Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (562. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12.608
Cevap
137
Favori
1.300.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 560561562563564
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sıfır almak istiyorsanız 2.2GT gelmiyor. İkinci elde de iki tane araç var zaten... Bu model biraz fanteziye kaçıyor bence. Hem vergi hem 2. el anlamında sizi üzebilir. Büyük motor dizel almak istiyorsanız, bence 2.0 yeterli olur. Performans olarak aradaki farkı pek anlayamazsınız. Ha, görünümü hoşunuza gidiyorsa 2.0 dizele de GT jant ve arka difüzör takılabilir. Yapanlar vardı forumda...
  • hayalbaz kullanıcısına yanıt
    Yok hocam 2. El almak istiyorum.

İstanbul'da sizin de gördüğünüz sahibinden deki satılıklardan bir tanesi ile görüştüm.

Hatta aracı denedim, donanım konfor güvenlik şahane..

Hele hızlanması ve yakıt tüketimi çok ideal.

Beni tek düşündüren mtv oldu, işin aslı biraz daha bekleyeceğim.

Fiyat olarak indirim yaptı ama arada 2000 tl kaldı.

Biraz daha bekleyeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhabalar ben de 2 hafta önce peugeot 508 1.6 e-hdi 2012 model station wagon araç alarak aranıza katılmış bulunuyorum.
    aracımda active modele ek olarak alarm paketi, bi-xenon far, navigasyon ve head-up display ve sanırım tüm sw lerde standart olan cam tavan mevcut.

öncelikle şunu belirtmeliyim ki aracımı 2011 model opel insignia 2.6 turbo 180 hp aracımı satarak aldım.

55000 TL ye sattığım aracımın üzerine hiç para eklemeden bu aracı aldım yani piyasasının biraz altında bir fiyata aldım.

arcımın diskleri bitmiş fren yaparken titreme yapıyordu 2 disk + 2 balataya toplam 265 TL verdim. Paspaslar yoktu internetten özel dikim paspas aldım 100 TL ona verdim. Rot-balans yaptırdım 120 TL ona verdim.

Şu anda arka tamponun boyanması gerekiyor daha önce boyanmış ama vernik bozulmuş ve kötü bir görüntüsü var ayrıca şoför camının çevresindeki döşemede 2 adet sigara yanığı var bunların tamiri veya tavan döşemesi değişimi işlemleri yapılacak

aracın kullanımına gelirsek ben konfor, donanım, performans ve tüketim konularında aracı çok başarılı buldum. 1.6 litrelik motor kasayı rahatça taşıyabiliyor. bunun yanında tüketim 6 litre civarında. İnsignia dan daha seri kullanıyorum ve tüketimim onun yarısı kadar. Şahane...

aracı çok iyi tanımadığım için sert viraj kabiliyeti konusunda test etmedim.

Donanım olarak cam tavan tam bir keyif, bundan sonra çok büyük ihtimalle sunroof veya cam tavan olmayan araç almam, perdeyi kapattığımda ben yıllarca karanlıkta araç kullanmışım deyip hemen açıyorum :D Navigasyon ve head up display çok iyi çalışıyor, Bluetooth ile telefon bağlantısı çok iyi. Şarkı geçişleri biraz gecikmeli oluyor ama insigniada aux kablosu dışında müzik aktarımı yapamıyordum. Ambians aydınlatmalar gece çok güzel bir atmosfer yaratıyor, özellikle kapı içlerindeki aydınlatmalar çok iyi hele bide allure modellerinde olan vites topuzundaki led ışıklandırma olsaydı çok daha iyi olurdu.

aracıma yaklaşık 600 TL daha masraf yapıp paşalar gibi binmeyi düşünüyorum. Bu segmentte bu fiyata böyle donanımlı dizel-otomatik ve böyle albenili başka bir araç tanımıyorum.

Herkese keyifli sürüşler dilerim.

• Merhabalar. Malum 508 kasa değiştirecek yakında. Bu yılki durgunluk da gözönüne alındığında dizel tam otomatik ve allure bir 508'i kaça kadar inerler acaba?

Bir fikri ve/veya bilgisi olan var mıdır.

Hangi bayiyle görüşmeliyim.

Saygılar.

