Şimdi Ara

---> One Piece [MANGA] <--- !!!-->SPOILER SERBEST<--!!! (346. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.920
Cevap
43
Favori
238.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nemesis71421

şundan ötürü diyebiliriz hikayenin ana kahramanı hasır şapka korsanları.ara ara flashbackler olsada bütünüyle anlatılan karakter yok büyüklerden big mom hariç.(amiral ve yonkou dan bahsediyorum)
    ilerde elbetteki anlatılabilir eksik bırakmıslar demek için erken daha WB den bahsedebilirlerdi belki.o zaman da marineford savasının önüne geçebilirdi hayatı.big momda onu hissettirmeden anlattılar mesela.
    karasakal teach 3 kere gözüktü deprem meyvesini çaldıktan sonra 1 tanesi ufak çapta bir olay diğer 2 si büyük yankı uyandırdı denizlerde.spoiler vermek istemiyorum ama adam meyvenin adının hakkını verdi diyebiliriz.
    Sengoku zorlamıştı baya onu ama o daha kontrol edemiyorum demişti. Anlaşılan kontrol etmeye başlamış. Ama luffy veya shanks vs Teach olabilir bence. Eğer ki teach olmediyse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ölüp ölmediği ile alakalı bişey yazmayım spoiler olur.
    evet ilk başta baya zorlandı hem yabancı meyve hemde gura gura meyvesi anormal bir güç.WB bile kendine ve dostlarına zarar vermemek için tam güçle savasamıyordu.
  • quote:

ölüp ölmediği ile alakalı bişey yazmayım spoiler olur.
    evet ilk başta baya zorlandı hem yabancı meyve hemde gura gura meyvesi anormal bir güç.WB bile kendine ve dostlarına zarar vermemek için tam güçle savasamıyordu.
    Wb ye üzüldüm ama ya birde Roger rüyası vardı.

Az kaldı 1hafta içinde öğrenmiş olurum.

Şuan 145teyim Crocodile yendi bizim tayfa. Robin tayfada. Ama bölümü uzatmislar ya. 37 Bölüm Arabasta Krallığı geçti. Hadi marine neyse de fazla abartı bölüm vardı.

Bu arada 1kisi 2 Seytan Meyvesi Yiyebiliyor mu? Ama yemedi aktarıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 27 Ocak 2019; 2:16:9 >

• evet alabasta thriller bark skypiea biraz sündürülmüş daha kısa aktarılabilirdi.sanırım Oda nın tekniği bu araya gereksiz sahneler ekliyor türk dizisi gibi
    o durum için tam olarak 2 meyve yedi diyemeyiz.çünkü ikisinide yediğini görmedik.çok fazla teori var bu konuda.
    bu durumla alakalı benimde çok net bilgim yok bilgisi olan varmı ?
  • quote:

evet alabasta thriller bark skypiea biraz sündürülmüş daha kısa aktarılabilirdi.sanırım Oda nın tekniği bu araya gereksiz sahneler ekliyor türk dizisi gibi
    o durum için tam olarak 2 meyve yedi diyemeyiz.çünkü ikisinide yediğini görmedik.çok fazla teori var bu konuda.
    bu durumla alakalı benimde çok net bilgim yok bilgisi olan varmı ?
    O degil de teach hakkında konuşuyorduk tayfa alaysehrinde teachle karşılaştı.

Iyi insan lafının üzerine gelirmiş.

• Bar kavgası sahnesi var. O sahneden sonra Luffy ve Zoro'nun Teach namı diğer Kara Sakal için söylediklerine dikkat edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Bar kavgası sahnesi var. O sahneden sonra Luffy ve Zoro'nun Teach namı diğer Kara Sakal için söylediklerine dikkat edin.
    Evet farkettim. Ama luffy nin onun karasakal olduğunu anlamamasi cok şaşırtmadı. En azından zoro anlayabilirdi.Zaten Ace onu arıyordu.

