Şimdi Ara

===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3' QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <=== (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.440
Cevap
56
Favori
346.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    nokia yavaş yavaş gelmesine rağmen htc den sony den güzel telefon üretmeyi başardı. Microsoft android koyarmı telefonuna yahu adamlar tabikide kendi yazılımını koyacaktı. Ses hayal kırıklığı değil ozo gayet güzel, batarya performansı yeterli rakiplerinden geri kalmıyor. Fiyat konusunda 3000 tl riskli sonuçta samsung apple vb markalar varken nokia nın daha fiyat/performansa yönelmesi lazımdı. 2500 TL'den gelseydi rakipsiz olacaktı. Nokia 8, u11, s8 veya xz1 ile kafa kafaya yarışır. Snapdragonun eski işlemcileri ısınıyordu ama 835 10 nanometre işlemci güç az tüketiyor ve ısınmıyor. Nokia yeniden geliyor ve baya sağlam geliyor. Ben şimdi 3000 e telefon bakıyorum ve nokia 8 listemde ilk 3'te. 2500 tl den gelse direk alırım 3000 olunca düşündürüyor. Düşündürmesinin sebebide türkiye yapılanması servis ağı, garanti vb.
  • Şimdiye kadar 2 nokia telefonum oldu. En son kullandığım nokia, 5800 idi. O zamandan bu yana sahip olmak istediğim hiçbir nokia telefon olmadı Şimdi yıllardır özlemini çektiğimiz nokia geliyor gibi Benim şu anda merak ettiğim 2 konu var: 1.Fiyatı 2.pil performansı. Fiyat konusu karışık: 3000 diyen var, 3200 diyen var 3300 var. Pil konusunda bildiğim kadarıyla kadar 2k panel kullanıp 3000 mah civarı kapasiteye sahip bataryayla etkileyici bir performans sunan cihaz olmadı. Bakalım bu telefonun pil performansı nasıl olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheOnu

Şimdiye kadar 2 nokia telefonum oldu. En son kullandığım nokia, 5800 idi. O zamandan bu yana sahip olmak istediğim hiçbir nokia telefon olmadı Şimdi yıllardır özlemini çektiğimiz nokia geliyor gibi Benim şu anda merak ettiğim 2 konu var: 1.Fiyatı 2.pil performansı. Fiyat konusu karışık: 3000 diyen var, 3200 diyen var 3300 var. Pil konusunda bildiğim kadarıyla kadar 2k panel kullanıp 3000 mah civarı kapasiteye sahip bataryayla etkileyici bir performans sunan cihaz olmadı. Bakalım bu telefonun pil performansı nasıl olacak

Evet, bu sefer özlemini çektiğimiz Nokia geri dönüyor gibi :D

Fiyat 3299 olarak açıklandı, hatta çoğu kişiden önce ilk bu konuda söyledik üstlerde. Bir zaman sonra 3000 altına düşeceğini tahmin ediyorum.

• Gsmarena phonearena androidauthority test sonuçlarına baktım avrupa da 545euro, bir Samsung s8 olamıyor,,, ses kulaklık çıkışı o kadar iyi değil, dosya yöneticisi yok, dlna, aptxhd yok, aksesuar yok, fiyat baya yüksek 3299tl, Microsoft dan tam lisansları alamamışlar, kamera yazılımı ağlıyor, 2-3 ay sonra sahibinden e düşer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertxray

quote:

Orijinalden alıntı: TheOnu

Şimdiye kadar 2 nokia telefonum oldu. En son kullandığım nokia, 5800 idi. O zamandan bu yana sahip olmak istediğim hiçbir nokia telefon olmadı Şimdi yıllardır özlemini çektiğimiz nokia geliyor gibi Benim şu anda merak ettiğim 2 konu var: 1.Fiyatı 2.pil performansı. Fiyat konusu karışık: 3000 diyen var, 3200 diyen var 3300 var. Pil konusunda bildiğim kadarıyla kadar 2k panel kullanıp 3000 mah civarı kapasiteye sahip bataryayla etkileyici bir performans sunan cihaz olmadı. Bakalım bu telefonun pil performansı nasıl olacak

Evet, bu sefer özlemini çektiğimiz Nokia geri dönüyor gibi :D

Fiyat 3299 olarak açıklandı, hatta çoğu kişiden önce ilk bu konuda söyledik üstlerde. Bir zaman sonra 3000 altına düşeceğini tahmin ediyorum.

Ust duzey olsun, ele ayaga dusmemis olsun, güncellemesi iyi olsun ve fiyati “nispeten n” makul olsun deniliyorsa düşünülebilir.

