspx

GTA IV klasörünü birleştirmek istiyorsanız, contig’i kullanabilirsiniz. Programı GTA IV’ü yüklediğiniz klasöre atın, Sonrasında masaüstüne gelip yeni bir kısayol oluşturun. Kısayolun hedefini oyun klasörü içindeki contig.exe olarak belirleyin ve hedefin yanına -s koyun. Örnek;"C:\Program Files (x86)\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV\contig.exe" -s

Masaüstündeki kısayola tıklayıp birleştirme işlemini başlatın.
    Birleştirme biraz zaman alır; fakat performans için çok yararlı olacaktır, özellikle texture sorunlarında.

6-DirectX 11 'i Yükleyin.

7-Fps Modları.Herkes Ayrı Performans Modunu Verir.Hangisini Deneyeceğinizi Şaşırırsınız.Sizin İçin Çoğunu Test Ettim.En İyi Fps Ve Grafiği Etkilemeyen Fps Modunu Gta Iv Edge Mod Olarak Karar Verdim. Gta Iv Edge Mod Yükleyin.İşte Link;
    http://www.gta4-mods.com/misc/edge-v101-1070-f10996
    Edge Modunun Yedeğini Almanıza Gerek Yok.Çünkü Zaten Mod İçinde Backups Klasörü Var.

Edge Mod Kurulum;

Edge Dosyasına Girin.Sonra Ordan Çıkan Dosyaları Sırasıyla Takip Edip Oyunun Klasörüne Atın.Kesinlikle Havada Karıncalanma,Kararma Vb Olmayacaktır.

Her Rehberde Olduğu Gibi Eklemeyi Düşündüm.Windows Olay Günlüğünü Kapalı Tutunuz.

8-Başlattan Bilgisayarıma Sağ Tıklatıp Özelliklere Basıyoruz.Hemen Solda Gözüken Yazılardan Gelişmiş Sistem Ayarlarına Tıklatıyoruz.Performans Başlığı Altındaki Ayarlar Düğmesine Basıyoruz.Açılan Pencerede En İyi Performans İçin Ayarla Diyoruz.Bilgisayarın Görünümü Değişecek.Ama Geri Almak İstiyorum Derseniz.Yine Aynı Pencereye Gelip Bilgisayarım İçin En İyi Olanı Windows Seçsin Diyoruz.Ve Yine Eski Haline Döndürüyoruz.Ben Bu İşlemi Oyuna Girerken Yapıyorum.Oyundan Çıkıncada Eski Haline Getiriyorum.

9-http://www.gtaturk.com/forum/yardim-talepleri/windows-7%27de-girilmeyen-oyunlara-girmek%28kesin-cozum%29/

Bu Linkteki Konumdaki İşlemi Gta Iv Launcher İçinde Yapınız.

10-Oyunu Yönetici Olarak Çalıştırınız.

11-Bilgisayarınızı Ccleaner İle Temizleyiniz.Burdada Biraz Fps Artışı Gösterir.Ama Biraz.

12-Adobe Flash 'ı Güncelleyiniz.Yeni Sürümü Yüklemeden Önce Eski Sürümünüzü Kaldırınız.

13-Daha Sonra Windows Güvenlik Duvarından Gta Iv Ve Gta Iv Launcherı Açın Yani İzin Verin.

14-Masaüstünü Windowsun Başlangıçtaki Masaüstü Resmini Yapın.

15-Oyunu açınca yani Niko ekrana gelince hemen hareket etmeyin bir süre bekleyin sonra hareket etmeye başlayın, oyun tam yerine oturur.
    Aynısını evden dışarı çıkınca da yapın.
    Ayrıca oyunu oynarken fareyi çok hızlı hareket ettirmeyin veya ani hareketler yapmayın, o an kasabilir.

16-Game Booster'i açıp, oyun moduna geçin (Herşeyi kapatsın, GTA IV hariç ve MP oynayacaksanız Tunngle vs. hariç.)
    Görev yöneticisinden işlemlerden explorer.exe'yi kapatın.
    explorer.exe kapanınca masaüstündeki herşey yok olur. Başlat çubuğu dahil hereşey kapanır. Bu normaldir. Görev yöneticisini de kapatın ve Alt+TAB ile oyuna dönün, ve oynayın.

