Şimdi Ara

GTA 5 satışları yedi yıl sonra ilk kez ciddi anlamda yavaşladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Tarihin en popüler oyunlarından olan GTA 5'in satış rakamları ilk kez beklentilerin altında kaldı. 30 Eylül'de biten çeyrekle ilgili bugün bazı raporlar yayınlayan Take-Two, GTA 5'in bu çeyrekte 1 milyondan az kopya sattığını açıkladı. 

Take-Two'nun raporuna göre GTA 5'in güncel satış rakamı 135 milyon kopya seviyesinde. 30 Haziran'da biten çeyrekte de aynı şekilde 135 milyon kopya açıklanmıştı. Yani Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında toplam satış rakamı 1 milyona dahi ulaşamamış. Karşılaştırma yapacak olursak Ocak-Haziran arasındaki altı aylık süreçte tam 20 milyon kopya satılmıştı.

Satış rakamlarındaki ciddi düşüsün nedenini açıklamak zor. Epic'in Mayıs ayındaki ücretsiz GTA 5 kampanyasının muhtemelen epey etkisi oldu. Ayrıca yeni neslin yaklaşıyor olması da burada bir rol oynamış olabilir. GTA 5 bildiğiniz gibi PlayStation 5 ve Xbox Series X için de yayınlanacak; bu konsollarda da önemli satış rakamları yakalaması bekleniyor.

Take-Two ayrıca GTA 5 haricinde diğer önemli oyunlarının da satış rakamlarını açıkladı. Red Dead Redemption 2'nin son çeyrekte üç milyon kopya daha sattığı ve toplam satış rakammının 35 milyona ulaştığı belirtildi. Diğer taraftan NBA 2K21 ise ilk ayında 5 milyon kopya satarak önemli bir başarıya imza atmış. 

Kaynak:https://venturebeat.com/2020/11/05/take-two-rides-catalog-sales-and-live-operations-to-841-1-million-in-revenue-for-q3-2020/

• Hadi şimdi de gta 6 yapmayın bakalım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuhangover01

Hadi şimdi de gta 6 yapmayın bakalım

Gta V i hayrına bedava dağıtmadılar. Daha mikro ödemelerin suyu tam sıkılmadı.

• Geta 6 çıksada Geta 4 oynasak :D

• normaldir. etrafımda ki herkesin gta 5 i var. hatta ben olmayan çocuğuma bile hesap açıp aldım epic den.

• Yuh artık hâlâ gta 5 oynayan mı var?
    Bazen kafama estiğinde giriyordum 10 kişi olmuyordu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7 Sene olmuş, almayan mı kaldı ilkokul çocukları da aldığına göre kreştekilerin büyümelerini beklemeleri gerekiyor.

• Yeni nesile GTA 6 ile gelmesi arzu edilen bir oyun yerine mevcut oyunu elden geçirip yeni nesil konsollara çıkarmak, oyunculara bir anlamda haksızlık. Oldukça iyi satış rakamlarına ulaşıldı, karlılığı muazzam. En azından, bu kadar sadık kitleye müjdeli bir haber verilebilirdi.

• pcpcpcpc P kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar alabilirsem oynamayı düşünüyorum. Hiç oynamadım daha. GTA 3 ve GTA Vice City’i bitirdim sadece. Daha sırada San Andreas ve 4 de duruyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bedava da dağıtıldıktan sonra bir zahmet azalsın artık.

• pro-üye P kullanıcısına yanıt

Eskiden doğmamış çocuğa don biçmek

Artık doğmamış çocuğa gta5 almak  

• Daha yeni konsollara satacaklar.  

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Bilgisayar alabilirsem oynamayı düşünüyorum. Hiç oynamadım daha. GTA 3 ve GTA Vice City’i bitirdim sadece. Daha sırada San Andreas ve 4 de duruyor.

Alırsınız inşallah, benim de pcyi topladığımda oynadığım ilk oyundu.

• Gözünüzü vice city doyursun ??

• yenı konsollardada bı 20 mılyon satar ohhhh

dunyayı bır tek oyunla nasıl süt sağar gibi sağdılar hayret edıyorum

• İnsanlar Steamde para vermemiş dahi olsa Epicten aldı. Hala sahip olamayan adam da zaten asla oyuna para verip almaz. Tarih yazdı adamlar, 8 yıl boyunca kırılmadık rekor bırakmadılar. Artık yeni şeylerin gelmesi gerekiyor. Cyberpunk tutarsa ve GTA nin yerine gecerse o zaman yıllardır dur bu oyun satıyor yenisini cikarmayalim diyen Rockstar yetkililerini görmek isterim.

• bırakın da 7 yıl sonra satışları yavaşlasın bi zahmet :))

• Arkadaş herhalde yıl 2100 olduğunda bile hala GTA 5’i makyajlayarak yeniden piyasaya sürecekler. Yeter ama suyu çıktı artık.

• Adamın derdine bak yaa,

7 yıl olmuş, oyun bedava bile dağıtılmış ama niye 1milyondan az satmışmış,

Ben olsam alanlara sorarım bu saate kadar almadınız da şimdi niye alıyonuz

• Her bakımdan oyun dünyasında rekor kırdı bu oyun.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.