Şimdi Ara

===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3' QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <=== (212. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.442
Cevap
56
Favori
346.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Oldu olmasina ama kafaya takacak ne var anlamadim. Buyuk bi soruna mi neden oluyor bilmedigim?

Cunku ekrani kapatip bi yarim saat bekleyince hicbirsey kalmiyor.

Bir de sunu gordum otomatik parlaklik acikken oluyor. Normalde otomatik parlaklik kapali kullaniyordum.isik %50 nin biraz altindaydi. Sonra menulerde gezinirken su otomatik parlakligi bi deneyeyim diye actim sonrasinda ustte ghost screen izleri olustu hafif.

Sonra sarja taktim yarim saat sonra bir gram birsey kalmamisti. Yani gecici birsey. Otomatik parlaklik ayarini kapatip tekrar %40-45 yaptim isigi, o gun bugundur de olmuyor.

Bu ghost screen konusunda dert ettiginiz nedir bilmedigim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pharatlil kullanıcısına yanıt
    Zamanla şiddeti artıp ekran kenarlardan kırmızılaşıyor. Bir süre sonra bu sorun çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • -dehşet- kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle tamda bende olanları söyledin.

• John-Reese kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

• pharatlil kullanıcısına yanıt
    Parlaklık hep %30'da

Ekran açtıktan 1 dakika sonra başlıyor

Eskiden sadece grideydi şimdi griye yakın her renkte oluyor(bildirim panelini indirince oluşan koyulukta her türlü)

Kenarlardaki kırmızılık 1 cm'ye yakın iki kenardan da.

• Asite06 kullanıcısına yanıt
    Güç tuşu ile ilgili bir sıkıntı olabilir

• ===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3" QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <===

Foto örneği

• quote:

Orijinalden alıntı: Lars Mikael Akerfeldt

Parlaklık hep %30'da

Ekran açtıktan 1 dakika sonra başlıyor

Eskiden sadece grideydi şimdi griye yakın her renkte oluyor(bildirim panelini indirince oluşan koyulukta her türlü)

Kenarlardaki kırmızılık 1 cm'ye yakın iki kenardan da.
    Ekranın kenarlarında ekran boyunca oluşan kırmızı lekeyi benim şanssızlığım olarak düşünüyordum ama görünüşe bakılırsa çoğu kullanıcıda bu sorun mevcut. Ben bu sorunu cihaz yavaştan ısınmaya başladığında görüyorum. Uzun süre beyaz ağırlıklı bir uygulamadan gri ağırlıklı bir uygulamaya dönünce kenarlarında belirgin kızarmalar ve çok hafif bir ghost screen görüyorum. Her iki ekran sorunu da telefon sıcaklığı 35'in üzerindeyken oluşuyor. Ah LG ahhh ...

• Geçen bir yerde okudum ekran bozulma oranı %94 ile LG üretiminde kolay kolay da kimseye bırakmaz. Bundan sonra zaten LG almiyordum panel LG isede almayacağım. Tabi alacağım telin lg paneli olup olmadığını ogrenebilirsem. Geçen ay rahatsız etmiyordu ama şimdi pembelik fazlalaştı servisede vermem. Böyle gider artık. Belki kırılır da kaskodan alırım parasını

• Pie güncellemesi official olarak aralık güvenlik güncellemesinden sonra gelecek. Internal OTA olarak pie güncellemesi serverlarda yakalanmış dosyalar var. Akşama mümkün olursa güncelleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toedwarrior -- 27 Kasım 2018; 16:7:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toedwarrior

Pie güncellemesi official olarak aralık güvenlik güncellemesinden sonra gelecek. Internal OTA olarak pie güncellemesi serverlarda yakalanmış dosyalar var. Akşama mümkün olursa güncelleyeceğim.
    XDA'da ve Nokia'nın Topluluk forumunda 28 Kasım (yani yarın) diye söylentiler gördüm. Geçen ay resmi olarak Kasım ayı içerisinde her iki cihazın (Nokia 8/8 Sirocco) Pie güncellemesini alacağı belirtilmişti. Benim tahminim şu son 3 güne, Pie güncellemesini saf Android arayüzü kullanan bir cihaz için hazırlamak zor olmasa gerek. Yine de belli olmayabilir de. Eğer sorun giderme henüz bitmediyse erteleyebilirler de ancak sunuculara gönderilmiş bir güncellemenin erteleneceği mantıklı gelmedi bana. Geçtiğimiz saatlerde Juho Sarvikas (HMD Global CPO'su) Android Pie'ı Nokia 7.1 için müjdeledi ve yorumlarda da çoğu kişi Nokia 8'i sormuş. Muhtemelen sıradaki biziz .

• techno_man000 T kullanıcısına yanıt
    İnternete düşen dosyalar aralık güncellemesinin oreo üzerine kurulduğunu gösteriyor aralık güncellemesinin kodu 488L 488 oreo ile geleceğini gösteriyor pie güncellemesinin kodu 5110 eğer aralık güncellemesinden önce pie gelecek olsaydı 5_110L tarzı bir güncelleme kodu gözükmesi gerekirdi. Ayrıca şu anda pie güncellemesini yüklemek için aralığı yüklemek gerekiyor ki yükleyenler var şarjım yeterli seviyeye gelince ben de yükleyeceğim

• Toedwarrior T kullanıcısına yanıt
    Hocam bu yükleyenler falan xda'da mı yoksa başka yerde mi? Xda'da göremedim de.

• Lars Mikael Akerfeldt kullanıcısına yanıt
    Telegram grubu var
    Nokia 8 ( Global )https://t.me/HMD_Nokia_8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toedwarrior -- 27 Kasım 2018; 17:58:2 >
  • Toedwarrior T kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. Şu yüklemiş olan kişi twrp ile falan mı yüklemiş onu anlayamadım.

• Bugün itibariyle telefona kavuştum fakat kurulumu gerçekleştiremiyorum. Güncelleme olduğu uyarısını veriyor güncelleye basınca indirmeye başlamıyor.

Edit: hotspot üzerinden başka bir telefonun internetini kullandığımdan olmuyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scirocco04 -- 27 Kasım 2018; 18:33:37 >
  • Lars Mikael Akerfeldt kullanıcısına yanıt
    Yok hayır ota zip dosyasını adb sidload yoluyla flashlanması gerekiyor. Bende de bi sorun oldu ondan yükleyemiyorum şu anda

• techno_man000 T kullanıcısına yanıt
    Hocam yükleyebildiniz mi android 9 u?

• YENİDEN SÖYLÜYORUM SİZE GELMESİNE DAHA VAR OTA ÜZERİNDEN DAĞITILMIYOR OTA SERVERLARINA ERİŞİMİ OLAN BİRİ BU DOSYALARI ORADAN İNDİRDİ. EĞER BOOTLOADERINIZ AÇIK OLMADIĞI SÜRECE YÜKLEMENİZİ ÖNERMEM HERHANGİ HİR SORUN OLDUĞUNDA GERİ DÖNÜŞÜ OLMAZ

• ===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3" QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <=== ===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3" QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <=== ===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3" QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <=== ===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3" QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <=== ===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3" QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <=== ===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3" QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <===

Arkadaşlar yükleyen biri telegrama atmış pie güncellemesini bu da fotoğrafları

• 
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.