Şimdi Ara

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.327
Cevap
50
Favori
922.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir tanede mhc zx70 buldum aldim. 200 tl ye aldim. Ses kartindan bunu front diger muzik setinide rear olarak bagladim voltron olusturdum 4.0 canavar gibi oldu:

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<

Buda surround:

Bu setin mhc 881 den cok daha farkli bir sesi var. 5.1 dolby digital decoderli ve cok daha sinemaya yonelik bir performansi var. Basslar cok daha guclendirilmis merkez hoparloru ise cok iyi bir tiz verebiliyor.

Zaten mhc 881 in amfisini emekliye ayirdim gordugunuz gibi philips amfi taktim onunla kullaniyorum iyi anlasiyorlar.

mhc zx70 un kumandasida tugla gibiymis 3 kumanda boyutunda :

Aletin ustunde bir analog stick var ona hasta oldum super birsey ps3 deki stickler gibi hareket ediyor ayni:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JakX -- 22 Şubat 2012; 23:15:37 >

• Elimde rxd9 model muzik setini satiyorum resim isteyenler pm de mail aderesi versinler
  • quote:

Orijinalden alıntı: JakX

Bir tanede mhc zx70 buldum aldim. 200 tl ye aldim. Ses kartindan bunu front diger muzik setinide rear olarak bagladim voltron olusturdum 4.0 canavar gibi oldu:

Buda surround:

Bu setin mhc 881 den cok daha farkli bir sesi var. 5.1 dolby digital decoderli ve cok daha sinemaya yonelik bir performansi var. Basslar cok daha guclendirilmis merkez hoparloru ise cok iyi bir tiz verebiliyor.

Zaten mhc 881 in amfisini emekliye ayirdim gordugunuz gibi philips amfi taktim onunla kullaniyorum iyi anlasiyorlar.

mhc zx70 un kumandasida tugla gibiymis 3 kumanda boyutunda :

Aletin ustunde bir analog stick var ona hasta oldum super birsey ps3 deki stickler gibi hareket ediyor ayni:

hayırlı olsun gule gule kullan bende rx90 kullanıyorum muzık konusunda super ancak fılm performansı cokta ıyı degıl sonucta stereo sıstem ama senın set tam bır home theater ayarında

• quote:

Orijinalden alıntı: icarus06

SONY FH-E9X -MHC 6800 japonya için üretilen modeli ise mhc j900ex. pro pixy model yarın sahibinden comda yeni sahibini aramaya başlıyacak inşaAllah ,100 tl edermi beyler

cihaz cok sık gorulmeyen gırıs sevıyesı alıcısı cıkar 100 lıradan da fazla eder

• quote:

hayırlı olsun gule gule kullan bende rx90 kullanıyorum muzık konusunda super ancak fılm performansı cokta ıyı degıl sonucta stereo sıstem ama senın set tam bır home theater ayarında

Tesekkurler. Daha cok filme yonelik bir alet. Elinden gelse tizleride bass seklinde verecek 5.1 zaten normalde ama ben stereo olarak bagladim.

Bir set daha aldim arkadasimdan:

lbt xb22. 3 tane set oldu toplamda. Birinide center yada side olarak baglayacagim. Muzikte ise triple stereo olacak. Belki ileride 7.1 amfi alirsam hepsini ona takarim. Ama sanmiyorum cunku muzikte dual yada triple stereo olarak kullanildiginda cok guzel oluyor.

• JakX hayırlı olsun bende z5500 kullanıyodum onu satıp eski müzik setlerine yöneldim sony bulamadım ama philips FW750C adında bir müzik seti buldum 100 tl ye 50 de kargosu tuttu 150 tl ye baya iyi bir set almış oldum amacım 2 hoparlör(stereo) ve bangır bangır ses bası sesi tizi hissedebilmek istiyordum bu devirde bu istek çok pahalıya patlar eskiler iyiymiş baya bunu kanıtlamış oldu müzik seti :)
  • merhaba arkadaşlar...elimeme takas yoluyla bu cihazdan geçti..ve şimdiye kadar yüzlerce cihaz denememe ve satmama rağmen böyle bir cihaz dinlemedim...elimde lbt 88 de var ama bu küçücük boyuna rağmen ona bile kafa tutuyor...dev lbt kolonlarıyla 2 adet 100w ahşap hoparlör bagladım inanın sesi yarıya kadar açamadım ,ayrıca baslar cok sert,tizler ayrıntılı..nasıl bi amfi katı var mana veremedim..amfi sarımı ile alakalı mı cok merak ediyorum açıkcası???
    cihaz bu..http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-efsane-set-sony-881-govdesi-300w-76011178/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironik555

Bu arada bahsettiğiniz ses düğmesi olayı kronik sorundur ve çözümü bilen göremedim henüz..o şeklde problemli olan modeli de var lbt onu da 350 ye bırakıyorum......nin ona hoparlör çıkşışları harici 2 ad bas çıkışı vardır ..çünkü kolonların arkasında sobwoofer vardır...yani kolona 2 kablo gidiyor...

