Şimdi Ara

>>> TRAFİK KAZALARI...(GÜNCEL) <<< (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
0
Favori
62.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

biz şimdi bu kaza hakkında konusuyoruz ama 1ay sonra herkes unutmuş olcak(bizler o kazada tanıdıklarını sevdiklerini kaybedenler hariç) ve aynı şeyler tekrar olacak

evet genç arkadaşım haklısın.belki bazı arkadaşlar tepki gösterecek ama ben yaşanan bu acıların ders olması açısından bu konuyu olabildiğince gündemde tutmaya çalışacağım.hergün onlarca konu açılıyor , çoğunu içi boş. en son kaç bastınız? en iyi yanlayan hangi araba? x markayla kapıştım...
    vs. vs.
    oysa otomobil sadece bir araçtır insan hayatını kolaylaştıran , bir amaç değildir.bunu toplum olarak anlayabildiğimiz gün araç sayımızla kıyaslandığında çok fazla olan kaza ve ölüm oranlarındaki rekorlarımızı başka ülkelere devretmiş olacağız inşallah.....
  • Unutmayalım,unutmamak için yeni bir acımı yaşamak gerekiyor,lütfen unutturmayalım,bu kadar kolay unutmamalıyız...
  • quote:

Orjinalden alıntı: set

Unutmayalım,unutmamak için yeni bir acımı yaşamak gerekiyor,lütfen unutturmayalım,bu kadar kolay unutmamalıyız...

Gerekmiyor ama hergün acı haberler almaktan yorulduk artık... Kim dur diyecek...........................
  • Bizler, elbetteki bizler, önce kendimize dikkat edeceğiz, kurallara uyacağız, hız yapmayacağız...

Unutmayalım,o otobüs şöförüde bizlerden birisiydi,keşke oda bunun bilincinde olsaydı,hız yapmasaydı...

Bindiğimiz otobüsün şöförü hızlı gidiyorsa uyaracağız, yanımızdaki şöför kurallara uymuyorsa tepki göstereceğiz, kurallara uymayan, hız yapan yakınlarımızı uyaracağız...

Hep birlikte toplum olarak bilinçleneceğiz... Kim dur diyecek demeden önce kendimize çeki düzen vereceğiz. Unutmayalım,ülkemizde trafik kazalarının çoğu kural ihlalinden dolayı oluyor. Aşırı hız, hatalı sollama, dikkatsizlik bunlardan sadece bir kaç tanesi... Kurallara uyar ve uymayan sevdiklerimizi uyarırsak bu tür acıları daha az yaşarız. Haksızmıyım...

Biliyorum aradan zaman geçince bu topiç arka sayfaya kayacak, yine herkes bildiğini okumaya devam edecek, kimse takmayacak, taaki Allah göstermesin buna benzer bir kaza oluncaya kadar kimse kurallara uyulması gerektiğini hatırlamayacak...

Peki nerden biliyorsunuz buna benzer bir kaza tekrar yaşandığında içerisinde sevdiklerimizin olmayacağını?...

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyoruz... Bananecilik almış başını gidiyor. Umursamaz bir tavır içerisindeyiz, hemen unutuyoruz. Türk toplumu ne kolay unutuyor...

İlla kurallara uyulması gerektiğini, bilinçlenmemiz gerektiğini hatırlamak için başımıza böyle bir felaketmi gelmesi gerekiyor.

Neden başımıza gelmeden,kazayı yaşamadan bilinçlenmiyoruz...

Bahanemiz hazır, suçu hemen yetkililere atıyoruz.

Radar olmadığı anları fırsat bilip bastırıyoruz. Akıllanmak için illa başımıza bi çobanmı olması lazım.

Neden düşünemiyoruz bunları...

Kendimizde hiç suç aramıyoruz, suçu hemmen başkalarında arıyoruz... Biz toplum olarak üzerimize düşeni acaba ne ölçüde yapıyoruz?...

Dedimya neden başımıza bizi sürekli kontrol edecek, sürekli uyaracak, ceza yazacak bir çoban arıyoruz, bizim aklımız yokmu, neden akıllıca hareket etmeyip kuralları takmıyoruz,illa kazayı yaşamamızmı gerekiyor... Bu kaçıncı,yetmedimi?... Kendimizde hiçmi hata yok?...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 17 Nisan 2007; 17:02:16 >

• @set

tüm yazdıklarına katılıyorum. tabii ki şoför tek başına suçlu değil..ben zaten yukarıda olayı başından sonuna tahmini olarak yazdım.

