Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (591. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.609
Cevap
137
Favori
1.300.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 589590591592593
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: furkangm

İYİ FORUMLAR BU HAFTA İÇİNDE 508 ALACAĞIM ANCAK ÖNÜMDE 2 SEÇENEK VAR İLKİ 2013 MODEL ALLURE 1 ÇAMURLUK DEĞİŞMİŞ HARİCİ HATA BOYA YOK 69.000 DE.

DİĞER ARAÇ 2012 ACTİVE DONANIM PAKETİ 51.000 DE 1 PARÇA BOYALI ALIR İSEM İKİSİDE AYNI FİYATA GELMİŞ OLACAK .

KULLANANLAR YORUM YAPARSA ÇOK SEVİNİRİM. GÖNLÜM ALLUREDEN YANA AMA DEĞİŞEN OLMASI ACTİVE İHTİMALİNİDE ORTAYA ÇIKARDI
    active de allure de 1 parça boyalı sonuçta. Allurede çamurluk değişmiş, motor kısmında bir işlem vs yoksa ki olacğını düşünmüyorum, allure almanızda fayda var. Sonra verdiğiniz karardan pişman olabilirsiniz :)
  • Merhabalar, bagajda 12v elektrik çıkışı var değil mi? Ben neden göremiyorum :)
  • Selamlar,
    aranıza yeni katılıyorum,yaklaşık 6 aydır 508 active donanımda aracımı 105 binden 125 bin km gelecek kadar kullandım.forumdaki yazıların çoğunuda can sıkıntısından okumuşluğum var.bende bir özet geçeyim,şanzımana alıştıktan sonra tadından yenmeyen,son 3000 km yakıt ortalaması 5,1 lt olan iri bir D segment araç ve gayet memnunum.eksileri mevcut ekranda geri görüş kamerası olmaması,bozuk yollarda kapı fitillerinden gelen sesler(slikon spreyle geçiyor ama geçici çözüm.komple değiştirmeyi düşünüyorum.) yine bozuk yollarda ön konsolun sağ tarafından gelen ufak bir tıkırtı.özetle ufak tefek trim sesleri ve bagaj kapağı açınca bagaj içine su akıtma olayı (yağmurlu havalarda ).

bu aracın orjinal navigasyonlu ekranına geri görüş kamerası takan oldumu bu gerçekten merak ettiğim bir konu,bir şekilde aşılabiliyormu,2. si forumda bu araca hiç yazılımla 140 bg olarak kullanan bir kullanıcı yorumu göremedim.böyle bir arkadaşımız varsa yorumlarını gerçekten merak ediyorum. aracım 125 bin km de aracı çok beğenerek biniyorum. bu diriliği bozulmazsa elektrikli araçlar yaygınlaşana kadar da binerek içten yanmalı son arabam olarak kullanmayı planlıyorum.

• furkangm F kullanıcısına yanıt
    2012 ile 2013 arasi kasko degerlerine bakmanizi tavsiye ederim birde allure demissiniz

ustanin bana dedigine gore camurluk kapilar aliminyum duzeltilmesinden ziyade degismesi daha dogruymus islem yapilmasi zormus vuracak macunu gececek oda nekadar iyi olur bilemiyorum sedef beyaz ise boyaya takilmamak gerekir lokal boya olmuyor
    tavan bagaj kaput sase problem yoksa benim icin sorun yoktur
    2013 allure dediginiz aracin kasko degeri 90 bin kusur epey bi uzaksiniz bu konulara anladigim kadari ile isterseniz 2 si icin bi kredi hesaplamasi yapin birakin ayni fiyati 2 camurluk degismis 10 binde fiyat farki var gider 2013 alirim sahsi fikrim beni baglar.ha desenki 2011 alluremi 2012 activmi orasi tartisilir ki hifi sistemsiz joysticksiz activ ise yine 2011 ini alirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zorbeykurt -- 30 Mayıs 2018; 1:56:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • furkangm F kullanıcısına yanıt
    bahsettiğiniz şartlarda tartışmasız allure olan aracı almanızı öneririm.. araca her bindiğinizde inceden burnunuza gelecek o deri koltuk kokusu (ki ben çok severim) sürekli yeni bir araca biniyormuşsunuz hissi veriyor.. jbl ve sunroof da varsa keyfinizi kat be kat artıracaktır..

