Şimdi Ara

Playstation 2 [ANA KONU] (374. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
8.449
Cevap
88
Favori
546.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • zehir tukuren kobra kullanıcısına yanıt
    PS2 To HDMI diye bi aparat kullanmaktayım led tvde görüntüyü az çok iyileştiriyor mesela pes 14 de cidden farkediyor renkli girişe göre renkler daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gremory Rias

Hatayi cözseniz bile muhtimalen oyun gene sıkıntı cıkarıcaktır cunki slim kasalarda ps2 oyunları uyumlu değil sadece uyumlu olan kasa FAT kasadir tabi önünde 4 tane usb girişi ve birkaç ekstra girişi,önü parlak olmasi gerekiyor size tavsiyem ya emülator kurun yada bi tane max 200 tl vericeğiniz ps2 alın saçma gelebilir belki eğer alırda görüntü kötü derseniz gittigidiyor ve benzeri alışveriş sitelerinde ps2yi hdmi bağlama aparati var ps2yide o sitelerde bulabilirsiniz. Size örnek olarak need for speed underground 2 yi vereyim slim ps2 ile açtiğiniz zaman oyun ağır cekimde olup fps çok düşük

ancak slimi satıp fat almak isterseniz hiç bulaşmayin derim fat kasalar oldukca sıkıntılı ve yüksek grafikli oyunlarda kapanmakta aşağidaki modeli ben kullandim ve bu modelde sadece ps2nin ekran kartı var onun haricinde kalanini kendisi cell işlemciyle emülate ediyor fakat bu modelden daha eski kasalarda ps2nin emotion engine yani işlemcisi ve ekran kartı bulunmaktadir ancak o modellerde wifi falan yok ethernet girişiyle bağlamaniz gerekiyor bu modelde god of war acsension oynarken makine 5 dakkada kapanıp duruyordu

Olmadı öyle yapıcaz yardımcı olduğun için Teşekkür ederim

• quote:

PS2 To HDMI diye bi aparat kullanmaktayım led tvde görüntüyü az çok iyileştiriyor mesela pes 14 de cidden farkediyor renkli girişe göre renkler daha iyi
    hocam bir de fazla dibine girmemek lazim tv nin yakindan bakinca gercekten camur gibi gorunuyor ama uzaktan bakinca durum degisiyor.

bir de bilgisayar monitoru ve lcd tv arasinda cok fark var hem de monitorun dibindesin o yuzden bilgisayar monitorunde daha da kotu gozukur ama lcd tv de biraz daha iyi gozukur. hani monitor ya da emulator filan kullananlar varsa diye eklemek istedim

ben 10 yil once slim ps 2 kullaniyordum en iyi goruntuyu de 37 ekran tuplu beko ve 55 ekran tuplu philips de almistim

o zaman bile hatirliyorum da cihazin grafik kalitesinden hic tatmin olmamistim yani makine 10 sene once bile tuplu tv de dahi o acidan tatmin edici degildi fakat oyunlar efsane yani oynanis zevk veriyor iste

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zehir tukuren kobra -- 22 Ocak 2019; 19:8:18 >

ps2nin bukadar başarılı olmasinin asıl sebebi god of war gibi oyunlara sahip olup dvd teknolojisine sahip olmasiydi biz bu konsolu bugün kullanıp konuşuyorsak bu makine 19 yıl olmasina rağmen hala bi başarıya sahip hatta o yıllarda dvd romlardan bile ucuz satılıyordu xbox ve gamecubeden grafik konusunda geri kaldı

ps3 cıktığı yıllarda bile ps2 eskimesine rağmen ps2nin hala ps3den dahada sattiği haberi vardı bunun sebebi ps3"ün kullandiği cell mimarisi yüzünden oyunların zor yapılmasıdır böyle bazen gereksiz konular oluyor mesela ps3 mü xbox 360 mı gibi eskidi tabi daha açılıyormu bilmem, xboxı alanları anlamıyorum spotcular bile zar zor kabul ediyor eski xboxu 360ımı adamı ikna ederek zorla 200e sattım

need for speed most wanted oynuyordum geçen yıl ps2de grafiklere şaşırdım hani hatta bazen arabayi vurup duruyordum yolu anlamadiğim bile oldu tabi bi süre sonra alışınca geçti ps2 to hdmi az çok işe yariyor birde ps2 için bi program var "ps2 gs mode selector" diye lcd veya ps1 oyunlarina göre ps2 üzerinden açip ekranin kalitesini az çok ayarlıyıp değiştirebiliyorsun