çünkü eşimin görevi gereği bu tür organizasyonların nasıl yapıldığın çok iyi biliyorum.insanları okula para toplamak için o hale getirenler

bu ülkeyi yönetiyor şu anda. her eğitim - öğretim yılı başında il milli eğitim müdürleri ANKARA ya gider.bir sürü şey anlatılır sonunda da -para yok denir.

nasıl bulursan bul....akşam televizyona çıkılır kimse zorla para vermesin sizden kayıt parası isteyen müdürü bize şikayet edin derler. topluma hoş gözüküp

puan toplamak için garibim müdürleri kurbanlık koyun misali insanların önüne atarlar , saygınlıklarını kaybettirirler....

ne yazık ki toplum olarak müthiş bir yozlaşmanın içerisindeyiz. dürüstlük, erdemli insan olmak itibar gören değerler olmaktan çıktı.80'li yılların ortalarında

öğrenciydim 17 / 18 yaşında .kendimizden birkaç yaş büyük olanlara bile cinsiyet ayırımı yapmadan yer verirdik otobüste. şimdi bakıyorum gençlere

istifini bile bozmuyor , camdan dışarı bakıyor görmemek için . ben 4o' a merdiven dayadım kaç yaşında olursa olsun bayana kalkıp yer veriyorum.

geriye dönüp baktığımda bizi biz yapan değerlerden ne kadar uzaklaştığımızı görüyorum. insanların birbirine saygısı yok , hoşgörü yok, anlayış yok

tahammül yok . ilerideki radarı karşıdan gelene haber verdiğimizde çok matah bir şey yaptığımızı sanıyoruz...yazık çok yazık......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gendarme -- 17 Nisan 2007; 17:44:23 >

• Evt. Gercekten Cok Kötü Bir OLay Allah Rahmet EyLesin AiLerine SabırLar DiLiyorum

Bende Ya 4 Mayıs ' da Ya 14 Mayıs ' da CanakkaLeye Gidiyorum Acıkcası Biraz Korkuyorum Şuan
  • gerçekten çok kötü bi olay bu acıya yürek dayanmaz olayın bir gün öncesindede aynı yolda karsıyaka anadolu lisesi öğrencilerini tasıyan otobüs kaza yaptı fakat o kazada ölen olmadı.bu kazada ise 8/8 otobüs şöförü suçlu bulunmuş ölenlerin ailesine ve yakınlarına baş sağlığı dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YALI85 -- 17 Nisan 2007; 23:19:50 >
  • ANKARADA YOLCU OTOBÜSÜ DEVRİLDİ 3 ÖLÜ

Ankara-İstanbul otoyolunun Kazan ilçesi yakınlarında bir yolcu otobüsü devrildi. Kazada 3 kişi öldü, 43 kişi yaralandı.

Yaralılardan 10 kişinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Otobüsteki 45 kişinin Adıyaman'ın Kahta ilçesi'ndeki türbe ziyaretinden İstanbul'a dönen yolcular olduğu öğrenildi.

Otobüs, Ankara'nın Kazan ilçesi yakınlarında akli dengesi bozuk olduğu iddia edilen bir kişinin şoföre müdahalesi sonucu kontrolden çıktı.

Bariyerlere çarpan otobüs, arkadan gelen bir TIR'ın çarpması sonucu karşı şeride geçerek şarampole yuvarlandı.

Kazada, şoföre müdahale eden Salih Mandacı'nın babası Mehmet Mandacı ile henüz kimliği belirlenemeyen bir kadın öldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gendarme -- 18 Nisan 2007; 20:02:44 >
  • pisi pisine hayatını kaybediyor insanlarımız, çok yazık.
  • Neden insanlar kuralları ihlal etmeyi bi üstünlük iyi bir şey olarak görüyor.
    Artık kötü olmak iyi bir insan olmaktan daha iyi birşey haline geldi.
    Uyudunda noldu kaç kişinin hayatını aldın birde onları sevenleri yakınlarını düşünün yani yaşarken ölenleri.
    Aşırı hız yaptında noldu erken vardın mı?
    Yok şu kadar hız yaptım, şu arabayla yarıştım bunlar olagan birşeymiş gibi sürekli konuşuluyor.
    Radar nasıl kurtalabilecğini araştıyor millet

