Şimdi Ara

>>>RENAULT SYMBOL<<< (293. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.868
Cevap
13
Favori
483.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2013 Symbol 3 teyp ekranı güneş altında kalınca yada ısınınca silik oluyor .

anlayan , çözümünü bilen var mı ?
  • merhaba,
    2008 symbol yol bilgisayarını nasıl resetlerim? aracı yeni aldım. kendi bilgilerimin kaydolmasını istiyorum ancak internette ve kitapçıklarda hiçbir şey bulamadım. hatta kitapçıkta bu ekranlar hakkında "en son sıfırlamadan şimdiye kadarki olan tüketimlerinizi gösterir" diyor ancak sıfırlamayı anlatmıyor.

ilk kez yol bilgisayarlı araba sahibi olduk insan kurcalamak istiyor
  • hamidowic kullanıcısına yanıt
    Gösterge panelindeki siyah düğmeye bastığınızda yol bilgisayarı verilerinin sıfırlanması gerekiyor.
  • 1) muayeneyi 1 gün gecikmeli yaptirsam olur mu ?

2) motor no nerde yazıyor? resimli atabilir mısınız 2013 model

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan000083 -- 25 Kasım 2018; 12:33:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2014-2015 1.2 benzinli moto istanbulda ne yakar?
  • Merhaba iyi günler. Aracima photon h4 5000 lümen led far aldım.Direk taktım led leri.Kisalar yanmiyor direk uzunlara geçiyor. Daha net aciklamam gerek ise kolu bir tık çeviriyorum parklar yaniyor.Bir tık çevirince kisalarin yanmasi gerekirken uzunlar yanıyor bir tik daha çevirince bisey degismiyor uzunlar yanmaya devam ediyor.Sikinti neden olabilir ? Aracim renault symbol 2012.Yardimci olursaniz çok sevinirim.

• Symbol
    2009 1.2 exp. Aracım var bikaç sorum olacak bi çok sayfayı okudum ama çözüm bulamadım.
    1- Dış sıcaklık sensörü konfor paketinde olandan takmak istiyorum ama kablosu kapıya kadar ulaşıyor mu? Ulaşıyorsa hangileri bilgisi olan var mı?
    2- hareket halinde kapıların otomatik kilitlenmesini aktif edemedim(Kontak açıkken kapı açık - kapalı, araç çalışırken kapılar açık kapalı) kilit tuşuna basılı tutarak denedim bib sesi gelmiyor.
    3- Bunların haricinde açılacak gizli özelliği var mı?
    Uyguladıklarım.
    1-Arka höparlörleri taktım tesisat hazır varmış.
    2- Tyep e aux girişi bağladım ve buna bluetooth lu sd kartlı mp3 çalar bağladım. Ses kaybı olmasın diye tyep üzerine lehim yaptım.
    3- Kaput içi keçe alarak taktım ses konusunda etkisi oldu.

• hasan000083 H kullanıcısına yanıt
    Muayne geçikirse illaki gecikme bedeliyle ödersiniz tahmimem 5-10 liradır taş catlasa 20.
    Kapı direk altında yazar.

• CiNDeRMooN_35 kullanıcısına yanıt
    Bu video işini görcektir.
    https://m.youtube.com/watch?v=_lK3NcFAsSg

Burdaki mantık extra kücük ampul baglamak

• renovatio_85 kullanıcısına yanıt
    Hocam sıkıntı şurda dış sıcaklık göstergesi takıp ne yapcaksınız, benim aracımda var , sadece var dışarı kaç dereceymiş oymuş buymuşa takılmıyorum bakmıyorum.
    Vakti zamanında bende araştırmasını yaptım servis 300 liramı dedi 400 liramı hatırlamıyorum.
    100 lirada demiş oldugunu varsayarsak bana herhangibir artısı olmadıgı için verilen paraya yaZık.
    İllaki alıp takmaya kalktıgınızda kablosu uzundur.

Kapı olayına gerçekten kılım ve önemde gösteriyorum.
    Symbol aldım kitleme yok
    Focus aldım kitleme yok benim şansımamı ne anlayamadım.
    Bunun aktif etme durumu yok symbol adına konuşursam.
    Nedeni ise kaza anında kapılar kilitli oldugu için içerdeki kişilerin hemen müdehale yapılması içinmiş.
    Birisi renaultu şikayet ediyor sonra kaldırıyor felan muhabbeti oldu.
    Aynı şekilde focustada aynı durum.
    Teknoloji geliştiği için şikayette bulundum. Ben bir kere kaza yaparım kapı kilitlememesi hayat kurtarır
    Peki araçta bluetooth olmayısı beni her saniye kaza yapmaya neden olur dediğimde önerinizi alıyoruz şubu dediler. Artık iş işten geçmiş basit bir usb için onca para istiyorlar multimedya ekranıyla.
    Durum bu şekilde, bilgisayara baglayıp acarlarmı yoksa hiçmi müdehale edemiyorlar ögrenmek lazım symbol için.
    Focusta baglayıp acma var diyorlar ama daha servise gitmedim.

Kaput keçesi almak iyi yapmışsın, sesi fazlasıyla kesiyor ve motordan tok ses gelmesine neden oluyor.
    Bu keçe olayını ben bulup yaymıştım.

2009-12 lerde şaseden parça arıyoruz yok, renaultun üretiminde yok dediler. Yedek parçacı arkadaş eski symbolün keçesi var bi deneyelim dediler şık diye oldu 2009 da orjinal 25 tl para vermiştim klipsler dahil.

Aracın extra gizli özelli yok. Bir işe yaramayan anahtarı sokup yolbilgisayar tusuna uzun basarak arsımdan anahtarı ikikez cevirdin mi bazı özellikleri görebiliyorsun. Depodaki kalan yakıt litresini gösteriyor.
    Symbolün şu huyunu seviyorum başka arabada yok.
    Kaç km gittiysen ne kadar yaktıgını göstermesi çok şık.

