Şimdi Ara

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< (140. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
5.328
Cevap
50
Favori
922.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rush bu arada datasheet işin araştırdım şu değerler var fakat 4 ohm la ilgile bişey yazmıyor
    nedir ne değildir bir baksana bu arada anfinin modeli (STK 4211 II)
    Ordering number : EN4585A
    61096HA (OT)/52493YO 5-2377 No. 4585-1/3
    SANYO Electric Co.,Ltd. Semiconductor Bussiness Headquarters
    TOKYO OFFICE Tokyo Bldg., 1-10, 1 Chome, Ueno, Taito-ku, TOKYO, 110 JAPAN
    2-Channel 70 W min AF Power Amplifier
    (Split Power Supply)
    STK4211V
    Features
    • The inclusion of a muting circuit on-chip allows all
    types of impulse noise to be excluded.
    • Current mirror circuit application reduces distortion to
    0.008%.
    • Pin compatible with the STK4201II Series (THD = 0.4%)
    and the STK4141X Series (THD = 0.02%)
    Package Dimensions
    unit: mm
    4086A
    Specifications
    Maximum Ratings at Ta = 25°C
    Note: Use a constant voltage power supply as the test power supply unless otherwise specified.
    * Use the transformer power supply shown on the next page when measuring the available time for load shorted and the output noise voltage.
    Recommended Operating Conditions at Ta = 25°C
    Parameter Symbol Condition Rating Unit
    Maximum supply voltage VCC max ±62 V
    Thermal resistance qj-c 1.5 °C/W
    Junction temperature Tj 150 °C
    Operating case temperature Tc 125 °C
    Storage temperature Tstg –30 to +125 °C
    Available time for load shorted tS* VCC = ±43 V, RL = 8 ½, f = 50 Hz, PO = 70 W 1 sec
    Recommended supply voltage VCC ±43 V
    Load resistance RL 8 ½
    [STK4211V]
    Parameter Symbol Condition
    Rating
    Unit
    min typ max
    Quiescent current ICCO VCC = ±50.5 V 20 40 100 mA
    Output power PO THD = 0.08%, f = 20 Hz to 20 kHz 70 W
    Total harmonic distortion THD PO = 1.0 W, f = 1 kHz 0.08 %
    Frequency response fL, fH PO = 1.0 W, dB 20 to 50 k Hz
    Input resistance ri PO = 1.0 W, f = 1 kHz 55 k½
    Output noise voltage VNO* VCC = ±50.5 V, Rg = 10 k½ 1.2 mVrms
    Neutral voltage VN VCC = ±50.5 V –70 0 +70 mV
    Muting voltage VM –2 –5 –10 V

• birde şu vaybee nin mesajını okuduysan 4 ohm tweeter bağlamış aşırı ısnmadan yanmış bizim işte öyle olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: leaderbig89

bu arada ses potansı çalışamayanlar ve düğmeleri karışanlar..sorularınız olursa buradayım.

benim şey var açıp kapatma tuşu zor açıp kapatıyor yani sert basmak gerek onu nasıl halledebilirz kontak spreyi halldermi_ ?yoksa başka basit bir yolu varmı_?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tim Robbins

Elimde MHC-GN90D var. Alet 3-4 senedir evde yatıyor. Eve geldiğinde tek bir kablo vardı hoparlöre giden ben de tekini bagladim zamanında o sekilde kullanılıyordu arada sırada. Film izlerken falan başlarda iyiydi daha sonra DVD ya da CD'lerden bağımsız olarak cizirti yapmaya başladı. Cızırtıdan film duyulmuyordu. Sonra film izlemeyi bıraktık bununla. Sebep ne olabilir sizce?
    Ben arada eve geldiğimde kasetten falan yardırıyorum onda daha bi sıkıntı olmadı. Asıl soruma gelirsem ben kalan hoparlörleri en sağlıklı şekilde nasıl bağlarım? Fotoğrafa falan gerek var mı bilmiyorum gerekirse koyarım da telden bağlanıyorum ugrastirici oluyor.

