Şimdi Ara

GT5 TEAM CHAMPIONSHIP - KAYITLAR BA$LADI (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.074
Cevap
0
Favori
45.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 9 OCAK 2011 - CIRCUIT DE MADRID YARIŞ SONUÇLARI

1 - Computeus_TR - 1:03:27 *** 25 puan ***
    2 - Carsı_burada - 1:04:08 *** 20 puan ***
    3 - High_Summoner - 1:04:17 *** 15 puan ***
    4 - Mefluc - 1:05:06 *** 10 puan ***
    5 - O_Kale - 1:05:23 *** 8 puan ***
    6 - Arda__Tirmas - 1:06:00 *** 6 puan ***
    7 - Alazdogu - ......... *** 5 puan ***
    8 - MemoreysUK - ........ *** 3 puan ***
    9 - Berkan_TR - ......... *** 2 puan ***
    10 - TarıkYıldız - ........ *** 1 puan ***
  • quote:

Orijinalden alıntı: J_Constantine

Abi bende de sonlara dogru alaz abi geldi benim içimden geçti normalde sıralama çekişmesi veriyoruz onun öyle olmaması lazımdı şaşırdım ilginç bir yarıştı

kardeşim , ben de anlamadım o olayı yani iyi tur dereceleri yapıyordum kaptırmışım kendimi. sen önümdeydin silikleşmiştin. anlamadım gitti. ben de içinden geçtim. ama illa ki bir yorumu vardır bu durumun. bizim bilmediğimiz.
    * atıyorum lastiklerin bitikti kazaya sebebiyet vermemen için oyun seni silikleştirdi.
    * ya da atıyorum bana göre yavaş gidiyordun da belli bir hızın altına inince mi yavaşlattı.
    * ya da bug vardı. Tarık'a olduğu gibi..

Yarışa gelince önden çekişli GOLF aracı için ön lastikler yarış orta , arka lastikler yarış yumuşak olması ve işi tek pit stopla bitirme stratejim suya düştü. zira yarış yumuşak ve yarış orta lastikler aynı sürede aşınıyor. bir de pit stopta gidip ön lastikleri spor yumuşak yapıp arka lastikleri yarış yumuşakta bırakmışım ki yarışta da söyledim mikrofndan ; araba paso spin attı. 2 turda 2 kez pite girdim. bu pit stopta ön ve arka yarış yumuşak yapınca en iyi tur zamanını ( kendi en iyi tur zamanımmış galiba ... ) elde ettim. ama neye yarar
    arabanın güçlü olmaması ya da anlayamadığım başka bir faktör lastik aşınnma sürelerinin orta ve yumuşak için birbirine denk olmasına sebep oldu. bilemedim açıkçası.
    önümüzdeki yarışa odaklanalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zala -- 9 Ocak 2011; 23:18:01 >

• aaa şimdi fark ettim tarık abiyi ben hiç görmedim benim listede en sonda berkan_TR vardı çok ilginç ya inş bir daha olmaz
  • Genel olarak sorunsuz bir yarış oldu ama oyundaki lastik aşınması olayı yüzünden hiç zevk alamadım, online yarışlardaki lastik aşınmasında kesinlikle bir sorun var sebebini anlamadım ama sorun olduğu veya bilmediğimiz birşey olduğu kesin, önceki turnuvanın ilk yarışında da oldu güya lastik stratejisi yapacaktım öne yarış sert arkaya yumuşak taktım, ön lastikler 10. turda yarıya indi ve 18. turda bitmeye yakındı, pite girdim ve spor yumuşak taktım o lastikte 12 turda yarıya indi gözlerime inanamadım, 30. turda bir daha girdim bu kez yarış yumuşak taktım 8 tur sonunda lastiğin çeyreği bile aşınmamıştı, replay izledim herkes yarış yumuşak takmış böyle olunca hatasız sürmeme rağmen fark yedim