• quote:

ps2nin bukadar başarılı olmasinin asıl sebebi god of war gibi oyunlara sahip olup dvd teknolojisine sahip olmasiydi biz bu konsolu bugün kullanıp konuşuyorsak bu makine 19 yıl olmasina rağmen hala bi başarıya sahip hatta o yıllarda dvd romlardan bile ucuz satılıyordu xbox ve gamecubeden grafik konusunda geri kaldı

ps3 cıktığı yıllarda bile ps2 eskimesine rağmen ps2nin hala ps3den dahada sattiği haberi vardı bunun sebebi ps3"ün kullandiği cell mimarisi yüzünden oyunların zor yapılmasıdır böyle bazen gereksiz konular oluyor mesela ps3 mü xbox 360 mı gibi eskidi tabi daha açılıyormu bilmem, xboxı alanları anlamıyorum spotcular bile zar zor kabul ediyor eski xboxu 360ımı adamı ikna ederek zorla 200e sattım

need for speed most wanted oynuyordum geçen yıl ps2de grafiklere şaşırdım hani hatta bazen arabayi vurup duruyordum yolu anlamadiğim bile oldu tabi bi süre sonra alışınca geçti ps2 to hdmi az çok işe yariyor birde ps2 için bi program var "ps2 gs mode selector" diye lcd veya ps1 oyunlarina göre ps2 üzerinden açip ekranin kalitesini az çok ayarlıyıp değiştirebiliyorsun
    xbox 360 i 3 - 5 sene kullandim satin alma sebebim korsana daha yatkin olmasi ve daha ucuz almis olmamdi 2010 yilinda 450 tl ye almistim galiba sifir olarak o 3 kirmizi isik verenlerin duzeltimis versiyonuydu jasperdi kalin beyaz kasali.

satarken de aynen sizin gibi dusuk bir fiyata sattim hatta jtag yaptirmistim ama acilis suresi cok uzundu acilis suresi baydigi icin konsolun tadi kacmisti resmen

ozetle ps her zaman xbox dan iyidir cunku herseyden once efsane oyunlari var korsan isi ve daha ucuz olmasaydi ps3 varken onu almazdim

aslinda oyun firmalari destegi de hakediyor yalan degil ama turkiye gercekleri de var ne yazik ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zehir tukuren kobra -- 22 Ocak 2019; 21:50:11 >

• bugun bulundugum sehirde 1 adet fat buldum nihayet yarin bir bakacagim insallah guzel cihazdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zehir tukuren kobra -- 22 Ocak 2019; 21:47:57 >
  • Aynen hocam benimkide aynı jtagli o klasik beyaz kasadandı

Makinenin jtagdan sonra geç açılmasının sebebi yapılan işlemin nekadar kaliteli yapıldığına bağlıdır benimkide bazen bekletirdi

Garanti etiketi sökülmüşmü diye bakın tamir görmüştür söküldüyse fat kasalar sıkıntılı biliyorsunuzdur

Attiğim resimdeki gibi olmasina dikkat edin şansınız varsa deneyin orda gta 5 falan makine 5 dakka sonra fani delirirse uzak durun

Şimdiden hayırlı olsun hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gremory Rias -- 23 Ocak 2019; 5:23:59 >
  • quote:

Aynen hocam benimkide aynı jtagli o klasik beyaz kasadandı

Makinenin jtagdan sonra geç açılmasının sebebi yapılan işlemin nekadar kaliteli yapıldığına bağlıdır benimkide bazen bekletirdi

Garanti etiketi sökülmüşmü diye bakın tamir görmüştür söküldüyse fat kasalar sıkıntılı biliyorsunuzdur

Attiğim resimdeki gibi olmasina dikkat edin şansınız varsa deneyin orda gta 5 falan makine 5 dakka sonra fani delirirse uzak durun

Şimdiden hayırlı olsun hocam
    hocam cihaza baktim makine acilmis bant yoktu huylandim almadim yaramaz fat sevdasindan vazgecip netten 150 ye cipli slim aldim problem cikarsa nasilsa geri postalarim guvenli ticaret hem de birkac gun tepe tepe deneme sansim olur dedim. cihazi bekliyorum.

fat istememdeki sebep icine hdd takacaktim network adapter kullanarak ama benim jasperi 3 sene indir yaz seklinde kullandiktan sonra jtag yaptirmistim

indir yaz oyna olayi da aslinda zor birsey degil 50 tane verbatim dvd - r alti ustu 50 tl 50 tane oyun da zaten uzun sure idare eder beni

usb hdd olayina ise ps2 de denemedim ama guvenmiyorum ps2 eski makine usb hizi kaldirmaz bence sorun cikartir en iyisi yine dvd yazmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zehir tukuren kobra -- 23 Ocak 2019; 22:49:17 >