Yardımları bekliyorum, teşekkürler.

Şu mesajımın herhangi bir yerine cevap verebilecek var mı?

En azından müzik setinin tüm hoparlörlerini bağlamak için kabloları nerden alabilirim? En temiz sesi almak için bağlantıları nasıl yapmalıyım? Bilgisayara falan bağlamaktan bahsetmiyorum bu arada. Sistemin tam randımanlı çalıştığını görmek istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: extrem_015

Rush bu arada datasheet işin araştırdım şu değerler var fakat 4 ohm la ilgile bişey yazmıyor
    nedir ne değildir bir baksana bu arada anfinin modeli (STK 4211 II)
    Ordering number : EN4585A
    61096HA (OT)/52493YO 5-2377 No. 4585-1/3
    SANYO Electric Co.,Ltd. Semiconductor Bussiness Headquarters
    TOKYO OFFICE Tokyo Bldg., 1-10, 1 Chome, Ueno, Taito-ku, TOKYO, 110 JAPAN
    2-Channel 70 W min AF Power Amplifier
    (Split Power Supply)
    STK4211V
    Features
    � The inclusion of a muting circuit on-chip allows all
    types of impulse noise to be excluded.
    � Current mirror circuit application reduces distortion to
    0.008%.
    � Pin compatible with the STK4201II Series (THD = 0.4%)
    and the STK4141X Series (THD = 0.02%)
    Package Dimensions
    unit: mm
    4086A
    Specifications
    Maximum Ratings at Ta = 25°C
    Note: Use a constant voltage power supply as the test power supply unless otherwise specified.
    * Use the transformer power supply shown on the next page when measuring the available time for load shorted and the output noise voltage.
    Recommended Operating Conditions at Ta = 25°C
    Maximum supply voltage VCC max ±62 V
    Thermal resistance qj-c 1.5 °C/W
    Junction temperature Tj 150 °C
    Operating case temperature Tc 125 °C
    Storage temperature Tstg �30 to +125 °C
    Available time for load shorted tS* VCC = ±43 V, RL = 8 ½, f = 50 Hz, PO = 70 W 1 sec
    Recommended supply voltage VCC ±43 V
    Load resistance RL 8 ½
    [STK4211V]
    Parameter Symbol Condition
    Rating
    Unit
    min typ max
    Quiescent current ICCO VCC = ±50.5 V 20 40 100 mA
    Output power PO THD = 0.08%, f = 20 Hz to 20 kHz 70 W
    Total harmonic distortion THD PO = 1.0 W, f = 1 kHz 0.08 %
    Frequency response fL, fH PO = 1.0 W, dB 20 to 50 k Hz
    Input resistance ri PO = 1.0 W, f = 1 kHz 55 k½
    Output noise voltage VNO* VCC = ±50.5 V, Rg = 10 k½ 1.2 mVrms
    Neutral voltage VN VCC = ±50.5 V �70 0 +70 mV
    Muting voltage VM �2 �5 �10 V

entegrenin datasheetini inceledim. dediğin gibi 4 ohm la ilgili birşey yazmıyor. sadece 8 ohm da çalıştırmışlar. 4 ohm fazla yüklenebilir. her bir sarımı 4 ohm olan çift sarımlı woofer alıp sarımlarını seri bağlayabilirsin. o zaman 8 ohm olur. tabi o zaman 2 tane alman lazım. 300 TL kadar punch kolona vermek yerine 2 tane pioneer alıp teyibe bağlayabilirsin.

