Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (595. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
12.606
Cevap
137
Favori
1.295.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 593594595596597
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 2012 model 120 binde 5008 yarı otomatik aracım var arac özellikle sabah sogukken vites gecmiyor gaza bastıgımda hani manuel arabada debriyajı kavratırsın da arac tam gaz yemez ya aynen öyle oluyor. Gaza basıyorum devir yükseliyor ancak tekerleklere tam güc vermiyor büyük ihtimalle şanzuman ile alakalı ama bilen veya böyle bir şey yaşayan varsa yardım edermisiniz usta ya götürdüm büyük ihtimale sanzuman beyni güncellemesi lazım servise gitmen lazım gibi konuştu servislerde çok pahalı oldugu icin önce bi sorayım dedim yardım edersenız sevinirim
  • omery50 O kullanıcısına yanıt
    hocam sizin debriyaj seti değişecek gibi görünüyor, baskı-balata-volant değişiyor temel olarak. aynısını daha yeni yaşadım son bir iki sayfayı okursanız yazdım, görürsünüz.
  • Baskı balata ve volant sorununda araç 2. viteste iken yavaşlayınca sarsıntı yapıyor. Eğer şikayetinizin yanında bu durum da var ise set değişimi gerekecektir.
  • Benzinli 508 tavsiye????

Hangi yil hangi motor hangi şanziman???

Lpg bilgisi????

Kullanicilar lutfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, Şirket araç verdiği için kendi aracımı satıyorum.

2012 dizel otomatik Active 90.000 km'de, sedef beyaz, değişensiz, yetkili servis bakımlı, 10 cm cik boyası var.
    şansa fren disklerini, baskı balata ve volan'ı yeni değiştirmiştim. 1000 km bile yapmadı.
    Yeni sahibine yaradı

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-orijinal-aile-araci-peugeot-508-638006924/detay
  • Tesekkurler.

Dizelci degilim. Hic olmadim.

Lpg uyumlu olan veya yakiti makul bir d sinifi veya suv arac dusunuyorum.

Passat 1.4... 508... qasqai 1.2...

Mondeo 1.5... insignia 1.4... adaylar...

508 f/p olarak konfor olarak makul gozukuyordu.

Arastirmaya devam...

• Arkadaşlar merhaba . 177 binde 2012 1.6 e hdi aracım var. Araba 2 gün önce partikül filtresi katkı sıvısı arızası verdi. Son zamanlarda yaptıran oldu mı hiç? Fiyatları ne kadardır acaba?

• rtal kullanıcısına yanıt
    Araç access e benziyor active girmişsiniz.

• Sahibinden.com 633270343 nolu ilandaki aracımı SUV bir araca geçmek için satmayı düşünüyorum fiyat nasıl sizce.

• Arkadaslar merheba, 2012 e-hdi 1.6 508 aracim var. Aracin sehir ici ( umraniye kadikoy arasi ise gidip gelirken dur kalkli trafikte kullaniyorum) 8-8.5lt arasi yakmakta. S.disi 4-4.5lt arasi yakmakta.

Otomatik olmasina ragmen trafikteki ara hizlanmalari kendim kontrol etmek istedigimden dolayi ve debryaj cabuk bitmesin diye manuel kullaniyorum.

Sehir ici yakit tuketimini bazi arkadaslar 6lt felan yazmis sizlerin verileri nasil? 8-8.5lt normalmidir?

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    508 sedan da cam tavan yok değilmi. Bu opsiyon sadece Station wagon da bulunuyor sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEARTH1977

508 sedan da cam tavan yok değilmi. Bu opsiyon sadece Station wagon da bulunuyor sanırım.
    Evet yok, komple cam tavan sw larda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: pesaction

Arkadaslar merheba, 2012 e-hdi 1.6 508 aracim var. Aracin sehir ici ( umraniye kadikoy arasi ise gidip gelirken dur kalkli trafikte kullaniyorum) 8-8.5lt arasi yakmakta. S.disi 4-4.5lt arasi yakmakta.

Otomatik olmasina ragmen trafikteki ara hizlanmalari kendim kontrol etmek istedigimden dolayi ve debryaj cabuk bitmesin diye manuel kullaniyorum.

Sehir ici yakit tuketimini bazi arkadaslar 6lt felan yazmis sizlerin verileri nasil? 8-8.5lt normalmidir?
    Tüketim mevsime göre de değişiyor. Bence dur-kalk trafikteki bu tüketim değerleri normal. Benim araçta da siçi/sdışı karışık 7.2lt. Uzun yolda ben de çok zorlarsam 5lt yi anca geçiyor, yoksa 4-4,5lt dolaylarında klima açık tüketimi rahatlıkla yakalayabiliyorum. Aracınızda start-stop sistemi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: @immortal

Tüketim mevsime göre de değişiyor. Bence dur-kalk trafikteki bu tüketim değerleri normal. Benim araçta da siçi/sdışı karışık 7.2lt. Uzun yolda ben de çok zorlarsam 5lt yi anca geçiyor, yoksa 4-4,5lt dolaylarında klima açık tüketimi rahatlıkla yakalayabiliyorum. Aracınızda start-stop sistemi var mı?