Ben daha ne söyleyebilirim ki!
  • quote:

Orjinalden alıntı: masterrr

Neden insanlar kuralları ihlal etmeyi bi üstünlük iyi bir şey olarak görüyor.
    Artık kötü olmak iyi bir insan olmaktan daha iyi birşey haline geldi.
    Uyudunda noldu kaç kişinin hayatını aldın birde onları sevenleri yakınlarını düşünün yani yaşarken ölenleri.
    Aşırı hız yaptında noldu erken vardın mı?
    Yok şu kadar hız yaptım, şu arabayla yarıştım bunlar olagan birşeymiş gibi sürekli konuşuluyor.
    Radar nasıl kurtalabilecğini araştıyor millet

Ben daha ne söyleyebilirim ki!

Malesef aptal insanların yükünü diğerleri de çekiyor...
  • Allah rahmet eylesin....
  • ßurda cogunluk konunun unutulmaması gerektigini sölüyor özellikle set ve gendarme nickli arkadaslarımız ama imzalarında fotoyu görememekte beni üzdü...Ne kadar cok kişi cekebilirsek bu topice belkide o kdar cok hayat kurtarcaz....
  • YİNE İZMİR Yİ E KAZA YETER ARTIK

KAMYONLA OTOMOBİL ÇARPIŞTI: 4 ÖLÜ

Manisa-Saruhanlı kara yolunda bir otomobil ile kamyonun çarpışması sonucu, ikisi çocuk 4 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Saruhanlı Yeniköy mevkisinde, sürücülerinin kimlikleri henüz belirlenemeyen 45 AH 171 plakalı otomobil ile 35 T 0645 plakalı kamyon çarpıştı.

Kazada biri çocuk 3 kişi olay yerinde öldü. Saruhanlı Devlet Hastanesine kaldırılan 4 yaralıdan bebek olduğu bildirilen bir kişi de kurtarılamadı. Ölen ve yaralananların kimliklerinin belirlenmesine çalışıldığı bildirildi.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ
    Manisa-Saruhanlı kara yolunda bir otomobil ile kamyonun çarpışması sonucu meydana gelen kazada ölenlerin kimlikleri belirlendi.

Saruhanlı Yeniköy mevkisinde, İzzet Arslan'ın (50) kullandığı 45 AH 171 plakalı otomobil ile Hakan Kibrit yönetimindeki 35 T 0645 plakalı kamyonun çarpışması sonucu meydana gelen kazada, sürücü Arslan ile otomobilde bulunan gelini Zühre (30), torunları Eren (7) ve Birsen Nur Arslan (1) öldü. Eşi Birsen (50), torunları İzzet (10) ve Ünal Arslan'ın (9) Manisa Devlet Hastanesinde tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

Kazadan sonra olay yerine Manisa Emniyet Müdürü Adem Aydemir, Bölge Trafik ekiplerinden bilgi aldı. Jandarma ekiplerince gözaltına alınan kamyon sürücüsü Hakan Kibrit ise jandarma minibüsünün içinde cep telefonuyla yakınlarını arayıp kaza yaptığını söyledi. Kibrit, gözyaşları içerisinde olayı yakınlarına, ''Ben kendi yolumda gidiyordum. Özel otomobil birden benim şeridime geldi. Tüm çabalarıma rağmen kurtaramadım. Yandım şimdi ben'' diye anlattı.

•  >>> TRAFİK KAZALARI...(GÜNCEL) <<<
  • araba hatalı sollamış. 10 aylık ta bir bebe varmış arabada.sizlere ömür...
    yazıklar olsun...
    yazıklar olsun...
    yazıklar olsun...

quote:

Orjinalden alıntı: Yarbay

YİNE İZMİR Yİ E KAZA YETER ARTIK

KAMYONLA OTOMOBİL ÇARPIŞTI: 4 ÖLÜ

Manisa-Saruhanlı kara yolunda bir otomobil ile kamyonun çarpışması sonucu, ikisi çocuk 4 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Saruhanlı Yeniköy mevkisinde, sürücülerinin kimlikleri henüz belirlenemeyen 45 AH 171 plakalı otomobil ile 35 T 0645 plakalı kamyon çarpıştı.

