Şimdi Ara

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< (203. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.325
Cevap
50
Favori
922.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 201202203204205
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sony müzik setleri açılışta cdyi konrol ediyor, bende rx110av var, cd kısmı arızalandığından ilk açılışta sürekli kontrol ediyor hata veriyordu, bende cd kısmının veri aktarım kablosunu ana karttan çıkardım. şimdi sorun yok, radyosu çalışıyor, aux girişlerini kullanıyorum.
  • comfatih C kullanıcısına yanıt
    içinde cd kalmış olma ihtimali yüksek
  • Arkadaslar bende rx90 muzik seti var.kumandasi bozuk.kumandasi olan varmi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • [simage][/simage]Lbt serileriyle uzun süre ugraştıktan sonra temiz bir mhcrg495 buldum dayanamadım aldım detay ve tiz olarak ltb serisinden iyi olsada(deckler hariç)konu baslara geldimi harici subwofer olmasına rağmen yanına bile yaklaşamaz bu günlerde bi lbtvr90 av kafama takılmış durumda yıl olmuş bilmemkaçbin lbtyi kafamdan silemiyorum

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<

• koray_a K kullanıcısına yanıt
    yamaha rxv 361 receiver ile lbt xb6 kolonlarını kullanıyorum. hoparlörlerin ses sahnesi çok iyi, tizden bassaa çok dengeli, lbt serilerinin hoparlörleri çok kaliteli. özellikle xb8av ve xb80av kolonları çok iyi.
  • supreius S kullanıcısına yanıt
    Dayanamayıp içini açtım fakat dvd kısmı alta olduğu için ulasamadım dişlilerde sıkışmış olabilr motor zorlanınca kendini korumaya alabilr motora giden kabloyu iptal edince düzelir zannediyorum fakat ulaşamadım çok karışık bozmak istemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: koray_a

Bu mesaj silindi.
    selamlar bir arkadaşıma sony mhc rv888d müzik seti aldık. Arkasında aktif subwoofer çıkışı var. Biz bu çıkışa bir aktif subwoofer bağladık ancak sistem üzerinden aktif edemedik. Cihazı tvye bağlayıp setup ayarlarına kadar girdim ancak bir türlü ses alamadık. Subwoofer arızalı desem değil arkadaki line aut çıkışına bağlayınca gümbür gümbür çalıyor ancak o çıkıştan ses seviye kontrolü yapılamıyor. Cihazın gövdesinde herhangi bir tuş ya da bir ayar varmı subwoofer çıkışını aktif edecek , bu konuda bilgisi olan varsa , bilgi verirse çok sevinirim.
  • Merhaba ;
    Sony ci arkadaşlara bir sorum olacak bende sony mhc-xb5 model müzik seti var oldukça güçlü rms 100+100 (120+120) music power 210 watt+210 watt ,sesinden memnunum ancak önceden sony mhc 881 ve 771 setler elimden geçmişti onlarda son ses bozmuyordu ve bass derinden yumuşak ve tatlıydı.Bu xb5 çok güçlü ancak toplam volüm 30 kademe 24 den sonra felan ses biraz tizleşmeye başlıyor birde basslar o yazdığım modellere göre biraz daha sert ,
    şimdi sorum şu rx 90 ve mhc 7770 av buldum sony xb5 i satıp bunlara geçmeye değermi yoksa hiç gerek yok xb 5 ile devam et mi dersiniz ?

(basların derinliği sesin netliği açısından tabi çıkış gücü olarakta)

Teşekkürler.
  • cobi C kullanıcısına yanıt
    mhc 7770 av i tercih edebilirsiniz. şuan kullandığınzdan daha iyi, sinema sistemine de sahip olmuş olursunuz. ancak ltb serisinin üst modellerine geçmeniz daha iyi olur. xb80av bulabilirseniz çok iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: supreius

