Şimdi Ara

===> Yeni Samsung Ultra Touch S8300 | Tanıtıldı! <=== (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
362
Cevap
1
Favori
79.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bendede bu cihazdan var ve ekranın sol üstünde bazen "E" diye mavi bi simge cikiyor acaba tam olarak onun anlamı nedir bilen arkadas mevcut mu ?
  • Makinadaki puslu cekim sorunu mercek kaymasındanmış gönderdik aleti yenisini gönderdiler cam gibi çekiyo , problemi olan arkadaşlar hiç durmasın göndersin derim.Navigasyon Route 66 1 senelik kullanım için mi geçerli ben anlamadım.telefonun üstündeki mavi "E" Edge sebekesi bağlı demekmiş yani her an internete hazır öle durduğunda bi mahsuru yok kontor gitmiyo ama eğer o "E" e nin üstünde 2 tane yarım daire varsa internetten veri indiriyo demek.
  • arkadaşlar bende bu telin dokunmatik olmayan 5mp lli olan 7350 ultra s den aldım kamera ve videosu gündüzleyin özellikle ve diğer özellikleri hoşuma gitmişti tam aradığım teli buldum demişken bu sevinç 3 gün sürdü tadı kursağımda kaldı akşama kamerayı bir açtım baktım kamera rezalet vga tel gibi çekmeye başladı üstelik bulanık siyah sanki gri efektle çekilmiş gibi birde video ya girdim baktım çekmiyor bile karıncalanma o biçim donma gri siyah ekran tel adeta allak bullak oldu telin diğer özellikleri tam tıkır tıkır çalıişıyor kameraya giriyorsun performans düşük video hepten rezalet birgün sonra aldığım telefoncuya verdim servisine göndermesi için bakalım ne olacak birde yukardaki arkadaş ikinci kamerayı nasıl açacağını merak etmiş rehber e giriyorsun her hangi bir kişi üzerine gelip video araması yap deyince ikinci kamerayı devreye sokuyor foto çekemiyorsun ama aynı işini görüyor benim telde bu şekil açılıyordu sizin tellerdede aynısı olması lazım ulan samsung yaktın bizi telin kamerası üç günde bozulur mu?

• Arkadaşlar bizde bu telefonu ayın haziran ayının 5 inde aldık ( TEknosadan ) bize aldığımızda sadece 1 yıllık bedava navigasyon var denildi ve başka bilgi verilmedi .. bizde aklımızın kesitiği kadar bişeler yaptık türkiye haritası fln hatta sür ve yürü komutları simule et .. hatta annem almanyaya kadar gitti ama orda dondu başka yere gitmedi ...

Ve telefon
    Türkcel kamu hattı normalda 40 gelmesi gerekirken 170 milyon geldi bunu gittik turkcell e arattık ve hepsi internet bağlantısından gitmiş ama biz hiç internete girmedik telefondan intenet ile yaptığımız tek şey navigasyondu bunu tekrar gittik teknosaya bilgi almak istedik ancak kişi yemeğe çıkmış ve bidaha gelmedi :D bizde bilgi alamadık ..

Burda bize kurulumu ayrıntılı bir şekilde anlatacak bir arkadaş varya fazla yabancı kelime kullanmadan ve resimli anlatabilirse sevinirim ..

Şimdiden Teşekkür Ederim iyi günler ...

• Eğer paralıysa, internete giriyosa yandık deneme amaçlı, ona buna hava amaçlı hep girdim bakalım fatura ne gelecek fatura gelince yazarım... ....
  • arkadaşlar telefonun gece çekimi beni hayal kırıklıgına uğrattı.gece çekimlerinde daha iyi bi poz yakalamak için hangi ayarları yapıyorsunuz
    çektiğim bi kaç foto :(

http://img188.imageshack.us/i/fotoraf044.jpg/
    http://img189.imageshack.us/i/fotoraf045.jpg/
  • Yine bir samsung klasigi. Cihaz dış görünüm olarak çok güzel ama kullanımı tam bir ızdırap.