• seri bağlama işi kolayda, fakat yine benim dediğime geldik ben baştan söylemiştim fakat sen iddiaa edince bende teyibi sökecektim cd çaları iptal ettim bu aradada amfinin modelini alıp datasheetini inceledim fakat 4 ohm ilgili bişey bulamayınca sana sordum yine aynı sonuç çıktı neyse, ayrıca puch kaliteli yani çok kaliteli olduğu için göstermiştim rockford ı belki arabadada kullanırdım fakat, iki tane çin malı pioneer o kadar para vermek pek mantıklı olmaz(eski japon ts serilerinden olsa belki),bana yine kendi kabinine uygun 8 ohm hoparlör bulmak en doğrusu olacak gibi geliyor.şu gibi bişey bulabilsem olacak fakat nerede bulcam sorun o şu videohttp://www.youtube.com/watch?v=RXZBLlOCzZ0&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extrem_015 -- 5 Ağustos 2011; 13:58:19 >

• ha bu arada aklıma bişey geldi,normal 4 ohm kolona seri şekilde 4 ohm direnç bağlasak 8 ohm olmazmı_?
    oluyorsa seste bozulma olurmu_? bu daha mantıklı gibi geldi fakat olurmu_?
  • evt yaklaşık olarak 8 ohm olur ama gücün yarısı dirençler üzerinde kaybolur. ayrıca standart çeyrek watt lık dirençler o güce dayanamaz..

pioneerlar çinde yapılıyor ama gayet kaliteliler. tabi çakmasını almaman lazım. tıpkı iphonelerin çinde yapılması gibi...

rockfordların kalitesini biliyorum ama 2 ohm oldugu için teyibini çok fazla zorlar.

stkların çok büyük kısmı 4 ohmda çalışıyor. bu senin entegreyi sony çok aramış mı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RuSH86 -- 5 Ağustos 2011; 14:31:50 >
  • başka bi kolon bağlamasınlar diye bulmuşlar herhalde iyiki araştırmışım yoksa gidiyodu senin lbt
  • evt araştırmak lazım böyle durumlarda.gerçi bana kalırsa teyibine 4 ohmluk hoperlör bağlasan bile sesini sonuna kadar açmadıgın sürece anfine bişey olmaz ama işini garantiye almak açısından 8 ohm bağlarsan daha iyi olur.
  • quote:

aradığın model var sahibindende şuhttp://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-iste-canavar-efsanee-sony-lbt-90-600rms-toplam-6000w-48891940/detay/?

bu ciahzı alıcam gibi ama fiyat çok yüksek..dönem dönem indirim yapıyo ama sonunda alıcam bu cihazı galiba..sahibinden.comda favorilerimde ekli.. sağol :)

• quote:

quote:

Elimde MHC-GN90D var. Alet 3-4 senedir evde yatıyor. Eve geldiğinde tek bir kablo vardı hoparlöre giden ben de tekini bagladim zamanında o sekilde kullanılıyordu arada sırada. Film izlerken falan başlarda iyiydi daha sonra DVD ya da CD'lerden bağımsız olarak cizirti yapmaya başladı. Cızırtıdan film duyulmuyordu. Sonra film izlemeyi bıraktık bununla. Sebep ne olabilir sizce?
    Ben arada eve geldiğimde kasetten falan yardırıyorum onda daha bi sıkıntı olmadı. Asıl soruma gelirsem ben kalan hoparlörleri en sağlıklı şekilde nasıl bağlarım? Fotoğrafa falan gerek var mı bilmiyorum gerekirse koyarım da telden bağlanıyorum ugrastirici oluyor.

Yardımları bekliyorum, teşekkürler.

Şu mesajımın herhangi bir yerine cevap verebilecek var mı?