S.a merhaba.Ses düğmesi tamiri çok basit de oraya ulaşması biraz dert.işi biliyorsan orasıda absit.potans açılıp temizlenecek.ondan sonra analog ses potanslarında bile daha hızlı açılıyor.yardım isteyene yardım ederim,teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

Arkadaşlar Sony RX99 ayarında bir müzik seti almak istiyorum, önerebileceğiniz model var mı? Yıllar öncesinin bu müzik setinin verdiği ses kalitesi beni benden aldı. Aynı kaliteye sahip günümüzde bulabileceğim bu tarz bir set var mı?

Selam.eğer imkanınız varsa sahibinden.comdan sony vx8 modelini bakın. sizi çok iyi tatmin eder.eğer biraz daha imkan avrsa vx99.teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonyxb80av

birşey sorabılırmıyım bende sony lbt xb80av modeli var yanlız buyuk kollonları soktum s.a.w yazan yerleri içinden gri renkli s_type yazılı kolon vardı acaba bu kolonu orjinalinlen değişmiş olabılırlermı?

orjinal hoparlörleri değişmiş olma ihtimali çok yüksek.orjinallerinde yazı yoktur. daha net anlaya bilmek için hoparlörler sökülür ve arkaaki mıknatısa bakılır.mıknatısları hoparlör akdarsa ve büyükse derd etme işini görür.;)
  • quote:

merhaba arkadaşlar...elimeme takas yoluyla bu cihazdan geçti..ve şimdiye kadar yüzlerce cihaz denememe ve satmama rağmen böyle bir cihaz dinlemedim...elimde lbt 88 de var ama bu küçücük boyuna rağmen ona bile kafa tutuyor...dev lbt kolonlarıyla 2 adet 100w ahşap hoparlör bagladım inanın sesi yarıya kadar açamadım ,ayrıca baslar cok sert,tizler ayrıntılı..nasıl bi amfi katı var mana veremedim..amfi sarımı ile alakalı mı cok merak ediyorum açıkcası???
    cihaz bu..http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-efsane-set-sony-881-govdesi-300w-76011178/detay/

Merhaba. Sizin ilanlarınızı görüyorum. bende meraklı bir sony ciyim. 80 av ından tutun vx 500 üne kadar vx7 sinden tutun vx 555 ine kadar sökmüşlügüm var.yanlız benim teşhilerime göre sony nin 98-99 dan 2003 2004 e kadar olan modelleri bas tonlamaları çok iyi.aslında locig yani amfiden önceki pre amfi katının işlemcisi çok kaliteli tonlara sahip.ondan bu linkdeki cihazınız çok güzel çalıyor.Şimdi içinizden içlenerek neden bu gün bu tonlamada cihazların üretilmediğini düşüneceksiniz.Söyleyeyim :) .O dönemdeki müzik alt yapıları orta ses bas ve tiz ağırlıklıydı. artık genelde r&b altyapılı yani sadece bas ve tiz oldugundan (genellile insanlar tizden çok da yoğun bas istediğinden) cihazların tonlaması da ona göre dönem dönem değiştiriliyor. yani özetle dönemin müziklerinin alt yapı tarzına göre tonlama işlemcileri değiştiriliyor.teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

Arkadaşlar Sony RX99 ayarında bir müzik seti almak istiyorum, önerebileceğiniz model var mı? Yıllar öncesinin bu müzik setinin verdiği ses kalitesi beni benden aldı. Aynı kaliteye sahip günümüzde bulabileceğim bu tarz bir set var mı?

Sony rxd9 muzik setinin kralidir vx8 olsun vx99 olsun bunlardan daha yogun
    Bir basa sahiptir fiyat olarak 280 tl istiyorum 05423692867

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caniturk -- 6 Mart 2012; 8:31:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leaderbig89

quote:

merhaba arkadaşlar...elimeme takas yoluyla bu cihazdan geçti..ve şimdiye kadar yüzlerce cihaz denememe ve satmama rağmen böyle bir cihaz dinlemedim...elimde lbt 88 de var ama bu küçücük boyuna rağmen ona bile kafa tutuyor...dev lbt kolonlarıyla 2 adet 100w ahşap hoparlör bagladım inanın sesi yarıya kadar açamadım ,ayrıca baslar cok sert,tizler ayrıntılı..nasıl bi amfi katı var mana veremedim..amfi sarımı ile alakalı mı cok merak ediyorum açıkcası???

