Şimdi Ara

===> Yeni Nokia N9 | MeeGo - 3.9' AMOLED FWVGA - 8MP 720p - NFC <===

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.177
Cevap
10
Favori
150.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia N9 | MeeGo - 1GHz - 3.9" FWVGA AMOLED - 64GB - 8MP - 720p - NFC

===> Yeni Nokia N9 | MeeGo - 3.9' AMOLED FWVGA - 8MP 720p - NFC <===

Sistem Özellikleri
  • CPU: 1 GHz ARM Cortex-A8
  • GPU: PowerVR SGX530 @ 200 MHz
  • SoC: TI OMAP3630
  • RAM: 1024 MB
  • ROM: 512 MB

Şebeke Özellikleri
  • 2G: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
  • 3G: HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100

Fiziki Özellikler
  • Boyutlar: 116.5 x 61.2 x 12.1 mm
  • Hacim: 76 cc
  • Ağırlık: 135 g

Ekran Özellikleri
  • Tipi: AMOLED
  • Boyut: 3.9 inç
  • Çözünürlük: 16:9 FWVGA (854 x 480 piksel)
  • Renk derinliği: 24 bit
  • 2.5D eğimli Corning® Gorilla® Glass
  • Parlama önleyici polarizör
  • Dokunmatik: Kapasitif algılayıcı
  • Ek Özellik: Multi-touch, ivmeölçer, yakınlık sensörü, ortam ışığı dedektörü

Görüntüleme Özellikleri
  • Kamera: 28mm Carl Zeiss lens, f/2.2 diyafram, AF, 8 MP (3264x2448 piksel)
  • Dijital Zoom: 4x
  • Flaş: Çift LED
  • Ek Özellik: Konum işleme, yüz tanıma
  • Video: 720p@30fps
  • Ön Kamera: Var

Hafıza Özellikleri
  • Dahili Hafıza: 16/64 GB
  • Harici Hafıza: Yok

Bağlantı Seçenekleri
  • GPRS: Class 33
  • EDGE: Class 33
  • 3G: HSDPA, 14.4; HSUPA, 5.7 Mbps
  • WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n
  • NFC
  • Bluetooth: v2.1
  • 3.5 mm Kulaklık Girişi: Var
  • USB: microUSB v2.0
  • TV Çıkışı: Var

Güç Yönetimi
  • Batarya: Li-Ion 1450 mAh (BV-5JW)
  • Bekleme Süresi: 380 saat (2G) / 450 saat (3G)
  • Konuşma Süresi: 11 saat (2G) / 7 saat (3G)
  • USB'den Şarj: Evet

Diğer Özellikler
  • Radyo: Yok
  • GPS: Var, A-GPS destekli
  • Dijital Pusula: Var
  • Görüşme esnasında gürültü önleyici ikinci mikrofon

http://europe.nokia.com/find-products/devices/nokia-n9/specifications
    http://www.developer.nokia.com/Devices/Device_specifications/N9-00/
    http://press.nokia.com/wp-content/uploads/mediaplugin/doc/1-nokia-n9-data-sheet.pdf

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reis-i Eagles -- 7 Ocak 2012; 11:00:42 >

• Nokia'nın bir türlü öldüremediği bence en iyi Nokia telefon. Z3C yanında 2. telefon olarak kullanıyorum.

Bu arada Nokia ( MS ) bütün desteğini kestiği, şahdamarlarını jiletlediği halde N9 yaşamaya devam ediyor.
    Geliştirmek bir yana bitirmek uğruna var olan uygulamaların desteğini kestiler yine bitmedi.

Şuan da Whatsupp, Twitter ( Twitfix yama ile ), Instago ( Instagram ), Youtube, Skype ( görüntülü görüşme yok ), Fm radio, Opera browser, ön kamera, e-book reader, pdf reader, Bumblr ( Tumblr ), Dropian ( Dropbox ), Box, Kmplayer, Nelisquare ( Foursquare ), hava durumu, harita uygulamaları vs. vs. hala 3. şahış geliştirmesi olarak çalışıyor.

Özellikle Whatsupp çakma Whatsapp gibi gelebilir ama ben şuan Z3C'de bulunan orijinalinden daha çok seviyorum.

N9 hala yaşıyor.

En sonunda şebekesini de kapatırlarsa yine 64 gb media sunucu gibi kullanılabilir.

Nokia ( Ms ) kendi etti kendi buldu. Şu telefon hala bu sene bile sıfır olarak Hepsiburada'da 600 liraya satıldı. Alan adamlar desteği geçtim öldürülmeye çalışılan bir telefon aldı ama Nokia ( Ms ) prestij olarak kaybetti de kaybetti.

40 yıl telefonsuz kalırım da garantisi bitmeyen telefonun desteğini kesen Ms telefon almam. Lumia diye millete kakalıyor ama yarın canı sıkılsa desteği kesse şaşırmam, kimse de bir şey diyemez.
  • N8 i aldıgımız zaman N9 çıkıp pişman etmez umarım :) gerçi iki cihaz arasında çok köklü değişiklerler olacagını sanmıyorum. yani n9 bambaşka olmuycak. umarım :)

edit: demişim bir yıl önce ama gel görki bambaşka oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslan66_ -- 10 Aralık 2011; 12:08:44 >
  • Tam N8 alıp da N9 un piyasaya sürülmesi çok acı olur, daha uzun bir süre olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

Tam N8 alıp da N9 un piyasaya sürülmesi çok acı olur, daha uzun bir süre olduğunu düşünüyorum.