Sorun cikarmaz sadece hani oyunlarda böyle film yada muzikli sahnelerde kasma olur oda normal cunki ps2nin usbn hızından onun hariçinde bi sıkıntı olmaz

güzel fiyata almişsiniz heleki çipi kaliteliyse freemcboot olmadan usb üzerinden oyun oynayabilirsiniz oyun yazdırabilirsiniz ancak lens köreldikce görmicektir dvd yada cdyi lensi köreltmeden önce freemcbootu memory karta atmanizi öneririm böylece lens bozulsa bile usbden oyun oynarsiniz

almadiğiniz iyi olmuş hocam, içi acıldığına göre anakartta oynama yapmışlardır zaten coğu fat kasa sıkıntılı temizini zor bulursunuz

Şu videoyu bi kontrol edin freemcboot yüklemeyi bilmiyorsaniz
    https://www.youtube.com/watch?v=wNIXMWEk1gU&t

Yüklemeyi öğrendikten sonra şuradan indirmenizi tavsiye ederim hazır ayarları yapılmış bu pakette
    http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=7499.0

• merhabalar grand theft auto 3 icin elinde turkce (.gxt)yamasi olan varmi? tesekkurler.

birde ps2 slim yarisi parlak olmayan konsolum var buna freemcboot kurmak istedim ama beceremedim nasil yapilir basit bir yolu varmi? diyelim yaptim flash bellek calisirmi yoksa hdd mi lazim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullanici32 K kullanıcısına yanıt
    Gezginlerden bakabilirsin türkçe yamayahttps://www.gezginler.net/indir/gta3-turkce-yama.html

Kullandiğin makine çiplimi? korsan oyun oynatiyormu eğer bilmiyorsan bi tane dvdye 4x hizinda oyun yazdır eğer calıştırırsa çiplidir calıştırmazsa ya lensi bozuktur yada çipli değildir

Freemcbootu şuradan bakabilirsinhttp://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=7499.0

Ve Evet Freemcboot sayesinde usbden oyun oynayabilirsiniz bilgisyardan oyunu usbutil ile flash belleğe atabilirsiniz internette mevcut hatta freemcboota başka bir arayüz yükleyebilirsiniz ben ps4 arayüzü yüklemiştim

Oyunlari şuradan indirebilirsinhttps://cdromance.com/ps2-iso/

Eğer makinen aşağıdakinin aynısıysa freemcboot calışmıcaktır yapabilecegin tek şey eğer çipli ve lensi sağlamsa dvdye yada cdye oyun yazdırmak olucaktır ancak dvd yada lensin markasini önemli tut nekadar kaliteli olursa lensin ömrü okadar uzun olur yoksa bozuluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gremory Rias -- 24 Ocak 2019; 3:32:58 >

• gezginlerdekini denedim tam oyuna başlıyacağım donuyor.

cihaz çipli 6-7 sene önce çip bozulmuştu tekrar götütdüm taktırmıştım.

verdiğin freemcboot linki kırık. başka bir mcboot sitesi tavsiye edermisin?

cihazım gösterdiğin resimdekinden değil.
  • kullanici32 K kullanıcısına yanıt
    Birde şurdan dene yamayi
    https://turkce-yama.com/grand-theft-auto-3-turkce-yama.htm
    eğer tekrar donarsa windows service pack 3 de calıştır

Siteye girmiyorsa konunun açıklamasi aşağıda

FCMB Configurator ile ayar yapmaya ve gerekli ELF dosyalarını aramaya uğraşmadan FreeMcBoot kurulumu yapabileceğiniz iki paket hazırladım.

Her iki pakette de aynı ELF dosyaları kullanılmış olup sadece FreeMcBoot versiyonları farklıdır.
    * 1.8B ile sadece aynı bölge PS2'ler için "multi install" kurulumu yapılabilir
    * 1.93 ile tüm bölge PS2'lerine "multi install" kurulumu yapılabilir

Bir tek kendi PS2'niz için kurulum yapacaksanız hangisini kullandığınızın bir önemi yoktur.

Hazır kurulu gelen programlar:
    OPL_V0.9.3.ELF -> Open PS2 Loader (Dahili/USB Diskten ve SMB ile Ağ Üzerinden Oyun Oynama)
    HDL_V0.8C.ELF -> HD Loader (Dahili Diskten Oyun Oynama)
    USBADV_V1.ELF -> USB Advance (USB Diskten Oyun Oynama)
    SMS_V2.9R4.ELF -> Simple Media System (Medya Oynatıcısı)
    ESR_R9B.ELF -> ESR (DVD veya CD'ye ESR Formatında Yedeklenmiş Oyun Oynama)
    BOOT.ELF -> uLaunchELF (Dosya Yöneticisi ve ELF Çalıştırıcı)
    HDLSVR_V0.9.3.ELF -> HDLDump Server (Ağ Üzerinden HDD'ye Oyun Atma)

http://www.commodore.gen.tr/dosyalar/simon/PS2SoftMod/FMCB_1.8B.zip
    http://www.commodore.gen.tr/dosyalar/simon/PS2SoftMod/FMCB_1.93.zip (tavsiye edilir)

Not 1: Kurulum dosyasını (INSTALLER.ELF) çalıştırabilmek için çipli bir PS2 ile uLaunchELF.iso dosyasını yazdığınız bir CD'yi kullanabileceğiniz gibi kalın kasa PS2'ler içinhttp://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=7420.0 başlığında bahsettiğim yöntemi kullanabilirsiniz.

