Şimdi Ara

===> SE Xperia™ arc | 4.2' BRAVIA® - 8MP Exmor R™ HD - 8.7mm <=== (794. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.906
Cevap
13
Favori
612.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 792793794795796
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dedim "ulan çıkmamış candan umut kesilmez, nasolsa z3c de piyasaya çıkmamış,
    zaten telefonunu da seviyorsun, gönder teleservise, bakalım ne diyecekler?"
    Orijinal kutu vs herşeysi duruyordu. Koydum kutuya, içine de bir not yazdım:
    "Denize düşürdüm, tamiri veya parça değişimi ile çalışması mümkün mü, masrafı ne olur?" diye.
    Ad-soyad, telefon, e-mail vs yazdım.

On gün geçti, ben "tamiri mümkün değil veya mümkün masrafı şu" diye aranmayı beklerken dün telefon kargo ile çıkageldi.
    İçine bir not yazmışlar:
    Sıvı teması tespit edilmiştir, parça değişimi ile tamiratı mümkündür.

Ben şimdi ne yapayım bu teleservisi?
  • Benim xperia arcıda valide hanım kullanıyor. Kendisinin bütün ihtiyaclarını karşılayabilen bir cihaz olduğu icin 1 2 yıl daha arc aileden ayrılmaz gibi duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12 Ekimden bu yana kimse yazmamış..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

12 Ekimden bu yana kimse yazmamış..

muzeye kaldirdim yatiyor efsane
  • Tesla Nikola kullanıcısına yanıt
    Calisiyormu?

• Angelica kullanıcısına yanıt
    Calisiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesla Nikola kullanıcısına yanıt
    Guzel

• Hey gidi ne günlerdi be. @ Angelica sen hala daha Arc ' ını satmadın galiba müzeye koyacaksın sanırım.. Sony Ericsson ' un son amiral gemisi Arc/S efsane cihazdı hakikaten.
  • elektrosenol kullanıcısına yanıt
    Aynen finali cok iyi yaptilar.

Evet hala kullaniyorum

• Efsane telefondu ancak bir tamirciye verdim hoparloru bozuldu bir daha da yapilamadi gunluk ihtiyaclarda ise yariyor.

Bende kardeşi X10 ' u kullanıyorum. Arc ' ı satalı bayağı oldu X10 kaldı. Bir ara benchmarkta kapışmalıyız Arc gerçekten 4x4 ' lük telefondu. Ekran ,kamera kalitesi, ses kalitesi, radyosunun oluşu, tasarım zaten adamı şah damarından vuruyordu. Bir android olmasaydı iyidi.
    X10 da cok guzel telefon bir 6 ay kadar kullandim. Tasarim acisindan o da cok iyi. Arayuz ayni zaten. Cok az bir sey performans dusuk ama asil satma sebebim ahize sesinin dusuk olmasiydi. Cozebildinmi o sorunu?

• 250 Euroya almanyadan zamanında getirdiğim Arc S'imi 3-4 sene kullanmıştım.
    Şimdi kızıma verdim, ilk telefonu olarak kullanmaya başladı.
    Ahize sesi konusunda haklısın. X10 ' da en yüksek ahize sesini Alman bir geliştiricinin yaptığı CM 7,2 tabanlı bir romla duymuştum, gayet tatmin ediciydi. Fakat rom çok şarj yiyiyordu ve internet bağlantısında pek başarılı değildi. Bende bayağı bir rom denemesi yapmıştım bu tarz problemlerin sonucunda. Elinde sonunda en stabil ve aynı zamanda orjinal roma yakınlığı (stok kernel ile bile gayet stabil çalışması) nedeniyle Dixperia romlarında karar kılmıştım. Şu an cihazda stok kernel üzerinde Dixperia 7 romu yüklü ve ahize sesi stok roma göre ''biraz'' daha fazla çıkıyor. Dixperia 'nın kendi kernelini atıp birde cpu ' ya ince ayar çektiğinde cihaz performans olarak stok roma göre coşuyor. Kullanmasını bilene birçok yönüyle halen daha çok iyi bir cihaz x10.

Sesi bir derece çozmussun. Bu cok guzel ben o zamanlar rom islerinden anlamiyordum o yuzden ugrasamadim.

Performans olayina gelince yapilabilecekleri yapmissin zaten ama bir tavsiyem var. Google hizmetlerini kullanmiyorsan kaldir. Market ivir zivir ne varsa kaldirdim ben, ram acayip rahatladi.