Böyle lastik aşınması olmaz, yarış yumuşak normalde en çabuk aşınması gereken lastiktir ama maşallah spor yumuşaktan daha dayanıklı, gtplanete baktım bu olaydan bahseden konular var, lastiklerin yol tutuşunda sorun yok ama aşınması tamamen yanlış, 5-6 turluk kısa yarışlarda fazla etkilemez ama böyle uzun yarışlar bu oyuna yakışmayacak şekilde saçma oluyor, bu olayı farketmemiş olmaları imkansız ilk güncellemede düzelmesini bekliyorum

• Arda , yazdığın her kelimenin altına imzamı atarım. aynı strateji hatasını ben de yaptım.
    sert , yumuşak farketmez. hepsi birbirine yakın zamanda aşınıyor. umarım update gelir de düzelir.

tabi bu olay , güzel yarış zevkimizin önüne geçemez yarışlara devam. gelecek pistimiz büyük ihtmial MONZA olacak. araç konusunda henüz belirli bişey yok. ama 230-250 BG civarında bir araç olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zala -- 10 Ocak 2011; 11:25:44 >
  • Arkadaşlar gerçekten güzel ve temiz bi yarış oldu denebilir..Ufak tefek şeyler olsada bu oyunda olabilecek en temiz yarışlardan biriydi...Kendi adıma Arda'dan özür dilerim bi pozisyonda yanlış yaptım onu geçmek için acele ettim bi kazaya sebep oldum..Sonrasında beni tekrar geçmesi için bekledim gerçe ama onada biraz zaman kaybettirdim...Bunun dışında bi hatam olmadı ve banada herhangi bir zarar veren arkadaş olmadı...Computeus'a tebrikler gerçekten çok iyiydi...35 tur dayandım ama sonunda banada tur bindirdi...High_summoner gecenin süpriz yarışçısıydı onada ayrı tebrikler...son ana kadar 2. liğini korudu ama 3. bitirdi..Herkese ayrı ayrı bişey yazmak isterim ama uzun olucak okurken sıkılmayın Aslında en büyük tebriki hakeden kişiler, O kadar gerilerde kalmalarına rağmen ve sorun yaşamalarına rağmen yarışı bırakmayan Tarık ve Berkan'a ...Bu kadroyu korursak dahada güzel yarışlara imza atarız...
    Lastik konusuna gelince de yarış yumuşakla başlamayanlara büyük dezavantaj oldu..Bunun sebebi ne olabilir bilmiyorum ama belki Patinaj önleme kuvvetinin açık olması olabilir diye düşünüyorum...Artık önümüzdeki yarışlara bakıcaz

• Aslında sonlara doğru düşündüm hatta mic den söyledim herkez bana çarpıyormuş zarar veriyorum diye pist izlemeye geçecektim. Sonradan baktım meğer ben MAX 80 ile giderken herkez 200 le gidebilyor herkez bana 10 tur fark atmış :) İnşallah bir dahaki yarış böyle bir sorun yaşamam çok iyi sürücü değilim sonuncu olarak devam etsemde sorun yok sonuna kadar devam ederim ama kimseyi görmeyince öyle 38 turluk kendim yarışıyor gibi ve altımda traktör var gibi oluyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: F0rtress

Arkadaşlar gerçekten güzel ve temiz bi yarış oldu denebilir..Ufak tefek şeyler olsada bu oyunda olabilecek en temiz yarışlardan biriydi...Kendi adıma Arda'dan özür dilerim bi pozisyonda yanlış yaptım onu geçmek için acele ettim bi kazaya sebep oldum..Sonrasında beni tekrar geçmesi için bekledim gerçe ama onada biraz zaman kaybettirdim...Bunun dışında bi hatam olmadı ve banada herhangi bir zarar veren arkadaş olmadı...Computeus'a tebrikler gerçekten çok iyiydi...35 tur dayandım ama sonunda banada tur bindirdi...High_summoner gecenin süpriz yarışçısıydı onada ayrı tebrikler...son ana kadar 2. liğini korudu ama 3. bitirdi..Herkese ayrı ayrı bişey yazmak isterim ama uzun olucak okurken sıkılmayın Aslında en büyük tebriki hakeden kişiler, O kadar gerilerde kalmalarına rağmen ve sorun yaşamalarına rağmen yarışı bırakmayan Tarık ve Berkan'a ...Bu kadroyu korursak dahada güzel yarışlara imza atarız...
    Lastik konusuna gelince de yarış yumuşakla başlamayanlara büyük dezavantaj oldu..Bunun sebebi ne olabilir bilmiyorum ama belki Patinaj önleme kuvvetinin açık olması olabilir diye düşünüyorum...Artık önümüzdeki yarışlara bakıcaz