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim hocam. Allure almayı düşünüyorum ama özellikle thp bulmak çok zor. birkaç tane ilan var onlarda pek temiz sayılmaz.
  • arkadaşlar slm...daha önce 2011 allure vardı maddi sıkışıklıktan dolayı satmak zorunda kaldım arada başka arabalar kullanma şansım oldu ama hepsi hikaye hiçbiri 508 allure tadı vermedi..Şimdi tekrar 508 aüşünüyorum...bildiğiniz fiatı uygun olan temiz araç varsa tavsiyede bulunun lütfen sedanda olabilir ama SW tercihim...saygılar
  • okutmann O kullanıcısına yanıt
    merhaba,

2018 ortası kasanın değişeceği tarih. şu an hiçbir bayi burnundan kıl aldırmıyor. açıkçası
  • cobra41 C kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun güle güle kullanın. katılıyorum tesbitlerinize
  • arkadaşlar selam, 2012 1.6 e-hdi dizel otomatik 508 access füme içi bej 4 lastik bu yıl alınma ve faturalıdır aracım 109.000km de ve hata boya değişen hasar kaydı yoktur, ankaradayım 55000tl ye vericem aracımı. Düşünen olursa bana ulaşsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren1977

quote:

Orijinalden alıntı: why3535

Merhaba Arkadaşlar ,

508 2011 Model AUTO6R Active aracım var , 108.000'de.
    Baskı balatayı yaklaşık 1000km önce değiştirdim.
    Şöyle bir sorun var ,

1 - birinci ve ikinci vitesde özellikle sıkışık trafikde gazı aniden bırakınca öne doğru silkelenme yapıyor , özelliklede birinci vitesde. Dizel araçlarda bunu yaşayan çok ama 508de normalmi ki.Acaba baska balata değiştikden sonra alıştırmamı iyi yapılmadı , normalmidir ?

2 - aracımla durdum start-stop devreye girdi sonra ayağımı birde frenden çekip gaza basınca arac 1500devir gibi ancak toplanıp yavaşca hızlanıyor eğer hemen gaza basmazsam 1-2sn beklersem o zaman gazı alır almaz hızlanıyor ama SS devrede olmazsa öyle bir sorun olmuyor , acaba ss da motor kapandığı için kavramada ayırıyor bir anda çalışıp ben gaza basında kavrama yakalamadan gaza bastığım içinmi ancak toparlanıyor kavrama.

Çok teşekkürler arkadaşlar

Ben de bir süre önce baskı balata değişimi ve yazılım güncellemesi yaptırdım ve vites geçişleri eskisine göre oldukça iyi bir hale geldi. İlk zamanlarda yoktu ancak bir süredir 1'inci maddede bahsettiğiniz durumu ben de yaşıyorum; sıkışık trafikte dur kalk esnasında gazı bırakınca araç yığılma yapıyor. Henüz servise gidip durumu anlatmadım, herhangi bir gelişme olursa paylaşırım.

Bugün servise uğrayıp konuyu ustaya anlattım; "Yoğun trafikte uzun süre dur kalk esnasında kavrama ısındığı için yapıyor, normal bir durum." dedi.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: why3535

Merhaba Arkadaşlar ,

508 2011 Model AUTO6R Active aracım var , 108.000'de.
    Baskı balatayı yaklaşık 1000km önce değiştirdim.
    Şöyle bir sorun var ,

1 - birinci ve ikinci vitesde özellikle sıkışık trafikde gazı aniden bırakınca öne doğru silkelenme yapıyor , özelliklede birinci vitesde. Dizel araçlarda bunu yaşayan çok ama 508de normalmi ki.Acaba baska balata değiştikden sonra alıştırmamı iyi yapılmadı , normalmidir ?

2 - aracımla durdum start-stop devreye girdi sonra ayağımı birde frenden çekip gaza basınca arac 1500devir gibi ancak toplanıp yavaşca hızlanıyor eğer hemen gaza basmazsam 1-2sn beklersem o zaman gazı alır almaz hızlanıyor ama SS devrede olmazsa öyle bir sorun olmuyor , acaba ss da motor kapandığı için kavramada ayırıyor bir anda çalışıp ben gaza basında kavrama yakalamadan gaza bastığım içinmi ancak toparlanıyor kavrama.

Çok teşekkürler arkadaşlar

Ben de bir süre önce baskı balata değişimi ve yazılım güncellemesi yaptırdım ve vites geçişleri eskisine göre oldukça iyi bir hale geldi. İlk zamanlarda yoktu ancak bir süredir 1'inci maddede bahsettiğiniz durumu ben de yaşıyorum; sıkışık trafikte dur kalk esnasında gazı bırakınca araç yığılma yapıyor. Henüz servise gidip durumu anlatmadım, herhangi bir gelişme olursa paylaşırım.

Bugün servise uğrayıp konuyu ustaya anlattım; "Yoğun trafikte uzun süre dur kalk esnasında kavrama ısındığı için yapıyor, normal bir durum." dedi.