Gelen mesaj yazı boyutu çok küçük, bunu büyütmenin bir yolu varmıdır?
  • ben yandım bu telefon yüzünden siz yanmayın arkadaşlar 450 mılyon fatura gps falan heralde hıkaye tam bir saat turkcell muştrı hızmetlerıyle goruştum telefon illlaki türkcel altyapısını kullanıyor indirdiniz her veri içinde acaip bir fatura helede google haritası varya oyunların içnde sakın oraya girmeyin valla yanarsınız helede faturalı iseniz bu bana iki oldu birde adsl in olmadığı zamanlarda telekomdan 550 gelmişti hala unutamıyorum ama iş işten geçti aklınız varsa paranızda yoksa hiç takılmayın böyle şeylere tamamen kandırmacadan başka bir şey deil ben şimdi internet ayarlarını kapattım yarım saattir uydu arıyo bişi buldu yok hani ücretsizdi deneyın görün
  • sevgili arkadaşım bir hatan var gps ın ınternet ile bir alakası yok sen yanlışlıkla kendın ınternete bağlanmış olabilirsin,gps sı bulması evet diger cihazlara göre uzun sürüyor ama açık alanda olmaya ve bulutlu olmamasına dikkat et ...
  • ne yazıkki aynı hataya ben de düştüm.Oyunlar içindeki google maps çalıştırdım. 104 TL fatura girdi.
  • Valla sağolun su google mapsi imha ediyorum şimdi biri girer mirer yandım anam türküsünü çığırırım.
  • Bu navigasyonda route66 ve navigasyon sistemi olan yürü-sür sistemini ücretsiz kullanabilme yolu varmı arkadaşlar? Ben cihazı hollandada aldıüım için navigasyon yerine kumarhane çeki vermişler adiler. Telefonu burada sattım ama navigasyonnunu kullanırım diye geri aldım. bu seferde navigasyon için bi ton para istiyor cihaz. yokmu bunun beleşi filan...
  • ewet arkadaslar bugun aldım tel den ılk basta baya zor gelmıstı kı ben daha once dokunmatık ekran kullanamdım neysekı 2 saat kurcalıktan sonra cozmeye basladım genel anlamda menmunun kullandıkcada yenı ozellıklerını kesfedıyorum
  • ne kadar fiyatı arkadaşlar..bende n97 düşünüyorum.bu model altarnatif olabilirmi..
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biohazard

ne kadar fiyatı arkadaşlar..bende n97 düşünüyorum.bu model altarnatif olabilirmi..
    teşekkürler

Bu cihazın N97 ile uzaktan yakından ilgisi yok.
    İki cihaz bambaşka segmentlerde.

Bu üründe şekil yerinde, dizayn, incelik açısından çok güzel, ancak bunlar dışında çok bişey beklememek lazım.
    Özellikle pil konusunda çok şikayetler var.
  • arkadaşlar telefonla resim çekerken çok güzel çok net ama çektikten sonra puslu ve soluk renkli neden kaynaklanıyordur
    kamera ayarlaroında WDR yazan kısmı açık yapıyorum tamam diyorum çıktıktan sonra tekrar eski haline alıyor ve sahne moduna alınca resimi çekip kamerayı kapatıp yeniden açtıgımda oda eski haline geri dönüyor bu konuda yardımcı olurmusunuz
  • uzun bir aradan sonra veya 450 mılyonluk faturadan sora herkese merhaba bu telefonu alıpta içindeki google haritasından ağzı yanan yanan arkadaşlara özellıkle duyurulur müşteri hizmetlerini aradım on senelik turkcell müşterisi oldumu ve faturamın nıye bu kadar oldunu sordum cevap şu beyefendi malesef bu samsung cihazlardan çok şikayet alıyruz ama umarımki 450 liralık faturanızın çoğu internetle alakalı olsun niye dedim bununla ilgili birkaç işlem yapıyoruz dedi ve uzun bir tartışmanın ardından beni ürün danışmanına bağladı hatam şuymuş benim internet abenelim yokmuş eee 1mb 2000 milyonmuş eski parayla toplamda ben 200 mb veri indirmişim 200x2000=400 milyon çüş dememek için kendimi mudaramdan zor tuttum peki ne yapacaz .dedim öncelikle sizin 1 gb lik int paketi almazız lazım 40 tl eeondan sora biz dilekçe yazacaz bu arada siz bu faturayı ödemeyin vel hasıl 400 lük düştü 40 tlye yani arkadaşlar eğerki int ye abone deilseniz kesinlikle intenete falan girmeyin mb si 2 milyon ha eğer abone olursanız kota aşımında normal bir fiyat çıkıyor ben genede burdan turkcell e teşekür ediyorum bana bir kıyak gibi geldi çunki ads lin olmadığı bir zamanda ev telefonunun 00 nın açık oldunu bilmeden internete girmiştim hani o meşhur cilk meler vardı vardı ya onun yuzunten 560 mılyonluk bir faturayı bana öyle bir ödettilerki hiç içmden çıkmıyor . telekomdaki adam banane kardeşim girmeseydin ödeyeceksin dedi kuzu kuzu ödedim vede o günden iti baren evin telefonu yurt dışına kapalı onun için dirki bunlar daha insancıl geldi yoksa bunlarda diyebirdi ama en güzeli bilmedimiz şeyi yapmamak herkese hayırlı geceler