• quote:

Orijinalden alıntı: zorbeykurt

2012 ile 2013 arasi kasko degerlerine bakmanizi tavsiye ederim birde allure demissiniz

ustanin bana dedigine gore camurluk kapilar aliminyum duzeltilmesinden ziyade degismesi daha dogruymus islem yapilmasi zormus vuracak macunu gececek oda nekadar iyi olur bilemiyorum sedef beyaz ise boyaya takilmamak gerekir lokal boya olmuyor
    tavan bagaj kaput sase problem yoksa benim icin sorun yoktur
    2013 allure dediginiz aracin kasko degeri 90 bin kusur epey bi uzaksiniz bu konulara anladigim kadari ile isterseniz 2 si icin bi kredi hesaplamasi yapin birakin ayni fiyati 2 camurluk degismis 10 binde fiyat farki var gider 2013 alirim sahsi fikrim beni baglar.ha desenki 2011 alluremi 2012 activmi orasi tartisilir ki hifi sistemsiz joysticksiz activ ise yine 2011 ini alirim
    Bildiğim kadarıyla sadece kaput aluminyum ve onda bükülme olduğunda oynama yapamıyorlarmış çünkü kırılıyormuş. Sedef beyazda renk tutturulamıyor, buna da katılıyorum. Yaşayarak da öğrendim. Sol ön kapıyı aracı parkederken bir aracın tamponuna sürttürmüştüm, bir özel servise götürmüştüm, boyamadan toparlamaya çalışırız demişlerdi. Sağ önden küçük bir kazadan dolayı sağ ön çamurluğun boyanması gerekti, aynı anda sol ön kapıyı da çıkartalım dedim. Güzel bir şekilde yaparız, sorun çıkmaz dediler ama ton farkı belli oluyor. Sedefli renklerde de ton farkına fazla takılmamak gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: @immortal

Bildiğim kadarıyla sadece kaput aluminyum ve onda bükülme olduğunda oynama yapamıyorlarmış çünkü kırılıyormuş. Sedef beyazda renk tutturulamıyor, buna da katılıyorum. Yaşayarak da öğrendim. Sol ön kapıyı aracı parkederken bir aracın tamponuna sürttürmüştüm, bir özel servise götürmüştüm, boyamadan toparlamaya çalışırız demişlerdi. Sağ önden küçük bir kazadan dolayı sağ ön çamurluğun boyanması gerekti, aynı anda sol ön kapıyı da çıkartalım dedim. Güzel bir şekilde yaparız, sorun çıkmaz dediler ama ton farkı belli oluyor. Sedefli renklerde de ton farkına fazla takılmamak gerekiyor.

Alıntıları Göster
    kapilarin aliminyum oldugunu biliyordum fakat camurluklarin bilmiyordum .kaportada katlanma noktalari var zayif birkere bukulunce mukavemeti kalmiyor.mesela kapinin dortte biri boyanacaksa geri kalan kismina tutsun die vernik atiliyormus buda boya olmasada boyali gosteriyor.

arac mersedes,bmw gibi aliminyum uretilmis.bu pejoda sadece 508 de varmis kaskomun antlasmali tamir firmasi anlatti.kapiyi ellemek istememisti bi gocukten dolayi.ben yinede sadece kapilarin aliminyum oldugunu dusunuyorum baska biryerden daha kapilari duymustum.

aliminyum olmasinin hafiflik ve ses yalitimi avantajlari var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zorbeykurt -- 31 Mayıs 2018; 13:36:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: saldi

Merhabalar, bagajda 12v elektrik çıkışı var değil mi? Ben neden göremiyorum :)
    Bu soruya cevap verebilecek var mı?
  • Merhaba,

