Şimdi Ara

>>SONY XPERİA GO ST27İ<<[ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.166
Cevap
28
Favori
175.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam sar değeri nedir bu telefonun çok araştırdım fakat bulamadım nette... sony'nin telefonlarının sar değerleri oldukça yüksek umarım bu telefonda öyle değildir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: azzygt

hocam sar değeri nedir bu telefonun çok araştırdım fakat bulamadım nette... sony'nin telefonlarının sar değerleri oldukça yüksek umarım bu telefonda öyle değildir...

0,78 mi öyle bişey olması lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün bi HD video izleyeyim dedim. Aman allahım :)) Ekran kalitesi diye birşey yok. Sanırım bu soğuttu telefondan beni. Takılma , donma vs yok ama çözünürlük resmen sıfır. Yakında bu telefonu da satarım :D
  • Arkadaşlar bu telefon suda resim çekiyor mu ?
  • Sağlamlık testi lütfen. Hayırlı olsun alan arkadaşlara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egzersayz

Arkadaşlar bu telefon suda resim çekiyor mu ?

720p video bile çekiyo
  • quote:

720p video bile çekiyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: gonzales20

quote:

720p video bile çekiyo

Ben suyun altında işlem yapmaya kalktım fakat olmadı. Çalışıyor sistem fakat dokunmatik işlemiyor. Dolayısıyla nasıl resim çekeceğiz diye düşünüyorum? Video çekmek içinde aynı şeyler geçerli olacaktır. Videoyu suya daldırmadan önce başlatıp öyle çekebiliriz ama :D

• quote:

Orijinalden alıntı: lerolande

quote:

quote:

720p video bile çekiyo

Ben suyun altında işlem yapmaya kalktım fakat olmadı. Çalışıyor sistem fakat dokunmatik işlemiyor. Dolayısıyla nasıl resim çekeceğiz diye düşünüyorum? Video çekmek içinde aynı şeyler geçerli olacaktır. Videoyu suya daldırmadan önce başlatıp öyle çekebiliriz ama :D

Resim çekmek için illaki üstte tuşu vardı o şekilde çekiliyordur herhalde.

• quote:

quote:

quote:

quote:

720p video bile çekiyo

Resim çekmek için illaki üstte tuşu vardı o şekilde çekiliyordur herhalde.

Herhangi bir tuşu yok. Ekrandan çekiliyor.

• ürünü bir anda küt diye vatandan aldım.Ellerinde siyah kalmıştı onu aldım.Siyahın arka kapağı böyle tırtıklı bir his veriyorken beyazı pürüzsüzdü.İlk izlenimim telefonla konuşurken karşının sesini duyamamak oldu ya da benim kulaklarda problem var.Fruit ninja satın aldım hemen fakat iphone 4 teki gibi oynanmıyor yani tam olarak doğru yere dokunamıyorum, bunun sebebi de muhtemelen çözünürlük(alt-üst piksellere kayıyor dokunuşum).hoparlör sesi iphone kadar.Arayüzü olabildiğince hızlı.Tarayıcı performansını beğendim.Video izlemedim yorum yapamayacağım.Ekranın renk tonu harika.Chrome kurmayı başaramadım izin vermedi.Bir de telefonun arka kapağı küt diye açılıyor o yüzden suya sokmaya cesaret edemiyorum halbuki teşir ürününü çat diye sokmuştum.kapak tam kapanmıyor gibi zaten, hafif içindeki turkuaz gözüküyor, bu başkalarında da var mı acaba?Kamerasını da tam test edemedim.

Bu ürünü ilk android cihazım olsun diye ve özellikle dayanıklı, küçük bir cihaz istediğim için aldım.Eğer memnun kalmazsam bundan Xperia T ye terfi etmeyi planlıyorum.

• ürünü bir anda küt diye vatandan aldım.Ellerinde siyah kalmıştı onu aldım.Siyahın arka kapağı böyle tırtıklı bir his veriyorken beyazı pürüzsüzdü.İlk izlenimim telefonla konuşurken karşının sesini duyamamak oldu ya da benim kulaklarda problem var.Fruit ninja satın aldım hemen fakat iphone 4 teki gibi oynanmıyor yani tam olarak doğru yere dokunamıyorum, bunun sebebi de muhtemelen çözünürlük(alt-üst piksellere kayıyor dokunuşum).hoparlör sesi iphone kadar.Arayüzü olabildiğince hızlı.Tarayıcı performansını beğendim.Video izlemedim yorum yapamayacağım.Ekranın renk tonu harika.Chrome kurmayı başaramadım izin vermedi.Bir de telefonun arka kapağı küt diye açılıyor o yüzden suya sokmaya cesaret edemiyorum halbuki teşir ürününü çat diye sokmuştum.kapak tam kapanmıyor gibi zaten, hafif içindeki turkuaz gözüküyor, bu başkalarında da var mı acaba?Kamerasını da tam test edemedim.