Kazada biri çocuk 3 kişi olay yerinde öldü. Saruhanlı Devlet Hastanesine kaldırılan 4 yaralıdan bebek olduğu bildirilen bir kişi de kurtarılamadı. Ölen ve yaralananların kimliklerinin belirlenmesine çalışıldığı bildirildi.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ
    Manisa-Saruhanlı kara yolunda bir otomobil ile kamyonun çarpışması sonucu meydana gelen kazada ölenlerin kimlikleri belirlendi.

Saruhanlı Yeniköy mevkisinde, İzzet Arslan'ın (50) kullandığı 45 AH 171 plakalı otomobil ile Hakan Kibrit yönetimindeki 35 T 0645 plakalı kamyonun çarpışması sonucu meydana gelen kazada, sürücü Arslan ile otomobilde bulunan gelini Zühre (30), torunları Eren (7) ve Birsen Nur Arslan (1) öldü. Eşi Birsen (50), torunları İzzet (10) ve Ünal Arslan'ın (9) Manisa Devlet Hastanesinde tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

Kazadan sonra olay yerine Manisa Emniyet Müdürü Adem Aydemir, Bölge Trafik ekiplerinden bilgi aldı. Jandarma ekiplerince gözaltına alınan kamyon sürücüsü Hakan Kibrit ise jandarma minibüsünün içinde cep telefonuyla yakınlarını arayıp kaza yaptığını söyledi. Kibrit, gözyaşları içerisinde olayı yakınlarına, ''Ben kendi yolumda gidiyordum. Özel otomobil birden benim şeridime geldi. Tüm çabalarıma rağmen kurtaramadım. Yandım şimdi ben'' diye anlattı.

• Hasta taşıyan servis takla attı: 2 ölü
    Erzurum'un Horasan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, kaza saat 09.30 sıralarında Kars eski yolunun 10. kilometresinde meydana geldi. Kars'ın Sarıkamış ilçesi Altunbulak köyünden Horasan Devlet Hastanesi'ne diyaliz hastalarını taşıyan Kadir Ç. (45) idaresindeki 35 KC 689 plakalı servis aracı yolun kaygan olması sebebiyle takla atarak yolun dışına çıktı. Araçtaki diyaliz hastaları Mehmet Kaptan (55) ve eşi Şefika Kaptan (50) olay yerinde hayatını kaybetti. Kazada yaralanan sürücü Kadir Ç. ile Özdemir Timur da Erzurum Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kaza yerine gelen ölenlerin yakınları fenalık geçirdi. Hayatını kaybeden Mehmet ve Şefika Kaptan'ın her gün Altunbulak köyünden Horasan Devlet Hastanesi'ndeki diyaliz ünitesine gelerek tedavi oldukları belirtildi

• GÜNCEL:26/04/07
    ANKARA - Yenimahalle'de bir otobüsle otomobilin çarpışması sonucunda Çamlıca Mahallesi muhtarı öldü, iki kızı yaralandı.
  • KONYADA MEYDANA GELEN TRAFİK KAZASINDA 3 KİŞİ ÖLDÜ.

Muammer Eken idaresindeki 42 SU 033 plakalı otomobil, Beyşehir yolunda park halindeki 42 ES 820 plakalı kamyonete çarptı.

Kazada, otomobilde sıkışan sürücü Muammer Eken ve ismi henüz belirlenemeyen bir kişi olay yerinde, Gökhan Küçükfidancı (24) ise kaldırıldığı Selçuk Üniversitesi (SÜ) Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybetti.
  • Öğrenci otobüs uçuruma devrildi: 1 ölü !

26/04/07
    Isparta'nın Sütçüler ilçesinde Meslek Yüksek Okulu öğrencilerini taşıyan otobüsün uçuruma devrilmesi sonucu 1 öğrenci öldü, 2'si ağır 28 öğrenci yaralandı.

Süleyman Demirel Üniversitesine bağlı Sütçüler Meslek Yüksek Okulunda öğrenim gören öğrencileri Sütçüler'den Isparta'ya götüren, Yücel Çetinkaya yönetimindeki belediye otobüsü, Gökdere beldesi yakınlarında virajı alamayarak uçuruma devrildi.

Bir ağaca takılarak duran otobüsteki öğrencilerden Öznur Ayşal (20) öldü, 2'si ağır 28 öğrenci yaralandı. Yaralılardan 8'i Eğirdir Kemik Hastalıkları Hastanesine, 20'si ise Isparta Devlet Hastanesine kaldırıldı.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.