2014 ve üstü düşük km li,temiz,active veya üzeri donanımlı dizel otomatik 508 araç arıyoruz arkadaşlar. Varsa satma planı olan lütfen özelden dönüş yapsın. Teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar merhaba, aklıma takılan bir soru var.
    1.6 dizel 508 ile 2.0 dizel 508 arasında yakıt tüketim farkı ne kadardır?
    mesela çok dur kalk olmayan bir trafikte şehir içi 1.6 ne yakar 2.0 ne yakar?
    uzun yolda 100 km civarı hızlarda 2.0 motor 508 daha az yakar gibime geliyor...

birde bunun 2.2 gt modeli var, edindiğim bilgilere göre de 2.2 motor da şehir içi 7.0-7.5 yakıyor..

Araba alma arifesindeyim, 2.2 motor buldum bir tane.. sırf yakıt tüketim değerlerini kesin bilmediğim için tereddüt içindeyim..

bu konularda az çok bilgisi olan yeşşilendirme yapabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Arkadaşlar merhaba, aklıma takılan bir soru var.
    1.6 dizel 508 ile 2.0 dizel 508 arasında yakıt tüketim farkı ne kadardır?
    mesela çok dur kalk olmayan bir trafikte şehir içi 1.6 ne yakar 2.0 ne yakar?
    uzun yolda 100 km civarı hızlarda 2.0 motor 508 daha az yakar gibime geliyor...

birde bunun 2.2 gt modeli var, edindiğim bilgilere göre de 2.2 motor da şehir içi 7.0-7.5 yakıyor..

Araba alma arifesindeyim, 2.2 motor buldum bir tane.. sırf yakıt tüketim değerlerini kesin bilmediğim için tereddüt içindeyim..

bu konularda az çok bilgisi olan yeşşilendirme yapabilir mi?
    Şu an 2013 1.6 motor kullanıyorum. Tüketimde 2lt bile fazla olacağını bilsem, ki bu motorlar çok yakmıyor diye biliyorum, 2.0 ya da 2.2 kullanmak isterdim. Hem tam otomatik şanzımana sahipler hem de güçlü ve istekli motorlar. Özellikle 2.2 çok sportif bir motor.

• 2 ay önce aldığım 2011 model 1.6 THP Otomatik aracımda bir arıza var. "Yüksek basınç pompası" arızalı sanırım. Baya da sık görünüyor bizim araçlarda.

Servis 2506 TL dedi sadece parça fiyatına. İnternette de en ucuz 1880 TL. Aracı çok sevmeme rağmen pişman oldum sanırım Peugeot aldığıma. :(
  • Evet arkadaşlar bu da benim aslan 508 2.2 gt

• Beyler 508 almayı düşünüyoruz 2014 2015 arası tam otomatik düşünüyoruz. Kullanan var mı acaba vites geçişleri falan nasıl?

• xgny58x kullanıcısına yanıt
    2014 modeller tam otomatik değil.
  • Peki tam otomatik olan 2015 ler nasıl hocam? Vites geçişleri falan?

• xgny58x kullanıcısına yanıt
    tam otomatik işte konforlu ve sorunsuz. aisin şanzıman.
  • Sağolun hocam bu robotize yarı otomatik kafamı karıştırdı tam otomatik alacağım.

• iyi günler ,
    2. el 508 allure almaya karar verdim.
    eski kasa ile yeni kasa arasında çok fark var mı?
    1.6thp almayı düşünüyorum eski kasa ve yeni kasa fiyatları birbirine yakın.
    Sizce yeni kasa mı almalıyım.
    yeni kasa dizel almak için kredi çekmem gerekiyor. sizce benzinli ile dizel arasındaki yakıt farkına değer mi?
  • merhaba, 2012 model allure 508 aldım dizel. 1.6 e-hdi. 66 bin km.

araçta boya hasar yok. 81 milyara aldım. çok mu para verdim acaba? nasıl fiyat

• 
Sayfa: önceki 589590591592593
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.