Şimdi Ara

gta 5 sistem gereksinimleri (tahminleriniz) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
578
Cevap
2
Favori
54.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben abartıldığı kadar fazla isticeğini düşünmüyorum

minimum 2 gb ram isteyebilir
    2 çekirdekli bir işlemci
    ekran kartı içinse 512mb iyi bi ekran kartı ister 128 bitten aşağısını kabul etmez
    benim en çok merak ettiğim boyutu olcak, baya büyük bir boyuta sahip olacağını düşünüyorum
  • Max Payne 3'ü incelersek eminim GTA V hakkında bayağı bilgi sahibi olacağız. Sonuçta oyun motorları aynı.
  • bence

crossfire yada sli desteklemeli

intel x58 ve x79 da crossfire tam destek vermesi bence buna bi işaret diye düşünüyorum

düşünsene bi crossfire tam destek ve diğer oyunlarda öle olmaya başlamış hhhuuuuuaaaaaa

görüntünün dibine
    fps nin tavanına vuruyoruz

öle olursa varya konsollar önce duvara çarpılır sonrada hopp çöpe :))))))))))

yalandan crossfire destekleyen 1156 platformu da yalan olur bir 16x hattı ikiye bölüp 8x/8x crossfire yapıyorum diyenlerden bahsediyorum

bi düşünün ya

iki tane hd5870 baba gibi calışıyo makinede

varya
  • slm arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
    sıkıntım şöyle : 3 yıl önce belki daha eskide olabilir toplanmıştı..
    core 2 quad işlemcim
    4 gb dd2800 ram ve
    1 gb 9500gt ekran kartım var

gta 4 ü oynarken oyun bir süre sonra donarak oynamak zorunda kalıyorum..
    bu oyun için ne kadar daha iyileştirme yapmalıyım. şimdiden teşekkürler...
  • fx 6100 ve yanonda 6850 kaldorsın yeter işe bak arkadaş bilgisayarı yeni aldık iyi mi ettim bilmiyorum gta iv ü 25-35 fps arasinda oynuyorum bazen 15'e kadar bile düşüyor gta v'de de böyle olursa çöpe atalim daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.staticxxx

bence

crossfire yada sli desteklemeli

intel x58 ve x79 da crossfire tam destek vermesi bence buna bi işaret diye düşünüyorum

düşünsene bi crossfire tam destek ve diğer oyunlarda öle olmaya başlamış hhhuuuuuaaaaaa

görüntünün dibine
    fps nin tavanına vuruyoruz

öle olursa varya konsollar önce duvara çarpılır sonrada hopp çöpe :))))))))))

yalandan crossfire destekleyen 1156 platformu da yalan olur bir 16x hattı ikiye bölüp 8x/8x crossfire yapıyorum diyenlerden bahsediyorum

bi düşünün ya

iki tane hd5870 baba gibi calışıyo makinede

varya

tam destek derken 2. ekran kartı da %100 perfomasla mı çalışacak

• Max Payne 3, Directx 11 desteği ile gelecek. GTA V'in de Directx 11 desteği ile gelmesi olası.
  • siz dalgamı geçiosunuz yok i3 le açarmıymışta yok tarih öncesi kartlarla 2 gb ramle oynatırmıymışta yahu bu neyin kafası benim 5 bin tl lik pc bile bazı oyunlarda dx 11 modunda fps düşmesi ile karşılaşıor bu işler 200-300 tl lik kartlaramı kaldı bugün battlefield ı rüyasında oynayamayan kitle sanırım gta 5 i oynayabiliceğini sanıor rockstar games oyun çıkış günü size bir adet gül hediye eder...
  • evet

iyi bi optimazyon yaparsa rockstar cf ye tam destek
  • ooovvvv dx11

gta5 dx11 ile gelirse varya

****ın yüzünü görmek isterim
  • 5 GB ekran kartı yazanlar şaka mısınız siz? Ekran kartında hala GB miktarının önemli olmadığını anlayamadınız mı? Siz bu kafayla çok kazıklanırsınız beyler. Bakkala gidersiniz, adam size 64 Bit 2 GB ekran kartının verir eve yollar. Sonra gelir ağlarsınız "2 GB ekran kartım var oyunu oynayamıyorum" diye...