En azından müzik setinin tüm hoparlörlerini bağlamak için kabloları nerden alabilirim? En temiz sesi almak için bağlantıları nasıl yapmalıyım? Bilgisayara falan bağlamaktan bahsetmiyorum bu arada. Sistemin tam randımanlı çalıştığını görmek istiyorum.

arkadaşm senin cihaz sıkıntılı biraz.modelini aratıp arka kısmına baktım cihazın.. hoparlör cıkıs terminali cok farklı..istedigin hoparlörü baglayamıyorsun...hoparlörler arkasındaki mavi yeşil kırmızı siyah diye renklendirilmiş iki uçlu demirlere baglanıyor ama soket halinde ve sende de soketten yok...eger istanbulda ise sana yardımcı olabilirim..arkasına klasik termianl baglarız istedigin kolonu baglarsın..veya kabloları varsa ki yok kablosunu bulur alırsın takarsın diyecem ama nerden bulacaksan:S Allah yardımcın olsun

• ilanı veren arkadaş biraz fazla sallamış ben 10 sene bu teyibi kullandım. 6000w dediği pmpo güç. rms gücü 600w. her bir wooferının gücü 240W. mid ve tweeterların toplamı 60 ar watt. bu teyipte sanyo marka stk 412-170 entegre var. entegrenin orjinal datasheetinde 2*180W rms güç verdiği yazıyor. bundan daha fazla güç vermesi imkansız. çünkü entegre veremiyor. yoktan enerji var edilemez kısacası sony 2*300w rms fazla fazla yazmış. teyibi satan kişi daha da abartıp 6000w demiş. aslı 2*180W. bilginize

• quote:

Orijinalden alıntı: leaderbig89

quote:

aradığın model var sahibindende şuhttp://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-iste-canavar-efsanee-sony-lbt-90-600rms-toplam-6000w-48891940/detay/?

bu ciahzı alıcam gibi ama fiyat çok yüksek..dönem dönem indirim yapıyo ama sonunda alıcam bu cihazı galiba..sahibinden.comda favorilerimde ekli.. sağol :)

fiyatları gerçekten çok şişiriyorlar bence o fiyat fazla en fazla 500-600 lira falan istemeleri gerek fakat milletimiz şişirmeyi çok seviyor ,bide şu vardı bi ara adam satmış hemde bu fiyata http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-sony-lbt-xgv10av-pro-muzik-seti-50933524/pasif-ilan/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extrem_015 -- 5 Ağustos 2011; 23:07:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: RuSH86

ilanı veren arkadaş biraz fazla sallamış ben 10 sene bu teyibi kullandım. 6000w dediği pmpo güç. rms gücü 600w. her bir wooferının gücü 240W. mid ve tweeterların toplamı 60 ar watt. bu teyipte sanyo marka stk 412-170 entegre var. entegrenin orjinal datasheetinde 2*180W rms güç verdiği yazıyor. bundan daha fazla güç vermesi imkansız. çünkü entegre veremiyor. yoktan enerji var edilemez kısacası sony 2*300w rms fazla fazla yazmış. teyibi satan kişi daha da abartıp 6000w demiş. aslı 2*180W. bilginize

gerçekten ya bunu sony bile yapıyor rx 90 da üzerinde 100+100 rms yazıyor datasheetinde 70+70 watt yazıyor,şu 505 watt rms denen zımbırtı z5500 ü düşünün artık kimbilir kaç watt milleti hep kandırıyorlar göz boyama,bir ara teknosada görevli var şu z5500 zımbırtısını koymuşlar mahsus soruyorum adama bunun subwooferı kaç rms 500 watt diyor sadece subwoofer diye tekrarlıyorum adam yine aynı cevabı veriyor sonra adamla uğraşmak istemedim yani demek istediğim böyle böyle millete kakalıyorlar

• bu arada pıoneerları bağlasam sonye sub un göbeği zor oynayacak
  • pioneera 2*70w lık sony bağlayıp bir süre dinlemiştim. aynen dediğin gibi göbek çok zor kımıldıyor. fakat sesi fena değildi.