Orjinal silecek alayım dersen fiat fiorino silecegi al, markasına kadar ebatına kadar aynı.
    Yedek parcacıda renault 40 tl fiat 25 tl di ozaman.

Aracına park sensörü taktıra bilirsin, bagaj havuzu al mutlaka
    Fotograftanda belli oluyor silecek altında uzun fitil var.
    O fitilden alıp ön tarafa yapabilirsin yeri var. Panjurun hemen üst kısmında plastiğin üzerinde diklemesime gri şekilde saç var o fitili saça geçirceksin.
    Amacı kaputu kapatırken ses cıkmaması, iceri su almaması.
    Avrupaya giden symbolden görmüştüm bir videoda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 31 Ocak 2019; 1:37:51 >

• yalnizca kullanıcısına yanıt
    :) hocam gitcegin yeri yaZmısım ama nerden gidecegini yazmamışsın.
    Bu sizin kullanımınıza , aracın agırlıgına, lastiklerinize, kullandıgınız yakıta göre degişir azda olsa.
    Rakım düştükce gideceginiz yol bayır aşagı gibi olur.
    Tahminen ekonomik kullanım 5 litreyi görürsünüz.

Ben ankara antalya yaptım gece yolculugu yaptıgım için klimayı acmadım toroslardan antalyaya kadar acmısımdır.
    Arabada 5 kişi ful bagaj, araba haddinden agırdı.
    Yeni almıştım burnu çiceginde 1000 km bile degildi rodajı tam degil 4.9litre yaktı 100 kmde. 1.6 16v125 bg
    Hız sabitleyiciyi actım hızım 100 dü, batır aşagı 140lara cıktı
    Toroslarda zaten gaza basma ihtiyacın yok.
    Benim yakaladıgım deger bu.

Taş catlasa full dolu gözüyle bakıyorum 100ü gecmezsen 5.5 yakarsın.

• hamidowic kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın dediği gibi gösterge tablosunun orda siyah tuşvar ona basıp tek tek sıfırlıyorsunuz. Bir kere basınca hepsini sıforlamıuor her menüye ayrı ayrı gelip basın.

Yolbilgisayarlı kullansanızda kullanmasanızda her arabada farklı farklı izlenim var. Symbolde öyle
    Fluensde yolbilgisayar tuşuna uzun basınca oluyor.3008 aynı
    Focusda menu tuşuna uzun basınca oluyor.nissan qq aynı

Ya aracı kurcalayacaksın, yada böyle forumlara girerek sorup ögrenceksin. Ben hep burdan ögrendim.

Nissan qq ide bir türli bluetooth baglantısı yapamadım, öyle menüde yok mecburen arastırıp sorduk.

• Symbol touch 1.5 ile linea 1.3 lounge den hangisi tercih edilmeli?

• attci kullanıcısına yanıt
    yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal.
    Motor olarak 1.5 ,1.3 ciddi anlamda hantal.
    Araç tasarımı olarak linea.

Donanım sizin isteklerinize göre degişebilir ama ful her zaman fuldür.

Artık b segmenti sedan kasalar küçük orta bütceli insan için tamamen uzaklaştı, eskiden symbol dedin mi birkez daha derdik.
    2012 den sonra b segmenti sedan kasa halk için bitik durumda, tamamen şirket araçları için üretime giriyor.

Sedan kasa istiyorsanız accent blue lara bakabilirsiniz.
    Linea egea gibi ne b segmenti nede c segmenti

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Burdan anlamam gereken linea yı almam gerektiği,
    Yada direkt size sorayım
    45-50.000km touch 1.5 symbol mü?52 milyar
    30-40000km lounge 1.3 linea mı?59 milyar

• attci kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi ikisinide bir birinden ayıramıyorum.
    Vebal almak istemem.

1.3 motora eyvallah derseniz linea bana göre araba.
    Tasarımı olsun, geniş iç mekan olsun symbolden daha üstün.

Symbolün tek artısı 1.5 motoru başka espirisi yok.

• Slm arkadaslar ben araniza yeni katildim bende 2011 sembol otantik bos model var benim sorunum emniyet kemerinin ikaz lambasi yanmiyor gosterge panelinde simgesi var ama simdiye kadar hic yanmadi biraz kurcaladim kemer tokasinda sivic yok acaba tesisatini nereye kadar cekmislerdir yada cekmislermidir renault boyle kucuk hesaplardan para kazaniyor bunu artik biliyoruz acaba yardimci olacak varmi sevinirim

• Symbol ün (2013) gündüz farında yanan ampülün tipi nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Seta.ates

Slm arkadaslar ben araniza yeni katildim bende 2011 sembol otantik bos model var benim sorunum emniyet kemerinin ikaz lambasi yanmiyor gosterge panelinde simgesi var ama simdiye kadar hic yanmadi biraz kurcaladim kemer tokasinda sivic yok acaba tesisatini nereye kadar cekmislerdir yada cekmislermidir renault boyle kucuk hesaplardan para kazaniyor bunu artik biliyoruz acaba yardimci olacak varmi sevinirim
    Araci ilk çalıştırdığında gösterge yaniyor 5 sn sonra sönüyor. 2012 symbol var bende yaniyor. Ama yol bilgisayarı yok. Gidilen km ve saat var. Başka bir bilgi yok. Otantik paket benimki boş paket

• 2011 symbol aracımın ön farı kırıldı, bulunduğum yerde yapacak usta yok küçük bir yer. İnternetten kargoyla yeni farı aldım ama nasıl söküleceği konusunda fikrim yok. Bilgisi olan yazabilir mi

• 
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.