Şimdi Ara

>>Rover Kullanıcıları Kulübü<< (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.837
Cevap
71
Favori
344.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

200 serisine yaklaşma derim 400serisi iyidir honda motorludur. Termostat radyatör conta gibi aksamları rover yerine honda diyerek alıyorsun :) Bende 416si var otomatik 20gün oldu alalı. Parça konusunda parça fiyat konusunda sıkıntı yaşamadım. Kuş serisine vereceğin paraya avrupa araba alıyorsun hem de full donanımlı. Bakımları zamanında yapılan hiçbir arabada sorun yaşanmaz. Alırken baktıracağın tek yer motoru olsun. Ortalama 20 yaşlarındaki arabada boya değişen takıntısı yapılmamalı. Motorunda bişey yoksa al gitsin asla pişman olmazsın. Tover kullanmayan kişilere sorarsan alma derler. Ben hep uzaktan uzaktan bakıyordum kafayı kırdım aldım :) şansıma da değişeni olmayan düştü. Lpg alırken pompacının bile gözü arabada oluyor:) bide beyaz bulursan al çok tatlı oluyor sıpalar:)
    Bu mesaja eklenen görseller:

>>Rover Kullanıcıları Kulübü<<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruhsuzruh -- 10 Ağustos 2016; 14:41:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aycnygt yanılmıyorsam onlar rover motorlu 414 yada 416 bakabilirsin onun yerine fiyatlarını pek bilmiyorum 420lerin ama 414 ve 416larda sorun yaşamazsın alınabilecek araba. Piyasa arabası değil tek eksisi bu. Millete yıllarca dayamışlar tenekeleri. Böyle arabalar arkaplanda kalmış. Pişman olmazsınız motoru temiz yıpranmamış bi roverda

• quote:

Orijinalden alıntı: ruhsuzruh

Byehlikeyf

400serisi iyidir honda motorludur. Termostat radyatör conta gibi aksamları rover yerine honda diyerek alıyorsun :) Bende 416si var otomatik 20gün oldu alalı.

400 serisi honda motorlu değildir. sadece otomatik versiyonlarında honda motor ve şanzımanı vardır. manuel vites kutulu 414 ve 416'lar rover'ın K serisi motorunu taşırlar. 420'deki T serisi motor ise, honda ortaklığıyla geliştirilmiş ve markanın farklı modellerinde turbolu Ti motorların, turbosuz olan versiyonudur. K serisine göre daha eski teknoloji olan bu motor ne yazık ki, kendisinde daha yeni nesil olan K serisi motorlardan daha dayanıklıdır.
  • Dostum neden 1.4 motor?yakıtları aynı performansı daha yüksek olan 1.6dururken bence 216 yada 416 düşün yolda da şehir içinde de mükayesesine girersen ideal motor 1.6dir.bu araçlar çok mükemmel ama derli toplu olanını al derim.sorunlusuna düşersen ustasını da bulamazsan çok ugrasirsin.

• Ciddi halde düşünmeme rağmen daha farklı bir olay kafama takıldı.
    Araca diyecek hiç bir lafım yok 1.4 de olsun 1.6 motorda olsun fiyat / performans anlamında eksiksiz. Bunu tabi ki kullanıcılar daha iyi bilir benim detaylandırmama gerek yok .
    Ama asıl sorun şu bu aracı bilen biliyor onun dışındaki kişiler araca bir negatiflik söz konusu aracı alımda hiç bir sıkıntı çıkmaz ama satım piyasası iyi olduğuna inanamadım satışı sıkıntı çıkarır gibi geliyor bana
  • rover'ımı, coupe olmasına yani binek bir araç değil, özel meraklısını gerektiren bir araç olmasına rağmen 1 haftada sattım. arkadaşım ise, "sınıfının en çok tutulanı", "peynir ekmek gibi satılıyor", "akşamdan sabaha satarsın", "sabah ilana koy, öğle yemeğini satış parasıyla yersin" gibi tanımlarla yere göğe sığdırılamayan highline donanımlı, DSG şanzımanlı, cruise control bile bulunan full donanımlı 2013 model vw caddy aracını, ciddi kazası olmamasına rağmen, tek elden kullanılmış olmasına rağmen, ilk sahibi olmasına rağmen, piyasa değerinde satmak istemesine yani fyatı abartmamasına rağmen 1 yıldır satamıyor.

velhasılı, tutulmayan arabaların satılması biraz daha zordur, kabul ama, en nihayetinde satış işi kısmet işidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aya -- 25 Ağustos 2016; 13:38:37 >
  • Herkese merhaba yakında bi 220 turb coupe yi ekspere goturcem nasipse almayi dusunuyorum bilgisi olanlar paylaşabilirsiniz işçilik parca durumu kullanım yol tutuş konfor gibi sık olmasa da ailenin de binicegi aracı coupe almak alillicami biliyorum ama buyukte geldi arkası gozume

• Aile ile uzun yol yapamazsınız. Arkada 3 kişi oturamaz, ancak iki kişi onu da, baş ve diz mesafesi kısıtlı olarak oturabilir ancak. Fakat bunlardan çok daha önemli bir nokta var ki; arka koltuğun sırtlık kısmı bir arabada olması gereken standart ölçülerde değildir. Çok daha dik konumlandırılmış. Dolayısıyla arkanıza yaslanarak değil, bildiğiniz dik oturuyorsunuz. O nedenle de yoruyor. Velhasılı arka koltukta şehir içi kısa mesafe tamam ama uzun yol seyahatini unutun.