Bu arada onlar derken youtubede bir video görmüştüm, "Teach aslında 3kisi" dediğinizle bağlantılı mi?

https://m.youtube.com/watch?v=EEDKLIPdOCA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 27 Ocak 2019; 16:31:30 >
  • nemesis71421 N kullanıcısına yanıt
    Bununla ilgili çok güzel bir teori vardı. Fırsatım olursa çevirisini de yapıp orijinaliyle buraya atacağım.

BB bu Yami Yami no Mi meyvesine neden bu kadar takıntılı çok güzel açıklanmış orada.

Şu bar kavgası öncesi Luffy ve BB içecek ve turta için zıt şeyler söylüyorlardı. Kavgadan sonra Luffy, Zoro ve Nami dışarı çıkınca BB oturmuş turtasından yerken vaaz vermişti bizimkilere.

İşte oradan sonra Nami "Ne diyor o?" gibisinden bir şey söylemişti.

Luffy ve Zoro da "O değil, ONLAR" diye karşılık vermişti.
  • Şöyle söyleyeyim. Kimse onun Kara Sakal olduğunu bilmiyor. Yani bilenler vardır da çok çok az (WB tayfası hariç).

Ama demek istediğim Luffy'nin onu Kara Sakal olarak anlamaması değil. Bu zaten olması gerekendi. Asıl mesele dışarıda BB'yi dinleyen Luffy, Zoro ve Nami'nin tepkisiydi.

Nami "O" diye tanımlarken, Luffy ve Zoro "O değil, ONLAR" diye karşılık vermişti.

Bu video bahsettiğim. 3 kişi olayını anlatıyor. "Bölünmüş kişilik" ile alakalı değil video bu arada

---> One Piece [MANGA] <--- !!!-->SPOILER SERBEST<--!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugetsuga -- 27 Ocak 2019; 16:40:2 >

• quote:

Şöyle söyleyeyim. Kimse onun Kara Sakal olduğunu bilmiyor. Yani bilenler vardır da çok çok az (WB tayfası hariç).

Ama demek istediğim Luffy'nin onu Kara Sakal olarak anlamaması değil. Bu zaten olması gerekendi. Asıl mesele dışarıda BB'yi dinleyen Luffy, Zoro ve Nami'nin tepkisiydi.

Nami "O" diye tanımlarken, Luffy ve Zoro "O değil, ONLAR" diye karşılık vermişti.

Bu video bahsettiğim. 3 kişi olayını anlatıyor. "Bölünmüş kişilik" ile alakalı değil video bu arada

Videoda şöyle diyor. 1 kişilik Ace komutasında çalışırken. 2kisilik Alaysehrinde ki gördüğümuz Teach. 3kisilik Marineforddaki Teach. Yami Yami meyvesini yiyen teach. Gura Gura meyvesini yiyen 2ci teach (ikizi). Dişler farkı var 3 olayda da. Sağ el farkı da varmış.

Bu arada zoro neysede Luffy nin anlaması çok ilginç kaçtı.

Kişilik derken 3kisilik olması değil , 3kisi tek bir yerde olması gibi bir şeyi kastettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 27 Ocak 2019; 17:0:25 >

• Bana göre Teach Yami meyvesini yedikten sonra 2 kardeşini (üçüz bunlar) de saklıyor gövdesinde. Eller farklı, dişer farklı.

Biz 2. kardeşini gördük Gura meyvesini o kullanıyor. 3. kardeşi de muhtemelen Kaido'nun ejderha meyvesini yiyecek ve Teach'in o fiziksel zayıflığı da böylece giderilmiş olacak. Çünkü Yami meyvesi ne kadar "Logia" türü de olsa, haki kullanmadan da vurabiliyor insanlar. İçinden geçmiyor saldırılar diğer logia meyvelerinde olduğu gibi.

Bu şekilde yaparsa kombo yapmış olur ki buna doğru ilerliyor bence BB.
  • quote:

Bana göre Teach Yami meyvesini yedikten sonra 2 kardeşini (üçüz bunlar) de saklıyor gövdesinde. Eller farklı, dişer farklı.