o z5500 tam bir fiyasko. subwoofer gücü 100W rms ya var ya da yok. bir keresinde bana da satıcı 500W rms gücü var dedi. peki arkasını inceleyebilir miyim dedim. tabiki dedi. şebekeden çektiği akıma baktım. 220V şebeke gerilimiyle çarptım ve şebekeden çektiği gücü hesapladım. şebekeden 300W civarı bir güç çekiyor. peki nasıl oluyor da bu cihaz 500W güç verebiliyor. şebekeden zaten 300w güç çekerken yoktan enerji var edip 500w güç nasıl verebiliyor. tamamen palavra...şebekeden çekilen 300w ın yaklaşık %10 kadarı güç kaynağında kaybolur. geriye kalır 270W. anfiler genel olarak yaklaşık %60 verimle çalışır. 270*0,6 = 162W gibi bir güç ancak verebilir. firmalar o kadar şişirme rakamlar yazıyorlar ki gülüp geçiyorum

• sony müzik setialdım rg490s ama basları çok zayıf neden acaba sanki bir arızası var gibi ayarları da yaptım (eq,grove...)yine de ses kötü logitech x 530 un 25 watlık woofer i daha çok basss veriyor halbuki müzik setnde 150 watlk woofer var
  • quote:

Orijinalden alıntı: way_bee

sony müzik setialdım rg490s ama basları çok zayıf neden acaba sanki bir arızası var gibi ayarları da yaptım (eq,grove...)yine de ses kötü logitech x 530 un 25 watlık woofer i daha çok basss veriyor halbuki müzik setnde 150 watlk woofer var

muhakkak ayarlarında bir hata var sanırım bu tür teyplerde Bass Boost foksiyonu oluyor onu falan açtınmı_? bilgisayara bağladıysan pc nin ayarlarını kontrol et mutlaka eksik bir yer var yoksa logitech den çok çok iyi çıkması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RuSH86

pioneera 2*70w lık sony bağlayıp bir süre dinlemiştim. aynen dediğin gibi göbek çok zor kımıldıyor. fakat sesi fena değildi.

o z5500 tam bir fiyasko. subwoofer gücü 100W rms ya var ya da yok. bir keresinde bana da satıcı 500W rms gücü var dedi. peki arkasını inceleyebilir miyim dedim. tabiki dedi. şebekeden çektiği akıma baktım. 220V şebeke gerilimiyle çarptım ve şebekeden çektiği gücü hesapladım. şebekeden 300W civarı bir güç çekiyor. peki nasıl oluyor da bu cihaz 500W güç verebiliyor. şebekeden zaten 300w güç çekerken yoktan enerji var edip 500w güç nasıl verebiliyor. tamamen palavra...şebekeden çekilen 300w ın yaklaşık %10 kadarı güç kaynağında kaybolur. geriye kalır 270W. anfiler genel olarak yaklaşık %60 verimle çalışır. 270*0,6 = 162W gibi bir güç ancak verebilir. firmalar o kadar şişirme rakamlar yazıyorlar ki gülüp geçiyorum

bende biliyorum çok araştırdım logitechin dandik olduğu kalitesindende belli sonunda edifier s730 aldım ses kalitesi gerçekten güzel distorsiyonu piyasadaki mallara göre çok çok az %0.5 iyi bir değer şu video subwooferların karşılaştırması var bi izle istersen adam logitechi parmağıyla kaldırıyor edifier eliyle kaldırıyorhttp://www.youtube.com/watch?v=gCh6aFYSDSU ayrıca edifierin mıknatızı oz oranı dağlar kadar fark var,ayrıca edifierin subwoofer hoparlör ve tizleri ipek diyaframdan yapılmış buda ses kalitesi demek,şöyle birde karşılaştırma var s550 benimkinin düşük 5+1 fakat rms değeri 280 benimki 300 rms bunun 2+1 iyi bir şey yaptığımı düşünüyorum sen ne dersin fikrini merak ettimde ondan soruyorum bu arada ne işle uğraşıyosun?
    buda karşılatırma fotoları:
    >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extrem_015 -- 6 Ağustos 2011; 1:50:51 >

• 
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.