Alıntıları Göster
    Evet start-stop var fakat çok aşırı dur kalklı trafikte kapatıyorum genelde.
    Uzun yolda 3000 devire yakın kullanıyorum belli bir süre partikül filtresinin temizlensin diye, ozaman 5.5ltyi görebiliyorum.
    Sizin söyleminizden yola çıkarsam o zaman şehir içi yakıt tüketimim normal gibi, teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyberBot

Araç access e benziyor active girmişsiniz.
    Araç active'dir. Sadece navigasyonsuz modelidir. Bazı active'lerde navigasyon olur, bazılarında olmaz.

Active'lerde dışta kapı üstlerinde krom çıta vardır. Allure modellerde bu pencere altında da olur.
    Access modellerde hiç krom olmaz.
    Ayrıca donanım bilgilerine bakıldığında Active olduğu görülecektir.
  • Selamlar
    Harita ve Araç versiyon güncellemesi.... Daha yeni çıkmış kendi aracımda yaptığımda burda da paylaşıcam....

Aşağıda linki paylaşıyorum ve yapmanız gerekenleri yazıyorum ( Bilmeyenler için bilenler alınmasın ) https://mega.nz/#!bx5EECAC!xhWZC0lxxwHCDkV8R9HahXGhmHQibUPEHzgKdYQZOr4
    https://mega.nz/#!GkxxTTbC!aBnjpCMKwL15nS6jJeJW1gUY6fHM35lknBstSVg-Ots
    https://mega.nz/#!XgB3jCQT!pFWgcM0eFL44YNzkEF6B4oiHnUnts1peDCZ8S9HpsRc

Yapılması gereken en önemli şey aracın çalışır vaziyette kalması ve start-stop devreye girmemesidir.
    Linkten indirdiğiniz dosyayı açın... Map Activator Key dosyası altındaki generator dosyasını çalıştırın... açılan pencerede VIN: olan yere aracınızın şase numarasını yazın bir alt satırındaki CCT.DAT.inf olan yerin sağındaki BROWSE yazan yere tıklayıp dosyayı açtığınız yerdeki MAP TR altındaki CCT.DAT dosyasını işaretleyip GENERATE tuşuna basın altta harita güncellerken size lazım olacak kodu verecektir ve bunu bence cep telefonu ile resmini çekin....

Yapmanız gereken 1 Adet USB flash diski FAT32 ile formatlamak ve indirdiğiniz dosyadaki MAP TR klasörünün altındaki tüm dosyalarınızı flash diske kaydedin/Kopyalayın daha sonra flash diski aracınız çalışır durumda iken USB girişine takın... NAV tuşu ile navigasyona girerek Güncelle/Update yazan yere tıklayın sizden kodu isteyecektir cep telefonuna resmini çektiğiniz kodu girin ve daha sonrada bitmesini bekleyin... Ekranda ilerleme durumunu gösterecektir. Sanırım doğru anlatmışımdır. Benim aracım 2013 508 Allure aracıma yükledim ve sorunla karşılaşmadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Myzade16 -- 7 Eylül 2019; 20:48:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Myzade16

Selamlar
    Harita ve Araç versiyon güncellemesi.... Daha yeni çıkmış kendi aracımda yaptığımda burda da paylaşıcam....

Aşağıda linki paylaşıyorum ve yapmanız gerekenleri yazıyorum ( Bilmeyenler için bilenler alınmasın ) https://mega.nz/#!bx5EECAC!xhWZC0lxxwHCDkV8R9HahXGhmHQibUPEHzgKdYQZOr4
    https://mega.nz/#!GkxxTTbC!aBnjpCMKwL15nS6jJeJW1gUY6fHM35lknBstSVg-Ots
    https://mega.nz/#!XgB3jCQT!pFWgcM0eFL44YNzkEF6B4oiHnUnts1peDCZ8S9HpsRc

Yapılması gereken en önemli şey aracın çalışır vaziyette kalması ve start-stop devreye girmemesidir.
    Linkten indirdiğiniz dosyayı açın... Map Activator Key dosyası altındaki generator dosyasını çalıştırın... açılan pencerede VIN: olan yere aracınızın şase numarasını yazın bir alt satırındaki CCT.DAT.inf olan yerin sağındaki BROWSE yazan yere tıklayıp dosyayı açtığınız yerdeki MAP TR altındaki CCT.DAT dosyasını işaretleyip GENERATE tuşuna basın altta harita güncellerken size lazım olacak kodu verecektir ve bunu bence cep telefonu ile resmini çekin....