Oyunu kapatacağınız zaman veya oyunu alta indirip PC'de birşeye bakacağınız zaman şunu yapın;

explorer.exe'yi geri açacağız. Şöyle;
    Görev yöneticisindeki uygulamalara girin, altta "yeni görev..." yazan yere explorer.exe yazın ve çalıştırın.

17-Oyunu açmadan önce hertürlü gereksiz OS işleminden ya da diğer yazılımları kapayın.
    Antivürüs programları dahil.Vista kullanıcıları Aero sundanda vazgeçip arayüzü klasik
    windows yapabilirler.Ucu ucuna yetecek hdd boşluğunuz olmasın.
    Çift çekirdekli AMD Kullanıcıları google dan " Dual-Core Optimizer " programını
    indirip son sürümünü kullanabilirler.Keza " AMD Fusion for Gaming " programıda sadece
    gta4 de değil bütün oyunlarda hızlandırabilir.Ayrıca fanınıza
    güveniyorsanız,ekrankartınızı ve işlemcinizi overclock layın.

18-Oyundayken esc tuşuna basıp game e gelin.Oradan clip capture ı off yapın böylece
    oyundaki 30-45 sn önceki olaylar kaydedilmezken işlemci biraz olsun rahatlar.Ayrıca
    kendi parçalarınızı koymamakda işlemciyi rahatlatır.Keza gps sesli sistemini ve
    harita,alt yazılar ı kapamak ufak işlem kazancı olarak geri döner.Kamerayıda mümkün
    olduğunca karaktere yakın tutmak oyunu hızlandırır( "v" tuşu ). "p" tuşuna basarak post
    filtlemenin açıkmı kapalı olduğundan emin olun ve kapayın.Arabadayken radyoyu kapamak
    ve son çare olarak sadece (oyun saatine göre) gündüzleri oynayın.Olmadı şifreyle oyunu
    hep güneşli yapın.Karaktenizi fazla giydirmeyin.
    Bunlar bazıları için komik gelebilir ama 10fps nin üstüne çıkamayanlar için iyi bir
    tavsiyede olabilir.

Sistem Yapılandırmasından Olay Günlüğü kapatılarak daha iyi performans elde edebilirsiniz.

Problemler Ve Çözümleri

1-Gta4'te Ses Cızırtılı Çıkıyorsa Bunları Uygulayın.Hiç Bir Şekilde Zarar Görmez Bilgisayarınız.

Çözüm:başlat>>çalıştır>>dxdiag yaz

üst taraftan ses i seç
    directx özellikleri yazan yerdeki ivmeyi Temel ivme olarak seç

directsound ı sınaya tıkla

çıkan sesleri duyuyorsan onayla bir sürü çıkcak ama sonu gelcek merak etme

sonra çıkış a tıkla artık sorunsuz çalışır

2-Oyunu yüklemeye çalışırken “Your system is incompatible with %P” hatası alıyorum bu neden oluyor ?

Çözüm:GTA 4 için setup.exe dosyasının sağ tıkLayıp özelliklerden uyumluluk seçeneklerinden windows XP service Pack 2′yi seçin uygula deyip kapatın.sonra yükleyin.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hugh Jackman -- 4 Nisan 2013; 13:24:27 >

• Güzel Anlatım.

- Ayrıca Sistem Yapılandırmasından Olay Günlüğü kapatılarak daha iyi performans elde edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razor.

Evet Arkadaşlar,Kusursuz Bir Gta Iv İstiyorsanız Burada Yapılanları Yapmanızı Tavsiye Ederim.Şayet Taş Çatlasa 20 FPS Alırken Bu Taktiklerle 40 FPS 'Ye Kadar Geliyor Ve 30 FPS Altına İnmiyor.

1-Gta Iv'a Uygun 1.0.7.0 Patch Ve Oyun Korsansa Crack Yükleyin.Bide Bazı Arkadaşlar 1 den 7 'ye tüm patchları yükleyin Diyorlar.Hiç Gerek Yok.1.0.7.0 En İyisi Ve Hepsini İçeriyor.

