Şimdi Ara

===> RESİMLİ & DETAYLI NOKİA N73 İNCELEMESİ by Reis-i Eagles™ <=== (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
744
Cevap
1
Favori
200.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: PHI

quote:

Orjinalden alıntı: J@ckD@niels

quote:

kim ne derse desin
    şu ana kadar gördüğüm n73 resimlerinden(neredeyse 50ye yakın resim inceledim) beğendiğim resim sayısı malesef çok az
    ya çekmek bilinmiyor
    ya gerçekten kötü
    yakın zamanda anlaşılır ne de olsa

http://forum.donanimhaber.com/m_8738050/tm.htm

şu topikte bütün resimlerde bariz N73 ün kalitesi belli oluyor....

Eğer resimler arasındaki farkı göremiyorsanız,yada hala N73'ün kötü resim çektiğini iddia ediyorsanız ciddi ciddi size,telefondan önce, 2 ve üstü numaralı gözlük almanızı öneririm...

N73'ün, şu anda çıkmış ve yakın zamanda çıkacak tüm nokia + tüm diğer marka telefonlarda fotoğraf bakımından tartışılması bile abesle iştigaldir...Nokia bu telefonu ağırlıklı fotoğraf çekme amaçlı yapmış ve tasarlamıştır..Diğer özellikleri hakkında olumsuz konuşmaları kabullenirim ama fotograflar kötü ben beğenmedim bilmişliği çok komik oluyor....

Türkiyede ki tüm forumlarda ve dünyadaki tüm gsm forumlarında yapılan karşılaştırmalarda N73 rakiplerini fotoğraf kalitesi bakımından dize getirmiştir..Tüm dünyanın ispatladığı ve kabul ettiği şeye muhalefet olmak ve herkesin mükemmel olarak nitelendirdiği resimlere ukalaca ben 50 resim arasından 3 tanesini beğendim demek ne derece doğrudur yada şu bakış açısıyla, tüm dünyanın kabul ettiği şeyi, 1 kişinin muhalefet etmesi diğer insanları nasıl etkiler...Bence hiç etkilemez kim neyin kalite neyin kötü olduğunu biliyor..Bu kervan yürüyor...

ortada bi bilmişlik yok
    gördüklerimi söylüyorum o kadar
    yine de yineliyorum
    incelediğim 50 fotoğraf da kötü

kendi düşüncemdir
    kimseyi enterese etmez
    ayrıca "ukala " tabiriniz için bu seferlik şikayette bulunmuyorum
    bir daha olursa o zaman ceza almanız kaçınılmaz olacaktır

quote:

Orjinalden alıntı: gren

resimler k750-w800den kötü kesinlikle
    phide bunu söylemiş
    phinin görüşüne katılıyorum
    phinin burdaki resimlerle ilgili yorumlasrının eleştirilmesi ilginç şu phinin tespiti sadece gerçeği ortaya çıkarmak
    ha ilerde versiyonla daha ii resimler çeker mi veya daha ii fotolar çekilir mi bilnmez ama şu anki resimler k750-w800den kötü bencede

işte
    fotoğraf ve telefon konusunda profosyonel olan kişilerin dedikleri.gren telefon konusunda uzamn bir kişi
    ve işte kötü diyor
    başka sitelerin ne dediği beni ilgilendirmiyor.çünkü sizin bahsettiğiniz siteleri çok öncesindne takip eden biriyim.tüm resimleri tek tek incelemişimdir
    ama beni tatmin etmiyorsa yazdıkları ben kendi düşünceme göre hareket ederim

quote:

Orjinalden alıntı: Time2Die

PHI arkadaşım alıntı yapıp sayfada yer kaybetmek istemedim. Demişsin ki 5000 tane foto çektim. Telefonu aldığında ilk çektiğin foto ile son çektiğin foto arasındaki farka bi bakarmısın. Bence reis-i eagles ten kaynaklanan bi sorun var. Onunda zamanla düzeleceğine inanıyorum. Karşılaştırma sitelerinde K800 ü geçen telefon K750yi rahatlıkla geçer. Sadece zaman diyorum bekleyip görmeliyiz

yukarda verdiğim resimler telefonu aldığım hafta içinde çekilmiş resimler dostum
    açık yüreklilikle söyleyeyim sana bunu
    şimdi telefonun ajandasından baktım
    7 ekimde almışım telefonu
    yani yukardaki ilk resim 2 gün içerisinde çekilmiş(09.10.2005)
    keza diğer resimler de aynı tarihlere ait
    acemice çektiğim bu fotoğraflardan sonra şu günlerde çektiğim profosyonel fotoğrafları koyup n73ü iyice ezmek istemedim açıkçası
    ha reisi eagles bozuk çekmiştir tamam anladım
    ben nobrein in resimlerine de baktım
    yukardaki kuru yaprak resmi ona ait
    ve kötü
    kusura bakmayın ama bu bana göre acı gerçek

iyi forumlar

jackdaniels ın yazdıklarına tamamen katılıyorum,dünya kabul ediyo cihazın iyi çektiğini bi sana beğendiremedik
    foto experimisin sen
    marka fanatikliği yapmayın,nobrainin çektiği resimler k750 yede w serisinede yani sonyericsonnun alayına10 basar,göz var nizam var!!!

• quote:

Orjinalden alıntı: gio

jackdaniels ın yazdıklarına tamamen katılıyorum,dünya kabul ediyo cihazın iyi çektiğini bi sana beğendiremedik
    foto experimisin sen
    marka fanatikliği yapmayın,nobrainin çektiği resimler k750 yede w serisinede yani sonyericsonnun alayına10 basar,göz var nizam var!!!

foto experi değilim
    zaten öyle bir meslek ya da branş da yok
    marka fanatikliği ile alakası yok
    bundan önceki 3 telefonum da nokia idi
    ha ille sen marka fanatiğisin diyorsan da de
    umrumda değil
    ben zaten se türkiye yetkili servisi özel reklam şirketleri baş müfettişi hilmi topuz

şunu demeden edemeyeceğim
    değil 10 basmak 1 bile basamaz

• incelemeden hangi köye geldik, topik batmis pislenmis
  • abi çok şanslısın yaa reis
  • quote:

quote:

foto experimisin sen

foto experi değilim
    zaten öyle bir meslek ya da branş da yok
    marka fanatikliği ile alakası yok
    bundan önceki 3 telefonum da nokia idi
    ha ille sen marka fanatiğisin diyorsan da de
    umrumda değil
    ben zaten se türkiye yetkili servisi özel reklam şirketleri baş müfettişi hilmi topuz

şunu demeden edemeyeceğim
    değil 10 basmak 1 bile basamaz

dünyada profesyonelce inceleme yapan siteler var,gir biraz araştır ondan sonra burda bilmişlik tasla
    http://www.gsmarena.com/n73_d900_k800_photo-review-102.php
    al sana link bak,hala aynı şeyi iddia ediyosan,jackdaniels ın bazı arkadaşlara sağlık tavsiyeleri vardı,onu dinlersin

• Arkadaşlar bilmem dikkat etinizmi N73 fotoları renk olarak aşırı doygunn.. Yani televizyonun renklendirme ayarını sonuna kadar açıyorsunuz yaa öyle .. Bunun otomatik ayarımı böylee yoksa ayarlardan artırıp mı çekmişsinizz
  • quote:

Orjinalden alıntı: nobrain

incelemeden hangi köye geldik, topik batmis pislenmis

bana taş atıyorsanız boşuna uğraşmayın
    ben sadece kıyaslama yapmanız için bi kaç resim verdim o kadar
    başka da mesaj atmıyorum
    pislenmesin konunuz

quote:

dünyada profesyonelce inceleme yapan siteler var,gir biraz araştır ondan sonra burda bilmişlik tasla
    http://www.gsmarena.com/n73_d900_k800_photo-review-102.php
    al sana link bak,hala aynı şeyi iddia ediyosan,jackdaniels ın bazı arkadaşlara sağlık tavsiyeleri vardı,onu dinlersin

o siteleri sizlerden çoook önce takip ediyordum ben
    hala da takip ediyorum merak etme
    önceki mesajlarımda da belirttim bunu
    onların iyi demesi beni etkilemez
    ben beğenmiyorum
    bu çekilen resimler kötü
    sizin çektiğiniz resimler kötü

bilmem anlatabildimmi?
    hadi selametle
    konunuz temiz olsun

• PHİ
    o zaman bu benim zevkim diyceksin,susucaksın
    dünyanın en iyi siteleri bunlar,
    kimsenin zevkine göre yorum yapmıyolar cihazlara senin gibi!!!
    kapiş!
  • quote:

o siteleri sizlerden çoook önce takip ediyordum ben
    hala da takip ediyorum merak etme
    önceki mesajlarımda da belirttim bunu
    onların iyi demesi beni etkilemez
    ben beğenmiyorum
    bu çekilen resimler kötü
    sizin çektiğiniz resimler kötü

tamam anladik, yeter artik, hep aynisi hep aynisi!

EDIT;

makro cekim yani autofocus:

===> RESİMLİ & DETAYLI NOKİA N73 İNCELEMESİ by Reis-i Eagles™ <===

makro gece, flashli:

orijinal boyut, download;

http://rapidshare.de/files/30244667/Neu_WinRAR-Archiv.rar.html
    r a p i d s h a r e.de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nobrain -- 21 Ağustos 2006; 21:12:52 >

• Nobrain sende K750 de var galiba? Mümkünse aynı yeri hem N73 hemde K750i ile çekebilirmisin?
  • Yaw nobrain arkdaşın çektikleriyle diğer arkadaşın resimleri arasında çok var sanırım çekn kişiyle ilgili :)
  • yaw dah çımıyomu bu telefon .hasta oldum .

bir ay oldu avrupada çıkalı

deli ediyolar adamı
  • abi bu telefonu se karşılaştırdığınız yeter
    ben şahsen fotoğraf konusunda tatmin oldum
    ama sesi ve hızını 3250 ile karşılaştırabilecek olan yokmu ya...!
  • Bazı arkadaşları anlamak mümkün değil.
    İnceleme sitesi yerine, siz burada kullanıcıların koymuş olduğu resimlere bakın.
    İnceleme siteleri rüşvetle döner bunu bilmeyen bilsin. Mobile-review'in N93 için kaç para rüşvet
    aldığını açıklamak bile istemiyorum. Hatırlarsanız harika, parlak resimleri vardı mobile-review'de ama
    gerçek N93 ün ilgisi bile olmadı. Ayrıca rüşvet alıp N93 diye tanıtılan resimler Nikon 5 mpx foto makinesiyle çekilmiştir. Bunları nerden biliyon, sıkma diyenler olacaktır elbet; ama ben italya'da yaşıyorum ve bu tür gündemleri yakından takip ediyorum. Tabi mobile-review konuyu ört pas etti ama biz telciler her şeyi biliyoruz. Neyse uzatmadan inceleme sitelerindeki N73 ile kullanıcı N73 resimleri gene farklı. (özellikle de renk olarak. Gerçek kullanıcılarda sarımsı / morumsu bir renk hakim)
  • Arkadaşlar büyük ihtimal bozukluk bende çünkü benim normalde de elim titrio yani bizde genetik.o yüsden benim yapa bilceem bişey yok.yani titreştirio olabilirm.ne kadar elimi sabitlemeye çalışsamda olmuyor.

