Şimdi Ara

---> One Piece [MANGA] <--- !!!-->SPOILER SERBEST<--!!! (321. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.919
Cevap
43
Favori
238.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ne demek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou

Öyle bir yazmışsın ki sanki iyi olup kendini ciddiye alan seri yok

One Piece almıyor işte :d
    MiA da alıyor sayılmaz
  •  ---> One Piece [MANGA] <--- !!!-->SPOILER SERBEST<--!!!

Zaman zaman alıyor aslında. Aldığında da ortaya en iyi arcı çıkıyor.
  • Final Getsuga Tenshou kullanıcısına yanıt
    Bu sahneyi her gördüğümde tüylerim diken diken oluyor.
  • Katakuri, Koca Ana tayfasının en sağlam adamı, Luffy'i uyanışla yakalayıp, kaçmasına engel olduktan ve seni küçümsemiyorum dedikten sonra tam öldürmeden dönüp gitti ya benim için dövüş orada bitti. Sonra da Luffy bunu çözdü, vay anasını helal olsun. Dövüşün ibresi bu kadar kötü kayabilirdi Luffy için.

Şimdi Luffy yakalanmış, G4'e geçemiyor, üzerine düşecek olan şeyin onu diri diri gömüceğini anlasa bile kaçamıyor. Mantıklı olan nedir? Mantıklı olan Katakuri'nin Mogurayı Luffy'e saplamasıdır. Geçen bölüm serbest haldeyken son anda anca kaçabilen Luffy şimdi kaçabilir miydi? Ama momentum işledi, yüz bininci kez rakibi Luffy'i küçümsedi ve arkasını dönüp gitti. Şimdi ben bu dövüşten nasıl zevk alayım a dostlar söyleyin bir?

Korsanfandaki yorumlarımdan bazı kısımları direkt yapıştırayım şuraya.

Öncelikle Oda'nın Kata'ya yaptığı şey ayıp, normalde yaptığı ince işlerden eser yok. Brulee'ye o sözleri söyletip hemen ardındaki bölümde onu yalanlaması hoşuma gitmedi. Eğer Brulee ayna dünyasına ilk girdiğinde söyleseydi bu sözleri, sonra biz de Kata'nın Luffy'i ezdiğini görseydik birkaç bölüm, ondan sonra Kata'nın trollenmesi olsaydı bu kadar eğreti durmazdı benim gözümde. Kata'nın mükemmeliyetçi bir adam olduğunu biraz daha bölümlere yayarak anlatsaydı mesela. Her gün programını sıkı sıkı takip ettiğini falan. İki bölümle olmadı bu iş, bir de dövüşü bu kadar uzatmışken.

Kata'nın Luffy'nin tam olarak öldüğünü görmeden, bırakıp gitmesi de tam olmadı. Oldu da işte, bize kadar oldu. Mantığını kurabiliyorsun ama bu içine tam oturduğu anlamına gelmiyor.

Peki ben olsam nasıl yapardım? En başta Katakuri'yi Luffy'i öldürme amacında yapmazdım. Amacı Luffy'i yakalamak, yeterince acı çekmesini sağlamak, sonra da Koca Ana'ya teslim ederek, cümle aleme ibretlik olması açısından bir idam tertipletmek olurdu. Bu bölümle de Luffy'i yakalamış olurdu, paket hazır. Sonrası gene böyle olabilirdi. Bu sefer Katakuri de, "Yüzümü gördün, artık Ana'yı bekleyecek kadar bile yaşamana izin veremem" derdi.

Onun yerine diyaloglar çatışması oldu. Ağzını mı oysam, ayaklarını mı? Hepsini oyayım, gözlerinden başlayayım diyen adam sonra sen yavaş yavaş öl ben de günlük öğünümü alayım dedi. İlk öleceksin dedi sonra gerçek yüzümü görenin yaşamasına izin veremem, yani? Gene öleceksin diyor yani.[alıntı bitişi]

Ek olarak, herkesin zevki kendine tabi ama Marineford'un benim için en iyi yanı karakterler oldu. Geri kalanı o kadar iyi değildi benim için . Olay örgüsü, güçler, haki. O yüzden benim için Sabaody, Water Seven-Enies Lobby, Zou arclarından aşağıda kalıyor Marineford maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: STH

Olabilir, Oda ya bağlı

Yeni nickiniz hayırlı olsun hocam

Şuan serideki en büyük sorun coby her an bir yerden fırlayıp seriyi çöpe çevirebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağ olun

• Tilqi_Gin kullanıcısına yanıt
    Hocam alıntıya cevap olarak şunu söyleyebilirim:

Oda, yine fgt arkadaşımızın da bahsettiği gibi takıntılı bir karakter gösterdi bize. Luffy'yi orada küçümsediği için değil, vaktinde öğününe yetişemediği için (mükemmelliyetçi biri olan daha doğrusu sadece yemek vakti için mükemmelliyetçi olan) Katakuri bir an önce zaafına yenik düşmüş halde Luffy'yi ezdiğini sanarak hızla ziyafete yumuluyor.