2[En İddealı Madde]- Oyunu yüklediğiniz klasörü açın.Oradan common dosyasını açın ve shaders dosyasını
    kopyalıyıp yedekleyin.Sonra shaders klasörünü açıp, win32_30_atidx10 dosyasının
    içindeki herşeyi win32_30_nv8 dosyasının içine yapıştırın.Eğer " bu dosyaların
    üzerine yapıştırıyorsunuz eminmisiniz? " gibi bir soru gelirse hepsine evet diyin.
    Bu işlem bittikden sonra oyununuz 10-20 FPS artış olabilir.Ayrıca çoğu doku
    kaybınıda giderir.Eğer bir sorun olduysa yedeklediğiniz shaders dosyasını oyunun
    yüklü olduğu klasöre geri koyun, herşey eski halini alır.Oyuna Girince Biraz Bulanıklaşıcak.Çözünürlük Ayarını Düşürün Sonra Yine Eski Oynadığınz Çözünürlüğe Alın.Hem Fps Artışı Sağlayacaksınız.Hemde Oyununuz Normal Olcak.

3-Bu Dosyayı İndirip Oyunun Kurulu Olduğu Dizine Atın;
    https://hotfile.com/dl/177551905/28bb454/commandline.txt.html

4-Ekran Kartı Güncellemekte Fayda Var.Ekran Kartınızı Güncellemek İçin;
    a-Denetim Masasına Girin.
    b-Denetim Masasında Donanım Ve Ses'e Girin.
    c-Aygıtlar Ve Yazıcılar 'ın Altındaki Aygıt Yöneticisine Tıklayın.
    d-Görüntü Bağdaştırıcıları Yazısına Çift Tıklatın.
    e-Ekran Kartınızın Modeli Çıktı.Benimki Nvida Geforce420m
    f-Modele Çift Tıklatın.
    g-Sürücüyü Açın.Hemen Yukarıdaki Kutucuklarda.
    ğ-Sürücüyü Güncelleştir Deyip,Karşımıza Çıkan Yerdende Güncel Sürücü Yazılımını Otomatik Olarak Ara Deyip Devam Edin.
    h-Sizin İçin En Güncel Sürücüyü Arıyacak.Windows Aygıtınızın En İyi Sürücüsü Yüklü Derse Sürücü Günceldir.Ama Güncel Değilse Güncelleştirin.Benimki Sürekli Güncelleniyor.Sanırım Siz Güncelle Deyip Güncelleyeceksiniz.

4-Oyunun normal seçenekler kısmındaki ayarları genelde pek yüksek
    tutmayın.Viewdistance Major ve minör artışlardan sonra 30-40 arası tutmak fazla
    yormayacaktır.Fazla zorlamamak için detay uzaklığını 1 de tutabilirsiniz.Yine bu
    artışları yaptıkdan sonra araç sayısı minumum 30 tutmak fazla zorlamaz.Ekstra gölgeleri
    ise tamamen kapayabilirsiniz.Çözünürlüğün yenileme hızını yüksek tutmakta fayda var.

5-Contigi Denemenizde Fayda Var. Link;

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897428.aspx

GTA IV klasörünü birleştirmek istiyorsanız, contig’i kullanabilirsiniz. Programı GTA IV’ü yüklediğiniz klasöre atın, Sonrasında masaüstüne gelip yeni bir kısayol oluşturun. Kısayolun hedefini oyun klasörü içindeki contig.exe olarak belirleyin ve hedefin yanına -s koyun. Örnek;"C:\Program Files (x86)\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV\contig.exe" -s

Masaüstündeki kısayola tıklayıp birleştirme işlemini başlatın.
    Birleştirme biraz zaman alır; fakat performans için çok yararlı olacaktır, özellikle texture sorunlarında.

6-DirectX 11 'i Yükleyin.

7-Fps Modları.Herkes Ayrı Performans Modunu Verir.Hangisini Deneyeceğinizi Şaşırırsınız.Sizin İçin Çoğunu Test Ettim.En İyi Fps Ve Grafiği Etkilemeyen Fps Modunu Gta Iv Edge Mod Olarak Karar Verdim. Gta Iv Edge Mod Yükleyin.İşte Link;
    http://www.gta4-mods.com/misc/edge-v101-1070-f10996
    Edge Modunun Yedeğini Almanıza Gerek Yok.Çünkü Zaten Mod İçinde Backups Klasörü Var.

Edge Mod Kurulum;

Edge Dosyasına Girin.Sonra Ordan Çıkan Dosyaları Sırasıyla Takip Edip Oyunun Klasörüne Atın.Kesinlikle Havada Karıncalanma,Kararma Vb Olmayacaktır.

Her Rehberde Olduğu Gibi Eklemeyi Düşündüm.Windows Olay Günlüğünü Kapalı Tutunuz.