Tebrikler arkadaşlar herkesin eline koluna sağlık, gerçeketen 38 turluk bir yarışı birtakım aksaklıklara rağmen bırakmayan herkese teşekkürler
    Computeus gerçekten harika bir yarış çıkardı onu da ayriyeten tebrik ediyorum. Bu kadro ile daha güzel yarışlar çıkarıcaz diye düşünüyorum, bu pist epey zorlu bir pistti, çok keskin noktaları vardı, temiz bir sollamaya pek müsait bir pist olmadığı için hafif sürtmeler ile sollamalar yapıldı. ikincilikten üçüncülüğe düşmem konusunda da da hak yerini buldu demek istiyorum çünkü ikinci turun başıydı sanırım CARSI_BURADA'ya istemeden de olsa temasta bulunup bariyere vurmasına neden oldum ve benim yüzümden gerilere düştü, ondan tekrar özür diliyorum ve buna rağmen ikinci olabildi, kutluyorum

• Birşey rica edicem ismen bir tek alaz abiyi tanıdıgımdan konusamadım headseatden ama lastik muhabbetlerini dinledim %25 oldu %50 gösteriyor gibi

psn malümünüz @hotmail uzantılı posta adresi gibi kendi isminizle alamıyorsunuz. Herkesin burda isimlerini yazsak psnlerin yanına headseatten yabancılık cekmeyiz hem 1 hafta aşinalık olur konuşmalarımızıda etkiler diye düşünüyorum.
  • Bir dahaki yarış ne zaman olacak ?

ve acaba katılabilecekmiyim yoksa elendim mi ? yada yarış stratejisi nasıl devam edecek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TarikYildiz -- 10 Ocak 2011; 11:48:43 >
  • Beni tebrik eden arkadaşlar, çok teşekkür ederim.

2 tur ilk U virajdaki kaza sayesinde birinciliği aldım. Sonra da tek kaldım zaten.

Patinaj Önleme aktifti bende. Kapalı olduğu zamana göre 2 sn fark ettiriyor. Aynı zamanda lastik aşınmalarını da etkilediğini düşünüyorum. Bunu test etmek lazım.

PD'nin bir an önce lastik aşınması durumuna el atması lazım. Taktik yapamadığımız için 38 tur boşuna dönüyoruz. Hem yarışa "Yarış yumuşaklar" ile başladım, hem de 20. turda pite en geç girenlerden biriydim. Daha da giderdi lastikler. Şu lastik olayı düzelmediği sürece yarış zevki yarım kalıyor. Fakat umarım GT4 teki gibi de çabuk bitmez lastikler.

Önümüzdeki hafta Monza'da yarış biraz daha yakın geçecektir sanırım. Çok zorlu bir pist değil. Azıcık geride kalan şikanı düz keserek öndekine yetişebilir. Tam gaz gidilen bir pist olduğundan hava koridoru sayesinde yine çok kopma olmayacaktır. Hatta lider giden kişi, önünde araç olmadığı için dezavantajlı olacak. Bakalım 4 gözle bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TarıkYıldız

Bir dahaki yarış ne zaman olacak ?