Biz 2. kardeşini gördük Gura meyvesini o kullanıyor. 3. kardeşi de muhtemelen Kaido'nun ejderha meyvesini yiyecek ve Teach'in o fiziksel zayıflığı da böylece giderilmiş olacak. Çünkü Yami meyvesi ne kadar "Logia" türü de olsa, haki kullanmadan da vurabiliyor insanlar. İçinden geçmiyor saldırılar diğer logia meyvelerinde olduğu gibi.

Bu şekilde yaparsa kombo yapmış olur ki buna doğru ilerliyor bence BB.
    Mesajinizdan da anladığıma göre Teach daha ölmemiş. Küçük bir spoiler kaptım.

Gövdesinde saklama olayı biraz saçma olmuş bence. Ama 3 meyve yerse bu adamı durduracak güç olacağını zannetmem. Bakalım Luffy nasıl durduracak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 27 Ocak 2019; 17:11:12 >

• Hocam Teach niye ölsün ki hikayenin ana kötülerinden biri adam Neden böyle düşündünüz merak ettim

Bu arada belinde de 3 tabanca taşıyor Teach

Luffy meyve yiyemez. Kimse birden fazla meyve yiyemeyecek hikayede.

Bu BB'ye özel o da Yami meyvesi sayesinde. Adam Yami meyvesini kullanmayı çok iyi biliyor. Takıntılı olduğu şeyi iyi kullanması beklenir zaten.
  • quote:

Hocam Teach niye ölsün ki hikayenin ana kötülerinden biri adam Neden böyle düşündünüz merak ettim

Bu arada belinde de 3 tabanca taşıyor Teach

Luffy meyve yiyemez. Kimse birden fazla meyve yiyemeyecek hikayede.

Bu BB'ye özel o da Yami meyvesi sayesinde. Adam Yami meyvesini kullanmayı çok iyi biliyor. Takıntılı olduğu şeyi iyi kullanması beklenir zaten.
    Şeytan Meyveleri hakkında çok bilgisi var. Hatta bir ara Luffy nin gomu gomu meyvesini çalmaya birisini göndermişti. Gomu gomu meyvesinde kilit bir nokta olabilir mi acaba?

• Özel paramecia olabilir. Bu konuyu henüz görmediniz ama illa ki Katakuri adını duymuşsunuzdur. Orada karşımıza çıktı ilk defa.

Siz izleyin daha sonra aklınızda soru kalırsa öyle cevaplayalım yoksa parça parça pek anlamı olmayacak cevapların
  • quote:

Özel paramecia olabilir. Bu konuyu henüz görmediniz ama illa ki Katakuri adını duymuşsunuzdur. Orada karşımıza çıktı ilk defa.

Siz izleyin daha sonra aklınızda soru kalırsa öyle cevaplayalım yoksa parça parça pek anlamı olmayacak cevapların
    Duydum tabiki. Ama onun hakkında şu kadarcık bir fikrim yok.

Manga da anlayacağım kimdir necidir diye.

• Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    aslında buraya yazmayacaktım ama BB nin yaşadıgını belli ettiğiniz için burdan devam edeyim
    jaya daki konusma mantıklı yine 3 kardeş olayı da öyle.ancak teorinin sağlamlıgının devamı için 3. meyve şart.kaido dan alabileceğini sanmıyorum.belki komutanlarından çalar ? WB den alabildi çünkü luffy nin önünde engeldi kendisi keza Ace de popularite olarak luffy i geçmişti.WB ve Roger çoğu seride izlediğimiz gibi gelecegi gençlere emanet ediyorum diyen dayılarımız.Kaido nun bu arc sonunda düşmesi hikayede büyük bosluk yapabilir adam savas cıkarmak niyetinde çünkü.
    yami yami içinde özel paramecia diyorlar katakurinin meyve gibi banada logia gibi gelmiyor sonucta vurabiliyorsun.logia nın olayı zaten defansif özelliği hakisiz vurulamaması
  • nemesis71421 N kullanıcısına yanıt
    BB çok dayanıksız olduğu için en dayanıklı ve en güçlü zoan tipi şeytan meyvesi ile bu açığı kapatabilir. BB yıkım gücü en yüksek meyvenin peşindeydi yani Gura Gura No Mi. Şimdi de dayanıklılığı en yüksek olan meyveye yönelecektir.