aynen katılıyorum..
  • 14-15 Eylül'de Nokia World var Londra'da. En erken o zaman tanıtılır sanıyorum. Ondan önce de yine sızıntılar olacaktır.
  • N9 ile N8 aynı birbirinden farklı cihazlar olacak. N9 MeeGo olarak gelecek ve N8 ile birbirlerinden tamamen farklı olacaklar. İkisinin de kullanıcı kitleleri farklı kesimler olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 9 Haziran 2010; 15:01:37 >
  • Reis senin açtığın bir konu vardı yanlış hatırlamıyorsam. X10 diye bir başlıktı ve özelliklerinde işletim sisteminin S^3 olacağı yazıyordu. Belkide gerçekti o çizim.
  • evet benim aklıma geldi direkt o ama X10 portfolyo'da olmadığı için güncellemedim onu.
  • Nokia bu aralar gerçekten iyi gidiyor
  • S serisi meego lu olmasın sakın. n9 s^3 ya da s^4 olabilir.

S serisinin sarı renkte baca olması meegolu olabileceği anlamına gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windows 11 -- 9 Haziran 2010; 17:37:54 >
  • buda 45 megapikselmi olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

buda 45 megapikselmi olacak

Hayır 262.144 megapiksel
  • N9 bence N8'den sonra çıktığına göre performans/özellik olarak N8 alanları pişman edecek ve N8'leri sattırmaya çalıştıracak.. Para kazanma taktiği budur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Football Mania
    S serisi meego lu olmasın sakın. n9 s^3 ya da s^4 olabilir.

S serisinin sarı renkte baca olması meegolu olabileceği anlamına gelebilir.

Mantıklı geliyor zira Nseries'in tamamı Symbian olduğu için Nseries'in düzenini bozmak istemiyor olabilir. Çünkü Nseries'in ilk cihazı olan N70'ten son cihazı olan N8'e kadar(Nxxx serisi hariç) hiçbir Nseries cihazına Symbian dışında yer vermedi. Bir tarafta MeeGo bir tarafta Symbian Nseries'in ikiye bölünmesine sebep olabilir. Ama şu da var, Nseries 5 yıldır Nokia'nın Amiral Gemisi sınıfı cihazlarının çıktığı sınıf ve en prestijlisi. Bu saatten sonra Nseries'in yerini başka bir serinin alması pek de doğru bir hareket değil. Belki de Nseries hem MeeGo hem de Symbian olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 9 Haziran 2010; 20:58:15 >
  • Yukarıdaki fotoğrafta S serileri limitli üretimi olacak ürünler olarak tanımlanmış.
  • Special'ın "S"i olabilir o. Sınırlı üretim modeller mesela.
  • Aslında S serisi 8800 tarzı birşeyde olabilir.Belkide MeeGo'dur :).Ne dersiniz belkide N82leri N79ları N78leri elden çıkarmanın zamanı gelmiştir :)
    Ne günlerdi be N82-N79 kıyaslamaları N79-N78 kıyaslamaları :) :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safa_oyuncu -- 9 Haziran 2010; 20:39:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

Special'ın "S"i olabilir o. Sınırlı üretim modeller mesela.

O halde S serisi MeeGo değilde özel üretim cihazları kapsayabilir. 8800 serisi Arte-Sirocco-Gold Edition vs. Nseries yine Nokia'nın en üst seviyesi olarak kalacak anlaşılan. Symbian ve MeeGo olarak ikiye ayrılacak. Tahminim N9 MeeGo gelebilir yönünde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: safa_oyuncu

Aslında S serisi 8800 tarzı birşeyde olabilir.Belkide Megoo'dur :).Ne dersiniz belkide N82leri N79ları N78leri elden çıkarmanın zamanı gelmiştir :)
    Ne günlerdi be N82-N79 kıyaslamaları N79-N78 kıyaslamaları :) :)

daha gelmedi elden çıkarma günleri eğer yine nokia tercih edecekseniz bana göre (cümleye bak :D )

öncelikle n8 i görmeliyiz diye düşünüyorum. yine klasik symbian stabilite sorunları olacak mı acaba
  • http://conversations.nokia.com/design-by-community/ bu cihaz muhtemelen meego lu olacak diye düşünüyorum. Not: Telefonun adı "Nokia U" olacak ve adı bu sitedeki yarışmada BURAK isimli bir Türk evet bunu bir Türk buldu. U Ultimate anlamına gelebilir.

quote:

The Datasheet

Check back every week to watch the device take shape, with the latest specs added as you vote for them.
    Display and user interface

Display: 4-inch capacitive 16:9

Power button, camera, zoom and volume button controls
    Size and shape

Shape: Monoblock

Dimensions: 60 x 110 x 6-10mm

Extras: Auto lens cover
    Materials

Material: Aluminium

Finish: Soft touch

Colour: Single colour

Durability: Super strength
    Operating system

Open source operating system with unlimited multitasking.

The DbC OS 1 sports temperature and location sensors so your device constantly monitors your whereabouts and the local conditions.

Device-based storage is supported.

The majority of OS functionality responds to touch control.
    Connectivity

Support for 802.11 n/b/g wireless standards.

USB 3 connectivity.

HDMI connectivity.

Cable charger.

Dolby Surround Sound.
    Camera

8-megapixel

4X optical zoom

Dual LED and Xenon flash

HD video capture

Instant image capture
    Enhancements

Kinetic power booster

Multiple OS support

Surround Sound Speakers

Upgradable Flash memory

Upgradable image sensor
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.