• quote:

Orijinalden alıntı: vigorfox

arkadaşlar telefonla resim çekerken çok güzel çok net ama çektikten sonra puslu ve soluk renkli neden kaynaklanıyordur
    kamera ayarlaroında WDR yazan kısmı açık yapıyorum tamam diyorum çıktıktan sonra tekrar eski haline alıyor ve sahne moduna alınca resimi çekip kamerayı kapatıp yeniden açtıgımda oda eski haline geri dönüyor bu konuda yardımcı olurmusunuz

• MErhabalar;
    Bugün itibariyle ben de bir s8300 sahibiyim. Ve maalesef ilk defa, hayal kırıklığı temalı bir ilk inceleme yazacağım.
    Öncelikle son 6 ayımı modifiye bir LG KU990 VIEWTY ile geçirdiğimi hatırlatırım, daha çok onunla kıyaslayacağım:

+Ekranı çok net; en ufak yazılar bile rahatlıkla okunabiliyor.
    +Kasası çok sağlam ve ele oturur duruyor. KU990 yanında iptidai kaldı. İnce ve şık bir tasarımı var.
    +Yanında verilen aksesuarlar çok kaliteli; SE w980i'den beri böyle bir kulaklık görmemiştim.
    +Şarjı normal kullanımda 2 günden uzun gider gibi görünüyor.
    +3G performansı ve GPS alıcısı gayet başarılı.
    +Sallama ve eksen sensörleri iyi çalışıyor.
    +Resim kalitesi çok iyi, en başarılı 8MP olduğu söyleniyor zaten. Video kalitesi KU990 ile aynı gibi.
    +Ses gücü ve kalitesi tatmin ediciliğin üzerinde.
    +Route66 ve GoogleMaps programları işi görmenin ötesine geçecek kalitede.
    +Açılıp kapanma hızı benzer cihazlara göre oldukça hızlı.
    +Ahize sesi çok gürültülü ortamları dahi bastırabilecek kapasitede.

Gelelim saç baş yolduran eksilere:
    -Ekranı gün ışığında hiç görünmüyor gibi.
    -Dokunmatiği LG'min yanına yaklaşamıyor, hissiz. Bu arada bunun kalibrasyonu yok mudur, kim nasıl yapmış da koymuş kutuya?
    -Menüler ÇOK yavaş.
    -Tuş takımı hiç bir işe yaramıyor, bari bir navigasyon tuşu koysalardı.
    -Bari bir SİLME TUŞU koysalardı!
    -Mesaj yazmak işkence. qwerty klavye yok, t9 korkunç. motorola'nın itap'ine benziyor. Q klavyeden tıkıdı tıkıdı multitap mesaj yazmaya döndüm.
    -SMS sesleri değişmiyor.. (SAMSUNG YAP ARTIK ŞUNU!) sadece 5 adet birbirinden rezil sesçik arasından seçim yapmak zorundasınız.
    -Hafıza kartı erişimi ilk erişimde çok uzun bekletebiliyor.
    -Titreşimi biraz güçsüz kalmış.

Sonuç olarak ilk defa bir telefondan beklediğimi alamadım. Gerçi bunlar ilk günlük düşüncelerim, daha alışırım belki.
    İnşallah daha doğrusu.