Zaten hepiniz biliosunuz ki inceleme 2 türlü oluo:Telefon incelemesi,kamera incelemesi. GSM Arena ve Mobile-Review’de bu böle... ben telefon incelemesini yaptım. Kamera incelemesinde bana itimat etmeyin benim fotolar yanıltıcı olabilir.Nobrain’in fotoları çok daha güsel ve kaliteli ama ben elimden geldiince yardımcı olmaya çalışıcam.

Kamera husunda Nobrain benden üstün.o yüzden nobrainin çektiği fotolara önem gösterim bende ara ara foto koycam ama o kadar kaliteli olmaya bilir.

Bana telefonla iglili sorular sorabilirsiniz.

Bu arada 2 çok çok özür dilerim hep senin sorunu cevaplamayı unutuyorum;
    Telefon çaldığında her 3 hoparlörde görev yapıyor.alta da hoparlör konulması 3D stereoyu güçlendirmek ve telefon cepteyken ve örneğin telefonu baş aşa iken üstteki 2 stereonun önü kapanıyor.ama bu hoparlörlerden gende ii ses çıkıyor.nokia yetkilileri konumundan dolayı normalden daha az çıkan sesi güçlendirmek için alta da bi tane koymuş ki rahatça duyabilesin.
    Zaten telefonun cebine giren ilk kısmı alt tarafıysa yani telefonu dik bi şekilde cebine koyduysanız hoparlörler üstte olduğu için ses iyi.bide bilinen klasik bi yöntem vardır ya hoparlörün çevresini elimizle kapatırız ki daha çok ses çıksın, işte telefon dik konumda,yani hoparlörler üstteyken kumaş hoparlörleri çevrelediği için ses çok güçlü çıkıyor. Sorun varmı başka? Detaylı anlatmaya çalıştım

Bide biri 3250ile karşılaştır demişti 3250den hiç dinlemedim ve o kadar arkadaşa sordum hiçbirinde yok maalesef.ama nobrainde bana katılırsa tezim güçlenmiş olur.

Üstteki hoparlörler stereo ve ki biliosunuz ki stereo çift kanal ve üsttede 2 hoparlör var. Soldaki hoparlör left girişi sağdaki ise right girişi... böylelikle ses dalgaları mükemmel bi şekilde çıkıyor.hani kulaklıkta stereoyu hissedersiniz ya şarkı dinlerkende stereoyu hissediyorsunuz.çift kanal bence süper çalışıyor.
    Hele kendinden yüklü gelen 3D tones programı stereonun kalitesini göstertiyor.daire,fly-by,zikzak,dolambaçlı,ve rastgele modları var.dairede ses resmen telefonun çevresinde dönüomuş gibi fly-by sinek vızıltısı şeklinde.bi alçalıyo bi yükseliyo falan filan...

bu arada incelme yaptığıma pisman edceksiniz yakında ha kavga gürültü bu ne ya!sorun bende

• Reis-i Eagles

inceleme çok iyi eline sağlık . güle güle kulalan telefonunu
  • bide 3-4 tane N73 bölümü var orda sorulan sorular ordada soruluyo bi yer kararlaştırın oraya cevap yazalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reis-i Eagles -- 22 Ağustos 2006; 0:49:59 >
  • @Reis-i Eagles

sen boşver milleti baba. burası N73 topic'i. başka fikri olan varsa, inanmayan varsa okumaz burayı ya da takılmaz buraya. güler geçer. sonuçta almışsın telefonu kullanıyorsun ve de incelemeni de yapmışsın. Daha ne olsun. Telefon daha Türkiye'ye girmeden bizim de bir fikrimiz olmuş oldu. Eline sağlık teşekkür ederiz. Emeğe saygım sonsuz. Çalışmalarının devamını bekliyoruz. Kolay gelsin....

Güle güle kullan bu arada telefonunu.
  • eywallah çok saol...
  • Son haliyle forumdaki 1 numara inceleme kesinlikle, tekrar eline sağlık. Şurda telefonlar hakkında atıp tutacağınıza incelemenin kalitesini övün biraz.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.