Şimdi Ara

===> SAMSUNG GALAXY S ANA KONU 2 <=== (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
426
Cevap
14
Favori
100.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HellyBean iyi çalışıyor, bug yok gibi. Seeder kurunca epey de hızlandı. Fakat pil ömrü felaket, sırf bu yüzden eşim telefondan soğudu. Örneğin wifi üzerinden internete girdiğim anda pil yüzdesi ikişer üçer düşmeye başlıyor! (Rakamları atıyorum, benim atrix'de 1 saat wifi üzerinden surf %5-10 pil tüketiyorsa, eşimin Galaxy S'de %50-60 pil gidiyor.)

Pil mi orjinal değil (telefon yurtdışından gelen cihazlardan) yoksa rom mu çok pil tüketiyor? Acaba 4.2 mi yüklemeli?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 16 Ocak 2013; 17:28:53 >
  • Arkadaşlar ben 2 gündür telefonumu bilgisayara bağladığım halde, telefonda siyah ekran gelmiyor. yığın bellek olarakda kullansam, kies bağlantısıda kullansam olmuyor. İşin garip tarafıda, hiçbir uyarı yazısı çıkmaması. Sanki şarza takıyorum gibi tepki veriyor sadece. ayarlarda bağlanıyor sekmesinin içinde USB bağlanıyor kısmında 'Bağlı USB cihazı yok' yazıyor. telefona reset attım, bilgisayarı yeniden başlattım, kies açıkken veya kapalıyıken bağlantı kurmaya çalıştım olmadı. yardım ederseniz çok sevineceğim.
    Samsung Galaxy i-9000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fiendhunter -- 12 Şubat 2013; 9:45:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiendhunter

Arkadaşlar ben 2 gündür telefonumu bilgisayara bağladığım halde, telefonda siyah ekran gelmiyor. yığın bellek olarakda kullansam, kies bağlantısıda kullansam olmuyor. İşin garip tarafıda, hiçbir uyarı yazısı çıkmaması. Sanki şarza takıyorum gibi tepki veriyor sadece. ayarlarda bağlanıyor sekmesinin içinde USB bağlanıyor kısmında 'Bağlı USB cihazı yok' yazıyor. telefona reset attım, bilgisayarı yeniden başlattım, kies açıkken veya kapalıyıken bağlantı kurmaya çalıştım olmadı. yardım ederseniz çok sevineceğim.
    Samsung Galaxy i-9000

Eğer şarj oluyor ama data bağlantısı olmuyorsa sorun kablodan olabilir.
  • Şarz oluyor. bilgisayara bağladığımdada şarz oluyor. ama usb bağlanınca android ekranı gelmiyor telefonda. (siyah ekran)
  • hocam ben 4.0.4 rom kurmuştum telefona 1-2 ay önce.Yaklaşık 1 hafta önce fabrika ayarlarına döndüm.Hala 4.0.4 vardı.Ama asıl sorunum fabrika yarlarına döndükten sonra IMEI numaramın kayıt dışı olması.Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

HellyBean iyi çalışıyor, bug yok gibi. Seeder kurunca epey de hızlandı. Fakat pil ömrü felaket, sırf bu yüzden eşim telefondan soğudu. Örneğin wifi üzerinden internete girdiğim anda pil yüzdesi ikişer üçer düşmeye başlıyor! (Rakamları atıyorum, benim atrix'de 1 saat wifi üzerinden surf %5-10 pil tüketiyorsa, eşimin Galaxy S'de %50-60 pil gidiyor.)

Pil mi orjinal değil (telefon yurtdışından gelen cihazlardan) yoksa rom mu çok pil tüketiyor? Acaba 4.2 mi yüklemeli?

Kendi soruma cevap veriyorum.

Pil kötüymüş, Çin'den 10-15 dolara 2pil + harici şarj cihazı seti satın aldık, pilleri kullanmayı bile düşünmüyordum ama sırf meraktan denedim ve çok memnun kaldım. Pil ömrü gayet tatminkar bir hale geldi...

• quote:

Orijinalden alıntı: Palantír

hocam ben 4.0.4 rom kurmuştum telefona 1-2 ay önce.Yaklaşık 1 hafta önce fabrika ayarlarına döndüm.Hala 4.0.4 vardı.Ama asıl sorunum fabrika yarlarına döndükten sonra IMEI numaramın kayıt dışı olması.Yardımcı olursanız sevinirim.