8-Başlattan Bilgisayarıma Sağ Tıklatıp Özelliklere Basıyoruz.Hemen Solda Gözüken Yazılardan Gelişmiş Sistem Ayarlarına Tıklatıyoruz.Performans Başlığı Altındaki Ayarlar Düğmesine Basıyoruz.Açılan Pencerede En İyi Performans İçin Ayarla Diyoruz.Bilgisayarın Görünümü Değişecek.Ama Geri Almak İstiyorum Derseniz.Yine Aynı Pencereye Gelip Bilgisayarım İçin En İyi Olanı Windows Seçsin Diyoruz.Ve Yine Eski Haline Döndürüyoruz.Ben Bu İşlemi Oyuna Girerken Yapıyorum.Oyundan Çıkıncada Eski Haline Getiriyorum.

9-http://www.gtaturk.com/forum/yardim-talepleri/windows-7%27de-girilmeyen-oyunlara-girmek%28kesin-cozum%29/

Bu Linkteki Konumdaki İşlemi Gta Iv Launcher İçinde Yapınız.

10-Oyunu Yönetici Olarak Çalıştırınız.

11-Bilgisayarınızı Ccleaner İle Temizleyiniz.Burdada Biraz Fps Artışı Gösterir.Ama Biraz.

12-Adobe Flash 'ı Güncelleyiniz.Yeni Sürümü Yüklemeden Önce Eski Sürümünüzü Kaldırınız.

13-Daha Sonra Windows Güvenlik Duvarından Gta Iv Ve Gta Iv Launcherı Açın Yani İzin Verin.

14-Masaüstünü Windowsun Başlangıçtaki Masaüstü Resmini Yapın.

15-Oyunu açınca yani Niko ekrana gelince hemen hareket etmeyin bir süre bekleyin sonra hareket etmeye başlayın, oyun tam yerine oturur.
    Aynısını evden dışarı çıkınca da yapın.
    Ayrıca oyunu oynarken fareyi çok hızlı hareket ettirmeyin veya ani hareketler yapmayın, o an kasabilir.

16-Game Booster'i açıp, oyun moduna geçin (Herşeyi kapatsın, GTA IV hariç ve MP oynayacaksanız Tunngle vs. hariç.)
    Görev yöneticisinden işlemlerden explorer.exe'yi kapatın.
    explorer.exe kapanınca masaüstündeki herşey yok olur. Başlat çubuğu dahil hereşey kapanır. Bu normaldir. Görev yöneticisini de kapatın ve Alt+TAB ile oyuna dönün, ve oynayın.

Oyunu kapatacağınız zaman veya oyunu alta indirip PC'de birşeye bakacağınız zaman şunu yapın;

explorer.exe'yi geri açacağız. Şöyle;
    Görev yöneticisindeki uygulamalara girin, altta "yeni görev..." yazan yere explorer.exe yazın ve çalıştırın.

17-Oyunu açmadan önce hertürlü gereksiz OS işleminden ya da diğer yazılımları kapayın.
    Antivürüs programları dahil.Vista kullanıcıları Aero sundanda vazgeçip arayüzü klasik
    windows yapabilirler.Ucu ucuna yetecek hdd boşluğunuz olmasın.
    Çift çekirdekli AMD Kullanıcıları google dan " Dual-Core Optimizer " programını
    indirip son sürümünü kullanabilirler.Keza " AMD Fusion for Gaming " programıda sadece
    gta4 de değil bütün oyunlarda hızlandırabilir.Ayrıca fanınıza
    güveniyorsanız,ekrankartınızı ve işlemcinizi overclock layın.

18-Oyundayken esc tuşuna basıp game e gelin.Oradan clip capture ı off yapın böylece
    oyundaki 30-45 sn önceki olaylar kaydedilmezken işlemci biraz olsun rahatlar.Ayrıca
    kendi parçalarınızı koymamakda işlemciyi rahatlatır.Keza gps sesli sistemini ve
    harita,alt yazılar ı kapamak ufak işlem kazancı olarak geri döner.Kamerayıda mümkün
    olduğunca karaktere yakın tutmak oyunu hızlandırır( "v" tuşu ). "p" tuşuna basarak post
    filtlemenin açıkmı kapalı olduğundan emin olun ve kapayın.Arabadayken radyoyu kapamak
    ve son çare olarak sadece (oyun saatine göre) gündüzleri oynayın.Olmadı şifreyle oyunu
    hep güneşli yapın.Karaktenizi fazla giydirmeyin.
    Bunlar bazıları için komik gelebilir ama 10fps nin üstüne çıkamayanlar için iyi bir
    tavsiyede olabilir.

