Şimdi Ara

==> Nokia 808 | 41mp - 1/1.2''- Xenon - 1080p | 1.3ghz-512mb | 4''nHD-AMOLED | HDMI <== (516. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.478
Cevap
29
Favori
325.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 514515516517518
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pil kapasitesi kaç mAh olarak gösteriyor kontrol ettin mi? Ben N11'deki pili aldım 1230 mAh olarak gösteriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  •  ==> Nokia 808 | 41mp - 1/1.2''- Xenon - 1080p | 1.3ghz-512mb | 4''nHD-AMOLED | HDMI <==

==> Nokia 808 | 41mp - 1/1.2''- Xenon - 1080p | 1.3ghz-512mb | 4''nHD-AMOLED | HDMI <==

1 günü tamamlayabiliyor. Daha iyi olmalıydı aslında. Sorun şu: Lityum iyon batarya olduğu için kullanılmamasına rağmen kapasitesinden her yıl, geri dönüşü olmayacak şekilde bir miktar kaybetmiş. Orijinal olması, eski tarihli üretim olduğu anlamına geldiği için bir dezavantaja dönüştü. 808'in asıl bataryası olmaması, üretim tarihinin daha da eski olması demek.

Kullandıktan sonra Deji'nin performansını değerlendirir misin?
  • Ben hatsızda kullandığım için net bir şey söylemem ama pil mükemmel olmasa da iyi görünüyor. İlk aldığım hatalı çıktı iade edip yenisini gönderdiler. Tavsiye edebileceğim bir mağaza hiç zorluk çıkarmadılar. Senin aldığın pilin kapasitesi muhtemelen en az %20 düşüktür. Bu da aldığın pilin en fazla 960 mAh olduğunu gösteriyor.

• Lityum iyon bataryaların kapasitelerinden her yıl %20 kaybettikleri bilgisi doğru olmayabilir. Kapasite kaybı doğru. Ancak miktar daha az veya değişken olmalı. Eğer doğru olsaydı, bir batarya hiç kullanılmadığı halde üretiminden 3 sene geçtikten sonra kapasitesinin neredeyse yarısını kaybederdi. Piyasaya çıktıktan 3 sene sonra satılan telefonlar var.
    Kullandığım batarya tam doluyken 1076 mAh olarak görünüyor. Ama hiçbir şey yapmasam bile bu değer hızla düşüyor.
    Elimdeki bataryanın üretiminden en az 5 sene geçtiğini varsayarsak kümülatif olarak kapasitesinin yaklaşık 2/3'ünü kaybettiği sonucuna ulaşırız. Benim deneyimime göre bu batarya ~400 mAh değil.
  • Haritalar artık çalışmıyor mu?
  • Nokia 808 şuanki günümüz telefonlarına göre kamerası hangi telefonlarla yarışır mesela s7 edge kadar iyimidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxsavasxx2

Nokia 808 şuanki günümüz telefonlarına göre kamerası hangi telefonlarla yarışır mesela s7 edge kadar iyimidir.

Daha önce 808 kullandım 3 yıl, şu an sözde 23 mp Sony kullanıyorum resmen rezalet!!! S7 edge kullanan arkadaşım da var, onun da 808'le kıyaslandığında bir şansı yok...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 808'in hoparlör sesinde bir sorun oluştu. Hoparlörle müzik dinlerken ses aniden azaldı. Şimdi eskisi kadar yüksek ses çıkmıyor. Daha doğrusu eskiden 5 birimde 5 birimlik ses çıkarıyordu. Şimdi 5 birimde 2 birim çıkarıyor. İlginç olan, son ses seviyesinde eskisi kadar güçlü. Soft format da attım. Hala aynı. Neden olabilir?
  • Arkadaşlar nokia 808 satmak isteyen varsa alabilirim.
  • Arkadaşlar bu video gerçek mi cidden nokia 808 bu kadar renksiz mi çekim yapıyor baya soluk geldi renkleri

https://www.youtube.com/watch?v=zf-RGRoBfiw
  • quote:

Orijinalden alıntı: badmobil

Arkadaşlar bu video gerçek mi cidden nokia 808 bu kadar renksiz mi çekim yapıyor baya soluk geldi renkleri

Otomatik ayarda evet

Ayarlardan doygunluk kontrast keskinlik verebiliyorsunuz

Renk tonu olarakda canlıyı seçince düzelir

• quote:

Orijinalden alıntı: seker1adam

quote:

Orijinalden alıntı: badmobil

Arkadaşlar bu video gerçek mi cidden nokia 808 bu kadar renksiz mi çekim yapıyor baya soluk geldi renkleri

Otomatik ayarda evet

Ayarlardan doygunluk kontrast keskinlik verebiliyorsunuz

Renk tonu olarakda canlıyı seçince düzelir

Anladım sırf foto ve video çekmek için alıcam telefonu lumia 1020 sanki daha iyi keskinlik detay veriyo gibi geldi bana
  • Arkadaşlar nokia 808 kırmızı alarak aranıza katıldım bu telefona whatsap felan nasıl yüklerim duvar kağıdı bile yok siyah var
  • @Lady Fantasy zil seslerini kontrol ettin mi? Onlarda da sorun varsa telefona dead flash at. Yine düzelmezse hoparlörü patlamış demektir. En azından donanımsal bir sıkıntı olduğu açıktır.

@badmobil tavsiyem L1020 alman olacaktır. OIS, daha düşük diyafram (f/2.2) ve daha uzun pozlama değeri sunduğu için L1020 daha akıllıca bir tercih olacaktır. Daha düşük diyafram ile gece çekimi konusunda 808'e nispeten daha iyi çekim yapıyor. OIS sayesinde de el ile çekimlerde daha net çekim yapabiliyorsun. 808 maksimum 2.7 saniye uzun pozlama yapabiliyorken L1020'de bu süre 4 saniyeye kadar çıkıyor. Ayrıca RAW çekim de yapabiliyorsun. 808'in maalesef dinamik aralığı kötü. Ama bu yazılımsal bir durum. Nokia vakti zamanında bir yazılım güncellemesi yayınlamadığı için öylece kaldı. Snapseed kullanarak durumu düzeltiyorum ve tahmin edildiği gibi cillop gibi oluyor fotoğraf. İki fotoğraf ekleyeceğim. Birinde hiçbir oynama yapılmamış hali olacak diğerinde de Snapseed ile düzenlenmiş hali mevcut.

Orjinal hali

==> Nokia 808 | 41mp - 1/1.2''- Xenon - 1080p | 1.3ghz-512mb | 4''nHD-AMOLED | HDMI <==

Düzenlenmiş hali

@xxsavasxx2https://www.whatsapp.com/nokia/WhatsApp_2_16_57.sis tıkla indir.

• Hala efsane 808 ve uzun bir zaman android ve elmalar bu kaliteye yetişemeyecek..Sensörü büyütemedikten sonra
    istediği kadar baharat , tuz eklesinler 808 uzun zaman kral kalacak.
  • Nokia 808 için bana cfw önerirmisiniz.

• elimde 808 beyaz renk mevcut. 230 tl ye satıyorum acildir.
  • 200 oldu
  • Sıfırdan farksız kırmızı renk bir 808 buldum, gerçekten temiz çiziksiz kozmetik 10/10. 350₺ istiyor satan arkadaş. Alınır mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: DagustuN

Sıfırdan farksız kırmızı renk bir 808 buldum, gerçekten temiz çiziksiz kozmetik 10/10. 350₺ istiyor satan arkadaş. Alınır mı ?

Alınmaz fiyat yüksek bence

• 
Sayfa: önceki 514515516517518
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.