EFS yedeğinizi geri yüklerseniz IMEI'niz geri gelecektir.
    Fabrika ayarlarına dönmek demek cihazın fabrikada yüklenen 2.1 Eclair rom'a döneceği manasına gelmiyor. Bu işlem sadece data partisyonunuzu yani sizin yaptığınız işlem-ayar-yüklenen uygulamalar v.s. olduğu bölümü siler.
  • Benim önceki romum cyanogen mod 10.1 di tekrar turkcell romuna dönerken telefon sürekli açılıp kapanıyor buna nasıl bir çözüm bulabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheGalaxySeries

Benim önceki romum cyanogen mod 10.1 di tekrar turkcell romuna dönerken telefon sürekli açılıp kapanıyor buna nasıl bir çözüm bulabilirim

yardım edicek kimse yok mu allah aşkına telefonum böyle kaldı wipelerini de yaptım açılmıyor telefon bi yardım edin lütfen
  • quote:

quote:

Benim önceki romum cyanogen mod 10.1 di tekrar turkcell romuna dönerken telefon sürekli açılıp kapanıyor buna nasıl bir çözüm bulabilirim

yardım edicek kimse yok mu allah aşkına telefonum böyle kaldı wipelerini de yaptım açılmıyor telefon bi yardım edin lütfen

Bildiğim kadarıyla Turkcell Rom'ları 3 parça değil, tek pda dosyasından oluşuyor. Dolayısıyla Zaten CM yada başka bir Custom Rom'dan direk olarak Türkcell Rom'a dönüş yapamazsınız. Partisyon tabloları farklı olduğu için partisyon hataları alırsınız. Mutlaka Turkcell Rom yükleyecekseniz öncelikle JPU Rom'unu re-partition'lu ve 3 parçalı olarak yükleyip, daha sonra Turkcell Rom'unu yüklemeniz gerekir. Yok, Turkcell olmasa da olur ama Orjinal Rom yüklemek istiyorum derseniz de önce JVU Rom'unu (JPU'daki gibi) yükleyip daha sonra JW4'ü falan yükleyebilirsiniz.

Önemli olan nokta şu. Partisyon tablosunu değiştiren Custom Rom'lardan birini yüklediyseniz, Samsung Rom'larına dönebilmeniz için ya JPU yada JVU romlarından birini yüklemek zorundasınız. Daha sonra da istediğiniz tek parçalı Orjinal Rom'u yükleyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

quote:

Bildiğim kadarıyla Turkcell Rom'ları 3 parça değil, tek pda dosyasından oluşuyor. Dolayısıyla Zaten CM yada başka bir Custom Rom'dan direk olarak Türkcell Rom'a dönüş yapamazsınız. Partisyon tabloları farklı olduğu için partisyon hataları alırsınız. Mutlaka Turkcell Rom yükleyecekseniz öncelikle JPU Rom'unu re-partition'lu ve 3 parçalı olarak yükleyip, daha sonra Turkcell Rom'unu yüklemeniz gerekir. Yok, Turkcell olmasa da olur ama Orjinal Rom yüklemek istiyorum derseniz de önce JVU Rom'unu (JPU'daki gibi) yükleyip daha sonra JW4'ü falan yükleyebilirsiniz.

Önemli olan nokta şu. Partisyon tablosunu değiştiren Custom Rom'lardan birini yüklediyseniz, Samsung Rom'larına dönebilmeniz için ya JPU yada JVU romlarından birini yüklemek zorundasınız. Daha sonra da istediğiniz tek parçalı Orjinal Rom'u yükleyebilirsiniz.

çok teşekkürler kardeşim iyi forumlar

• haziran ayı kuralabılecek en guncel jellybean custom rom nedir ? yardımcı olabılırmısnız? gıngerbreaddan cok sıkıldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesarda

haziran ayı kuralabılecek en guncel jellybean custom rom nedir ? yardımcı olabılırmısnız? gıngerbreaddan cok sıkıldım

Ben cm 10.1 rc5 kullaniyorum. Tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • su an darky rom yüklü format atıp dırek yukleyebılırmıyım. yoksa turkcell roma donmem mı lazım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: welowis

quote:

haziran ayı kuralabılecek en guncel jellybean custom rom nedir ? yardımcı olabılırmısnız? gıngerbreaddan cok sıkıldım

su an darky rom yüklü format atıp dırek yukleyebılırmıyım. yoksa turkcell roma donmem mı lazım ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: welowis

quote:

su an darky rom yüklü format atıp dırek yukleyebılırmıyım. yoksa turkcell roma donmem mı lazım ?