En mantıklı tahminlerden biri bu bence:

quote:

•İşlemci: Dört çekirdekli AMD FX Serisi veya Intel Core i3/i5/i7 serisi işlemci
    •Bellek: 4 GB DDR3 1333 MHz veya üstü sistem belleği
    •Ekran kartı: AMD HD 6800 Serisi veya nVidia GTX 460 ve üstü GDDR5 bellekli, 256 Bit ekran kartı
    •Sabit Disk: 40 GB sabit disk alanı, hızlı yükleme ve bölüm geçişleri için tercihen SSD
    •Ses Kartı: DirectX 9.0c destekli ses kartı
    •İşletim sistemi: Windows 7 64 Bit (Windows XP 32 Bit olduğu için oyunun bellek gereksinimi karşılayamıyor. Windows 7 32 Bit de oyunun performansını düşürecek.)
    •Grafik Özelliği: DirectX 10 veya üstü, Shader Model 4.0 veya üstü destekli ekran kartı.
    •Gamepad: XBOX 360 Kontrolcüsü, Logitech F510 veya eşdeğer kalitede kontrolcü tavsiye edilir.

Kaynak:

http://www.technopat.net/forum/aksiyon-first-person-shooter/4170-gta-5-sistem-gereksinimleri.html

• GB tabii ki önemli. Özellikle GTA IV'te çok işe yarıyordu ekran kartı belleği. Oyunu adam gibi oynamak için 1 GB şarttı. Ama bit hızı da bellek kadar önemli bence de. Çünkü GTA IV'ü 1 GB, 64 bit kartla oynayıp şikayetçi olan çok.
  • Bit hızı bellekten daha önemli. Oyun o sahneyi render ederken 1 GB belleğin tamamını o anda kullanabilmeli. 64 Bit barajına takıldı mı o sahne takılır ve senin 1 GB belleğin hiçbir işe yaramaz.

PS3 kullanıyorsun. Cihazın video belleği kaç MB? 256 MB! Kaç Bit? 128 Bit.

Yani bırakın artık şu video belleği olayını... Ekran kartları hakkında hiçbir şey bilmeyen adam GB miktarı ile hava atıyor... Sonra isyanlarda herkes, neden ekran kartım bu oyunda takılıyor... E az önce hava atıyodun 2 GB diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolrecep

Bit hızı bellekten daha önemli. Oyun o sahneyi render ederken 1 GB belleğin tamamını o anda kullanabilmeli. 64 Bit barajına takıldı mı o sahne takılır ve senin 1 GB belleğin hiçbir işe yaramaz.

PS3 kullanıyorsun. Cihazın video belleği kaç MB? 256 MB! Kaç Bit? 128 Bit.

Yani bırakın artık şu video belleği olayını... Ekran kartları hakkında hiçbir şey bilmeyen adam GB miktarı ile hava atıyor... Sonra isyanlarda herkes, neden ekran kartım bu oyunda takılıyor... E az önce hava atıyodun 2 GB diye...

Suç ekran kartı üreticilerinde. 64 bit üretimi durdurulmalı artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Rsan-

Oyun adam gibi dx11 ve physx desteklemeli bence.

bencede desteklese iyi olur nvdia kullanıcıları için

4GB RAM
    512 ekran kartı
    i3
    20GB
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brutal Kill

Bu arada konu başlığını bir güncelleseniz millet yanlış anlayacak.

• gta v güzel olacağı kesin çünkü harita güzel görünüyor gta iv pek begenmedım
  • Video istiyoruz, video.
  • Min

Core2 Quad 8200 2.33 Ghz

3 Gb ram

Ati HD 4850

Nvidia 9800
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

quote:

Orijinalden alıntı: heramx22

ne kadar saçma yorumlar var ya

onerılen sistem bole olur sallamayın fazla gencler ;)

işlemci : 150tll'lık tak gıtsın
    ekran kartı : 200'tllık tak gıtsın
    ram : 2gb

En son ne zaman oyun oynadın?

Koptum billaha

Ne takıyon sen dansöze paramı takıyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Interceptor_0000 -- 18 Mayıs 2012; 18:41:30 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.