Şimdi Ara

>>>Mitsubishi ASX kullanıcıları<<< (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
477
Cevap
29
Favori
168.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rahimavci

özür dilerim ama en çok değindiğim konu ses konusu bunuda kapatmaya çalışmayın herkes çok iy ibiliyor ki çok sesli

polifonik
  • quote:

özür dilerim ama en çok değindiğim konu ses konusu bunuda kapatmaya çalışmayın herkes çok iy ibiliyor ki çok sesli

Kapatmaya çalışmadım ama aracıma çok kaliteli izolasyon yaptırdım.Arabayı tamamen sessiz yapamadım maalesef ama eminim sınıfındaki araçların birçoğundan daha sessiz olmuştur :)
  • quote:

Sen bi benzinli Nissan Qq kullan gelde ondan sonra Asx e laf soyle. Ama bak bi kere duz yolda test yparak degil. Uzun sure kullancaksin.

Bende 2011 model asx var kiz arkadasimda 2012 model nissan qq cvt tekna var. 6-7.000 km kullandim araci duz yolda rampada yokusta atac bildigim Asx ten sesli, duz yolda giderken birden gazi kokle ses var kabinde duramiyosn ama goruntu yok yerinde sayiyosun,
    Asx te evet ust devirlere cikinca ses var ama bu ses biraz sportif bir doku bu ses icin arabayi alanlar var ve yerinde saymiyosn araba şahlaniyor.

Heralde test ederken arabaya biraz fazla yuklendin ondan boyle iddali konusuyosn. 70 e sabitle git bakalim ses varmi? 100-110 a sabitle git ses varmi.

Karmada benzinli olarak 7-7.5 litre arasi yakan, ic hacmi genis guvenligi balli börek olan fiyatlari bu kadar makul piyasada baska crossover yok kardesim bunu boyle bil.

Arabada bi klima var 36 derece oglen sicaginda siyah olmasina ragmen 10 dakka sonra rahatsiz olp azaltyosn kademeyi, kullanmayi beceremedigin klima kontrol tuslarida o kadar basit anlasilir ki. Tam otomatik olmasida cabasi.

450 litre bagajini arkadaki yasam alanin rahatligini

Ve en onemliside marka bilinirligini saymiyorum bile.

Kim görse bu araba 1.000.000 km motor yapmadan diyor ozellikle şoför esnafi taksiciler dolmuscular.

Kac kez yikamada satin alma teklifi edenler oldu.

İki kez uzun donem kullanici deneyimi yazdim arac suan 40.000 de ve kimse kotu demedi bu araca ama alip kullanmakta yemedigi icin ancak uzaktan bakabiliyorlar alip kullanmayi keyfini surmeyi goze alamiyorlar.

Alanlarda zaten satmiyor. Suyunu ska ska kullaniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0 km. aldım şuanda 155.000 km. oldu ve aracın birçok kullanıcısı var (personelim,eşim,babam,abim v.s) bugüne dek sorun yaşamadım diyebilirim ve en az 1 yıl daha binerim herhalde. Bundan önceki aracım Mitsubishi Carisma idi 0 km. iken almıştım 380.000 km.'de satmıştım ama bu defa o kadar kullanmam herhalde :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: zivrisinek

0 km. aldım şuanda 155.000 km. oldu ve aracın birçok kullanıcısı var (personelim,eşim,babam,abim v.s) bugüne dek sorun yaşamadım diyebilirim ve en az 1 yıl daha binerim herhalde. Bundan önceki aracım Mitsubishi Carisma idi 0 km. iken almıştım 380.000 km.'de satmıştım ama bu defa o kadar kullanmam herhalde :D

Niye uzun süreli kullanmayı düşünmüyorsunuz?
  • 2010 Kasım ayında almıştım ve 2014 sonunda satmayı düşünüyorum muhtemelen hadi biraz daha uzattım diyelim 2015 Kasım olsun, 5 sene yeterli bir süre değilmi :)

Not : Carisma'yı tam 8 sene kullandım ehh bir süre sonra insan değişiklik istiyor yani :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zivrisinek -- 16 Temmuz 2014; 16:20:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zivrisinek

2010 Kasım ayında almıştım ve 2014 sonunda satmayı düşünüyorum muhtemelen hadi biraz daha uzattım diyelim 2015 Kasım olsun, 5 sene yeterli bir süre değilmi :)

Not : Carisma'yı tam 8 sene kullandım ehh bir süre sonra insan değişiklik istiyor yani :D