Bunlar haricinde araçla ilgili söylenecek pek bir şey yok. Temizini bulduğunuzda muhteşem bir spor arabadır. Günümüzün yeni üretim ve "spor" diye lanse edilen bir çok araca nal toplatır. Kullanımı inanılmaz keyiflidir. Ancak ne yazık ki temizini bulmanız imkansız. Türkiye'de alınabilecek 220t sayısı bir elin parmaklarını geçmez artık. Ve düşeceğiniz döküntü bir coupe de bildiğiniz kan ağlatır, lanet ettirir, bir bidon benzin döktürüp yaktırtır...

• Expere giricem yarın kendi gözlemi kaportada ufak tefek sıkıntılar var motor v.s düzgün gibiydi tabi expeeden cikicam hepsi arka koltuklar biraz canımı sıkıyor o konuda bir çözüm uretilemezmi acaba

• Ve bu arada parçasi kolay bulunuyormuş 220ler Honda ile uyumlu değil diye duydum bulunur mu parçası işçilik ücretleri çok diz coktururmu

• işçilik ücretleri sıkıntı değil de o arabaya adam gibi işçilik yapacak adam bulmak imkansız. expere de o kadar güvenmeyin. o arabadan anlamayan, hayatında ilk defa o arabayı gören birisi o arabaya expertiz yapamaz. hangi ildesiniz bilmiyorum, kaldı ki, her yerde bu arabadan anlayan adam bulamazsınız ve diğerleri o arabayı haşat eder...
  • Ankara da ikamet ediyorum aracı aldım bu gün umarım expere işinin ehlidir kontağı kapattiktan sonra gelen cızırtı gibi bir ses korkuttu beni arkadaşım turbo beynidir dedi kontağı her kapatıp açtığımda geliyor onun dışında bir sıkıntı yok suan

• o halde hayırlı olsun demek düşer bize. ankara'da olmanız bir şans. bu işten anlayan türkiye çapında ünlü 2 servis var ankara'da. birisi şaşmaz'da RMG, diğeri gölbaşı sanayi sitesinde klas rover...

gidip tanışın, hangisiyle uyuşursanız yolunuza onunla devam edin. bunlar haricnde gideceğiniz her yer o arabaya kasap muamelesi yapacaktır...
  • bu arada, madem aldınız artık söylemenizde bir sakınca yoktur; hangi tomcat'i aldınız? öğrenebilir miyim. çoğunu bilirim çünkü o arabaların... muhtemelen bildiğim bir arabadır sizinki de...
  • 06hnc79 bu arada danisicak nurdan daha aktif biyer yok galiba bu kırmızı ışık ne oluyor acaba alarm yazısının ışığı yanıyor kontak kapaliykende

• füme renkli idi galiba aracınız, hatırladığım kadarıyla...

göstergedeki kırmızı led, immobilizer'ınızın led ışığıdır. aracı orjinal kumandası ile kapattığınızda o led önce hızlı yanıp söner, yaklaşık bi 20-30 saniye sonra daha uzun fasılalı yanıp sönmeye başlar. bu immobilizer'ın devreye girdiğini gösterir. immobilizer devrede iken kapılar, bagaj ya da motor kaputu açılırsa, alarm ötmeye başlar ve immo ledi sürekli yanmaya başlar. aynı zamanda aracın için, sağ B sütununun tavan ile birleşim yerinde bulunan volumetrik sensör de araç içini ultrasonik olarak tarar ve mesela cam kırılıp içeriye girilmeye çalışılması gibi içeride hareket algılanan durumlarda da aynı şekilde alarmı aktif eder.

araç bir kere alarma düşüp alarm öttüğünde ve buna bağlı olarak led sürekli yandığında kumandanın açma tuşu ile alarm susturulur ve immo devre dışı bırakılır. immo devrede iken, yani bir alarm durumu söz konusu iken kumanda ile kapı açma tuşuna basıp alarm iptal edilmeden araç çalıştırılamaz.

sistemin normal çalışması böyledir. bunun haricinde bir durum aracınızda mevcut ise immobilizer sistemi ile oynanmış, immo iptal edilmiş olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aya -- 6 Eylül 2016; 16:39:56 >
  • bir servise gittim sanırım ımmo iptal edilmiş ama ledi iptal etmemişler
  • Arkadaşlar merhaba rover 75 almak istiyorum klasik sorular bende de var sizce 75 nasildir alinirmi ? Kronik sorunu varmi ve tam olarak donanimlari hakkknda bilgi alabilirmiyim ? Kullananlar tarafindan 75 hakkinda detayli bilgi goremedim.
    Saygilar
  • fullpusat kullanıcısına yanıt
    Bu iptal olayini kime yaptirmislar bilginiz varmi. Ben 1 senedir sökebilecek bi usta bulamadim da

• Malsef bir bilgim yok araclanilgili ufakta sıkıntıların var rölanti stop etme normalden fazla yakıt sarfiyatı ama para suyunu çekti malum servisede gidemiyorum

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.