Camerasi ve dizayni hosuma gitti. Malzeme kalitesi zaten nokialarda tartismasizdir. Tercih ederim sahsen

• koreli41 kullanıcısına yanıt
    ses kulaklık çıkışı snapdragon 835 ile gelen 24-bit/192kHz audio destekliyor o konuda kötü olacağını sanmıyorum ama kablosuz kulaklıklardaki son teknoloji aptX™ HD olmaması bir eksik sayılabilir. Dosya yöneticisi nasıl olmaz apple a bile geldi vardır muhakkak, en kötü uygulama falan kurulur. Saf android sürümü ile geldiği söyleniyor onun hakkında fikrin var mı? Aksesuar konusu ayrı bir konu ama yaygın telefonların aksesuarı tabi daha fazla oluyor. Fiyat konusunda haklısın rekabetçi fiyatla getirmediler s8, xz1 fiyatından geldi. Kamera yazılımı nasıl bilmiyorum ama kamerası güzel s8 ile çekimlerine baktım aynı kalitede çekiyorlar zaten profesyonel fotoğrafçı değilim gerek yok en iyisi olmasına. Ben malzeme kalitesi, tasarımını beğendim ama en iyisini sunmamasına rağmen pahalı fiyatlandırması olmamış. 2999 TL'den çıksaydı hadi zamanla ucuzlar 2500 lere falan alırız derdik. Herhalde bir pazarın kaymağını alalım diye fiyatı 3300 lerde çıkaracaklar.

650-700 euro olan sony xz1 2999 TL'den satılıyorken 600 euroluk nokia 8 nasıl 3299 TL olabiliyor anlamadım. Gerçi huawei p10 falanda öyle 500 euroluk telefon tr de hala 3300 TL falan. s8 bile hala 3999 TL yahu en az 1000 lira kar yapıyordur satan mağazalar.

Vodafone fiyatına baktım 750 dk, 10 gb internet ve 1000 sms li paketi 55 TL'den sayıyor.Üstüne 160 TL her ay cihaz parası ekliyor toplamda tarife+telefon için aylık 215 TL ödüyorsunuz 24 ay taahhüt vererek. 24*215= 5160 TL yapıyor. 55 TL'lik paketi 24 ile çarparsak 1320 TL yapıyor. 5160 TL'den paket fiyatı olan 1320 TL'yi düşünce telefon fiyatını yani 3840 TL'yi buluyoruz. Baya bir kazık fiyat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 6 Ekim 2017; 9:1:47 >

• Fiyat 2.999 lira olmuş.
  • Nokia yine şımardı,,, zeiss mercek yazdın,, sp835 yapıştır,,, 2999tl... Fiyatın revize edilmesi lazım, nerede eski nokia...

• quote:

Orijinalden alıntı: koreli41

Nokia yine şımardı,,, zeiss mercek yazdın,, sp835 yapıştır,,, 2999tl... Fiyatın revize edilmesi lazım, nerede eski nokia...

Diğer markalara göre fiyat aslında iyi ama tabii ki hakettiği daha düşük.
  • ön kamerası nasıl acaba?
    ip 6s'ten geçmeye değer mi?
    bir de 6gb ramlisi gelecek mi?
  • Telefon almayı erteledim alacak olanlar,,, gsmarena phonearena, Android authority, btekt youtube kanallarına baksınlar,,,

• 2500,2600 tl seviyesine gelsin hemen alınacak cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

Android 8 beta olarak indirilebilir:https://www.nokia.com/en_int/phones/betalabs
    http://www.androidpolice.com/2017/10/26/hands-oreo-nokia-8-mildly-flavored-stock-android-8-0-version/

Konuya eklendi, teşekkür ederim.

• Cihazın "Parlak Mavi" ve "Gümüş" rengi 2799 TL'ye satılıyor, "Bakır" rengi halen 2999 TL.

http://www.hepsiburada.com/nokia-8-64-gb-nokia-turkiye-garantili-p-HBV000007HJF1
  • Mi6 nın 2*bin TL olduğu yerde bu cihazın 3 bin olması akla ziyan..

• Almadan önce bu konuyu bulamamıştım. Şimdi Nokia 8den yazıyorum. Sorusu olan varsa alabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: They Killed Kenny

Almadan önce bu konuyu bulamamıştım. Şimdi Nokia 8den yazıyorum. Sorusu olan varsa alabilirim

Daha önce kullandığın telefonlara kıyaslarmısın batarya ve konuşma performansı dışarıya verdiği ses nasıl? Arayüz hızı kamera çekim hızı kayıt hızı bunları merak ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.