mhc 7770 av i tercih edebilirsiniz. şuan kullandığınzdan daha iyi, sinema sistemine de sahip olmuş olursunuz. ancak ltb serisinin üst modellerine geçmeniz daha iyi olur. xb80av bulabilirseniz çok iyi olur.
    Eyvallah hocam , mhc 7770 yapı ve güç olarak benimde aklıma çok yattı ,xb 80 av da çok mantıklı duruyor sanırım 7770'i alıcam öyle görünüyor.
    bu konuda eskiden ne aktifmiş valla oku oku bitmiyor.
  • Selam arkadaşlar. 2000 yılında aldığım Sony MHC VZ30 modelini hem görsel kalitesi hemde ses olarak çok beğenerek dinliyorum.Şimdi müzik dinleme ağırlıklı olarak kullanacağım bir sistem kurmak istiyorum amfi cd player falan. Biraz araştırdıktan sonra Sony nin LBT D905 modeli hem görünüş olarak hemde kalite olarak çok övgü alıyor ama hiç dinleme şansım olmadı. Alacağım sistemi Deck sistem olarak almak istiyorum sizden ricam tavsiye edermisiniz ve bu modelin daha üst versiyonu varmıdır yada Technics deck modellerinden hangisini tavsiye edersiniz. Teşekkürler.
  • pompafl P kullanıcısına yanıt
    sony lbt d905 zamanında güzeldi. şimdi bu amfi üzerine sistem kurmak yerine digital ses girişi bol olan 5.1 hatta mümkünse hdmi girişli sinema amfisi üzerine sistem kursanız daha mantıklı olur. hem müzik hem sinemada kullanırsınız. bütün medya formatlarını destekleyen bir media player ile güzel bir sistem olur. şahsen ben yamaha rx v361 modelini kullanıyorum, kalan başı 8 ohm da 90 watt gücünde, ön hoparlörlerde sony lbt xb6 nın kolonlarını kullanıyorum. merkez jbl ec25, arka hoparlörler ise klipsch, aktif bass olarkta pioneer sw110 (pek gerek kalmıyor, çoğu zaman kullanmıyorum)

5.1 sistem kurmadan önce sony mhc rx110av kullanıyordum. halende kuruludur, arasıra açarım, 110av her nekadar güzel ses versede kabinde digital ses girişi yoktu, dvdden veya media playerdan digital sesi veremiyordum. sinema için sıkıntılı durum. dts sesi analog girişten tan pro logic ile izlemek çok keyifli olmuyordu.

• Bende amfi üzerine sistem kurmayla başlamıştım ama biraz okuduktan sonra bunun sonunun olmadığını gördüm. LBT D905 in amfili bir sistem olması ve sesininde övgü alması ilgimi çekmişti. Şimdi evdeki MHC VZ30 prologic 5.1 DTS gibi sistemlere sahip ve sesi hiçte fena değil. Dün bir yerde denon yada onkyo amfiye bağlı infinity hoparlörlerden CD dinledim ve benim setten çıkan ses bana daha güzel geldi. Bu kadar para verip sonunda elimdekinden daha kötü yada aynı sese sahip olursam yazık olur. Çok film seyretmiyorum genelde müzik dinlemek için kullanıyorum. Şu durumda sadece aktif woofer alıp onu ekleyeceğim galiba. (setimdeki hoparlörlerden çok memnunum ama tavsiye edeceğiniz setime ekleyeceğim yada değiştireceğim sony'nin daha iyi hoparlörleri varmıdır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pompafl -- 17 Ocak 2019; 18:44:53 >
  • Muzik icin muzik seti veya stereo anfi en mantiklisi ,bende sony xb5 muzik seti var spotifyden ve youtubedan muzik dinlerken basslar sert geliyordu sonra flac dinlemeye baslayinca setin sesi cok guzellesti şu an memnunum.muzik isi sonu olmayan bir is ama binlerce dolar harcamam derseniz muzik setiyle devam edin.lbt d905 benimde cok ilgimi ceken bir set ama dinlemedim birsey diyeyemem ama groove yok sanırım o sette.

Bence receiver 5.1 muzik için cok uygun değil. Tabii zevkler renkler tartışılmaz o ayrı konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 18 Ocak 2019; 18:5:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobi

Muzik icin muzik seti veya stereo anfi en mantiklisi ,bende sony xb5 muzik seti var spotifyden ve youtubedan muzik dinlerken basslar sert geliyordu sonra flac dinlemeye baslayinca setin sesi cok guzellesti şu an memnunum.muzik isi sonu olmayan bir is ama binlerce dolar harcamam derseniz muzik setiyle devam edin.lbt d905 benimde cok ilgimi ceken bir set ama dinlemedim birsey diyeyemem ama groove yok sanırım o sette.