Not 2: LAUNCHELF.CNF dosyası kurulum tarafından otomatik kopyalanmadığından uLaunchELF (menüde File Manager) ile MC'de SYS-CONF klasörüne kopyalanırsa uLaunchELF tuş düzeni PAL PS2'ler gibi X ile onaylama olur.

Not 3: Free McBoot 1.93 Installer ile Network Adaptör'lü kalın kasa PS2'lere Free HdBoot kurulumu da yapılabilir. Bu durumda konfigürasyon dosyası harddiske otomatik kopyalansa da ELF dosyaları ve LAUCHELF.CNF kopyalanmadığından uLauncELF ile manuel olarak hdd0:/__sysconf/FMCB/ klasörüne kopyalanmalıdır.

• tesekkur ederim vaktim oldugunda calisacagim

• Plasytation 2 9006 Modele Freemboot Yüklicem Ama Çip Yüzünden Yükleyemiyorum Her Halde Korsan Oyunları Açıyorum Ama Freemcbootu Yükleyemiyorum Freemcoot Memorycarda Yükleniyor Ama Ps2 Ye Yüklenmiyor Reset Attıgım Zaman Siliniyor Herkez Çipin Kitli Olabilir Diyor Ne Yaptıysam Çip Menüsüne Giremedim Üçgen,kare,daireyede Bastım Yinede Girmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: american megatrends

Plasytation 2 9006 Modele Freemboot Yüklicem Ama Çip Yüzünden Yükleyemiyorum Her Halde Korsan Oyunları Açıyorum Ama Freemcbootu Yükleyemiyorum Freemcoot Memorycarda Yükleniyor Ama Ps2 Ye Yüklenmiyor Reset Attıgım Zaman Siliniyor Herkez Çipin Kitli Olabilir Diyor Ne Yaptıysam Çip Menüsüne Giremedim Üçgen,kare,daireyede Bastım Yinede Girmiyor
    Ps2yi açarken ps2açma tuşuna 2 kez üst üste bas.
    Çip çalışmadan normal şekilde başlar.

Bendede fmcb normal açınca çalışmıyor çip yüzünden. 2 kez power tuşuna hızlıca basınca fmcb açılıyor.
    Bir kaç kez dene. Olması lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • american megatrends A kullanıcısına yanıt
    9000 serisine freemcboot yüklenmiyor. Sony bu konuda korsancılığı kısmak için son cıkan slim kasalarda önlem aldı çip ayarıyla oynamayin çip olsun olmasin ps2ye freemcboot yüklenir sadece çip olduğunda daha stabil calışır
  • quote:

9000 serisine freemcboot yüklenmiyor. Sony bu konuda korsancılığı kısmak için son cıkan slim kasalarda önlem aldı çip ayarıyla oynamayin çip olsun olmasin ps2ye freemcboot yüklenir sadece çip olduğunda daha stabil calışır
    hocam tekrar merhaba. benim slim ps2 geldi denedim çalışıyor ama bir sorunum var. cihaz 3 lü standart kabloyla scarttan görüntü veriyor ama component takınca görüntü vermiyor. tv de no signal hatası alıyorum.

tv nin component girişleri var ama görüntü vermiyor

tv arka kısım

satın aldıgım kablo

tv nin kendisi

bu kablo olmadan cihaz tat vermez ne yapmam gerekir acaba? sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

bu arada menüden yb pr c mi ne onu seçtim yine de görüntü yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zehir tukuren kobra -- 26 Ocak 2019; 15:52:3 >

• quote:

hocam ben kabloyu çalıştırmayı başardım ama sadece oyun diski takınca oyun açılıyor onun dışında no signal. şimdi ben freemcboot yüklesem no signal alır mıyım bu durumda? bu durum normal mi? dvd siz açınca ps intro ve ayar menüsü gelmiyor no signal oyun koyunca component yani 5 liden görüntü alabiliyorum
    Freemcbootla görüntünün alakası yok o sadece makineye korsan uygulamalar yüklemeni sağlıyor zaten eğer freemcboot memory karta yüklüyse ps2yi açtığında oda otomatik olarak menü halinde acılıyor kullandiğin component kablosunun orjinal olmasına dikkat et bana orjinal gibi gelmiyor benim bildiğim orjinal bu kullandiğim eski component kablo böyleydi

• 
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.