Adım gibi eminim, alakası yok. Araç soğuk iken de aynı şeyi yapıyor, isterseniz deneyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: robotech

Merhaba, 2014 active 1.6 ehdi 115bg köpekbalığı grisi aracımı bugün aldım, beni de eklerseniz sevinirim, teşekkürler.

Beni kimse eklememiş
    Active değil de Access olarak günceller misiniz yanlış yazmışım
  • Arkadaşlar dün itibari ile 508 2.2 gt aracı almış bulunmaktayım.

Donanım olarak herşey var gırtlağa kadar dolu.

Araç gerçekten mükemmel, ne titreme ne trim sesleri araçta tık yok.

Herşeyden öte kalkışlarda, ara hızlanmalarda o kadar güzel ki, mest oldum.

Gerçi yıllık mtv 1790 tl öderken bayağı bir sövücem o ayrı 😎

Bu arada yakıt tüketimi inanılmaz, 310 km 12.6 litre mazot aldı şaşırdım kaldım...

• quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Arkadaşlar dün itibari ile 508 2.2 gt aracı almış bulunmaktayım.

Donanım olarak herşey var gırtlağa kadar dolu.

Araç gerçekten mükemmel, ne titreme ne trim sesleri araçta tık yok.

Herşeyden öte kalkışlarda, ara hızlanmalarda o kadar güzel ki, mest oldum.

Gerçi yıllık mtv 1790 tl öderken bayağı bir sövücem o ayrı 😎

Bu arada yakıt tüketimi inanılmaz, 310 km 12.6 litre mazot aldı şaşırdım kaldım...

Nekadara aldınız?
    Fotoğrafta isteriz?
    Tüketim verileri nasıl?
    Yıllık mtv 1790 niraz fazla ama verdiği hazza değer
    insanın aklını karıştırmıyor değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaT1F -- 23 Nisan 2017; 12:24:38 >

• LaT1F kullanıcısına yanıt
    75 bin tl ödedim.

Arka çamurluk ve sol arka kapı boyalı sadece.

Şu an test aşamasındayım yakıt konusunda ama şehir içi 7 küsür civarı gösteriyor.

Haftaya pedal commander taktıracağım, şu an zaten araç canavar gibi bakalım o zaman ne fark edecek.

Temmuz ayında verginin 2. Taksidini öderken sövecem o kesin.

Resim bir ara atarım.

• Kabindeki yumuşak ve deri malzemelerin temizliği için ne önerirsiniz? Kendim temizlersem nasıl malzemeler almalıyım?
  • robotech kullanıcısına yanıt
    Aşındırıcı olmayan yumuşak bir bez veya sünger kullanabilirsiniz. Özel malzemeler almanız gerekmiyor.

Hakiki deri kısımların bakımı için ise kuruyup çatlamasını önlemek için deri bakım kremi kullanmanızı tavsiye ederim. İlla özel krem almanıza gerek yok. Evinizde varsa Arko, Nivea gibi el yüz kremi de kullanabilirsiniz.
  • Merhabalar. Aracım 508 allure versiyon. Şimdiye dek ihtiyacım olmadı o yüzden aramadım ama usb girişi Yok mu acaba?! Kol dayama içinde gizli mi nedir?! :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mkafkas

Merhabalar. Aracım 508 allure versiyon. Şimdiye dek ihtiyacım olmadı o yüzden aramadım ama usb girişi Yok mu acaba?! Kol dayama içinde gizli mi nedir?! :)

bendeki makyajlı son kasada kol dayamanın içinde, sizinki de ordadır. ben kartlık olan ufak usb'leri kartından söküp kullanıyorum yer de kaplamıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: saldi

quote:

Orijinalden alıntı: mkafkas

Merhabalar. Aracım 508 allure versiyon. Şimdiye dek ihtiyacım olmadı o yüzden aramadım ama usb girişi Yok mu acaba?! Kol dayama içinde gizli mi nedir?! :)

bendeki makyajlı son kasada kol dayamanın içinde, sizinki de ordadır. ben kartlık olan ufak usb'leri kartından söküp kullanıyorum yer de kaplamıyor :)

Hatta bir tane de torpidoda var ama ikisini aynı anda kullanamıyorsunuz yani en azından kitapçıkta öyle yazıyordu, aynı anda sadece ilk takılandaki müzikleri çalıyor sanırım, ikinci belki şarj için kullanılır ama hiç denemedim.
  • 
Sayfa: önceki 560561562563564
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.