Yani buradaki tek eleştirebileceğim nokta Katakurinin de zaafının olması (aşırılık var burada yine) ve belki de Luffynin anladığı şey de tam olarak budur.

Anladığı şey ise, Katakurinin onun için hazırlanmış donutlardan gözünü alamayışı olabilir. Bir an için Luffy ona vurabildi ya, sebebi muhtemelen dayanamayıp görüş açısındaki donuta bakmak olunca anladı Luffy neyin ne olduğunu.

Tabi bu benim düşüncem.

• İçimden bir ses Cobynin taa serinin artık sonlarına doğru aşırı güçleneceğini söylüyor.

Umarım böyle bir şey asla gerçekleşmez yoksa çok pis söverim Oda'ya

• Ben Coby nin yeni garp oldugunu dusunuyorum. Buyuk ihtimalle seriye dondugunde cook daha saglam biri olarak gelicek

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    luffy'nin orada isabet sağlamasının sebebi katakuri'nin bir hakiyi kullanırken diğerini kullanamaması büyük ihtimalle. Katakuri kendisini görenleri öldürürken armanent haki kullandı. luffy ile yeniden çarpışırken armanent hakiyi kullanmaya devam etti. doğal olarak geleceği bir kaç saniyeliğine görmesini sağlayan hakiyi kullanamayınca geleceği göremedi ve isabet aldı. luffy'nin de anladığı büyük ihtimalle hakileri aynı anda kullanamaması.
  • rdlsln kullanıcısına yanıt
    Başta ben de bôyle düşünüyordum ama bu takıntı muhabbetinden sonra bir ihtimal olabilir diye düşünüyorum. Bakalım göreceğiz

• Amiral savunması hakkında bilgiler netleşti. Katakuri, amirallerin yapabildiği savunmayı yapabiliyormuş sanırsam. Sağ kollar amiralın bir tık altı olabilir.
  • Luffy, katakuri nin olayani cozdu de Ben hala onu yenmesini sacma buluyoru . G4 u kac dakika kullanabiliyordu? Jimbei nin tayfasida yardim etmeye karar Verdi sanirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne oldu şimdi herkes anladı mı Luffy Katakuriye nasıl vuruyormuş.

Rayleigh admin de bişeyler demiş ama çorba yapmış o da ilk defa. Şaşırdım.

Gözlem hakisi sayesinde gelecek saldırıyı görüp şekil değiştiriyordu. Aslında saldırının geldiği yer mochisi. Kendisine gelmiyor.

Benim anladığım bu.
  • 884

Bu iş çok saçma sapan bir hal almaya başladı. Mochi de vücudunun bir parçası sonuçta, nasıl vücudunun bir bölümünü manipüle edip saldırıyı etkisiz hale getirsin ki? Cidden zerre mantıklı bulmadım ben bu hareketi. Hadi dese ki gözlem hakisi ile saldırının geleceği yeri görüyorum kaçıyorum yada saldırına karşılık veriyorum, saptırıyorum falan, neyse sineye çekersin düşmanı yeteneklerinin sınırlarını zorluyor diye ama bu saçmalığı ben kabullenemiyorum.
  • Vay be, böyle bir şey beklememiştim Gözlem hakisi hakkında da güzel bir detay verilmiş oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 3 Kasım 2017; 0:6:35 >
  • Haftaya netleşir heralde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

884

Bu iş çok saçma sapan bir hal almaya başladı. Mochi de vücudunun bir parçası sonuçta, nasıl vücudunun bir bölümünü manipüle edip saldırıyı etkisiz hale getirsin ki? Cidden zerre mantıklı bulmadım ben bu hareketi. Hadi dese ki gözlem hakisi ile saldırının geleceği yeri görüyorum kaçıyorum yada saldırına karşılık veriyorum, saptırıyorum falan, neyse sineye çekersin düşmanı yeteneklerinin sınırlarını zorluyor diye ama bu saçmalığı ben kabullenemiyorum.

Kesinlikle katılıyorum.

• 
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.