Bu ürünü ilk android cihazım olsun diye ve özellikle dayanıklı, küçük bir cihaz istediğim için aldım.Eğer memnun kalmazsam bundan Xperia T ye terfi etmeyi planlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: gageracer

ürünü bir anda küt diye vatandan aldım.Ellerinde siyah kalmıştı onu aldım.Siyahın arka kapağı böyle tırtıklı bir his veriyorken beyazı pürüzsüzdü.İlk izlenimim telefonla konuşurken karşının sesini duyamamak oldu ya da benim kulaklarda problem var.Fruit ninja satın aldım hemen fakat iphone 4 teki gibi oynanmıyor yani tam olarak doğru yere dokunamıyorum, bunun sebebi de muhtemelen çözünürlük(alt-üst piksellere kayıyor dokunuşum).hoparlör sesi iphone kadar.Arayüzü olabildiğince hızlı.Tarayıcı performansını beğendim.Video izlemedim yorum yapamayacağım.Ekranın renk tonu harika.Chrome kurmayı başaramadım izin vermedi.Bir de telefonun arka kapağı küt diye açılıyor o yüzden suya sokmaya cesaret edemiyorum halbuki teşir ürününü çat diye sokmuştum.kapak tam kapanmıyor gibi zaten, hafif içindeki turkuaz gözüküyor, bu başkalarında da var mı acaba?Kamerasını da tam test edemedim.

hocam benimkide siyah ve arka kapakta pürüzlü yapı var. kapak olayıda su zaten kapagın altına giriyor onemli olan mavi yerden girmemesi kapağın çok sıkı olmasına gerek yok ayrıca sağlamlık ve küçüklük istiyorsan xperia active yonelmeni öneririm.

http://www.youtube.com/watch?v=F92CvRflk18

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonzales20 -- 19 Eylül 2012; 12:17:39 >

• Bir önceki telefonum Sony Ericsson Hazel j20i idi, o zamanlar aynı özellikleri seçip nokia ya basınca fiyat 900 lira oluyordu sony i seçince 450 oluyordu bu da Sony ile tanışmama sebep oldu, gayet de memnun kaldım

Birçok faydalı uygulama sebebi ile android telefon almak istedim, bütçem en fazla 1000 lira idi, iPhone 5 çıktı 4S lerin fiyatı düşer bekle dediler ama düşse düşse 1400 olur o da taa kaç ay sonra, biraz araştırma yaptım telefonlar hakkında, açıkcası Samsunglara taa eskiden alerjim olduğu için ve tasarım olarak da beğenmediğim için düşünmedim bile, Xperia Sola almak üzere Sony Center yolunu tuttum :)

Görevli arkadaş bana telefonu (Xperia Go) tanıtmak için mahsusdan elinden kayarmış gibi yapıp yarım metre yüksekten fayans zemine düşürdü, ben içimden "aha gitti adamın maaşı" dedim :) Telefonun suya toza ve darbelere karşı dayanıklı (su gerçirmez ve kırılmaz demek değildir bu) olduğunu anlattı, 60 lira farkla bunu anlamamı tavsiye etti, 960 liraya aldım, gelelim telefona

Çift çekirdek olması avantaj, 512 mb ram idare eder nitelikte, uygulamalar full açıkken dahi 100 mb civarı boş ram duruyor, gereksiz arkada çalışan uygulamalar kapatılınca daha da rahatlıyor telefon, ekranı gorilla glass, çizilmelere dayanıklı, parmak izini de çok fazla belli etmiyor, güneş ışığında ekranın görünürlüğü konusunda Sony yapılan testlerde bir numara zaten, youtubeden video falan izledim gayet güzel gösteriyor, gözü tırmalayacak bir eksiği göremedim, daha kaliteli çözünürlük olsaydı daha iyi olurdu tabi ki, ama Bravia ekran için bu eksik görülmezlikten gelinebilir zira durmadan hd film izlemiyoruz telefondan değil mi :)