Merhaba. Sizin ilanlarınızı görüyorum. bende meraklı bir sony ciyim. 80 av ından tutun vx 500 üne kadar vx7 sinden tutun vx 555 ine kadar sökmüşlügüm var.yanlız benim teşhilerime göre sony nin 98-99 dan 2003 2004 e kadar olan modelleri bas tonlamaları çok iyi.aslında locig yani amfiden önceki pre amfi katının işlemcisi çok kaliteli tonlara sahip.ondan bu linkdeki cihazınız çok güzel çalıyor.Şimdi içinizden içlenerek neden bu gün bu tonlamada cihazların üretilmediğini düşüneceksiniz.Söyleyeyim :) .O dönemdeki müzik alt yapıları orta ses bas ve tiz ağırlıklıydı. artık genelde r&b altyapılı yani sadece bas ve tiz oldugundan (genellile insanlar tizden çok da yoğun bas istediğinden) cihazların tonlaması da ona göre dönem dönem değiştiriliyor. yani özetle dönemin müziklerinin alt yapı tarzına göre tonlama işlemcileri değiştiriliyor.teşekkürler.

Ayni set bendede var (mhc 881) ve elimdeki diger iki setten (zx70 ve lbt xb22) cok daha iyi bir muzik performansina sahip. Cok daha canli ve ayrintili. zx70 basslarda ve sinema oyun performansinda one cikiyor ve lbt olan ise ikisinin arasinda sayilabilir.

En buyuk ve satafatli deck lbt de iken diger iki setin decklerinin cok daha iyi oldugunu soylemeliyim. lbt nin deckinde mesela aktif woofer cikisi yok ama diger ikisinde var. zx70 de ufak uydularda bile mandalli hoparlor kullanilmis ama lbt de hoparlorler direk kablolu. Sanki bu seri ile sony daha cok gosterise yonelmeye baslamis ve kaliteyi geri planda tutmaya baslamis gibi bir his olustu icimde.

• Arkadaşlar paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum..mhc 881 yüzlerce cihazın içinden öne çıkıyor gerçekten.. cd sorunsuz ama kaset lastikleri değişmesi gerek ısrarla tamirciye gitmek istemediğimden cihazı istemeyerek satıyorum...Bu arada leaderbig arkadaşım,yardımların için ayrıca teşekkürler..cihazın linkinden bana msn adresini filan verirsen şu potans konusu hakkında cok faydan olur ...
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-efsane-set-sony-881-govdesi-300w-76011178/detay/

• quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

Bu set alınır mı?
    www.sony.com.tr/product/hfs-mini-systems/mhc-ex600

Bende şuan MHC W55 var 96'da alındı JAPAN

Bendeki de 180W RMS bu da 180W RMS
    SATURN broşürde 380W yazıyordu demek yalanmış

sıfırının fiyatı hakkında bilginiz var mı acaba??
  • quote:

Orijinalden alıntı: gvenc

quote:

Bu set alınır mı?

Fiyatlar değişiyor.

http://www.hepsisony.com/?urun-3293-Sony-MHC-EX600-Mini-Hi-Fi-Muzik-Seti.html
    http://www.dijitall.com/urun/sony-mhc-ex600-mikro-muzik-seti.aspx
    http://www.sonysepetim.com/?urun-1425-Sony-MHC---EX600-Mini-Hi-Fi-Muzik-Seti.html

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gvenc

quote:

Bu set alınır mı?

Fiyatlar değişiyor.

http://www.hepsisony.com/?urun-3293-Sony-MHC-EX600-Mini-Hi-Fi-Muzik-Seti.html
    http://www.dijitall.com/urun/sony-mhc-ex600-mikro-muzik-seti.aspx
    http://www.sonysepetim.com/?urun-1425-Sony-MHC---EX600-Mini-Hi-Fi-Muzik-Seti.html

yakın zamanda denediniz mi acaba merak ediyorum değer mi diye yaniderdim güçlü derin ve uzun basslar değil net ve tok basslar istiyorum?
    latin salsa jazz ve blues için daha çok arıyorum...

• Hayır deneme gibi bir fırsatım olmadı.
  • Arkadaşlar merhabalar,
    Bir arkadaşımda Sony vx 90 av müzik seti var pek kullanmadığı için ben almak istiyorum istediği fiyat 250 tl , benim merak ettiğim bu modeli internette araştırdım fakat bulamadım sahte olma ihtimali varmıdır, kalitesi sizce nasıldır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtk8600

Arkadaşlar merhabalar,
    Bir arkadaşımda Sony vx 90 av müzik seti var pek kullanmadığı için ben almak istiyorum istediği fiyat 250 tl , benim merak ettiğim bu modeli internette araştırdım fakat bulamadım sahte olma ihtimali varmıdır, kalitesi sizce nasıldır.

Fotoğrafından anlaşılır, ancak sanmam sahte olabileceğini. En basitinden sesinden belli eder zaten.
  • 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.