Onun disinda gerisi keyif dedigin gibi kullanmasini bilene

Aynen katılıyorum. Google servisleri özellikle update edildikten sonra ram ' i şişirmeye başlıyor. Ben o yüzden onlara hiç dokunmadım. Geriye kalan ıvır zıvırı hep kaldırdım. Kendi seçilmiş apk listem var uygulamaları hep oradan kuruyorum. Şu an Google servislerinide kaldıracam. İlk açılışta boşta 174mb ram oluyor. Rom stok bazlı olduğu için seninde dediğin üzere ses kalitesi tıpkı orjinalinde olduğu gibi çok doğal. CM veya feralab gibi romlar kurduğun zaman ses mekanikleşiyor. Dixperia romda Xperia S ' in ilk çıkan walkman uygulaması (grafik ekolayzırlı) vardı. Bunu kaldırıp X10 ' un stok müzik uygulamasını kurdum ses fenaa. Bir ara ''hala eski Sony Ericsson kullananlar kulübü kurmalıyız.
    Senin cihaz efsane olmuş ya sırf o düşen ses kalitesi yüzünden rom olayına ısınamamıştım.

Kulüp kurarız ama pek kullanan kalmadı ya. Millet Z serisi takılıyor
    Sen ne diyorsun. O romu bulana kadar cihazdan ne romlar geçti bir bilsen. Bu roma yakın stabiliteyi MİUİ romda yakalamıştım. Biliyorsun ki MİUİ romda menu yok. İphone arayüzü misali bir arayüz var. Ek olarak temada yükleyebiliyorsun eski java ve symbian cihazlardaki gibi. Ama romda çok eksiklik vardı ve bağzı yerlere girince launcher geçici olarak çöküyordu. Kamera beklenen kaliteyi asla vermiyordu, kimi yerler çince ,İngilizce 'ydi falan.

Z serisi M serisi falan hikaye. Sony, Ericsson ' u aldıktan sonra bir alfabe tutturdu gidiyor. Nerede o eski seriler ,eski kaliteli telefonlar, eski heyecan. Şimdi hiçbirinden eser yok bana göre. Ben yedek teller olarakta olsa kullanıyorum valla. Bunlardaki kalite yeni cihazlarda yok. Bordo Satio'm vardı onu sattım. Şimdi kenarda taş gibi W960 ve X10 kaldı. Bunları da senin gibi müzeye koymayı düşünüyorum. Kulüp kurulursa 2 telefonla girerim valla, emme eskilerden kimse kalmadı demek.

• Aynen MIUI'lar başta iyi gibi geliyor ama birçok eksiklik ve hata ortaya çıkıyor.

Aynen eskisi gibi değil artık. Efsane cihazlar üretilmiyor.

Satio bende de vardı ilk çektiğim resmi çok iyi hatırlıyorum. İlk andan itibaren büyülemişti beni.

W960'ı iyiki saklamışsın. W950 ve P1 vardı bende W960 ikisinin birleşimi zaten o yüzden az çok tahmin edebiliyorum. Aynı şekilde efsaneler arasında.

Sakın satma müze ideal dediğin gibi

Kimse yok evet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 2 Temmuz 2015; 19:04:31 >
  • 5 yıldır hala kullanıyorum. Servise, tamir hiç gitmedi.
    Bir ara flash bellek takılabilir hale getirmiştim. Güncelleme ile o özelliği kayboldu. Bir daha da ne yaptıysam olmadı ama önemli değil. Pek lazım olmuyor zaten. Ekranda hiç çizik yok.
    Sensördeki çatlağı iyi bir japon yapıştırıcı ile hallettim.
    Şu ana tüm iihtiyaçlarımı karşılıyor.
    Herhalde benden başka bir akıllı telefonu 5 yıldır kullanan yoktur.
    Sadece internette büyük site açmaya çalıştığımda Opera Mobil ve Playerpro kapanıyor.
    Bu da nadiren olan bir şey.
    Yani ARC'ta sorun yok ama sitelerin içeriği genişlediği için ARC'ın gücü yetmemeye başladı.
    Şu haliyle bile daha yıllarca kullanabilirim.
    Hafıza kartında 2500 mp3, binlerce resim, belde, video vs var.
    Sağolasın Sony Ericsson.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maviufuklar -- 26 Temmuz 2015; 11:46:12 >
  • 
Sayfa: önceki 792793794795796
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.