Bence receiver 5.1 muzik için cok uygun değil. Tabii zevkler renkler tartışılmaz o ayrı konu.
    Setimi geçen gün serviste bakıma götürdüm . Kasetçalar bantları cd mekanizması ve genel temizliği yapıldı sonrasında ekran rengi sönüktü ve tekrar eski parlak gönlerine döndü. Setimi sevmeye başladım yeniden. Artık amfili bir set düşünmüyorum sadece woofer ekleyeceğim nasip olursa. Ben Pc yi sete bağladığımda gelen ses çok kötü beğenmiyorum televizyona bağladığımda ses daha güzel sanki ,birde ben biraz güncel konularada geri kalmışım bu flac nedir nereden dinlenir acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: pompafl

Setimi geçen gün serviste bakıma götürdüm . Kasetçalar bantları cd mekanizması ve genel temizliği yapıldı sonrasında ekran rengi sönüktü ve tekrar eski parlak gönlerine döndü. Setimi sevmeye başladım yeniden. Artık amfili bir set düşünmüyorum sadece woofer ekleyeceğim nasip olursa. Ben Pc yi sete bağladığımda gelen ses çok kötü beğenmiyorum televizyona bağladığımda ses daha güzel sanki ,birde ben biraz güncel konularada geri kalmışım bu flac nedir nereden dinlenir acaba?

Alıntıları Göster
    Hocam simdi normalde muzik cd lerinde bir şarkı 40-50 mb dir boyut olarak bu yuzden defisik formatlar çıktı mp3 en populer formattır bir sarkiyi 5 mb civarına indirebilmekte bu sayede indirme saklama gibi durumlarda pratik olmakta ama bunun karşılığında muzikte kayiplar olmakta , flac ise cd deki track in yani sarkinin 0 kayıpla sıkıştırilmasini saglayan formattir.muzik setine bagliyorsaniz mp3 yerine flac cok daha temiz ses verecektir.Ben bizzat farkı görüyorum groove acinca oluşan uguldamalar vs gitti ses netleşi.

• flac 'da mp3 gibi bir format galiba peki onu çalabilen özel aletlere ihtiyaç duyarmı flacplayer gibi ? Birde kafamda şöyle bir soru var , benim sette optik çıkış var burdan bir amfiye bağlanabilir mi daha iyi bir ses için yada bu optik çıkış nereye bağlamak için kullanılabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pompafl -- 19 Ocak 2019; 20:38:47 >
  • pompafl P kullanıcısına yanıt
    flac formatlı ses dosyaları cd içeriğindeki dijital sese en yakın ses formatlarından birisidir. mp3 türündeki dosyalar sıkıştırıldıkları oranlarda ses kaybı yaşanır. mp3 te 320kpbs altı nda bozulmalar başlar. bozulmalardan kastım ses baz orta ve tiz şeklinde 3 frekanstan gelir, sıkıştırma arttıkça da orta sesler kaybolur. flac ise mp3 e göre çok daha geniş frekanstan ses gelir, sebebide flac daha az sıkıştırılmış ses formatıdır. ama hepsi dijital dir yani analog ses kalitesinden hepsi uzaktır.

müzik setinizdeki optik çıkış mini disk playerlara kayıt için aktarımda kullanılır. dilerseniz optik girişi olan amfi lere sesi aktarabilirsiniz.
  • Cevap için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: supreius

flac formatlı ses dosyaları cd içeriğindeki dijital sese en yakın ses formatlarından birisidir. mp3 türündeki dosyalar sıkıştırıldıkları oranlarda ses kaybı yaşanır. mp3 te 320kpbs altı nda bozulmalar başlar. bozulmalardan kastım ses baz orta ve tiz şeklinde 3 frekanstan gelir, sıkıştırma arttıkça da orta sesler kaybolur. flac ise mp3 e göre çok daha geniş frekanstan ses gelir, sebebide flac daha az sıkıştırılmış ses formatıdır. ama hepsi dijital dir yani analog ses kalitesinden hepsi uzaktır.

müzik setinizdeki optik çıkış mini disk playerlara kayıt için aktarımda kullanılır. dilerseniz optik girişi olan amfi lere sesi aktarabilirsiniz.
    Hocam keşke analog müzik dinleyebilsek ama yok plak bulucan kaliteli lambalı anfi bulucan vs derken iş çok tuzlu oluyor maalesef.

• 
Sayfa: önceki 201202203204205
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.