Ace ölmeseydi zaten ileride Luffy ile karşılaşması gerekecekti. Kardeş çatışması yapmak istememiş belli ki Oda. Onun yerine Marineford Savaşı gibi bir olayın zeminini hazırladı. Hem Ace ve WB öldü hem de BB için çok iyi bir şekilde hikayeyi ilerletmiş oldu. Aynı şekilde Sabo'yu da hikayeye dahil etmesi iyi oldu. Sabo'nun tek düşündüğü şu an için Luffy'yi korumak ve yardım etmek. Bir taşla bir sürü kuş avlamış oldu anlayacağınız

Olaya Wano arcı sonunda düşecekmiş gibi bakmayın zaten. Daha çok savaş hangi arcta patlak verirse o zaman düşecektir gözüyle bakın.

Bana göre Wano arcının son kısımları büyük savaşa ev sahipliği yapacak. Yani savaş, Wano arcının içerisinde cereyan edecektir.

Marineforddan çok daha büyük bir savaş olacağını düşünürsek halihazırda Kaido ve BM Wano'da bulunuyor zaten onlar cepte. BB'ın gelme ihtimali de çok yüksek. Shanks gelmeyecektir ama gelirse de Luffy'ye verdiği sözü bozmadan gerçekleştirmesi gerekir. O da çok çok zor (aslında kolay yolu var da lazy writing yapmaz diye düşünüyorum Oda). Bu konu biraz uzun o yüzden daha sonra anlatacağım bunu.

Amirallerden ikisi Mariejoiste. Kizaru ve Akainu ise bizzat Wanoya gelebilir. Kizaru öylesine sormadı gideyim mi diye Akainuya. Akainu samurayların gücünü bilmiyoruz diyip durdursa da gelme ihtimalleri oldukça fazla diye düşünüyorum.

Onun dışında Shichibukai sistemi değiştirilirse (kaldırılırsa diyeyim) Mihawk gibileri de açıkta kalmış olacak. Hikayeye bir şekilde dahil olabilir bunlar da.

Supernovaların zaten yarısı hatta fazlası Wanoda bulunuyor şu an.

Mariejoisteki Dragon'un savaş ilanı da Wano'ya daha doğrusu büyük savaş hangi yerde olacaksa oraya kayabilir. Hikayeye nasıl dahil edebilir bunu bilmiyorum ama Oda bir yolunu bulursa efsane olur.

Marineforddan çok daha büyük bir savaş olacaksa benim aklıma bunlar geliyor. Başka türlüsü kesmez zaten

Ekleme: Sanmıyorum çünkü BB tanımlamıştı zaten şeytan meyvesini. En güçlü logia diyerek. Kendi de söylemişti o içinden geçmeme olayını. Yami meyvesinin özelliği o ne bulursa soğurabildiği için içine, içinden geçmesine gerek kalmıyor. Sadece bu soğurmayı hasar alırken kullanmasını bilmek. O da observation haki ile mümkün olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugetsuga -- 27 Ocak 2019; 17:52:8 >

dediğiniz gibi büyük savaş olacak ve eğer bu arcta olacaksa wano da değilde başka bi arcta olmalı çünkü marine daha ortada yok.(luffy nin bütün ally leri toplanır gibi geliyor bana)

garplar kutsal mariejois ta konusurken akainu nun wano ya gitmeyeceğine sasırmadı ondan da bu beklenirdi diyor bence kaido dan ve big mom dan çekiniyor.başarısız olma korkusu var adamda.72 yasındaki wb ile nasıl kirli savastıgını hatırlatmaya gerek yok.

bence dagdan dusen kartopu misali bm, kaido, bb(senin bahsettiğin teoriden dolayı) olayın içine dahil olacak başka bir mekanda daha büyük bir savas olur su durumda luffy ve ally leri kaido ve bm ile kapısacak seviyede değil.
  • 
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.