Orjinal rom a donup daha sonra wipe islemlerini yapip yukleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama kusura bakmayın. Şimdi ben telefonumu kaybettim ve bir şekilde elime bir yerlerden samsung galaxy s geçti eski telefonumdan yedeklemiş olduğum kartiviztleri google' vasıtası ile senkronize ettim fakat asıl anlayamadığım olay şu. Rehbere senkronize ettiğim numaralara rehber üzerinden ulaşmak aramak ya da ne bileyim mesaj atmak istediğimde arayamıyor hiçbir yolla da iletişime geçemiyorum uzun lafın kısası senkronize ettiğim bu rehberi hiç birşekilde kullanamıyor sadece telefonumda görüntüleyebiliyorum. Bunun sebebi nedir? Bu sorunu daha önce yaşamış bir arkadaş yardımcı olabilirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademalanya -- 1 Ağustos 2013; 15:55:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ademalanya

arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama kusura bakmayın. Şimdi ben telefonumu kaybettim ve bir şekilde elime bir yerlerden samsung galaxy s geçti eski telefonumdan yedeklemiş olduğum kartiviztleri google' vasıtası ile senkronize ettim fakat asıl anlayamadığım olay şu. Rehbere senkronize ettiğim numaralara rehber üzerinden ulaşmak aramak ya da ne bileyim mesaj atmak istediğimde arayamıyor hiçbir yolla da iletişime geçemiyorum uzun lafın kısası senkronize ettiğim bu rehberi hiç birşekilde kullanamıyor sadece telefonumda görüntüleyebiliyorum. Bunun sebebi nedir? Bu sorunu daha önce yaşamış bir arkadaş yardımcı olabilirse sevinirim.

İşin açıkçası hiçbir şey anlamadım. Daha doğrusu, anladığım şey çok anlamsız.
    Siz telefonu açtığınızda mesela rehberde olan bir numarayı yazarken rehberdeki kişi ismi görünüyor mu?
    Siz aramayı rehberi açarak oradaki listeden seçip ara diyerek mi yapıyorsunuz?
    Rehberde olmayan bir numarayı arayabiliyor musunuz?
    Telefonunuzun arama kısıtlaması olmadığına emin misiniz?

• merhabalar öncelikle sorunu kısaca anlatayım bulduğum çözümü de buraya yazayım belki bir arkadaş daha aynı sorunu yaşar ve buradan çözümünü fazla kafasını yormadan bulabilir.

Şimdi sorun şu eski nokia telefonumun rehber yedeğini aktarmıştım pc ye . Ve bu yedeği telefonumu kaybedince almış olduğum samsung cihaza aktarmak istedim. Bunun içinde ilk önce kaydetmiş olduğum rehber yedeğini gmail'e yükledim ve telefonum üzerinden senkronize ettim. Ama telefon numaralarını rehberimde görmeme rağmen telefon numaralarını ara dediğim zaman telefon aramayı algılamıyordu. Oysa numara rehber de kayıtlı ama telefon hiç bir şekilde aramayı gerçekleştirmiyordu.

Meğer benim sorunum da şuradan kaynaklanıyormuş; o da nokia işletim sistemi numaraları yedeklerken numaraları gayet sorunsuz yedeklemiş. Fakat biz bu yedeği gmail'e aktardığımızda numaralar numara haznesinde değilde kişisel bilgilere ait olan özet bölümde yani özet haznesinde görünüyordu dolayısıyla samsung'a rehberi aktardığınız zaman numaralar numara kısmında değil kişisel bilgiler kısmında görünüyor e haliyle numara kısmı da boş olduğu için numarayı tanımıyor ve aramayı gerçekleştirmiyordu. velhasıl kelam bu numaralı gmail üzerinden özet kısmından alıp telefon numarası kısmına teker terker yerleştirdim ve rehberi tekrar senkronize ettim ve şu anda rehberimdeki kişileri sorunsuz bir şekilde arayabiliyorum.

Yani özet kısmına yerleşen numaraları, kesip google'daki telefon numarası haznesine ekledim ve sorun kalmadı.

ilginize teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademalanya -- 3 Ağustos 2013; 10:45:32 >

• Evet arkadaşlar, konu uzun zamandır ölüymüş fakat 4.4 kitkat cyanogen güncelelmesiyle tekrar canlandırma vakti geldi. Galaxy s'i Turkcell rom'uyla kullanıyordum ve telefon artık miladını tamamlamak üzereydi hatta ciddi ciddi gmd almayı düşünüyordum. İNternette okuduğum kadarıyla, 4.4'ün özellikle eski telefonlara müthiş performans artışı yaşattığını öğrendim ve nightly modunu dün kurdum. 24 saattir en ufak sorun yaşamadım ve gerek menü geçişleri, gerek uygulama hızı olsun, telefona adeta yeniden can verdi. Chrome ile internette rahat gezebiliyorum, telefonda oyun merakım olmadığından yorum yapamam haliyle.

Sizlere tavsiyem, elinizde eski android'li bir telefon varsa yenisini almadan önce 4.4 kitkat'a bir şans verin. Biraz bekleyebilirsiniz dün itibariyle henüz stabil bir sürümü yayınlanmamıştı.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.