Problemler Ve Çözümleri

1-Gta4'te Ses Cızırtılı Çıkıyorsa Bunları Uygulayın.Hiç Bir Şekilde Zarar Görmez Bilgisayarınız.

Çözüm:başlat>>çalıştır>>dxdiag yaz

üst taraftan ses i seç
    directx özellikleri yazan yerdeki ivmeyi Temel ivme olarak seç

directsound ı sınaya tıkla

çıkan sesleri duyuyorsan onayla bir sürü çıkcak ama sonu gelcek merak etme

sonra çıkış a tıkla artık sorunsuz çalışır

2-Oyunu yüklemeye çalışırken “Your system is incompatible with %P” hatası alıyorum bu neden oluyor ?

Çözüm:GTA 4 için setup.exe dosyasının sağ tıkLayıp özelliklerden uyumluluk seçeneklerinden windows XP service Pack 2′yi seçin uygula deyip kapatın.sonra yükleyin.

Saygılar...

2. şıkkı yarın uygulayacağım editlerim bu mesajı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 6-DirectX 11 'i Yükleyin.

Alakası yok performans ile. Çünkü GTA IV Directx 11'in d'sini kullanmaz, kullanamaz.

Bir de; şimdi baktım, komutyolu dosyası silinmiş. MediaFire öneririm ben bu konularda. Hızlıdır, bekletmez ve dosyalar kolay kolay silinmez. Tabii isterseniz kullanın zorlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 3 Nisan 2013; 23:43:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NyksTurk

Güzel Anlatım.

- Ayrıca Sistem Yapılandırmasından Olay Günlüğü kapatılarak daha iyi performans elde edebilirsiniz.

teşekkür ederim ekliyorum.
  • - Hocam bu arada çok sağolun. 7 aya yakındır bilgisayar da yüklü. Fakat kasma/donma sorunları olduğu için oynayamıyordum. FPS'ler düzeldi.
  • - Hocam bu arada 3. maddede ki link bozuk.
  • quote:

- Hocam bu arada çok sağolun. 7 aya yakındır bilgisayar da yüklü. Fakat kasma/donma sorunları olduğu için oynayamıyordum. FPS'ler düzeldi.

Kolay gelsin hocam iyi oyunlar
  • quote:

- Hocam bu arada 3. maddede ki link bozuk.

Gta IV'ün olduğu dizine " Commandline " adlı bir not defteri açın.İçine ;

-novblank

yazın ve kaydedin ...
  • - Bir de ReadMe dosyasının içindeki sistem gereksinimleri düşürerek performans artırılabiliyor.
  • quote:

- Bir de ReadMe dosyasının içindeki sistem gereksinimleri düşürerek performans artırılabiliyor.

Güzel ama komik değil.
  • Güzel yazı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

quote:

- Bir de ReadMe dosyasının içindeki sistem gereksinimleri düşürerek performans artırılabiliyor.

Güzel ama komik değil.

Bir yerde görmüştüm. Sanmıyorum olacağını.

• quote:

quote:

quote:

Güzel ama komik değil.

Yani. Öyle olsaydı ohooo.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Güzel ama komik değil.

- Video çekmişlerdi hatta. YouTube'da arayın bulursunuz. Tabii işe yaramıyor.

• Çok yararlı yazı, eğer sen yazdıysan eline sağlık. Ben de vardı fakat iyi sistemime rağmen kasıyordu diye silmiştim. Yarın yine yükleyip bu yazıdakileri uygulıyıcam.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Güzel ama komik değil.

- Video çekmişlerdi hatta. YouTube'da arayın bulursunuz. Tabii işe yaramıyor.

Öyle olsa kimse sistemini yenilemezdi. Read meden yazıları değiştirip oynardık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beşiktaş Ulan

Çok yararlı yazı, eğer sen yazdıysan eline sağlık. Ben de vardı fakat iyi sistemime rağmen kasıyordu diye silmiştim. Yarın yine yükleyip bu yazıdakileri uygulıyıcam.

Ben yazdım teşekkürler...
    Eğer işe yararsa ne mutlu bana.
  • +Güncel...
  • faydalı bilgiler var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.