Ben de acaba canınızı sıkan bir şey mi oldu diye sordum Bence de makul bir süre.
  • istanbul şehir içinde çok fazla dur kalk trafiğe girmeden 800 km'de 54lt benzin yaktım.Buda 6.7 ortalama yapıyorki bu da gayet iyi bir ortalama bence.
  • pro-black kullanıcısına yanıt
    sen iyi bak sitelere hocam 6,000 km de 7,000 kmde 1,500 kmde ne kadar satıık ilanı var millet elinden çıkartmak için çabalıyor resmen :)
  • quote:

sen iyi bak sitelere hocam 6,000 km de 7,000 kmde 1,500 kmde ne kadar satıık ilanı var millet elinden çıkartmak için çabalıyor resmen :)

Onlar laf olsun diye koyanlar arabasinin degerini merak edenler 2013 aralikta ucuz alip fiyatlarin zamlandigini gorupte satmaya calisanlar guzel kardesim. Hepimiz biliyoruz gercekleri

• Hocam Kia ve Hyundai sana para felanmı veriyor burda yorum yapman için ;)
  • son sayfayı okuyunca, KIA ve Hyundai'den direkt vazgeçip, ASX'e gönlüm kaydı gibi..
    ikinci eli nasıl, satarken kolay elden çıkar mı? Nissan ile kıyaslama yaparsanız hangisi dersiniz?
  • Şimdi 2. eli sorunsuz diycem ama rahimavci hadi ordan diyecek :) Çok güzel arabadır memnun kalırsın diyecem aman alma memnun kalmazsın pişman olursun diyecek. Önce forumu bu virüsten temizlemek lazım flood bitmiyor yoksa :D
  • zivrisinek kullanıcısına yanıt
    üstad, ASX ile ilgili forumda neredeyse her cümleyi okudum, özellikle sizin yazılarınıza ve tecrübelerinize dikkat ettim.
    bir kere bu kadar çaba ve özen gösterdiğiniz için teşekkür etmek isterim.

tohumu toprağa attım bugün, artık bütçeye göre yavaş yavaş filizlendireceğim araba olayını.
    arada sizi rahatsız edeceğim.
  • Hocam memnuniyetle yardımcı olurum. Basit bir örnek veriyim gerisini siz anlayın. Kayınçoda 2005 Toyota Corolla var 1.6 benzinli+LPG ve bugün arabayı satsa 35.000 TL ediyor. 2011 model invite ASX 43.000 Tl civarında alınabiliyor. Corolla'nın tek bir tane artısı dahi yok ASX'e göre ve ASX'in onlarca artısı var. Bizim memlekette arabanın logosu VW veya Toyota olunca her zaman gerçek değerinden %20-%30 fazlasına alır ve satarsın, Mitsubishi oluncada %20-%30 değerinin altında alır satarsın. Araçları kıyaslamak gerekirse yorum yapmıycam birgün ASX ile test sürüşü yapın bu insanlar neden bu kadar bu aracın arkasında duruyor kesin anlarsınız
  • zivrisinek kullanıcısına yanıt
    valla vermiyorlar doğruları söylemek istedim yoksa hyundai ve kia mitsubishi kalitesine ulaşamaz hiç bir zaman ama asx te bu iş tutmamış dedim :)
  • Hocam Mitsubishi'nin balşka hangi araçlarını denedin ve bilgi sahibisin onuda merak ettim. 10 yıllık Mitsu kullanıcısıyım hoşuna giden ve başarılı bulduğun modelleri merak ettim
  • Kia , Hyundai ile ASX arasında çok fiyat farkı var yanılmıyorsam.(donanım/fiyat) beni şaşkın eden şey konu ilk açıldığında 45bin TL civarıymış fiyat şimdi 70bin TL . dövlet baba sağolsun.

Mitsubishi çok büyük marka aslında özellikle motor alanında yaptığı motorlar neredeyse evladiyelik bunun yanında gemi motorları falan da yapıyorlar ama şu tasarım olayında klasik tipsiz japon araç çizgisinden tam olarak çıkabilmiş değiller. Mesela Lancer'ın ön kısım süper köpek balığı falan ama arka kısma gelince orada bocalamışlar. inşallah zamanda onu da atlatacaklar :D Mitsubishi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blaster2005 -- 25 Temmuz 2014; 14:18:06 >
  • Arkadaslar asx almak istiyorum sizce nasil bi arac bilgi verirmisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: fthuyn

Arkadaslar asx almak istiyorum sizce nasil bi arac bilgi verirmisiniz

Hocam araçla ilgili yazılanları okudunuzmu? Kafanıza takılan soruları sorun cevaplamaya çalışalım
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.