Yapmanız gereken 1 Adet USB flash diski FAT32 ile formatlamak ve indirdiğiniz dosyadaki MAP TR klasörünün altındaki tüm dosyalarınızı flash diske kaydedin/Kopyalayın daha sonra flash diski aracınız çalışır durumda iken USB girişine takın... NAV tuşu ile navigasyona girerek Güncelle/Update yazan yere tıklayın sizden kodu isteyecektir cep telefonuna resmini çektiğiniz kodu girin ve daha sonrada bitmesini bekleyin... Ekranda ilerleme durumunu gösterecektir. Sanırım doğru anlatmışımdır. Benim aracım 2013 508 Allure aracıma yükledim ve sorunla karşılaşmadım...
    Ekte vermiş olduğum dosyada öncelikle aracınızın RT6 dokunmatik olan veya olmayan tüm modelleri için geçerli olan Firmware güncellemesi mevcut firmware sürümü 2.86B'dir.
    Bluetooth ile müzik dinlerken cızırtı problemini de ortadan kaldırır.
    Ayrıca aracınızın navigasyon ekranında yol bilgisayarı, yağ sıcaklığı, motor suyu sıcaklığı ve lastik basınç sensörünü görmek için, değişik renk temaları eklemek içinde Mirascript uygulaması vardır. Firmware Hack klasöründe.
    Son olarak şu anda en güncel olan 2016.2 versiyon da Türkiye haritası mevcuttur.

Şimdi nasıl yapıyoruz olayına bakalım;

Öncelikle ihtiyacınız olan en fazla 4GB hadi 8GB olsun büyüklüğünde bir flaş disk. aslında 1GB bile yeterli ancak tavsiyem kullanabileceğiniz kadar küçük kapasiteli flash bellek kullanın. Sonuçta RT6 cihazın usb arayüzü malesef USB 1.1 standartında olduğu için 4Gb ve üzerinde yavaş okuma gerçekleştirmektedir.

Flaş Belleğimizi bilgisayarda FAT32 formatında formatlıyoruz.
    Daha sonra indirdiğiniz Myzade_RT6.rar dosyası içindeki Firmware klasörünün içine girip klasör içindeki tüm dosyaları flash belleğe atıp aracımıza takıyoruz.
    Özellikle belirtiyorum MOTOR ÇALIŞIR DURUMDA olsun ve ECO modunu yani start&stop modunu kapatalım.
    Flash Belleği takar takmaz güncelleme yapılsın mı diye soracaktır.
    Gelen sorulara olumlu olarak cevap verelim. (Yes, Evet, Kabul Ediyorum, Accept)
    Bu işlem yaklaşık 20dakika sürecektir.

İkinci aşama:
    Flaş Belleği tekrar FAT32 olarak formatlayalım.
    bu sefer Firmware Hack yazan klasörün içindeki dosyaları direk aktaralım.
    Aracınız yeniden çalışır olarak kalsın.
    USB belleği takalım ve okumasını bekleyelim.
    Şimdi Ekranda ilk başta AGENDA.cmd çalıştırılsın mı diyecek hayır diyelim
    ConfigFlag.Cmd çalıştırılsın mı diyecek bu bölümde evet diyeceğiz.
    şimdi burada örnek olarak şöyle soruyor
    USB=1 change to 2
    Evet derseniz 2 yapacak ve soru bu sefer şu şekilde gelecektir.
    USB=2 change to 0 evet derseniz 0 yapacak hayır derseniz bir sonraki soruya geçecektir.
    ayaları aşağıda belirttiğim gibi yaparsanız navigasyon ekranınızda bir çok değişiklik göreceksiniz hemen olmadı deyipte paniklemeyin. Sağ tarafta bulunan silecek kolu üzerindeki butona bastığınızda ekrandaki değişiklikleri göreceksiniz.

USB=1
    UNKNOWN1=0
    DVD=2
    BT=1
    BT_AGENDA=1
    SIRIUS=2
    IPOD=2
    FMUX=2
    AUDIO_AUX=2
    CDC=1
    JBX=1
    TRIP=2
    CLIM=1
    VIDEO_AUX=1
    AAS=2
    AVR=1
    A2DP=2
    UNKNOWN2=1
    MERCOSUR=1

bu işlemi de yaptıysanız. en son Reboot yani yeniden başlatma isteyecektir. Yeniden başladıktan sonra bu sefer şu şekilde devam ediyoruz.

RT6_AGENDA Hayır
    RT6_CONFIGFLAG Hayır
    RT6_DISKCOPY Hayır
    RT6_FILECOPY Hayır
    RT6_GPHCOPY Hayır
    RT6_RADARCONVERT Hayır
    RT6_READCFG Hayır
    RT6_RTBI Hayır
    RT6_SetPremiumHarmony EVET diyoruz

Cihazımız yeniden başlayacak.

diğer ayarlara girmenize gerek yok. fazlada kurcalamayın.
  • pesaction kullanıcısına yanıt
    Selam,

Şehir içi trafikde 5.6-6.2 LT sakin kullanım, TEM veya çevre yolu 4-4.7 LT sakin kullanım (90-120Km) . Hep otomatik, yokuş çıkarken S modu. 2015 Model aracım.
  • Myzade16 M kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkürler...
  • Yanlız bu yeni değil daha önce forumda paylaşılmıştı...
  • 
Sayfa: önceki 593594595596597
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.