• 5 günün sonunda, yeni izlenimlerimi aktarıyorum..

+Fotoğraf kalitesi kesinlikle kullandıklarımın içinde en iyisi. O çok methettiğim KU990'a bile fark attı, özellikle gece çekimlerinde.
    +Tuş kilidi kapalı bile olsa, ses tuşları vasıtasıyla kulaklıktan dinlediğiniz müziğin sesini açıp kısabiliyorsunuz.
    +Hoparlör sesi çok net.
    +mp3 ve radyo konusunda şarj ömrü KU990'a göre iyi (ancak genel anlamda şarjı gitmiyor)
    +Facebook için kısayolu mevcut, java olarak yüklediğim msn de sorunsuz çalışıyor.
    +Konuşurken birkaç saniye sonra ekran kapansa da, telefonun konumunu değiştirdiğinizde (örneğin kulağınızdan alıp önünüze götürdüğünüzde) ekranı direk kendine gelip dokunmatiği etkinleşiyor. İşte bu çok güzel olmuş.
    +Telefonun sürgüsünde en ufak bir boşluk yok, yağ gibi kayıyor maaşallah
    +Ana ekranı aslında oldukça uzun bir ekran.. widget'leri gizleyip masaüstünüzü liste menüymüş gibi aşağı sürükleyebiliyorsunuz. Masaüstü bu haliyle aynı anda 20 widget alabiliyor
    +Servis sağlayıcı simgesi de aslında bir widget, onu da widget menüsüne gizleyebiliyorsunuz :)
    +Tarayıcısı java-flash desteklediğinden her sayfayı sorunsuz görüntüleyebiliyor.
    +YES tuşuna bastığınızda gelen, giden, cevapsız aramalarla birlikte mesajları da görüyorsunuz. İyi düşünülmüş bir şey bence.

-Hoparlör sesi net olsa da güçsüz ve mono maalesef, zira ahizeyi kullanıyor
    -Flaşı LED olduğu için çok güçlü değil.
    -Menüsü karışık ve derinliksiz. Telefona neredeyse hiç bir ayar yapamıyorsunuz. (ekran kalibrasyonunu hala bulamadım)
    -35mm kulaklık girişi yok. (gerçi kutusundan adaptörü ve çok kaliteli bir kulaklık çıkıyor da, multimedya telefonu bu sonuçta)
    -Öndeki yes-no-geri tuşlarının ışıklandırması yok.
    -Tuş kilidini açmak için bir süre basılı tutmanız gerekiyor. Eski KU990'ımda basıyordum tak açılıyordu, basıyordum tak kapanıyordu.
    -Şarj süresi korkunç. Eğer gün içinde bir kez olsun google maps veya route66 yazılımına bağlandıysanız o akşam şarjı bitmiş olacaktır. GPS çok şarj götürüyor. GPS kullanmasanız bile anladığım kadarıyla her gün şarj etmeniz gerekecek.
    -Widget menüsü dışarıdan bakıldığında genişletilebilir bir konsept gibi dursa da samsung bunun üzerine hiç gitmemiş, göstermelik gibi. Üzerine herhangi bir şey bulup ekleyemedim, sitesindeki birkaç gereksiz widget dışında.
    -Bu kısmı tekrar etmem gerekiyor: SMS YAZMAK İŞKENCE. gerçekten de, 10 yıl önceki motorola v3690'ım bu konuda daha başarılıydı.

Netice olarak fikrim şudur, belli eksiklikleri göze alarak satın alınması gereken bir telefon. Aynı fiyat aralığında benim zevkime göre daha güzel telefonlar bulunabilirdi; ben yine bunu aldım. Multimedya özellikleri bakımından çok başarılı, şekil bir telefon olsa da; donanımsal ve "telefonsal" özellikler bakımından çok eksiği var. Telefonu özellikleri için alıyorum diyen kullanıcılar için ise kesinlikle düşünülmesi gereken bir cihaz (telefon kısmına katlanabilirseniz)
    Ben en kısa zamanda LG GD900 Crystal'in piyasaya girmesini bekliyorum, o zamana kadar bu telefonu keyifle kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarzanabi -- 5 Ağustos 2009; 19:45:18 >

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.