Kamerası 5 mp, iPhone 4S kamerası gördükten sonra buna idare eder diyebilirim, ihtiyacı karşılayacak cinsten, gece ve gündüz çekimleri koymuş arkadaşlar zaten, 3d panoramik çekimi de mevcut... iPhone kullanmış kişilere gösterdim telefonu, aldı kullandılar bir müddet, dokunmatiğini, menü geçişlerini falan gayet başarılı buldular ve eksiklik göremediler

Telefonda oyun oynamadım o yüzden birşey söyleyemem, 14 mbit internet bağlantı desteği ihtiyacı karşılıyor, alır almaz da android güncellemesi geldi ve android 4 ve jb güncellemesi de çok yakında gelecektir çıktıkça, şarjı da 2 gün gidiyor ortalama

Xperia U ve P ye göre en büyük avantajı ise hafıza kartı takılabiliyor olması, telefonda sistemden boş olarak 4 gb civarı bi alan kalıyor, hafıza kartı şart olduğu için bunda Sony cinayet işlememiş

Velhasıl, çok fazla oyunla işi olmayan, aktif olarak sosyal medya ve internet kullanıcıları, uygulama kullanıcıları için ve en önemlisi yaramaz çoluğu çocuğu olanlar veya sakar olanlar için biçilmiş kaftan diyebilirim, 2500 lira verip iPhone 5 alıp suya düşürdüğünüzü düşünmek bile istemezsiniz değil mi :) :)

Bu fiyata gayet başarılı bir telefon diyebilirim

(Xperia S almak isteyen arkadaşlara şunu tavsiye edebilirim, ilk seri telefonlarında sarı ekran sorunu oluyordu, daha sonraki partilerde düzelttiler büyük oranda, alacaksanız arka kapağın altındaki parti koduna bakın, AAAA ise uzak durun, ABAB veya AAAB ise alınabilir diyebilirim)

• 3 gün önce aldım cihazı ve iphone kullanan arkadaşların tepkisi hadi be! oldu... :)
    Aynı şeyleri yapıp bir de üzerine darbe/su geçirmemesi, daha küçük ve hafif olması fazlasıyla bu tepki için yeterli...
    Ekran çözünürlüğü benim gibi iş amaçlı kullananlar için fazlasıyla yeterli (cep telefonuyla oyun oynamak isteyenleri belki tatmin etmeyebilir), fotograf kalitesi tahmin ettiğimden de iyi çıktı. Sonuç olarak uzun süre kullanabileceğim bir telefon...
    İnterneti kurcaladığımda halen ICS güncellemesi yada Jelly Bean güncellemesini göremedim... Bu konuda bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ometoh

3 gün önce aldım cihazı ve iphone kullanan arkadaşların tepkisi hadi be! oldu... :)
    Aynı şeyleri yapıp bir de üzerine darbe/su geçirmemesi, daha küçük ve hafif olması fazlasıyla bu tepki için yeterli...
    Ekran çözünürlüğü benim gibi iş amaçlı kullananlar için fazlasıyla yeterli (cep telefonuyla oyun oynamak isteyenleri belki tatmin etmeyebilir), fotograf kalitesi tahmin ettiğimden de iyi çıktı. Sonuç olarak uzun süre kullanabileceğim bir telefon...
    İnterneti kurcaladığımda halen ICS güncellemesi yada Jelly Bean güncellemesini göremedim... Bu konuda bilgisi olan var mı?

Hayırlı olsun telefonunuz, ben de çok memnunum, dediğinize katılıyorum oyun amaçlı istekleri karşılamayabilir

Güncelleme olayı hakkında 2 ay içinde gelir diye duymuştum, bekleniyor yani, güncelleme verilmesi %99 olarak görülüyor

• Güncelleme direk Jelly Bean gelse ne kadar güzel olurdu :))
  • memnunmusunuz arkadaşlar bende almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kervan95

memnunmusunuz arkadaşlar bende almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım

Genel olarak ben şahsen memnunum. Sadece oyun için alıcaksan eğer ekran performansı seni tatmin etmeyebilir. Onun harici bir sıkıntısı yok ama :) Hafif ve kullanışlı ;)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kervan95

memnunmusunuz arkadaşlar bende almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım

Genel olarak ben şahsen memnunum. Sadece oyun için alıcaksan eğer ekran performansı seni tatmin etmeyebilir. Onun harici bir sıkıntısı yok ama :) Hafif ve kullanışlı ;)

teşşekürler alıcam galiba bunu fiyatın düşmesini beklicem :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.