Şimdi Ara

===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3' QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <=== (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.442
Cevap
56
Favori
346.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cihazınız hayırlı olsun. Vowifi çok da ilerlemiş bir şey değil. Bulunduğunuz wifi ağı zayıfsa telefon görüşmesi yapmanız imkansız. Sesiniz gitmiyor karşı taraf sizi duymuyor. Bunları çok kez yaşadım. Sadece şebekeden kurtardığı için enerji tasarrufu sağlayan bir teknoloji olması güzel. Burada sıkıntıyı cihazda değil operatörlerde görüyorum. Çünkü cihazın bunu yapabilme yeteneği olduğu halde sorun yaşanıyorsa belli ki operatör tam destek vermediği içindir.

Ayrıca yanlış bilmiyorsam hâlâ S8 Oreo'yu alabilmiş değil. Adamlar Oreo'yu dağıtmaya başladılar bile. Buraya da yakında gelir. Samsung anca şubatta verir o güncellemeyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 16 Aralık 2017; 4:56:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: symbiat

Telefonu dün satın aldım. Cihazın hızı pil süresi vb konulara hiç girmiyorum zira nette gsmarena vb ortamlarda incelemeleri var. Turkcell ile volte ve vowifi çalışmıyor. Vodafone'da volte çalışıyor ancak vowifi menüsü cihazda görünmüyor. Bunu cihazın yeni olmasına ve android8 güncellemesine bağlıyorum. Ancak nokia ve turkcelle konu ile ilgili çağrı açtım, ve bugün her nasılsa google tarafından cihaza carrier update gönderildi. Ve sonrasında Turkcell'de volte logosu açıldı, ancak gelen çağrılarda volte aktif oluyor, çağrıyı ben yapacak olursam 3g ye düşüyor. vowifi ise hala yok tabi. galaxy s8 almadığıma pişman oldum biraz.

kameranın kalitesinin düşük olmasına çok takılmıyordum ama volte ve vowifi benim için önemliydi. ayrıca tespit ettiğim bir sorunda şu ki; bluetooth ile telefonu araca bağladığımda spotify üstünden müzik dinlerken seste kısa süreli ve sık kesintiler oluyor. Ama çağrı'larda bu sorun yok. mi5 telefonumla hiç bir sorun olmadan araç içinde bluetooth ile müzik dinleyebiliyordum. telefon yada araç ile ilgili bir sorunda olabilir gibi. bunun dışında cihazdan yana bir sorunum yok, cihaz şık sağlam hızlı ve kullanışlı. merak eden arkadaşların sorusu olursa yardımcı olmaya çalışırım.

hayatımda ilk kez volte olayına takılan birini gördüm. hani kötü bir şey değil de, çok da gerekli bir özellik değil. olmadığını sanmıyorum, büyük ihtimal operatör ile alakalıdır.

-------------------------------------------------------------

düzeltme: sorun düzelmiş. cihazınızı güle güle kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8C1AF27D6 -- 16 Aralık 2017; 17:57:9 >

• They Killed Kenny kullanıcısına yanıt
    Sormayı unuttum. Kamera çözünürlüğü tam olarak kaç piksel? 13 MP yazılmış ama tam piksel sayısı yazmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Sormayı unuttum. Kamera çözünürlüğü tam olarak kaç piksel? 13 MP yazılmış ama tam piksel sayısı yazmıyor.

Ondan ayrı bir pikseli de var mı ki? Kamera ayarlarında 4:3 ekran oranında 13 megapiksel olarak gözüküyor hem ön hem arka. Ekran oranına göre düşüyor ama. Videoda 1080 olarak yazıyor ama ayarlarsan 4k da oluyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi They Killed Kenny -- 16 Aralık 2017; 19:55:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • They Killed Kenny kullanıcısına yanıt
    Kendi telefonumdan örnek vereyim. 6s'de 12.2 MP kamera var ama tam çözünürlüğü 4032*3024 piksel. Nokia 8'de kaç piksel onu sordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Kendi telefonumdan örnek vereyim. 6s'de 12.2 MP kamera var ama tam çözünürlüğü 4032*3024 piksel. Nokia 8'de kaç piksel onu sordum.

4160 3120 yazıyor yakın bir değer seninkine

• Selamlar, normalde bende çok takılmam ama, bulunduğum yerde telefon az çekiyor çok sağlıklı olmuyor. iphoe 6s de vowifiyi kullanıyordum turkcell de ve çok rahattı cidden. Birde yurt dışında falan skype whatsapp vs ye gerek olmadan direk kendi şebekenizdeymiş gibi normal tarifeniz ile Türkiyede bulunan her hattı arayabilmek büyük nimet.

volte önemli zira hem çağrılar çok hızlı gerçekleşiyor, hemde çağrı sırasında telfonunuzdaki mobil veri gitmiyor. örneğin telefonu pcniz için modem gibi kullanıyorsunuz ve kritik bir işlem yapıyorsunuz diyelim, telefona çağrı gelirse ve volte yoksa internet erişiminiz askıya alınıyor. verdiğim örnekler biraz kişiye özel farkındayım :) ama benim kullanım deneyimime göre gereken özelliklerdi. ama cihazın ve android 8'in yeniliğine bağlı olarak bu sorunların zamanla düzeleceğini düşünüyorum.
  • Bu konuyu arıyordum

Şöyle kenarda duralım

Nokia 8 kullananlar hayırlı olsun

Pil kullanımı ekran süresi paylaşan olursa seviniriz

Nokia 6 kullandım 1 ay bundada çift hopalyör varmı üstende ses geliyomu

Kulaklık sesi nasıl bir htc kadar iyimi

• Oreo'ya güncelleyen var mı?

• O zaman biraz şenlendireyim ortalığı.

===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3" QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <===

===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3" QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <===

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mindcrime -- 30 Aralık 2017; 0:37:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mindcrime

O zaman biraz şenlendireyim ortalığı.

Hocam ben şahsen nokia 8 in daha iyi şarj performansı vermesini beklerdim 3000mah 5.3 inc 2k ekran ve 5 saat ekran süresi az bence

Ben htc u11 kullanıyorum 5.5inc 2k ekran 3000mah pil ile çok iyi pili gidiyor

Nokia 8 alıcaktım burayıda bu yüzden takip ediyorum

Şarj bence iyi deilmiş

Parlaklığı sorarsanız %50 otomatikde deil

• Vodafone kullanıcısıyım iş yerimin bulunduğu yerde 2g zor çekiyor ve genel olarak yolda ve akşamları nfs no limits oynuyorum. Benim koşullarım altında Lenovo P1'den sadece 1 saat daha az ekran süresi veriyor. (Mi5 ile 4 saat ekran süresini zor alıyordum) O yüzden, kişisel fikrim olarak, belirtmem gerekir ki performansına göre çok iyi batarya süresine sahip.

• Bende Nokia 8 ile aranıza katıldım diyeceğim ama pek kimse yok ortalıkta.

• Yavaş yavaş toparlanıyoruz :)

• Son güncellemeler kurulu Google haritalar ve yandex çalışmıyor telefonu kullananlar bakıp haber verebilirmi

• Herhangi bir sıkıntı yok.

• Uygulamalar açılıyor ama navigasyon çalışmıyor rota ayarlıyorum çalışmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ayoldas67

Yavaş yavaş toparlanıyoruz :)

Merhaba hocam.

Özlemişim Nokia forumunda takılmayı. Eskiden Windows Phone başlığı altındaydı tabi.

• OnderT O kullanıcısına yanıt
    68 almış

• quote:

Orijinalden alıntı: depresy0n

68 almış

Gerçekten çok kötü.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.