ve acaba katılabilecekmiyim yoksa elendim mi ? yada yarış stratejisi nasıl devam edecek :)

bir dahaki yarış haftaya Pazar olur heralde...Elenme durumu fln yok dostum Alaz puanları yazmış işte o puan sıralaması her hafta toplanarak gidicek...Bu arada Alaz Puan sıralamasını ilk mesaja taşırsan her yapılan yarıştan sonra oraya eklersen daha düzenli olur...Bide genel puanların toplandığı bi tablo gerek yanına...Biraz iş düşecek üstüne
  • https://spreadsheets.google.com/pub?key=0AjYAknjiTfzOdEZNbjFnNmlQVmlPaTVCSEtMNy1aWmc&hl=en&single=true&gid=0&output=html

Burdan Bilgilere erişebilirsiniz. Güncellemeleri buradan yapacagım bunu anasayfada da yayınlayacagız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Computeus
    2 tur ilk U virajdaki kaza sayesinde birinciliği aldım. Sonra da tek kaldım zaten.

2., 4., ve 10. turlarda yollardan çıkartıldım. Böhhüüüüü Ondan sonra koptun gittin zaten. Tebrikler.
  • quote:

Elenme falan yok dostum. Geldiğin müddetçe yarışlarda olacaksın. Senin gibi yarışı terk etmeyen arkadaşlara ihtiyacımız var.

Not: Sürekli silik olmana rağmen çarpan kişi benim, yani ÇARŞI_BURADA. Bu bug bana denk geldi. Bir keresinde tam yolun ortasında yanlamasına durmuştun ve güm. Arabam 120km'den 0km'ye indi. Feci süreler kaybettim. Sağlık olsun. Maksat eğlence...

• quote:

Orijinalden alıntı: d33p3r

quote:

Elenme falan yok dostum. Geldiğin müddetçe yarışlarda olacaksın. Senin gibi yarışı terk etmeyen arkadaşlara ihtiyacımız var.

Not: Sürekli silik olmana rağmen çarpan kişi benim, yani ÇARŞI_BURADA. Bu bug bana denk geldi. Bir keresinde tam yolun ortasında yanlamasına durmuştun ve güm. Arabam 120km'den 0km'ye indi. Feci süreler kaybettim. Sağlık olsun. Maksat eğlence...

Üstat senin başına da gelmeyen kalmamış bu yarışta yahu, bir sonraki yarışlarda bug olmaz inşallah. Gecenin ilerleyen saatlerinde bu bug olayı benim başıma da geldi, diğer arkadaşlar ışık hızıyla viraj alıyor ve görünmez araçlar bana sürekli çarpıp duruyordu

• :=) Vardır bir hayır ama tekrar özür diliyorum kimlere oyunda engel olmuşsam :D

Sonraki yarışlarda yine bugda kalırsam kalayım sonuna kadar devam :) Önemli olan yarışmak oyundaki muhabbetleri dinlemek :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: J_Constantine

https://spreadsheets.google.com/pub?key=0AjYAknjiTfzOdEZNbjFnNmlQVmlPaTVCSEtMNy1aWmc&hl=en&single=true&gid=0&output=html

Burdan Bilgilere erişebilirsiniz. Güncellemeleri buradan yapacagım bunu anasayfada da yayınlayacagız

güzel çalışma olmuş..eline sağlık..Listeye bizimde isimleri ekle aslında ..herkes birbirnin adını bilsin..Benim isim ONUR...High summoner---BEKİR...Computeus da FATİH olması lazım yanlış bilmiyosam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F0rtress -- 10 Ocak 2011; 16:17:19 >

• Gerçekten herkeze teşekkür ederim arkadaşlar ya 9. olmama ve 3 tur yememe rağmen güzel bir yarıştı, umarım bundan sonraki tüm yarışların zevki artarak devam eder, ve bu arada bir arkadaşta söylemiş herkesin isimleri bilinmiyor, bir kaçımızın ismi PSN ile aynı ama herkezin ismini de bilemiyoruz buna bi çözüm bulmamız iyi olucaktır diye düşünüyorum
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.